Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wysokie kary za nielegalne zatrudnianie

Wysokie kary za nielegalne zatrudnianie

skomentuj
Wyświetlaj:
tatazzz / 2008-07-06 23:43 / Bywalec forum
Najpierw swoich niech wyrugują a potem będą sie chwalić zagraniczniakami.Im wiecej gadania tym mniej efektów...
Pajchiwo / 2008-07-01 17:21 / Tysiącznik na forum
Eksperci znowu chyba dostali parę euro na lewo...
Grzywny są zbyt niskie, a nie zbyt wysokie - ma się chyba nie opłacać zatrudniać nielegalnych imigrantów?
Niższe kary w tym nie pomogą...
darth vader / 79.184.201.* / 2008-07-02 15:52
Tylko kara śmierci dla zatrudniających "nielegalnie". Inaczej nie da się zbudować socjaldemokratycznego "raju" na ziemi. Przecież każdemu zależy, by Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej. A tak poważnie - powszechnie wiadomo, że mamy wolność :))) i możemy robić, co nam się podoba :))) Przynajmniej tak mówią w TVN i piszą w "Wyborczej" :) To musi być prawda, boć "ludzie rozumni" nie kłamią...
Pajchiwo / 2008-07-02 16:10 / Tysiącznik na forum
heh - kara śmierci z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu - tracimy podatnika. Wszelkie niezgodności z prawem powinny być regulowane odpowiednio dotkliwymi karami pieniężnymi. Oczywiście to działa tylko wtedy gdy działa sprawiedliwa kontrola.
Co do wolności to chyba nie rozumiesz na czym ona polega Kolego.
Zresztą nie tylko Ty - większość tak mocno burzących się na wszelkie ograniczenia ludzi myli postępowanie tak jak nam nakazuje egoizm i patologicznie wręcz czasem rozwinięty etnocentryzm z definicją wolności. Ale o konflikcie interesów który to uniemozliwia już niestety nikt nie pamięta.
Ostatnio słyszałem w telewizji, jak pewien człowiek wypowiadał się o tolerancji - teorie miał taką, ze nikt nie jest w Polsce tolerancyjny jeśli chodzi o poglądy, tylko zapomniał o tym, że przy dwóch różnych zdaniach na ten sam temat tolerancja istnieje wtedy, gdy obie strony akceptują zdanie przeciwnika. A nie gdy ktoś akceptuje jego zdanie i na tym koniec :) To tak jako przykład.
skomentuj

Najnowsze wpisy