Forum Forum podatkoweInne

Wzrost składek na ZUS groźny dla firm

Wzrost składek na ZUS groźny dla firm

Cezar / .* / 2004-08-24 15:53
Komentarze do wiadomości: Wzrost składek na ZUS groźny dla firm.
Wyświetlaj:
Daniel / .* / 2005-10-14 20:40
Mam firmę od 93r. zatrudniam 3 pracowników ,z racji tego że prowadze działalnośc w punkcie z dobrą lokalizacją płace duże pieniądze za czynsz,pozostałe media i opłaty też są nie małe do tego biurorachunkowe które pochłania kolejne kilkaset złoty, jak prawie wszyscy do tgo dochodzą kredyty.na czysto zarobek w miesiącu to około 1500 zł może ktoś powie że to dużo ale to moje jedyne źródło utrzymania po opłaceniu rachunków związanych z mieszkaniem bo to już inna sprawa pozostaje około 800 zł a ci idioci qrwa chcą jeszcze podnieśc składke za ZUS no paranoja codziennie o 22.00 w domu nie mam czasu dla rodziny,wstaje rano zmęczony i znowu do pracy ostatnio miałem dwie kontrole jedą z US a druga PIPA i tu i tam po mandacie za nie wiem co po 800 i 1300 zł.Zobaczcie co sie dzieje te squrwi... nas poprostu wykańczają pomału ale skutecznie ,trzeba się zmobilizowac i zrobic cosś z tym bo zdechniemy mam 29 lat i na myśl co będzie dalej jeżeli my przedsiębiorcy czegoś nie zrobimy KONIEC z nami
zz / .* / 2004-11-25 13:53
Boże chroń nas przed czerwoną zarazą bo dłużej juz niewytrwamy i będziemy zmuszeni do opuszczenia naszej dziadowizny. Boże daj nam prawdziwego Przywódcę Narodu.
Zbulwersowany Polak / .* / 2004-11-02 22:34
Podwyższanie składek ZUS prowadzi w ciemny zaułek.Wzrost bezrobocia pewny. Nie tędy droga Pnie Ministrze.Obdarcie ze skóry biednych Polaków to nic innego jak zbrodnia przeciwko własnemu narodowi.Jak szbko rozwinąć gospodarkę , zmniejszyć bezrobocie,podnieść dochody narodu zwiększyć pobyt- proponuje zwrócić się z zapytaniem do Kanady jak poradziła sobie z tym problemem.Prowadzi to tylko do kombinacji i powiększnie się szarej strefy,pracowników na czarno zniszczenie małych firm jedno czy dwu osobowych czy o to chodzi? Politycy czyżby Waszym zadaniem było niszczenie kraju i narodu? Opamiętajcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Każda ustawa jest dobra która prowadzi do rozwoju Kraju a nie wpędza go w jeszcze większe bagno.Gdzie te wspaniałe obiecanki jak to nam będzie jak będziemu członkami Unii Europejskiej-czy naprawdę chcecie Naród doprowadzić do kresu wytrzymałości nerwowej.Zbulwesowany Polak z Dziada Pradziada ktory w tym Kraju przeżył już nie jedno 25 lat
xx / .* / 2004-10-27 10:11
Hausner i Pater wycofajcie się z polityki,bo zagrażacie swoimi pomysłami całemu krajowi.
Ad / .* / 2004-10-30 21:07
przedsiębiorca - niewolnik urzędnika finansów w XXI w.
polak (na razie)... / .* / 2004-09-13 15:21
W zasadzie to nie ma co gadac, czy to nam cos da?? Politycy i tsk xrobia swoje.jedyne wyjscie to zmusic ich do tego ay pracowali.Oni musza wiedziec, ze maja tam pracowac i uchwalac nie bzdury zmierzajace do pogorszenia zycia zwyklemu obywatelowi ale takie ustawy ktore polepsza zycie.Oni poprostu czuja sie bezkarni.Siedzi banda spasionych nierobow czesto majacy tylko wyksztalecenie zawodowe i uwazaja, ze wszystko wiedza.PARANOJA.Jezeli nic z tym nikt nie zrobi to przepadniemy. Z taka wladza, oni beda zyc jak krole.A my ......??????. POwinien w koncu ktos zrobic z nimi porzadek.
