Forum Forum finansoweBanki

Wzrosną opłaty bankowe

Wzrosną opłaty bankowe

Money.pl / 2006-01-26 13:21
Komentarze do wiadomości: Wzrosną opłaty bankowe.
Wyświetlaj:
Cwany / 83.30.86.* / 2006-01-28 12:14
Można po prostu nie brać kredytów, jak komuś stopy nie odpowiadają. Na tym polega wolny rynek. Chyba nie po to 20 lat temu dążono w Polsce do przejścia z socjalizmu do kapitalizmu. A teraz ludziom zachciewa się powrotu do gospodarki centralnie planowanej (bo jak inaczej nazwać sytuację, kiedy Państwo dyktuje kto, co i po ile może sprzedawać)?
magiowa / 2006-01-27 08:00
prawda jest taka, ze juz teraz jesli oprocentowanie nie rekompensuje ryzyka banki nie udzielaja kredytow, po prostu klient po scoringu dostaje odpowiedz "nie, brak wystarczajacej zdolnosci kredytowej", wiec absolutnie nie ma co sie podniecac wypowiedzia pana z BPH, powtorzyl tylko oczywiste
poza tym 5% prowizji + 24%p.a. to i tak sa wysokie koszty kredytu, nawet jak na obecne, przedustawowe czasy, od roku mam kredycik gotowkowy po 2% + 10,99%p.a., roznica duza, nie uwazacie? mozna jeszcze taniej, ostatnio badalam moje mozliwosci kredytowania, a zarobkow wysokich to nie mam, oj nie
ale absolutnie zgadzam sie, ze tzw. utracone dochody banki sobie odbija na innych zrodlach niz odsetki kredytowe i prowizje, mam jedynie nadzieje, ze nie na kartach kredytowych i platniczych, bo to cofnie kraj do platnosci gotowka i ostatecznie dojdzie do tego, ze raz w miesiacu bedziemy pobierac z konta pensje i kisic ja w domu w sam dla zlodzieja lub nosic przy sobie w sam raz dla zloczyncy
co zas do genialnego propagandowego pomyslu wiadomej partii... na litosc boska, prawdziwa troska o ludzi z najnizszymi dochodami (czyli najwiekszy elektorat) raczej sie nie przejawia w tej ustawie. bo ludek z tego grona i tak nie ma z czego splacic tego kredytu, a nawet jesli umie tak oszczednie zyc zeby splacic, niech lepiej oszczedza regularnie i zasila sie gotowkowo z oszczednosci niz z kredytu, to duzo taniej badz co badz wyjdzie. no i jesli ludek ma naprawde niskie dochody, bank nie udzieli mu kredytu czy z ustawa lichwiarska czy bez - przeciez scoring kandydata na kredytobiorce ma na celu okreslenie, czy ludek da rade splacic, tak biedny ludek moze sam tego obiektywnie nie okreslic, przeliczyc sie i potem szlochy
a co do ubezpieczen kredytu to juz powszechna praktyka w zakupach ratalnych, kredyt jest nawet i 1000x0%, ale efektywne oprocentowanie wychodzi 20% i wiecej ;) bo jest obowiazkowe ubezpieczenie kredytu. no i co tu ustawa lichwiarska zmieni? hm, czyzby nic? hm, a czy aby ludzie z najnizszymi dochodami nie korzystaja najczesciej wlasnie z takiego kredytowania? no chyba raczej tak, zakupy ratalne sa bardziej dostepne niz kredyty gotowkowe, a ludkom trzeba pieniazkow wlasnie na zepsuta pralke czy zdechnieta lodowke...
ale zyjemy w ciekawych czsach, codziennie ogolnodostepny kurs socjotechniki i sterowania podswiadomoscia, wystarczy wlaczyc telewizor
janusz / 83.29.68.* / 2006-01-27 16:47
socjotechnika to rzecz znana z dawnego systemu i zarówno wtedy jak iteraz pranie mózgu jest w modzie
Yerry / 62.181.187.* / 2006-01-26 20:48
no chyba "fachowcy" jak ten z BPH do reszty się muszą skompromitować zanim ich ktoś ocuci. węgile na wstrzymanie zalecam przed tak głupimi wypowiedziami, Panie Budasz (może Budash?).
żydostwo zawsze żyło z lichwy i troche im to nie w smak. ale przykład Pana B. pokazuje, że nawet jak pejsów nie nosi, to wstydu za grosz nie ma...
pozdrawiam, także "fachowców".
przedsiębiorca / 212.160.183.* / 2006-01-26 14:32
,że jest partią socjalistyczną i myślę że dąży do stworzenia komitetu centralnego ;-)
Problemem nie jest przecież oprocentowanie, a dostępność kredytu. Banki kalkulują sobie ryzyko-dochód i dobrze bo to podstawa. A w takim wypadku zwiększy się proceder niepłacenia kontrahentom, bo odsetki ustawowe już są mniejsze niż bankowe, a przy mniejszym dostępie do kredytu to będzie konieczność. Wolna gospodarka - kiedy w końcu dotrze do tych pustych głów baranków idących do urn po reklamie że PO zabierze im mleko z lodówki....
pretor / 194.187.144.* / 2006-01-26 13:21
To było do przewidzenia gdy myślano o wprowadzeniu ustawy lichwiarskiej. Banki, jak wszyscy wiemy, są zalegalizowaną lichwą i chcą jak najwięcej zarobić w imię prawa. To jest karygodne i niemoralne aby zyski np. w ciągu roku w niektórych bankach były grubo ponad 1,5 mld.
Różnica naszych depozytów i kredytów jest tak duża, że się nieraz zastanawiam gdzie ja mieszkam i żyję.
I dlatego tylko społeczeństwo może coś w tym kierunku uczynić. Olać te lichwiarskie praktyki w naszych rodzimych bankach.

