Forum Forum podatkoweInne

Wzrośnie płaca minimalna

Wzrośnie płaca minimalna

lech46 / .* / 2004-09-10 07:36
Komentarze do wiadomości: Wzrośnie płaca minimalna.
Wyświetlaj:
robert / .* / 2004-09-13 08:41
może by ktos sprawdził ile zarabia tak na prawdę znakomita część naszego społeczeństwa: ci zatródnieni w bezpośredniej produkcji - przemysł ciężki, lekki, włukienniczy, etc., ci wszyscy malutccy.a tak na marginesie - to nikt z naszych "prominentów" nie wpadł na pomysł ze bogate społeczeństwo to bogate państwo:1. wszyscy malutccy zarabiają od dzisiaj po 2000 EURO2. zwiększają swoje wydatki - zaczynają kupować3. producenci więcej zarabiają - zaczynają inwestować4. firmy budowlane mają pełne ręce roboty - materiały budowlane, zatrudnienie w tym resorcie wzrasta, woda mineralna sie zaczyna sprzedawać lepiej5. itp. itd...można by tak wyliczać w nieskończoność...marzenia, och mażenia... czy jakiś idiota* to zrozumie?przypisy:* patrz w słowniku określenie - polityk, najlepiej polski
trukszyn / .* / 2004-09-14 18:53
Szanowny Panie!A skąd mamy wziąć tyle pieniędzy?Z pożyczek zagranicznych?
kamyk / .* / 2004-09-13 08:52
Skąd ten minimalizm? Czemu tylko 2.000 euro? Otóż, Panie Robercie, Pana racja kończy się na punkcie 2.Producenci nie zaczynają więcej produkować, lecz po prostu zwiększają ceny - to dużo prostsze. Ilość dóbr i usług nie wzrasta, lecz tylko ich cena. To się nazywa inflacja.Firmy budowlane, zmuszone płacić 2.000 euro za prostą pracę fizyczną zwalniają pracowników, nie mogąc zarobić na ich wynagrodzenia. Podobnie reaguje wiele firm prywatnych. No i mamy jeszcze większe bezrobocie.No i trzeba by się zdecydować: marzenia czy mażenia? Zapewniam Pana, że kilku idiotów już zrozumiała rozumowanie podobne do przedstawionego przez Pana. Czasem widzę jak w pasiastych krawatach głoszą swe tezy w telewizji.
omega / .* / 2004-09-13 23:14
ile ma ninister 10, 100, czy 10.000zł lub 10.000euro ile naprawde
MAXX / .* / 2004-09-10 12:04
Socjalizm wciąż trzyma sie mocno........Proponuje podniesienie placy minimalnej do 1000 euro ,wszak jako europejczycy powinnismy żyć godnie,nieprawdaż?
kamyk / .* / 2004-09-10 12:12
O, to, to!Powinna być ustawa, że minimalna pensja wynosi 1.000 euro, i to netto! W ramach aktów wykonawczych minister sprawiedliwości wydałby rozporządzenie, że wszyscy mają być uczciwi a minister polityki społecznej - że w ogóle ma być dobrze.To takie proste! Dlaczego ta podła władza nie chce tego zrobić?! Trybunał, gilotyna i kaplica. A przecież jest kilka partii o takim mniej-więcej programie (nie podam nazw, żeby nie drażnić), wystarczy na nie głosować miast biadolić. I już będziemy szczęśliwi, jak dawniej, za Gierka.
trukszyn / .* / 2004-09-10 11:44
Płacę minimalną powinien regulować rynek a nie Państwo a już na pewno nie związki zawodowe!Płaca minimalna to granica,którą Polak nie przekroczy bo mu się już nie opłaca.Sztuczne podnoszenie dobrobytu skończy się klęską finansów.Do czego urosocjalizm dąży uparcie.
Ani / .* / 2004-09-10 08:56
o jakim wzroście płacy my tu mówimy z 824 na 849 przecież to jest paranoja . Lechu jeżeli chodzi o Twoją wypowiedź to myślę że Ci ludzie "od łopaty" więcej potrafią od Ciebie. Ci mądrzy , dobrze zarabiający w rządzie tak właśnie doprowadzili naszą gospodarkę do skrajności. Teraz większość zakładów jest prywatnych , podatki są wysokie a ludzie niestety Ci co jak wcześniej nazwałeś " od łopaty " pracują za najniższą żeby tacy jak Ty mogli grzać stołki i się mądrzyć.
lech46 / .* / 2004-09-10 07:36
Tzw. ulga aktywizacyjna jest niczym innym jak kolejną odsłoną janosikowego skoku na lepiej zarabiających. Lepiej zarabiają - bo więcej potrafią. To oni w większości decydują o postępie, nie - pardon - ktoś od łopaty. Zatem należy po prostu powiedzieć uczciwie: podnosimy podatki. I jak to ma się do deklaracji o ich obniżaniu? O rozwoju przedsiębiorczości? Kolejny "kit". Ale pomysłowość - ho,ho... Tyle, że nie w tym kierunku!
siedem / .* / 2004-09-11 20:36
zgadzam się z Lechem,aczkolwiek częściowo.prawdą jest że o postępie decydują lepij zarabiający czyli w większosci prowadzący własną działalność,myślę tu o małej przedsiebiorczości,to właśnie oni (ja)płacą uczciwie podatki,zatrudniają ludzi choćby tylko za najniższą pensję;jednocześnie tyrając po 18-20godz.na dobę;gdybym zarabiała więcej to też jak np.p.Kulczyk miałabym cały sztab ludzi tylko od tego jak nie płacić nic (w 2002r minister finansów umorzył mu 2,6mln podatku doch.)i jeszcze uchodzić za ,,dobrego wujka''.jestem za tym by elita finansowa płaciła dużo większe podatki!!!!!!!
trukszyn / .* / 2004-09-14 18:50
Szanowan Pani!Z całym szacunkiem pragnę wyrazić swój sprzeciw!Dlaczego bogatsi mają płacić większe podatki?Czy historia nie nauczyła Pani,że tkzw "sprawiedliwość społeczna" prowadzi wszystkich do nędzy?Zaręczam Pani, że w warunkach normalnej kapitalistycznej gospodarki Pani praca po 20 godzin dziennie przyniosłaby Pani bardzo godne życie.tymczasem lwią część swych dochodów przeznacza Pani na utrzymywanie aparatu biurokratycznego sprawującego pieczę nad socjalistycznym mechanizmem "sprawiedliwości społeczne".Więc niech Pani zdecyduje się czy jest Pani za gospodarką regulowaną czy wolnorynkową.Jeżeli głosowała Pani na siły lewicowe lub centro_lewicowe to niechże teraz Pani milczy z pokorą przyjmując wyrok historii.Jeżeli chce Pani zmian niech Pani myśli o swoich dochodach a cudze zostawi bez analizy.Polecam liberalizm.
Adam.... / .* / 2004-09-14 19:09
Ludzie opamietajcie sie...Czy Wy myslicie ze pieniadze skad sie biora z nieba...podnoszac palce minimalna zwalniamy kolejne liczbe osob...przeciez wartosc ich pracy na rynku nie wzrosnie...mozemy dac np za kopanie rowow powiedzmy 10tys zl...tylko pytam kto z panstwa by wyedt zatrudnil takiego robotnika......lekarstwem dla gospodarki jest zniesienie prawa pracy max obnizenie podatkow i zniesienie utrudnien w prywatnej dzialalnosci...pozdr
autor / .* / 2004-09-24 14:24
Zniesienie prawa pracy??? Noo pewnie, łatwiej jest się nachapać w chaosie... Prawo dżungli - kto silniejszy ten wygrywa? Coż.. i tak jesteśmy już na dobrej drodze, tyle że "silniejszy" u Nas oznacza większego cwaniaka, który sprytniej okrada innych, lepiej i więcej daje łapówek i potrafi manipulować naszym zgniłym prawem tworzonym przez jakże "mądre głowy" . Co z tego, że podniosą minimum o ten ochłap rzucony tylu milionom "psów"? Czy nie jest to tylko sposobem na zatkanie im szczekaczek, chociażby na jakiś czas, po to tylko aby móc z dumą powiedzieć w TV ile to zrobiliśmy dla tego niewdzięcznego społeczeństwa? Płaca maksymalna, czy minimalna? Żadne rozwiązanie nie będzie dobre póki my - zwykli robole nie przestaniemy się godzić na wyzysk, dopóki rozbieżności płacowe będą tak ogromne oraz dopóki nie będziemy mieli prostego, przejrzystego i egzekwowanego prawa.
trukszyn / .* / 2004-09-27 01:42
A kto Panu każe godzić sie na wyzysk?

Najnowsze wpisy