Forum Forum podatkoweInne

Wzrośnie akcyza na LPG i benzynę

Wzrośnie akcyza na LPG i benzynę

S.R. / .* / 2004-10-07 18:07
Komentarze do wiadomości: Wzrośnie akcyza na LPG i benzynę.
Wyświetlaj:
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2006-04-20 18:00
eksploatacja diesla nie jest taka droga pod warunkiem że nasze auto nie ma komputera , można sobie pykać na rzepakowym 2.75 zł tanio!!! i nic z silniekiem się nie dzieje nawet po 300tyś- sprawdzone!!! a gaz 4 grosze to jeszcze nie tragedia , benzyna i tak droższa!!!!
Marek / .* / 2004-12-09 23:03
Podobno w Polsce jest już ok 1 mln aut na LPG.Pamietam czasy gdy udział "diesli" w ogolnym stanie taboru Polski był znikomy i cena oleju napędowego wynosiła ok 45% ceny etyliny. Moda na diesle doprowadziła do ceny jaka jest.Podobnie ma sie sprawa z LPG . Doprowadzi to nieuchronnie do powrotu benzynz jako najekonomiczniejszego paliwa.Nalezy pamietac o uciążliwości obsługi tak diesla jak i autogazu.Jedno i drugie paliwo sprawia zbyt dużo problemów przecietnemu użytkownikowi -nienajnowszego-samochodu.Jedyna nadzieja w CNG ale gdzie stacje lub pompy do samodzielnego "tankowania". Może ktoś podejmie ten temat.
Smutny... / .* / 2004-11-29 12:25
Wszystko wielka racja!! Tylko ja mam pytanie - skąd się wzieli ci wszyscy nieudacznicy - tam na górze?? Ano moi drodzy stad-że to MY na nich głosowaliśmy i ich wybieraliśmy. Problem polega na tym, że duża cześć społeczeństwa ma gdzieś wybory, olewa ja i potem marudzi ze jej zle i nie dobrze. Wybierzcie Leppera czy jak mu tam. Wtedy zobaczycie co to jest "OBORA". Nie idac głosować - oddajemy głos na tych ktorzy maja zdyscyplinowany elektorat. Pojawia się wtedy na górze grupa ludzi ktorzy nie tylko nie potrafia rzadzic ale tez takich ktorzy kradna, orelngejtuja ..... Szanowne Panie i Panowie. Ja też jestem wściekły na to co się dzieje. Kocham ten kraj ale mam tak dośc ludzi ktorzy nim rzadza ze cały czas myśle jak uciec. To przykre. Tez mam samochód na gaz i to z droga instalacja. Duzo jezdze. Ale przy tych podwyżkach cały czas sie zastanawiam czy dobrze zrobilem inwestujac kolejne 5000 do nowo kupinego auta. To nie sa male pieniadze. Po co wydane........?? Przedmowcy proponowali pewne rozwiazania.... Dobre..... Rządza nami jedna populisci, którzy za cene swojej politycznej smierci na pewno nie zmienia nic ani nie wprowadza malo popularnych ciec w sektorze publicznym......
Kitmen / .* / 2004-11-28 23:18
znany ekonomista kiedyś zadał takie pytanie w parlamęcie: "co trzeba zrobić aby nie przychodziły żadne pieniądze z podatków?" Na to wszyscy odpowiedzieli jednogłośnie- trzeba wporwadzić 0% podatku. W tedy ekonomista odrzekł- istnieje jeszcze druga możliwość, ustalić 100% podatku w tedy w pierwszym roku będzie wysoki burżet ale z następnym roku nie będzie z czego ściągać podatku i budrzet wyniesie 0. Dlatego w USA aby ożywić gospodarke obniżają podatki i ceny paliw, natomist w Polsce wręcz przeciwnie. Wzrost akcyzy spowoduje spadek podaży, wzrost cen wszystkich produktów, usług jak również spadek ich podaży a co zatym idzie większe bezrobocie, spadek koniunktury i koło się zamyka
footrzak / .* / 2004-11-19 15:14
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jakie czynniki wchodzą w finalną cenę LPG ? Np 2zl/l ile w tym jest akcyzy, podatku itp. ?
kind / .* / 2004-10-26 10:33
Nawet Niemcy mieszkający w strefie przygranicznej i tankujący u nas (bo nieco taniej) zastanawiają się co dalej .Przy ich zarobkach!
zbynio / .* / 2004-10-26 08:30
Mądrale będą tak długo podnosić cenę gazu (również akcyzę), aż przestanie się opłacać go używać. Już dziś koszt eksploatacji gazu już prawie dorównuje kosztowi benzyny: Przykład: Mój samochód na 100 km spali ok.6 l benzyny x 3,30 = 19,80 zł ok.8,5 l gazu x 2 zł = 17,00 zł! Jeśli ktoś dziś chce zainstalować gaz to nigdy mu się nie zwróci koszt instalacji. Prędzej samochód trafi na złom. A nasi "dobrodzieje" ciągle myślą o podnoszeniu akcyzy na gaz! Jeszcze rok temu kupowałem litr gazu za 1 zł!
greg / .* / 2004-11-19 18:01
jesli twoj samochochod pali o 40% wiecej gazu niz benzyny to ktos ci sprzdal zlom a nie instalacje nie powinien palic wiecej gazu niz o 1 litr w stsunku do benzynypo drugie gdzie ty kupowales rok temu gaz za zlotowke - chyba od zlodziei
hihi / .* / 2004-11-20 01:23
a może ten litr to właśnie 40% hi hi hi
OBYWATEL / .* / 2004-10-22 15:11
W LEGNICY KOSZTUJE JUZ 2,05zł za 1L
sgral / .* / 2004-10-21 22:39
Widać to najlepiej na stacjach paliw Lotosa! My na Wybrzeżu płacimy najwyższe stawki za utrzymanie tej instytucji. Widać polityką naszego lokalnego "dobroczyńcy" jest ustalenie najwyższej marży własnie dla nas mieszkańców trójmiasta. To samo paliwo można kupić w całej Polsce na ich stacjach.... ale za dużo mniejsze pieniądze. Widac stąd, że transport paliwa w głąb Polski jest nie tylko tańszy od transportowania go na stację oddaloną o 3 km od Rafinerii, ale i utrzymanie stacji z dala od centrali też jest bardziej opłacalne. Może kiedyś w nas obudzi się oburzenie i zaprzestaniemy dofinansowywać firmę, która chawali się największą rekordową rentownością na rynku Wybrzeża. Bo przecież kto inny ja nie my musimy tankować po cenach, które ustala monopol lokalny!!! Pytanie dlaczego RG nie podniesie marży o 100% i nie wywoła fali bojkotu swoich produktów??!!
Dociekliwy / .* / 2004-10-12 01:29
W Trójmieście gaz też kosztuje 1,99. To jak pan minister wyliczył 1,95 w 25?. Przoduje tu Rafineria Gdańska zawsze pierwsza do podwyższki. Pewnie dlatego, żemieści sie na miejscu w Gdańsku. Zresztą wszyscy pozostali też mają tę samą cenę.Czy to nie praktyki monopolistyczne? a co na to Komitet Antymonopolowy?Rozumiem (poniekąd) podwyżki benzyny ze względu na kryzys paliwowy. Jednak jak chodzi o gaz to słyszałem o kryzysie, chyba tylko taki, że zgodnie z umową z Rosją płacimy za więcej niż zużywamy... szanowna władza ( na duże S i W nie zasługuje ) jest pokrętna i zakłamana już zapomniała, że parę lat temu zachęcała do przechodzenia na gaz bo to paliwo ekologiczne. Może sobie o tym raczy przypomnieć i zniesie akcyzę na gaz?Prawda jest taka, że ciągną cenę gazu w górę abynie rosły nożyce cenowe gazu i benzyny co nieuchronnie spowodowało by prawdziwie masowe przechodzenie na gaz a za tym ogromne straty i to kogo? przede wszystkim państwa ( też przez małe p!) spowodowane drastycznym spadkiem sprzedaży benzyny...i tu dochodzimy do sedna sprawy - w efekcie pękła by solidarność producentów samochodów i korporacji paliwowych i nareszcie Świat by się doczekał ekologii a my oszczędności. Wniosek: ceny gazu będą dalej rosły.
footrzak / .* / 2004-11-19 15:04
O ile się nie mylę to LPG powstaje w procesie rafinacji ropy naftowej. Może przerzucimy się na instalacje CNG ew. LNG (na gaz ziemny). Chyba rząd nie wprowadzi akcyzy (czytaj podatku) od gazu ziemnego który mamy w domach ......PS 1L gazu ziemnego do auta kosztuje około 1,2 PLN (obecnie)
kantor / .* / 2004-10-08 23:32
trzeba nacisnąć gaz i stąd zjeżdżać póki tani gaz ! Ostatni gasi światło !
woj / .* / 2004-10-08 15:46
Niech razem z paliwem wszystko drożeje, ludzie niech ledwo dychają, a osły na górze niech sie bawia naszymi pieniędzmi na samochody, paliwa, komórki etc.
woj / .* / 2004-10-08 15:44
Niech razem z paliwem wszystko drożeje, ludzie niech ledwo dychają, a osły na górze niech sie bawia naszymi pieniędzmi na samochody, paliwa, komórki etc.
Olewator / .* / 2004-10-08 14:27
A ja jestem za. Zwiększyć akcyze i VAT. Niech benzyna kosztuje 10zł a gaz 7zł. Budżet nie będzie miał deficytu, ludzie nie będą jeździć samochodami, drogi nie będą się niszczyć itd. Same plusy.
prawicowa / .* / 2004-10-08 11:09
Akcyza jest podatkiem od L U K S U S U, mającym bezposredni wpływ na cenę cowaru nią objętego. Od ceny z akcyzą liczy sie podatek VAT. Tak więc wzrost będzie większy a nie o 5%. Przy wzroście cen paliw wzrastaja wszystkie ceny towarów konsumpcyjnych. Nie mamy prawa do odliczania podatku VAT od paliwa (większość). Koszty związane z używaniem samochodów osobowyxh na rzecz pracodawców są dla pracowników PRYCHODEM!!! No cóż sami sobie takich jełopów wybraliśmy do parlamentu. Proponuję mniej luksusowe rowery albo dobre buty trekingowe w drodze do urn wyborczych.
pagajek / .* / 2004-10-09 22:37
Fakt, akcyza to podatek od 'dóbr luksusowych'. Jeśli wzrośnie cena benzyny, to podrożeje transport, a to natomiast wywoła wzrost cen wszystkich innych dóbr. Chciałbym zauważyć, że w takim razie nasuwa się pewna myśl: akcyza od benzyny to idiotyzm, bo dzięki temu wszystkie towary oferowane na rynku stają się po części dobrami luksusowymi, gdyż na ich cenę wpływa podatek akcyzowy. Tak więc każdy z nas kupując np. rano bułkę na śniadanie może się czuć jak gdyby kupował coś luksusowego. Jednym słowem POLSKA TO KRAJ MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCY, bo wszyscy płacimy za luksus :) . Szkoda tylko że to wszystko wywoła kolejny wzrost inflacji :(
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy