Forum Forum podatkoweInne

Wzrost składek na ZUS groźny dla firm

Wzrost składek na ZUS groźny dla firm

Cezar / .* / 2004-08-24 15:53
Komentarze do wiadomości: Wzrost składek na ZUS groźny dla firm.
Wyświetlaj:
Waldi Londyn / .* / 2004-08-25 12:05
Pracuje w Anglii i tu jest taki system ze jak ktos nie osagnie normalnego obrotu to z niego niezdzieraja skladka na tutejszy NHS czyli ZUS to 2 Funty na tydzien podstawowej opieki zdrowotnej, jezeli chcesz wiecej to placisz. A w polsce czy chcesz czynie to i tak wszytko idzie nie wiadomo gdzie, to zbnaczy wiadomo do zlodzie w rzadzie.Prowadilem dzialoalnosc w Polsce i wiem jedno mozna tylko nerwy stracic i zdrowie ktorego pozniej nie odzyskamy bo beda czekac kiedy tylko umrzesz zeby tylko ci nie placic glodowej emerytury, powodzenia przedsiebiorcy w Polsce
leszcz / .* / 2004-08-25 11:18
Gdy tak sobie posłucham tego wszystkiego co p......ą te poj..y ze sfer rządzących to po prostu chce mi się rzygać. Popieram zdecydowanie oburzenie przedmówców. Sam prowadzę firmę i za chwilę rzeczywiście przyjdzie mi zdechnąć z głodu, jeśli jeszcze jeden nawiedzony reformator w swoim obłąkańczym śnie na jawie wprowadzi cudowny przepis jak tu nas wszystkich prowadzących własną działalność i aspirujących do klasy średniej udupić. I jak tu myśleć o legalnym rozwijaniu firmy? Opłacaniu podatków i ub. społecznych, czy zatrudnianiu kolejnych pracowników? No jak? Czy to obchodzi tych wszystkich dupków żyjących z naszej krwawicy, czyli podatków i składek na ZUS? Dziki kraj moi koledzy: gdzieś pomiędzy Bangladeszem i Górną Woltą. Jednym słowem Afryka Dzika. I wcale mi nie do śmiechu :( Rzeczywiście chyba już czas zwijać stąd żagle i wzorej najbogatszego bodajże Polaka, p. Kulczyka rejestrować nasze firmy na Gibraltarze i płacić liniowy podatek rzędy kilku procent. Pozdrawiam serdecznie i życzę kolegom w niedoli kreatywności jak radzić sobie z tym postępującym debilizmem sfer rządzących.
oburzona / .* / 2004-08-25 09:55
Oczywiście, podnieśmy składki na ZUS - wtedy Pani Prezes ZUS-u będzie miała nie 50-cio a 100 metrowy gabinet w nowej siedzibie za którą płacimy my wszyscy, z naszych kieszeni... Odbierają ludziom renty, nie przekazują w terminie naszych składek do OFE, bo konieczniym jest postawienie nowej siedziny, o powierzchni kilku tysięcy metrów kw.!! - przecież pracownicy tak szacownej instytucji muszą mieć godne warunki pracy... A czym ZUS tłumaczy swoją niezbędną inwestycję? - Otóż robi to dla nas, interesantów... Żebyśmy mieli większy komfort gdy będziemy godzinami tkwić pod klimatyzowanymi zus-owskimi pokoikami, wyłożonymi marmurami - aby przygnieceni procedurami, formularzami i druczkami tracić resztki swej godności, zdrowie i cierpliwość załatwiając rzeczy, które nam się należą...