Załamana / .* / 2004-09-02 13:45
Jestem załamana, i wściekła Mój szef już mi zapowiedział, że jeżli wzrośnie składka na ZUS to przykro mu, ale będzie musiał mnie zwolnić. Na pewno jest takich pracodawców wiele. Ciekawe czy rządowi będzie się opłacało płacić mi przez pół roku zasiłek dla bezrobotnych, czy lepiej zdzierać z tych pracodawców którzy i tak ledwo dychają na tym rynku.
Zdychający Przedsiębiorca :-(( / .* / 2004-09-01 18:19
Podwyżka ZUS o 1000%? Proszę bardzo. Składka na Pałace Rządowe po 100 zł. miesięcznie od każdego w wieku od lat 3 do 99 bez względu na uzyskiwane przychody i stan zdrowia - proszę bardzo, co jeszcze? Co jeszcze pytam?!---------------------------------------------------------Zgadzam się z wszystkimi którzy w tej Republice SLD tyrają od rana do nocy i od nocy do rana w coraz większym upodleniu, stresie. Walczą z piętrzącymi się problemami ze wszystkim dookoła, z pazernym fiskalizmem, opłatami od wszystkiego, bankową lichwą, nieludzkimi przepisami, brakiem ludzkiej godności...Pracuję w tym GUŁAGU od wielu lat we własnej firmie. Nadal nie mam gdzie mieszkać, nadal spłacam lichwiarskie kredyty, jestem zadłużony bez widoków na lepsze życie i wyjście na prostą, sprzedaż i usług i towarów spada i spada, każdemu się należy, nikt nie chce płacić za wiedzę, wpuszczone do tego kraju obce potęgi handlowe, będące państwami w państwie, nie płacą żadnych podatków a zabierają z dnia na dzień coraz więcej moich klientów, nam polakom sprzedając najgorsze gówna, to za co w innych krajach zostaliby wygonieni, u nas się sprzedaje te gówna bo nikt nie ma kasy więc kupi. Rzygać mi się chce. Gardzę tym krajem. Czuję się tu jak bydło idące na rzeź, jak śmieć o którego nikt nie dba. Przeciętny człowiek został już tak upodlony, że za największy swój honor uważa oszukanie innego człowieka. Dokąd ten gułag w sercu Europy zmierza? Tu nigdy nic się nie zmieni. To poligon doświadczalny dla obcych firm, obcych kapitałów, statystyka typu kto i jak długo wytrzyma...Nie mam siły więcej pisać.Tym wszystkim którzy podzielają moje zdanie, życzę wszystkiego dobrego i dość siły aby uciec z tego gułagu. Na zawsze. Ochronić tym sposobem resztki swojego zdrowia i człowieczeństwa. Ochronić dzieci przed tą trucizną.
aa / .* / 2004-10-27 15:30
Niestety taka jest prawda.Tu nigdy nie było i nie będzie dobrze. Kto dostanie się do koryta ten dba tylko o siebie. Inni się nie liczą.
kamyk / .* / 2004-09-02 08:41
Zgadzając się z wieloma poglądami Przedsiębiorcy pozostaję w Polsce i zachęcam moje dzieci, chcące szukać szczęścia w innych krajach do pozostania tutaj.Jeżeli jest źle to najprościej powiedzieć - wychodzę z tego. A kto to ma zmienić, jeśli tak wielu chce wyjechać, a większość wyraża swój stosunek do spraw kraju odmawiając udziału w wyborach? Jeżeli chcę, żeby było inaczej to co? obrazić się i wyjechać? Myślę, że jeżeli można zrobić cokolwiek dla zmiany sytuacji, gorzko zdiagnozowanej powyżej, to należy to zrobić: brać udział w wyborach, organizować się w grupy i stowarzyszenia, odmawiać płacenia łapówek i haraczy, a jeśli nie można nic z więcej - być życzliwym dla ludzi i budzić w nich pozytywną energię. Zbyt wielu wartościowych ludzi opuściło już Polskę, aby można pójść w ich ślady. Szkoda jej zostawić na pastwę niedołęgów, to zbyt piękny kraj.
dosia / .* / 2004-09-09 01:59
Podzielam twoje i wielu poglądy,gorycz,tyranie i rozczarowani.Sama nie wyjadę ale moje dzieci zachęcam- wiecie co nie chcą! Patrzą jak haruję od tylu lat i wiecznie brakuje,nie mamy stabilizacji ani oszczędności-ale śrowdowisko powie ta to ma dobrze. Znacie to pewnie. Szukam ludzi ,którzy chca z tym walczyć -jednostki nic nie znaczą ale razem,kto wie...Nigdy nie należłam i nie bawiłam się w politykę ani ni co nie dotycyło pracy.Masz rację bierność nic nie da- czy walczymy o siebie?
