Forum Forum dla firmKadry

Wyższe odszkodowania dla wyrzuconych z pracy

Wyższe odszkodowania dla wyrzuconych z pracy

skomentuj
Wyświetlaj:
Daniel Alain Korona / 77.114.147.* / 2008-08-04 16:05
Mam jedną propozycję - by Ministerstwo Pracy przestało majstrować przy Kodeksie Pracy. Najwyraźniej sobie z tą problematyką prawną nie radzi, a pomysły są coraz bardziej księżycowe (ustawa o równym traktowaniu mająca walczyć z dyskryminacją m.in. w organizacjach pozarządowych, naruszając w ten sposób przepisy konstytucji o dobrowolności zrzeszania się), a to chcą wprowadzić wydawanie opinii ws. wypowiedzenia przez związki zawodowe po dokonaniu tegoż wypowiedzenia, i to tym podobne. Może najpierw zastosujmy te rozwiązania w stosunku do ich autorów z Ministerstwa Pracy.
bioon / 78.88.248.* / 2008-07-31 08:36
durni urzędnicy. Niech któryś poprowadzi działalność gospodarczą przez 2 lata a potem wymyśle idiotyczne przepisy.
lala74 / 77.253.56.* / 2008-08-01 13:10
Najlepiej wykorzystywać pracownika, prawda? To Wam idzie najlepiej.
Elendir / 2008-07-31 20:08 / Łowca czarownic
Czy nie jest to lepsze niż obowiązek przywrócenia do pracy?
bankbank / 83.17.212.* / 2008-08-08 21:44
W firmach państwowych jeżeli zwolniony z pracy pracownik został przez sąd przywrócony do pracy to proponuję aby sąd nakazał natychmiast zwolnić przełozonego który danego pracownika bezprawnie zwolnił.
podatnik / 2008-08-13 15:59 / Bywalec forum
A co to jest bezprawne zwolnienie.To ,ze nie dostał na czas nagany , upomnienia , że nie udokumentowano prawidłowo w firmie wykroczeń . Nie ma zwolnień dobrych pracowników bez powodu , tylko sa sytuacje ,że pracodawca jest postawiony w niezręcznej sytuacji.
Dobrzy pokrzywdzeni nie chodzą do sądu , bo bez problemu znajdą dobra inną pracę.
Przykład - dziewczyna po dwóch dniach pracy , każdemu klientowi, interesantowi meżczyźnie daje prywatną wizytówkę z niedwóznacznym komentarzem . zostaje zwolniona - w zwolnieniu nie wpisano uzasadnienia - bo co w takiej sytuacji wpisać , aby nie mieć dwóch spraw w Sądzie. Oczywiście idzie do sądu bo jest pokrzywdzona
i Sąd przyznaje jej odszkodowanie ( szczęściem nie przywrócenie do pracy - Sędzina kobieta była inteligentna i zajarzyła w trakcie przesłuchań o co biega.)
Czy to tak trudno zrozumieć,ze firma potzrebuje pracowników , bo ktoś musi pracować , nikt nie zwalnia
ludzi bez powodu bo musi na jego miejsce szukać następnego i nie wie czy nie zatrudni jeszcze gorszego.
A,ze socjalizm wszystkim w głowach siedzi i wydaje im się,że pieniadze rosna na drzewach to inna sprawa i musimy sie z tego wyleczyć.Pracodawca winien mieć prawo zwolnić każdego nie przydatnego pracownika od socjalu powinny być instytucje harytatywne .Od pracodawców wymagaja wszyscy aby działal zgodnie z prawem i płacił podatki , a jak on to ma realizować
pracownikami od których trudno cokolwiek wyegzekwować jest to niekonsekwentne w samym prawie już u podstawy.
Od przestępstw sa Sądy cywilne i każdy może podać do Sądu swojego szefa z powództwa cywilnego i to by było uczciwe , a teraz jest nierówność stron . W Sądach pracy pracodawca jest w dużo gorszej sytuacji. Musiałby zatrudniać ekstra osobe ,która by się zajmowała tylko pisaniem upomnień nagan , instrukcji , rozprządzeń wewnętrznych , bo tylko mając strtę takich papierów można jakoś się bronić w Sądzie - tylko,że to też kosztuje.
skomentuj

Najnowsze wpisy