Etna / .* / 2004-08-28 18:47
Patnicy wszelkich podatkow nie tylko buduja gmachy ZUSowi ale Comer. Zurichowi bankom i wszystkim innym Powierzone pieniadze tym inst. gdzies sie ulatniaja z naszych kont ale powstaja piekne domy szklane dla urzedasow
Pawel / .* / 2004-08-25 09:29
Proponuje procentowe naliczanie składek ZUS
Pawel / .* / 2004-08-25 09:27
Nie będę się tu rozpisywał bo czytając Państwa komentarze widze, że są jeszcze w tym kraju ludzie którzy maja troche "oleju w głowie". Czy ta czerwona banda uważająca się za przedstawicieli społecznych naprawde jest taka głupia czy udają..., bo idioci są inaczej traktowani. Jeśli np: ktoś ma 10 pracowników i zamiast ok 700zł/os płacić do inst zwaną ZUS-em zaiwestował by w firmę wtedy moglibysmy mówić o wzroście gosp. kto lepiej zadba o pieniądze przedsiębiorcy jak on sam.. ??
cesar / .* / 2004-08-25 09:23
Panowie z rządu najpierw nie chcieli obniżyć stawki podatku dochodowego do 19%, bo dziura w budżecie. Jak tylko obniżyli, nie minęło pół roku a tu "niespodziewanie" więcej wpłynęło podatków. Jeżeli ktoś się nie spodziewa takich rezultatów to niech idzie do łopaty. Tam jak się weźmie z jednej kupy łopatę piachu to się przesypie na drugą kupę dokładnie tyle samo. Ale nie w gospodarce.Wzrośnie szara strefa i za rok znowu będziecie racjonalizować stawki "w górę"Ludzie!!! Polacy nie dlatego są w szarej strefie bo lubią. Zmuszacie ich do tego swoimi "inicjatywami". My Polacy nie damy się dmuchać i będziemy kupować i sprzedawać bez rachunków i faktur, a budżet niech się sam wyżywi.
sszady / .* / 2004-08-25 09:14
Chyba musi być drastytcznie gorzej, aby pojawiła się szansa na poprawę w dystansie 1 lub 2 pokoleń. Uważam, że głupota musi dojrzeć wydając klasyczne owoce: biedę, nędzę, upodlenie. Gdy doznania te staną się powszechne, gdy prawie każdy głupek zacznie postrzegać tych, którzy mamią go czymkolwiek darmowymi jako wyrachowanych złodziei, gdy zacznie liczyć tylko na siebie i swoją rodzinę, na to co sam zarobi, gdy wreszcie przestanie pożądać jakichkolwiek „świadczeń”. Obecny system opiera się na powszechnym łamaniu Przykazań Bożych: nie kradnij i nie pożądaj – łamaniu akceptowanym przez większość obywateli.
vhsg / .* / 2004-08-25 08:41
Wzrost składek nic nie zmieni w systemie ubezpieczeń. Jedyne co sie stanie, to... własnie, stanie działalność gospodarcza. Czy ktoś tam na stałkach ma nas za idiotów ??? Przeciez wiadomo, ze nikt nie zatrudni nikogo, jeśli bedzie miał płacić drugą "pensję" za pracownika do ZUS. Dlaczego nikt w rządzie nie pomyślał o tym, że jesli się te składki obniży, to zatrudni się więcej pracowników, a co za tym idzie, zacznie wzrastać wskaźnik gospodarczy. Od razu podniesie sie poziom finansów państwowych... Co za bezmyślność. Czas się wynosić do innego, normalnego kraju...
Arek / .* / 2004-08-25 08:39
Z tego co widzę wszyscy myślą podobnie jak ja oprócz może jednej pani, która i owszem ma prawo byc zbulwersowana i wieszać psy, ale powinna się z tym udać do swojego pracodawcy. Skutek jednak jest przewidywalny. Faktem jest, że płace są bardzo niskie a powodów szukać może na górze ponieważ od lat nie mamy wpływu na nic i proszę o wstrzemięźliwość w odwoływaniu się do wyborów. Będzie tak: wzrośnie składka padną firmy i padnie ZUS ponieważ największe wpływy odnotowywane są z małych przedsiębiorstw. Zdaniem moim a chyba nie tylko moim jest uznawanie składki ZUS za najgorszy podatek jaki może istnieć. Wierzcie mi Państwo można płacić i 3.000,- miesięcznie składki lecz jeśli ktoś myśli, że jego emerytura bądź jakość świadczonych usług ulegnie poprawie to jest w wielkim błędzie ponieważ za jakiś czas znowu ktoś rzuci temat opłat za usługi w ośrodkach medycznych. To normalne.
ScooterXYZ / .* / 2004-08-24 23:45
OK, jeśli to wprowadzą będzie fatalnie. Nikogo tam nie interesuje co my, prowadzący działalność zrobimy aby poradzić sobie z tym. Proponuję zastanowić się nad możliwościami rozwiązania tego problemu. Założyć sp. z o.o. i żyć na minimalnej pensji i z dywident?? A może założyć firmę w BRD i tam się opodatkować?? Niby wtedy pozostaje tutaj do płacenia tylko składka chorobowa.... Może ktoś ma inne pomysły?
obserwator / .* / 2004-08-24 21:39
Dlaczego nikt nie zwolni przedsiębiorcy z wysokości składki ZUS w przypadku gdy nie osiągnie dochodu w jakimś miesiącu?
vvv / .* / 2004-08-24 21:27
mam zapotrzebowanie na kilku pracowników budowlanych. stawka płacowa -8 euro na godzinę, .pracujemy 10 godzin dziennie od poniedziałku do soboty, zatrudnienie legalne, wstępny kontrakt możemy podpisać na okres 8 miesięcy, mieszkaniei dojazd do pracy zapewniony. Wykonujemy głównie prace wykończeniowe i remontowe tj. regipsy, panele, glazura, terakota, instalacje, zadaszenia, kostka brukowa, tynki itp. płatności w systemie cotygodniowym, rozpoczęcie pracy do ustalenia w drugiej połowie sierpnia, proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 0034 627101703. Tomasz Stawczyk
abis / .* / 2004-08-25 19:04
a czy w ramach b.szeroko rozumianych prac wykończeniowych projektant zieleni by sie nie przydał?
mer / .* / 2004-08-25 10:29
Jestem również zainteresowany znam tą branżę i znam jęz.angielski i rosyjski biegle
Piotrek / .* / 2004-08-25 08:36
jestem zainteresowany - pracuję w tej branży. Mam 27 lat. Proszę o podanie mi miejsca pracy (jaki mkraj?) Piotrek
Mirek / .* / 2004-08-24 21:07
Myślę, że powinien wpłynąć do Sejmu projekt obywatelski, który nakazywałby wszystkim politykierom opłacanie wszystkich składek z własnego wynagrodzenia, oczywiście bez żadnych rekompensat. Być może wtedy "darmozjady" zastanowili by się czy można tak gnębić swoich dobroczyńców.
vhsg / .* / 2004-08-25 08:36
To jest racja, i to święta racja !!!
ad / .* / 2004-08-24 20:58
Głupota a ja proponuję aby podwyższony ZUS płacili pracownicy ZUS i administracji państwowej, samorządowej ale z wynagrodzenia netto tak aby wszyscy otrzymywali na ręke tylko 2500zł czyli srednią krajową . Pozostałe nadwyżki nalezy wpłacać na ZUS . Nalezy stwierdzić że przepisy tworzą ci co nigdy żadnej działalności nie prowadzili a decydyją o innych. Idiotyzm w polskim wydaniu.
Fab / .* / 2004-08-24 20:51
No i rodzi się kolejne pytanie, co w takim razie z walką z bezrobociem, czyżby zmieniły się aktualne cele Rządu - a może jest to najlepszy dowód na to, że nie ma żadnych celów, a planowanie i strategia są całkowicie obce elitom rządzącym. Pozdrawiam i radzę się zastanowić, aaaaa i nie zapominajmy, przecież od wczoraj weszła w życie nowa ustawa, góra już świętowała - wszystkie formalności odnośnie założenia działalności gospodarczej w jednym okienku, ale pamiętajmy że to jest Polska, ustawa sobie a życie sobie, urzędy będą gotowe za 3 lata do takiej obsługi – po prostu kolejny martwy przepis - ciekawe kto kasuje forsę za te martwe przepisy, których z dnia na dzień jest coraz więcej (m.in. sprzątanie za swoim psem np. w parku-nigdy jeszcze nie widziałem, żeby ktoś zbierał odchody swojego pupila, no i oczywiście ustawa o czystości języka polskiego - NATURALNIE)

Najnowsze wpisy