PiotrW / .* / 2004-08-30 12:27
Nie ma problemu, zarejestruję firmę na Bahama
PiotrW / .* / 2004-08-30 12:27
Nie ma problemu, zarejestruję firmę na Bahama
zły / .* / 2004-08-29 10:31
Przykład swietych krów to szkółkarstwo.Własnie odbuwa się impreza pod nazwą zieleń to zycie w Warszawie. 1mln złoty obrotu to pestka w takim gospodarstwie,a płaci sie podateki..rolne! CHańba!!
Ewa K. / .* / 2004-08-27 08:33
Panowie z rzadu zapomnieli chyba o najstarszych teoriach ekonomicznych.Czym mniejsze obciazenie pracodawcy tym wieksze wplywy do budzetu.Chciwosc przyslania im zdrowy rozsadek, a dobro Polakow i calego kraju maja w ... .Co ich to interesuje,ze w Polsce jest coraz gorzej, wazne ze im jest dobrze!!! Zrujnuja cala polska gospodarke!!!Pogratulowac wyobrazni!!!
kamyk / .* / 2004-08-27 15:42
No aż tak dobrze to nie chce być, że im mniejsze obciążenia tym większe wpływy do budżetu, bo wtedy największe wpływy byłyby przy podatku 0%.Jest jednak taka stopa obciążeń, przy których wpływy są maksymalne a potem zaczynają maleć. Faktycznie, jesteśmy już chyba poza tym maksimum.
Rysiek Czyż / .* / 2004-08-27 07:33
Proponuję zrobić listę poparcia dla niewprowadzania tych zmian. Może MOney by ją zrobił
Krzysiek / .* / 2004-08-25 23:35
O moj Boze.. prowadze dzialalnosc od ponad 2 lat. jakos sobie radze i nie narzekam jak musze zapylac 48 godzin z rzędu.. 2 lata nie wiedzialem co to urlop... a ktos teraz chce w momencie zniszczyc to do czego doszedlem przez ten czas?? Czy to że jestem Polakiem to jakaś kara??? Czy naprawde trzeba bedzie zamykać działalność i uciekac z kraju w ktorym jestem jedynie gnębiony???? W zeszlym roku ustanowiono podatek liniowy 19% - dobrodziejstwo... tyle ze trzema mieć dochod ponad 75 tys ( zyjac w malzenstwie) zeby z niego skorzystac... Przy małych firmach pozorny zysk...Jestem na etapie planowania inwestycji ciezko zarobionych środków - mam na oku lokal i jednego pracownika - jak myślicie co teraz zrobie - przy takiej "optymistycznej " wizji??? Podpowiem wam - SPIE...M jak najdalej z tego chorego kraju
Etna / .* / 2004-08-28 18:42
Popieram Pana wypowiedz.Ja dzisiaj juz zrobiam rozeznanie co do wyjazdu z Polski. Boze,ja taka patriotka nie lubie mojego kraju .Chce mi sie wyc
Magdalena MSP / .* / 2004-08-25 18:09
Jestem pewna, że zaraz po zwiększeniu składek na ZUS niektóre firmy zaczną się poprostu zamykać, szczególnie te, które wiążą już w tej chwili koniec z końcem.Zmiany w ustawach mają podobno prowadzić do polepszenia się sytuacjii dla MSP a nie do nabijania portfela BUDŻETU z nas i tak już ogołoconych podatników. Jak tak dalej pójdzie to chyba nie pozostaje nam nic innego jaki wyjść przed Sejm i się powiesić. Mam już dego dość, chyba czas wyjechać i prowadzić firmę w innym kraju, który lepiej wykorzysta wpływy z moich podatków, i jeszcze mi to prowadzenie firmy ułatwi!
Podatnik / .* / 2004-08-25 14:13
Kiedy skączy się ta szalona i obłąkana KOMUNA.Nie wystarczy, że zrujnowali kraj przez 50 lat swojej bezkarnej grabierzy to jeszcze teraz gnoją wszystko co się tylko da aby czerwoni kolesie nabijali kieszenie. ZUS należy zlikwidować - im wcześniej tym lepiej dla wszystkich.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy