Forum Forum emerytalneInne

Wyrok w sprawie OFE. Trybunał Konstytucyjny wydał kluczowy wyrok dla sytuacji finansowej Polski

Wyrok w sprawie OFE. Trybunał Konstytucyjny wydał kluczowy wyrok dla sytuacji finansowej Polski

Wyświetlaj:
Alpacz42 / 31.61.139.* / 2015-11-04 21:26
Gdy dzielono skladke ZUS to nikt nie pytal TK czy jest zgodna z konstytucja. Teraz oczywiscie pytaja, bo 10% kosztow z kazdej skladki miesiecznej to byl super kasek dla tych firm, ktore juz swoje udzialy sprzedaly. Na glupocie zarobili ogromna kase, malo to byly jeszcze gwarancje w pzypadku niewyplacalnosci. Polacy bardzo zaluja OFE, bo to przeciez bylo na dalekie wczasy pod palmami z super obsluga. Dzis Ci co nadzoruja OFE placza bo duza kasa uciekla, a wkrotce moze uciec reszta.
Rozumiem, gdyby to nie bylo obligatoryjne, ale przymus, to najgorsze zlo.
tatek / 77.254.121.* / 2015-11-04 21:18
rzepliński kiedy ty i twoi kolesie zaczniecie płacić składki do zus ? kiedy przestaniecie zyc kosztem innych ?
Andrzej947 / 46.253.208.* / 2015-11-04 21:14
To bardzo słuszna decyzja to właśnie złodziei ukrócono . OFE to oszukaństwo , to taki miraż do społeczeństwa , generuje same negatywne skutki .
mysiupysiu / 83.25.114.* / 2015-11-04 21:28
jesteś tak głupi że szkoda słów na ciebie ofe chociaż było dziedziczne a zusu dostaniesz 0
mr.ożek / 46.182.96.* / 2015-11-04 21:11
rząd wysyłał część pieniędzy zus do ofe żeby za te pieniądze sprzedawać ofe obligacje które teraz musiałby od ofe wykupywać żeby ofe mogło wypłacać pieniądze swoim klientom. takie cuda tylko w Polsce, jak nie ofe to amber gold albo autostrady i stadiony niepopłacone. a kasa wśród kolesiów popsl
krylan / 87.204.107.* / 2015-11-04 21:06
Rola Państwa jest zapewnienie swym obywatelom godnego bytu! Wiec jeśli obywatel ma pracować czy tez pracował sumiennie przez 50lat, to ma prawo decydować gdzie chce ulokować kapitał jaki otworzył się przez te wszystkie lata składkowe!!! Natomiast Państwo ma obowiązek kontroli instytucji publicznych zajmujących się tymi kapitałami bez znaczenia czy jest to ZUS czy tez jakieś OFE!
Rafał Sapak / 31.61.138.* / 2015-11-04 21:06
Jestem inżynierem i od 20 lat głośno mówię, że ZUS to banda złodziei. Jakoś nikt nie wytoczy mi sprawy.Wraz ze złodziejami z rządu w latach 90tych "zmusili" mnie do zapisania się do OFE. Już wtedy wiadomo było, że jest to numer 100lecia. Frajerzy będą płacić składki na OFE później zrobi się przekręt (bo prezesami OFE są ludzie z okładu) Ciemnym obywatelom wyjaśni się ze mogli być przezorni i lepiej wybrać II filar. A tu proszę po ok. 20 latach okazało się że to rząd woził sobie kilka groszy. Mam tylko 3 pytania: 1) jak to jest możliwe, podobno w demokratycznym kraju,że ci który mają stać na czele ładu i porządku bezkarnie kradną? 2) dlaczego rząd i ZUS nie ściga nieuczciwych pracodawców, którzy nie odprowadzali składek na ZUS? .A wręcz współpracuje z przestępcami. 3) Mam świadomość, że z ukochanej ojczyzny nic nigdy nie dostałem i nie dostanę - Czy mogę zatem poprosić ukochaną ojczyznę aby się ode mnie ....
Jak tu się nie dziwić, że pospolici przestępcy polują metodą na wnuczka jak rząd poluje metodą na uczciwego obywatela.
ehhhhhh / 37.47.47.* / 2015-11-04 21:04
Ja złożyłem wniosek by pozostać w OFE. Jestem zadowolony to co mają dla mnie i ile uzbierali, a ZUS? Przejada wszystko. Ja ze swojej pensji głodowej muszę płacić na ZUS tyle kasy, a jakaś p******* z TK później bierze emeryturę np. 20 tys. bo nagle mu ostatnia pensja wzrosła choć przez lata zarabiał 1/3 tego. No, ale liczy się ostatnia pensja, a nie jakaś średnia np. z 3 lat. To jest państwo prawa? Sam mam czasami ochotę rzucić swój zawód i zająć się prawem, po prostu by pozywać wszystkie te gnidy, siedzieć w sądach i doprowadzać do ich skazania. Nie więzienia czy prac społecznych, ale kasa kasa i kasa. By płaci grube pieniądze do końca życia, a te pieniądze zostawić sobie częściowo jako zarobek, a sporą większość tam gdzie naprawdę ludzie potrzebują pomocy - remont domu w opłakanym stanie, jakieś dodatki na dzieci itp. Ja sam dużo nie chce.
jaanusz / 83.14.25.* / 2015-11-04 21:04
Interesy z państwem zawsze się tak kończą , książeczki mieszkaniowe , oszczędzanie na malucha, offe, Kochani państwo zawsze was oskubie , trzeba je "omijać" jak tylko się da. tam sa tylko urzednicy , posłowie , senatorowie , prezydenci , którzy chcą pensji i nic więcej. Róbcie swoje po cichu i nigdy nie ufajcie. Nie róbcie z nimi interesów typu zus , podatki bo zawsze was oszukają . Nigdy nie róbcie interesów z nierobami.
Piotr769 / 77.65.81.* / 2015-11-04 21:04
No i wiadomo jak będzie - prędzej czy później ukradną resztę. Trzeba zacząć się zastanawiać co zrobić by mieć jakąkolwiek emeryturę, bo ZUS prędzej czy później stanie się niemożliwy do utrzymania. Ta piramida finansowa runie, bo nie ma prawa funkcjonować bez ciągle to nowych uczestników. Jak każda piramida finansowa. Dzisiejsi emeryci narzekają że mają mało - mają rację bo koksów nie ma, ale szczerze powiedziawszy mają gdzieś że kolejne pokolenia nie będą miały żadnej emki. Rządzący tym bardziej.
Angela Makrela / 213.238.67.* / 2015-11-04 21:04
To jest sygnał dla obywateli tego kraju. NIE UFAJ NIKOMU , Szczególnie politykom a tym bardziej wymiarowi sprawiedliwości. Kasę trzymaj w domu.
waldi878 / 77.253.26.* / 2015-11-04 21:04
Sprawa OFE powinna być poddana do referendum, to są pieniądze obywateli, to oni są ich decydentami i nie może o nich decydować kilku ludzi, wiadomo że dla sędziów nie może zabraknąć na wysokie emerytury więc jest to w ich interesie. Postawa naszych poprzednich rządów powoduje to że młodzi ludzie wyjeżdżają z tego kraju, bo boją się o swoją przyszłość.
Alpacz42 / 31.61.139.* / 2015-11-04 21:35
Mylisz pojecia, bo gdyby OFE bylo dobrowolne to nikt nie mialby problemu. Chcesz 17 zl emerytury to nic nie stoi na przeszkodzie. Sprawdz, dlaczego wszystko jest w jednostkach ( pytanie czego?) i dlaczego w roznym czasie jest inny przelicznik? Emerytura nie moze byc gra.
OFEruję ci wczasy pod palmami / 89.64.48.* / 2015-11-04 21:03
Czy OFE kupując obligacje państwowe obciążone wysokimi odsetkami nie powiększa długu publicznego??? Czy OFE jest ustawowo zobowiązane do wypłacania minimalnych emerytur w sytuacji hiperinflacji??? OFE jako prywatne korporacje, gdy tylko będą mogły, to przy sprzyjającej okazji w sposób cyniczny ogłosi upadłość zwijając zyski, które są jeszcze do uratowania, pozostawiając emerytów i rencistów w obowiązku Skarbu Państwa czyli ZUS. OFE, to sprytny wynalazek światowej finansjery, który składki emerytalne traktuje jak przychód z produkcji obciążając je wszystkimi możliwymi zyskownymi składnikami jak: prowizje, dywidendy, zysk netto itp pomijając jeszcze ewentualne przekręty na giełdach. Tylko ci, którzy z tego korzystają i ci którzy nie widzą, że jako społeczeństwo są okradani będą te złodziejskie praktyki popierać.
Emil198 / 213.238.67.* / 2015-11-04 21:02
Okradli nas w majestacie prawa. TK pokazał że obywatel to NIKT a umowa cywilno prawna pomiędzy obywatelem a instytucją NIE ISTNIEJE .Tak jak za komuny chcoć komuniści mieli więcej honoru.
bolek z tjaktora / 81.219.254.* / 2015-11-04 21:01
Ja jestem psełdo rolnikiem płacę KRUS handluję samochodami na kauffetraki od 20 lat nie zapłaciłem grosza podatku tym złodziejom w D mam ZUS i OFE . W życiu nie siedziałem na traktorze ,ziemie w którą inwestuje wynajmuje i jeszcze dotacje z UE kasuje !!!
misiek726 / 83.20.227.* / 2015-11-04 20:58
Nie wiem z jakiej opcji politycznej są osoby stanowiący ten trybunał, ale dla mnie skok na OFE to była KRADZIEŻ! To były MOJE pieniądze na MOJĄ emeryturę i JA nie wyraziłem nikomu zgody na ich zabranie. NIKOMU, to znaczy w szczególności politykom z koalicji PO+PSL oraz byłemu prezydentowi Komorowskiemu. Będę zawsze o nich pamiętał i mówił - szczególnie jak już będę emeryturze chyba, że mi je oddadzą z odsetkami.
gość176 / 31.61.136.* / 2015-11-04 21:06
a czego się można było spodziewać po sędziach obsadzonych przez koalicję PO+PSL??? Sami wybraliście wtedy taką władzę. Ja na nich nie głosowałam, bo widziałam ich postępowanie w pierwszej kadencji i mierny program wyborczy na drugą kadencję. Niestety skutki ich nikczemnych działań spadły również na mnie - mimo że byłam przeciwko PO. To jest dopiero łajdactwo. Muszę ponosić konsekwencje głupoty moich współrodaków, którzy głosowali na to tałatajstwo.

Najnowsze wpisy