Forum Forum emerytalneInne

wyższy wiek emerytalny

wyższy wiek emerytalny

erll18 / 2011-11-29 10:02
Czy to już przesądzone, że będziemy mieć wyższy wiek emerytalny w Polsce? Czy to się wiąże z tym, że będziemy mogli liczyć na wyższe świadczenia? w końcu okresy składkowe będą dłuższe, więc powinniśmy dostać więcej na emeryturze, czy może jestem w błędzie?
Wyświetlaj:
rozwoj / 81.15.251.* / 2012-03-23 21:46
Mam pomysł z kąd wziąć pieniądze na emerytury. Przykładowo w zakładzie pracy pracowało 100 osób, pracodawca zakupił maszyny produkcyjne, zastępując nimi ludzi zwalniając 70 osób pozostałe 30 w żaden sposób nie za pracuje na emerytury pozostałych 70. Należało by wypracowane pieniądze przez maszyny przeznaczyć na emerytury dla 70 zwolnionych tym samym mili byśmy wystarczające wkłady na kontach ZUS-u wszystkich nie pracujących Polaków. Jednak dzisiaj mamy nadmierne bogacenie się nielicznych, którzy czerpią krocie z technologii jaką stworzył XXI wiek. W szkole mnie uczono, że w XXI wieku maszyny będą pracowały za ludzi, a ludzie będą odpoczywać i czerpać z tego zyski więc niech tak w końcu będzie w mojej ukochanej Polsce.
40 latka / 91.225.241.* / 2012-02-26 19:36
Mam propozycję wszyscy bezrobotni , a zwłaszcza młodzi może spotkajmy się w Warszawie pod Sejmem .Może Ci co tam walają durnia i bezkarnie uchwalają głupie ustawy niech przejżą na oczy i zobaczą dramat ludzi bezrobotnych .
40 latka / 91.225.241.* / 2012-02-26 19:29
Zgadzam się z tobą .Nie ma pracy młodym ,a my babcie to już na pewno emerytury nie dożyjemy.Nie mogę już słuchać głupich wypowiedzi Pana Tuska i Rostkowskiego , cwani bo maja kase i dobrze im się mądrzyć.Ja wolę mniejszą emeryturę i szybciej ją dostać bo zaden pracodawca babci przyślepej i przygłuchej nie będzie trzymał.Panowie myśleć o tworzeniu miejsc pracy a nie o emeryturach.Będzie tak że ludzie między 55 - 67 lat nie będą mieć z czego żyć bo ani pracy ani emerytury .Brawo panowie rządzący
kiwi / 78.8.7.* / 2012-02-21 20:27
Nie dla 67!!!!Dlaczego Tusk boi się referendum?!To nie jest mój rząd,nie głosowałam i nie chce aby ci ludzie decydowali jak długo mam pracowac,chcę sama o tym zdecydować!!!To ja bede płaciła składki nie oni!!!
zcse / 188.47.247.* / 2012-03-27 16:44
zus i tak nie przetrwa a nasze składki są na bieżąco przejadane w różny sposób,więc po co płacić.wszystko co jest przymusowe jest do d...
j.l / 79.185.117.* / 2012-02-18 18:36
oju.Przecież wchodząc do pracy zakładano,że emeryturę dostaniemy mW tym roku będę miał 40 lat pracy i 60 lat życia.Przez 40 lat odkładano mi składkę i liczyłem,że za 5 lat przejdę na zasłużoną emeryturę.Czy przez 45 lat pracy nie uskładam sobie na emeryturę
Panowie posłowie - macie solidne gaże,odprawy po każdej kadencji możecie pracować do 100 lat a nas zostawcie w spokając 65 lat.Osoby które wchodzą do pracy mogą pracować do 65 lat.
Sandra00 / 2012-02-17 15:09
Nie długo okaże się ze mamy pracować do 90 roku zycia...tylko kto dożyje do tego wieku? Jakei to będą oszczędności dla rżadu!! Minister Rostowski pewnie już zaciera ręce...
czuje się pokrzywdzona / 95.49.3.* / 2012-02-11 17:02
Mam jedno pytanie: 3 lata krótszy okres pracy za urodzenie dziecka, a co z kobietami, które nie mogą mieć dzieci???
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-02-17 13:40
Zgodnie z socjalistycznym systemem w Polsce jesteś wtedy osobą która nie przysparza niewolników którzy w przyszłości będą płacić składki emerytalne, więc należy Cię opodatkować - w skrócie podatek dla bezdzietnych tzw. BYKOWE jest w przygotowaniu, w tej chwili wprowadzają go Niemcy, tak więc idąc z postępem za parę lat będzie u nas.
tangela / 89.79.35.* / 2012-02-07 16:05
A ja bardz bym chciała pracować dłużej. Wywalili mnie na emeryturę w wieku 62 lat. Jesten zdrowa i chętna do pracy.Bardzo chęynie bym jeszcze pracowała , ale nic mi ztego nie wyszło.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-02-17 13:45
Rozumiem panią, niestety ale praca w Polsce jest tak wysoko obciążona podatkami że nie opłaca się zatrudniać ludzi. Żeby opłacało się człowieka zatrudnić musi on swoją pracą wyrobić dla pracodawcy zysk ponad 2-krotnie przewyższający swoją pensję. Dla osób w podeszłym wieku często jest za trudne. Brawo socjalizm.
babcia D. / 87.205.198.* / 2012-01-03 19:46
Wyższy wiek emerytalny = wyższa emerytura. AKURAT!!! W wieku 60 lat będę mieć 42 lata pracy. ZUS wyliczył, iż prognozowana moja emerytura na dzień dzisiejszy to 1.250 zł.. a za 5 lat - będę wówczas mieć lat 60 - prognozowana emerytura wyniesie ok.1.350 zł.
Czyli przez 5 lat, emerytura wzrośnie tylko o 100 zł. Rzeczywiście o g r o m n a różnica.
Moja propozycja to - staż pracy 40 la - każdy - i możesz iść na emeryturę, bez względu na wiek!!!
wiwan / 2012-01-03 20:50
Czy nie jest tak, że nie występowała Pani o naliczenie kapitału początkowego ? Że w jego rubryce podano "0" ?
Stąd najprawdopodobniej taka "mała" różnica.
Inna rzecz, że to jest 8%. I że w info od ZUS, podana jest hipotetyczna emerytura z I filara.
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-11-29 10:15
Tak wybrała tzw. wiekszość. Widac większość lubi harowac jak woły do końca życia. Szkoda że przez tych idiotów ja też będę musiał, taka to juz cecha tego kretynizmu jakim jest demokracja.
Oczywiście że jesteś w błędzie. Ale rzeczywiscie podsumowując możesz liczyć na wyższą emeryturę, z tym że siła nabywcza tej emerytury będzie taka że kupisz sobie za to kilka chlebów. Większość z tego co wypracujesz zeżre Tusk i jego banda PO.
xxxxxxx / 2011-11-29 10:23
i następna banda i kolejna... czy Ty chciałbyś wiecznie żyć na zasiłku? Socjal Ci się marzy?
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-11-29 10:38
Nie no, ktoś mi zarzuca socjalizm i to po tym wszystkim co piszę na forum, świat się kończy...
A może po prostu nie zrozumiałeś, tak jak typowy widz TVN albo czytelnik GW ? No to wyjaśniam - ja bym chciał pracować tyle ile chcę albo potrzebuję, abym to co zarobił należało do mnie abym mógł wydawać swoje pieniądze tak jak JA chcę, abym szedł na emeryture kiedy JA chcę, a nie kedy każe mi rząd. Proste naturalne rzeczy które chce każdy normalny czlowiek, niestety w socjaliźmie i demokracji nieosiągalne.
anka356 / 88.156.173.* / 2012-02-17 13:12
Pochwalam. ale Polacy nie myślą...kiedy będę miała 65 lat pracując w domu opieki kto kogo będzie asekurował ja 50-cio letnią pensjonariuszkę czy ona mnie? A młodzi gdzie znajdą pracować -starzy będą przecież pracować? Oni wyjadą bo znają języki i co powie pan TUSK?- TAKI BYŁEM ODWAŻNY ?!? czy że " NIE POMYŚLAŁEM"
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-02-17 13:34
Tusk nic nie powie bo go juz dawno nie bedzie, to jest cała glupota demokracji która polega na tym, że interesują go tylko najbliższe 4 lata do nastepnych wyborów, a co potem juz nie ma znaczenia, czyli nakraść się jak najwięcej bo potem może nie wybiorą. Tak więc jak przejdziesz na emeryturę to on się będzie opalał na Malediwach gdzie kupi sobie cała wyspę dla siebie za pieniądze zrabiowane ludziom podczas jego kadencji.

Najnowsze wpisy