P.S. Jest sroga zima chodniki przed bankami są nieraz oblodzone nieuwaga z naszej strony i nieszczęście gotowe. Podajemy bank o odszkodowania (ddduuużże).
real / 81.219.244.* / 2006-01-26 18:32
Zdecydowanie WOLĘ, aby banki miały zyski, niż tak jak dawniej, żeby bankrutowały (bo miały straty), a wraz z ich bankructwem, swoje depozyty (czasem dorobek całego życia) tracili zwykli ludzie. Nie dajcie się nabrać na populistyczne hasła prezentowane wyżej. Jeśli pan pretor uważa, że banki biorą za wysoki procent, to ja bardzo chętnie pożyczę od tego pana 100 000 zł, na 5%/rok. Jeśli kwota pożyczki wydaje się za duża, to chętnie pożyczę dowolną inną kwotę na proponowanym oprocentowaniu (nielichwiarskim).
alezima / 213.184.18.* / 2006-01-26 20:57
To czym Pan się posługuje to demagogia. Pan pretor nie ma tych wszystkich prawem zawarowanych możliwości, by wyegzekwowac potem od Pana swoich praw. Rozumiem tamtą uwagę tak: gdzie jest powiedziane, że za przechowywanie moich pieniędzy, zarząd dowolnego banku nie moze mieć rocznie mniej niż po kilka milionów?
real / 81.219.244.* / 2006-01-26 21:22
Alezima - mam pytanko, jakie prawem zawarowane możliwości ma bank, aby sciągnąć od dłużnika banku dług, jak dłużnik nie ma pieniędzy, oraz innego majątku (mieszka w mieszkaniu spółdzielczym jako lokator, nie pracuje, na opłaty mieszkaniowe dostaje zasiłek z pomocy społecznej. Jak brał kredyt, to pracę miał, ale później ją stracił. Tylko w odpowiedzi proszę o konkrety, a nie demagogię.
real / 81.219.244.* / 2006-01-30 22:12
Kolejny raz nici z konkretnej odpowiedzi. Jestem zawiedziony. Najlepiej niektórym forumowiczom wychodzi bicie piany. Jak przychodzi do konkretów, to główka w piasek.
jurek / 85.128.73.* / 2006-01-26 14:00
zgadzam się w zupełności

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: