Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wyprzedaż słabych spółek

Wyprzedaż słabych spółek

ded / .* / 2004-12-28 18:48
Komentarze do wiadomości: Wyprzedaż słabych spółek.
Wyświetlaj:
Heineken / .* / 2004-12-29 22:10
Jaki ma sens realizowanie strat - przecież wszystko jedno czy zaplace podatek fiskusowi czy zrealizuje strate - efekt bedzie ten sam...
Zibi / .* / 2004-12-29 22:42
Jak masz duże zyski i chcesz zapłacić mniejszy podatek wówczas sprzedajesz spółki które przynoszą straty. Ten ruch nabija kasę biurom maklerskim ale również pozwala bardziej zdecydowanie zamykać stratne pozycje. Lepiej jest w tym roku zapłacić mniejszy podatek niż przeciągać straty na rok przyszły. W przyszłym roku nikt nie wie jak zachowa się giełda. Może również być tak, że straty przekroczą zyski. Zachłanność fidskusa jest taka, że mając np w roku przyszły straty nie będziesz ich mógł pokryć w pełni w roku następnym (np. jeżeli w roku 2005 będą straty to nie będzie można ich pokryć w pełni z zysków w roku 2006. Fiskus jest złodziejem chhronionym przez prawo. Dlatego należy tak manipulować swoimi zyskami i stratami aby płacić podatek po pokryciu wszystkich strat. Zyski opłaca się odkładać na następne lata. Straty nie. Bo możesz ich nigdy nie pokryć.
Heineken / .* / 2004-12-30 21:42
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz... Zycze udanych transakcji w roku przyszlym...
ded / .* / 2004-12-28 18:48
pokłosie????Czy autor kończył SGGW czy jakieś technikum rolnicze?
stan / .* / 2004-12-29 08:49
"Polska jezyk trudna" jak pisze "Enter"
Zyga / .* / 2004-12-28 20:23
A może to Ty powinieneś zweryfokować swoje wykształcenie !. Ja sam dzisiaj sprzedawałem akcje spółek na których miałem straty. Dlaczego ? Pomyśl - wiedza nie boli.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy