Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wzrostami wrzesień się zaczyna

Wzrostami wrzesień się zaczyna

Money.pl / 2006-09-04 17:54
Komentarze do wiadomości: Wzrostami wrzesień się zaczyna.
Wyświetlaj:
gabrik / 2006-09-04 20:47 / portfel / Wierny Forumowicz
Witam wieczorkiem ,przeleciałem trochę postów niezła jadka ,skaczecie do gardeł sobie tylko po co?
Na początek jedna uwaga co do rynku terminowego kupując kontrakt obstawiam wzrost lub zamykam pozycję na spadek.Jeśli podczas wzrostu przybywa LOP to znaczy że są otwierane nowe pozycje na wzrost jeśli lekko spadało dziś a LOP też przybywał tzn. że otwierano także nowe na spadek ale nie zamykano wzrostowych.Oczywiście częsć otwieranych długich pozycji łapią mali gracze ale gdy dziś przybyło aż 4500 to nie sama drobnica się łapała.
Generalnie nic dwa razy się szybko nie zdarza więc jutro dalej mocno w górę do 14 a potem zobaczymy bo na tą chwilę jenak krótkie pozycje też są w mocnych rękach i okaże się które są w silniejszych bo zysk trzeba kiedyś zrealizować.
P.S. dzisiaj ktoś pytał czy kupiłem akcje? nie ale mam długą 3017
brydzia / 2006-09-04 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
dzisiaj to się z Tobą zgadzam w 100%
vip / 2006-09-04 20:39 / Bywalec forum
oj kochani WŁADEK nie WŁADEK proszę o spokój ! zapakowany jestem w CAPITAL i zobaczymy co będzie jutro.... jak stracę to WŁADEK DOSTAJE Z LIŚCIA !!! POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SUKCESÓW
brydzia / 2006-09-04 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
a co ma capital do tego co pisze Władek
przecież capital - dlaczego rośnie 20% to nie sposób wyjaśnić , przecież dopiero były pp teraz kolejne i za chwilę następne będą
vip / 2006-09-04 20:55 / Bywalec forum
BRYDZIU TO TAKI ŻARCIK ! TO TAKI GWAŁT NA PROSTYTUTCE - czytaj golik / lepper ......
brydzia / 2006-09-04 21:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
dobre , pozdro
konri / 83.6.245.* / 2006-09-04 20:14
A JAK WIDZICIE KOPEX I MASTERS
GoG / 83.238.59.* / 2006-09-04 20:45
Masters sam kupilem dzisiaj.Jak na razie do przodu.No i mam nadzieje ze jutro bedzie z 5% wzrost :)

Kopex bo ja wiem ...na moje oko to raczej jeszcze nie teraz bym kupowal.poczekal bym i opserwowal.Kupil bym po jakies 18.20 18.40
Adaśko / 83.31.30.* / 2006-09-04 20:13
Mariano nie wiem skad sie wziales ale szacunek.Z tym Wladkiem to Ci sie udalo.Usmialem sie
Pablo / 2006-09-04 20:08 / "Uznany Gracz Giełdowy"
po dzisiejszym obejrzeniu kursu Leasco proponuję "po koniaczku"
risky-rainmaker / 2006-09-04 20:30 / Ostatni Optymista
No to chlup w głupi dziób...
brydzia / 2006-09-04 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
A na bankierze jest taki wątek , gdzie mówią że to co wymyślili zadziałało - lesoto
warren buffet / 2006-09-04 20:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
taterka mocna chlup
orzeł / 2006-09-04 19:46 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Kenobi rozumiem że wraz z wiarą w spadki od 2900 ciągle otwierasz krótkie czy tak !? bo jeśli tak to rozumiem Cię (poważnie bez krzty sarkazmu - ja bowiem wierząc we wzrosty moich spółek je kupuję) ale jeśli wierząc w spadki krótkich nie otwierasz to nie rozumiem już nic a nic.
I jeszcze jedno poważne pytanie czy Ty jesteś teoretykiem only czy praktykiem sometimes!? poważnie bardzo mnie to interesuje - bardzo CIę szanuję za Twą wiedzę! chciałbym więc wiedzieć ot tak
Kenobi / 2006-09-04 20:38 / Uznany malkontent giełdowy
Sympatyczny Orle. Ja również szanuję Cię, za Twoją wiedzę i umiejętność gry. Należy odróżnić dwie rzeczy - ogólną ocenę sytuacji i bieżące ruchy, ktore są najczęściej chaotyczne i trudnoprzewidywalne, na jednej sesji rośnie często i spada po kilkadziesiąt punktów. Na każdej sesji można więc próbować szczęscia odwracając pozycję, a w przypadku spółek korzystać ze strategii Brydzi. Analizując sytuację i bazując na dostępnych danych, mam przeczucie zbliżania się pewnego punktu zwrotnego, o którym słyszy się coraz częściej z różnych stron, ale nad tym głowią się także nie takie głowy jak moja i podobnie nie znają jeszcze odpowiedzi, kiedy on wystąpi. Z reguły w najmniej spodziewanym momencie. Stąd ciągłe roztrząsanie czy będzie miękkie, czy twarde lądowanie, czy ważniejsza jest inflacja, czy wzrost gospodarki, czy będzie pauza, a może koniec podwyżek stóp w USA itd. Jedno jest pewne - są wyraźne sygnały pogarszania sie sytuacji i nie jest to okres dogodny, szczególnie dla niedoświadczonych graczy, do wchodzenia w akcje. Ostatni okres hossy opierał się na dwóch czynnikach napływie kapitału zagranicznego i spadających stopach procentowych. Ostatnio ten kapitał realizując pokaźne zyski, wycofywał się z rynków wschodzących i nie myślę, żeby nie poczekał na lepsze okazje niż obecnie. Odbywało się to przy okazji inwestowania w obligacje. Po serii podwyżek stóp przez EBC dysparytet się zmniejsza, więc i z tego powodu zmniejszyło się zainteresowanie zagranicy. Wystarczy spojrzeć co stało się ze złotym jak i cenami obligacji ostatnio, kiedy potwierdzono nagłe przyspieszenie inflacji w naszym kraju (wskazywałem na to już wcześniej). A to grozi podwyżkami stóp, co nie jest szczególnie pozytywnie odbierane przez giełdy. Ostatnie próby wyciągania indeksów na świecie też nie są jakieś przekonywujące - na cienkim obrocie i z bólami (wystarczy popatrzeć na poziomą kreskę dzisiejszego DAX-a). Pozdrawiam.
samuraj jack / 2006-09-04 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Myślę, że po tym wszystko, jeżeli chodzi o Kenobi`eo jest jasne...
Ja pogrywam sobie na wzrosty, ale również "czuję w kościach" nieubłagany spadek, ze względów, o których choćby Kenobi pisał wielekroć.
I jak każdy, tak bez emocji będzie traktować posty Kenobi`ego, które w zasadniczej cześci składają się z suchej informacji, to nam wszystkim będzie na wątrobie lżej.

Kenobi - gdybym mógł tylko Cię prosić, abyś jeszcze mocniej wyśrubował proporcje suchych informacji do komentarzy

pozdrawiam
Kenobi / 2006-09-04 21:20 / Uznany malkontent giełdowy
Problem w tym, że z tych samych informacji jak wiadomo można wyciągać różne wnioski. Ja przedstawiam swoje i oczekuję argumentów, jeśli ktoś uważa co innego.
clever81 / 2006-09-04 20:55 / Tysiącznik na forum
niewidze w tym tekscie odpowiedzi na pytanie orła, albo jestem slepy. Pozdrawiam wszystkich.
Rocky nielogo / 195.94.201.* / 2006-09-04 21:07
Nie widzę w tym tekście nic innego poza czepnięciem się Kenobiego. Jak ktoś nie ma nic ciekawego do powiedzenia to zawsze, ale to zawsze może się czepnąć Kenobiego. Ile wtedy można pisać. Ale nikt już się nie wysili aby jakąś ciekawą informację podać, bo to już wymaga zdolności intelektualnych.
Znacznik / 2006-09-04 20:50 / Niestały i niewierny forumowicz
Czy widziales pytanie postawione przez Orla czy celowo je zignorowales? A w calym dlugim tekscie nie napisales nic nowego co piszesz od chyba kilki miesiecy. Ze sa sygnaly, ze analitycy, ze sytuacja... :) .
Rocky nielogo / 195.94.201.* / 2006-09-04 21:11
Jest Znacznik mój ulubiony. A może wieczorną porą mógłbyś zmienić nick na Nocnik.
jakubas / 2006-09-04 20:46 / portfel / Bywalec forum
Witaj Kenobi hmm, coś czułem że Ci się dziś dostanie
od grona forumowiczów,rynek jest nieprzewidywalny
- jak dzisiaj. Ja czekam ale skorygowałem dziś
granicę powrotu na rynek do 2900 pkt, czy dobrze czas pokaże, ale jak piszesz wydaje mi się że zagranica wolałaby powrócić przy niższych poziomach. Choć zgodzę się z niektórymi jak Brydzia, Orzeł czy Longterm(w nim najwięcej krytycyzmu),że zarabiać można przy każdych poziomach...
jędrzej / 2006-09-04 20:57 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To dlaczego nie wchodziłeś jak było 2860 ? Podziękuj Kenobiemu.
jakubas / 2006-09-05 00:33 / portfel / Bywalec forum
Jędrzej masz trochę racji, ale to jest jak z tym powiedzeniem "apetyt rośnie w miarę jedzenia"
Pablo / 2006-09-04 20:17 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Kenobiego akcje na forum dzisiaj spadły, oj spadły. Tutaj chyba nie chodzi o jego wiarę w spadki ale o prestiż i uratowanie honoru człowieka wiernego swoim przekonaniom. Jak by teraz Kenobi wyglądał jakby napisał pomyliłem się i obstawiam wzrosty. Zaraz by mu wszyscy zarzucili że dał się zwieść tłumowi i zmienił zdanie. Ale lepiej później niż wcale.
jędrzej / 2006-09-04 20:10 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Pytałem go wiele razy. Jedno jest pewne: nie odpowie.
On jest płatnym naganiaczem i to w kilku osobach, a jego wiedza okraszona tendencyjnymi wnioskami może być dla wielu mniej doświadczonych graczy po prostu groźna.
Co on może dziś powiedzieć ludziom, którzy podjudzeni jego postami sprzedawali akcje przy poziomie 2900... albo co gorsza weszli wtedy w krótkie?
risky-rainmaker / 2006-09-04 21:05 / Ostatni Optymista
Ja tam Alchemia....masz...i jakie widzisz rokowania....
jędrzej / 2006-09-04 22:01 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie mam i nie przyglądałem się ostatnio... ale to zawsze RK.
Zobacz co mam w portfelu. Myślę że warto w to wejść (wyjąwszy Hutmena)
samuraj jack / 2006-09-04 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
No cóż, każdy ma swój rozum i samodzielnie podejmuje decyzje. Jeżeli można decydować (oddając głos) o wyborze prezydenta, który decyduje o tym, kiedy i z kim będziemy w stanie wojny, to tym bardziej możemy decydować o własnym losie.
Ponadto Kenobi nie zmonopolizował tego forum. Opinii jest wiele i sił rzeczy nikt nikomu wody z mógu nie robi. Może było tak, iż niektórzy czytając Kenobi`ego wchodzili w krótkie, ale inni czytajać Kenobi`ego umyślnie postępowali wbrew logice i wchodzili w długie [mając w świadomości, iż nasze giełda kierowana kontraktami jet nielogiczna).
Jedni tak, drudzy tak...
A jeszcze inni czynili błedy "podjudzani" (używając Twego słownictwa) przez innych. Podsumowując, absolutnie nie ma sensu pisanie o jakimkolwiek podjudzaniu.
jędrzej / 2006-09-04 21:03 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ma sens, bowiem pan K. miał przez pewien czas nawet dopisek "uznany gracz giełdowy", a to już może sugerować że jego porady coś ważą.
Poza tym ma on tu kilku poklepywaczy (spójrz na wpis "jakubasa" nieco wyżej i mój dopisek), a to naprawdę może ludzi zmylić.
Poza tym nie chodzi mi o to, że nie może pisać co mu się podoba... może - i ja też!
Uważam poprostu, że facet jest oczytanym dyletantem i dlatego go krytykuję.
samuraj jack / 2006-09-04 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Jęrzeju Szanowny,

sam dobrze wiesz, ilu zalogowanych ma równie mądre czy jeszcze mądrzej brzmiące dopiski...
i co z tego...
nic
a nawet, gdyby coś z tego wynikało, to przecież jest ich tak wiele, że ich głosy się równoważą.
Jeżeli Kenobi`ego uważasz za oczytanego dyletanta, to napisz to raz na tydzień (dla przypomnienia) i wystarczy.
Po co krytykować niemal każdy jego post...

pozdrawiam

ps. mowi Ci cos - JKM?:)
jędrzej / 2006-09-04 21:22 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Z tym dopiskiem to była według Redakcji "dziwna sprawa".

Maż rację, lepiej go ignorować.

Chodzi Ci o Korwina? Co to ma do rzeczy?
jędrzej / 2006-09-04 22:52 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
... oczywiście MASZ
Znacznik / 2006-09-04 20:27 / Niestały i niewierny forumowicz
Raz gdy go pytalem odpowidzial: Apple Computers :) .
jędrzej / 2006-09-04 21:05 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Pamiętam :-) Będzie czekał aż wprowadzą na GPW
Pablo / 2006-09-04 20:21 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Prawda i najgorsze jest to że według niego on nie namawia ani nie sugeruje, ale jakby napisłał co ma to by stał się naganiaczem. I to podkreślał wielokrotnie. Gdyby poparł swoje słowa konkretnymi czynami to by to wszystko inaczej wyglądało.
Longterm / 2006-09-04 20:08 / Mostek Zwyciężymy!
Ja współczuje takim typom jak Kenobi, on nie ma samokrytyki. Pamiętam Batman podobnie ciągle przepowiadał spadki ale rynek go nieźle skarcił na kontraktach że dał sobie chyba chłopak spokój z terminowym (Batman jeśli nas czytasz pozdrawiam-bez urazy). Nie mozna przecież patrzeć w jedną stronę i na przekór wszystkim być zatwardziałym Niedźwiedziem. To może sporo kosztować co Batman może potwierdzić. Kenobi to chyba raczej wolnomyśliciel z zacięciem anala, który być może nigdy nie grał prawdziwą kasą. (studencik ekonomii na sgh?)
Longterm / 2006-09-04 21:05 / Mostek Zwyciężymy!
Pozdro Batman, dlaczego nic nie piszesz? Mam nadzieje że Cie nie uraziłem?
Batman / 2006-09-04 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytam prawie codziennie i jestem z Wami duchem. Jak widzę jak dostaje się Kenobiemu, to aż się boję o spadkach pisać :-)
brydzia / 2006-09-04 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bez urazy , ale twoje ciągłe naganianie na mostostal zabrze niczym się nie różni od pisania Kenobiego , tylko że każda pliszka swój ogonek chwali
Mnie Kenobi ani pali ani ziębi , pisze to co dla mnie też jest zauważalne , a że rynek idzie inaczej jak logika to inna sprawa , przecież nie powiesz że logiczne jest przy spadku ropy kolejny dzień z rzędu - dzisiaj - 1,7% lotos i orlen rosną 4%
jędrzej / 2006-09-04 21:07 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A jak nazwiesz moje naganianie na MSZ - rekomendowałem gdy był po 2,09 i przed PP ?
Mariano / 83.24.148.* / 2006-09-04 20:43
Jeśli się mogę wtrącić, Longterm-a od Kenobiego odróżnia to, że Longterm nie ukrywa co ma w swoim portfelu, w którą stronę mu po drodze i dlaczego. Każdy wie, że Longterm ma "oprócz mostów (45%) .. jeszcze Dude, Getin, Prochem, Plastbox i Netie" ;) A to, że każdy swój ogonek chwali to raczej normalne, do tego w czasie PP mostostal dał trochę zarobić, tymbardziej Longterm chodzi ciągle podniecony, bo pewnie mu się to udało.
Longterm / 2006-09-04 20:36 / Mostek Zwyciężymy!
Brydzia, moim zdaniem Kenobi będzie miał niedługo swoje dni chwały. Nadejdzie niezła zwałka jaką przepowiadał, taka sama jak pod koniec lutego i w maju, to jest normalne od czasu do czasu. Pytanie brzmi: ja wiem o tym Ty o tym wiesz ale po co ciągle powtarzać że czeka nas ostry zjazd czy bessa? Jak mawiał Goebbels "kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą"...
Longterm / 2006-09-04 20:40 / Mostek Zwyciężymy!
aha i jeszcze jedno jak kurs mostostalu zabrze zacznie spadać i trend ten będzie trwał kilka miesięcy to uwierz mi że przyznam się do błędu i nie będe stale "naganiał" na tą spółkę:-)
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-09-04 20:29
CO racja to racja. Ja tam jestem leszcz cienki jak gumka od majtek dlatego czytam co Wy fachowcy piszecie. Ale zasada jest jedna: każdy sam decyduje, sam wykłada kasę i sam ryzykuje. Czytajmy, słuchajmy ale tez przesiewajmy. Każde zdanie tutaj wypowiedziane ma swoja wartość .... i wagę, która każdy musi sam ocenić.
Kenobi pisze mądrze i za to go sznuję. Jak juz raz napisałem nie mam dośc wiedzy, żeby z Nim polemizować ale intuicyjnie nie zgadzam sie przynajmniej z niektórymi jego przewidywaniami. Ale zrobie tak, jak sam zadecyduję. I albo wyjdę na swoje albo wtopię ....
jędrzej / 2006-09-04 21:12 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To właśnie jest post naganiacza!
Piszesz, że jesteś leszcz cienki, ale potrafisz ocenić że K. "pisze mądrze". Trochę widzę z logiką na bakier.
Szanujesz go? Mam nadzieję, że sprzedałeś wszystkie akcje przy 2860 (dzięki jego światłym poradom)
Kenobi / 2006-09-04 20:48 / Uznany malkontent giełdowy
I to jest najmądrzejszy komentarz jakiego brakuje wielu zadufanym w sobie "uznanym" napędzaczom na spółeczki, które mają. Uczcie się, macie od kogo.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-09-04 21:01
po raz drugi skorzystam z okazji i podziękuję hajdiemu za zwrócenie uwagi a nie napędzenie na mci po 5,05. To,że każdy podejmuje decyzje jest oczywiste, to,że straszysz też. Przed zakupem mci przeczytałem co tam mają w portfelu, co będzie się działo i skorzystałem z promocyjnej ceny. To,że każdy swój ogon chwali też. To co ludzi wkurza to to że oni grają prawdzimymi pieniędxmi tu i teraz a Ty nie odpowiadasz na pytanie co właściwie robisz? Mi Twoje posty nie przeszkadzają. Pozdrowienia dla wszystkich.
Znacznik / 2006-09-04 20:52 / Niestały i niewierny forumowicz
I brakuje "nieuznanym" napedzaczom na spadki... Ucz sie, masz od kogo.
Pablo / 2006-09-04 20:24 / "Uznany Gracz Giełdowy"
według teorii Kenobiego spadek ceny ropy oznacza mniejszą inflację, co spowoduje mniejszą presję na podnoszenie stóp, a więc w przyszłości lepszą koniunkturę w gospodarce i wzrosty na giełdzie. Proste.
Kenobi / 2006-09-04 21:01 / Uznany malkontent giełdowy
Spadek ceny ma miejsce kiedy nie ma popytu przy obecnym poziomie. Jak potwierdzxiły to zaskakujące dane Dep. Energetyki w ub. tygodniu, mimo pełni sezonu urlopowego, zapasy ropy benzyny i in. wzrosły, co od razu odbiło się na akcjach firm naftowych. Zmiany stóp oddziaływują na gospodarkę w okresie 12- 18 miesięcy i co się wtedy będzie działo, to najstarsi górale nie wiedzą.Mogą tylko udawać jak ci Indianie, co zbierali duże ilości opału na zimę. Przyjechali więc reporterzy do Indian i pytają:zbieracie dużo opału na zimę, będzie ostra? Tak, przecież w telewizji mówili. Tu też nikt naprawdę nie wie co się jeszcze stanie. Jedno tylko widać - złoty nadal słabnie.
brydzia / 2006-09-04 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja pamiętam jak w tamtym roku mówiono że koniec wzrostów bo surowce rosną jak szalone , i co się stało
spółki surowcowe zapewniły hossę ,
Znacznik / 2006-09-04 21:04 / Niestały i niewierny forumowicz
Masz najlepszy przyklad ze ex post wszystko mozna dopasowac.
A2 / 2006-09-04 19:39 / Spekulantka
biotonu sobie kupie))i zostawie przyszlym wnukom) bo swissmeda sprzedalam z zyskiem)) ,a mialam trzymac.Im wiecej osob pisze o sprzedazy biotonu, to tym bardziej bierze mnie chec zakupu.Wiem , ze to balon itp sprawy wiec nie odradzajcie mi prosze tego zakupu.
brydzia / 2006-09-04 19:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na wskaźniki innych spółek , takich balonów a nawet większych jest sporo
Znacznik / 2006-09-04 20:05 / Niestały i niewierny forumowicz
Tylko mi powiedz kto ten Balon pompuje? Bo juz wielokrotnie pytalem o Bioton na tym forum i odpowiedzi nie dostalem. Balon, balon a kto pompuje nie wiadomo.
Mariano / 2006-09-04 20:51
A pytałeś na forum bankiera? Jak dostaniesz tam odpowiedź, znaczy że to ONI! ;)
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-09-04 19:42
Balon balonem ale jak KTOŚ bierze na jeden raz kilkaset tysięcy sztuk to co to może oznaczać ??? Wie wcześniej ???
admin / 83.26.249.* / 2006-09-04 19:59
WIE WCZEŚNIEJ :-)))
easy rider / 83.20.223.* / 2006-09-04 20:36
daj nam Boże górkę- co prawdawzrost o połowę mniejszy niż wig20, ale obroty ładne nawet bardzo. Martwi mnie jedynie duża ilość chętnych do sprzedaży . KUPUJCIE BIOTON TO NAJLEPSZA SPÓLKA NA ŚWIECIE!!!!!!!!!!!!!
Przepraszam już nie będę niegrzeczny.Pozdrawiam
brydzia / 2006-09-04 19:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja również jestem dzisiejszą zwyżką zaskoczona
poczekajmy jeszcze do środy i zobaczymy obroty
Ja poprostu w to nie wierzę ale potrafię przyznać się do błędu
ropa , -2% , analitycy piszą że w przeciągu roku spadnie do 40$
miedź wzrosła 0,5% , więc jakie to ma przełożenie na kghm
Arbitrażyści dzisiaj przycisnęli i tyle
Żeby nie było że jestem zmienna , obstawiam spadki ale można próbować coś ugrać na poszczególnych spółkach
Wall Street / 2006-09-04 19:22 / Bywalec forum
"W dniu 4 września 2006r. Naftobudowa S.A. podpisała z NESTE OIL OYJ umowę na montaż rurociągów wraz z oprzyrządowaniem w ramach instalacji Biodiesla w Rafinerii PORVOO w Finlandii o szacunkowej wartości opartej o ceny jednostkowe w wysokości 2.800.000 EUR (słownie: dwa miliony osiemset tysięcy euro) co stanowi równowartość 11.107,6 tys. zł (słownie: jedenaście milionów sto siedem tysięcy sześćset złotych). Maksymalna wysokość kar umownych wynosi 10% wartości umowy.

Łączna wysokość umów zawartych z NESTE OIL OYJ w okresie od przekazania raportu bieżącego nr 20/2006 z dnia 10 maja 2006r. do chwili obecnej wynosi 2.855,3 tys. EUR (słownie: dwa miliony osiemset pięćdziesiąt pięć tysięcy trzysta euro) co po przeliczeniu stanowi równowartość 11.325,2 tys. zł (słownie: jedenaście milionów trzysta dwadzieścia pięć tysięcy dwieście złotych).

Kryterium uznania umowy za znaczącą umowę - na podstawie RMF GPW § 2 ust 1. pkt. 51) a)"
risky-rainmaker / 2006-09-04 18:56 / Ostatni Optymista
A ja swoim skromnym zdaniem chciałem zwrócić uwagę na Alchemię....obroty 300% wzrosły....coś się szykuje.....
cleanbuild / 2006-09-04 19:47
a boryszew o ile wzrost obrotow niz przed tygodniem ok 10cio krotnie a w koncowce kupno za 1100000 po 29,50
risky-rainmaker / 2006-09-04 20:00 / Ostatni Optymista
Ja wiem jedno...info o walcowni....sprawi...lot w kosmos...Alchemii..
jac / 81.190.213.* / 2006-09-04 19:10
risky podbuduj mnie z enrgopolem bo dzisiaj dostałem po kręgosłupie
risky-rainmaker / 2006-09-04 19:59 / Ostatni Optymista
jutro będzie lepiej....odrobimy....z nawiązką....
risky-rainmaker / 2006-09-04 20:01 / Ostatni Optymista
A swoją drogą ograniczyłem stratę...i przesiadłem się w połowie na Alchemie...
jac / 81.190.213.* / 2006-09-04 20:00
od razu lepiej :) ale troche kasy tam wsadzilem (jak na mnie) i zabrał mi zyski z innych dzisiejszych
risky-rainmaker / 2006-09-04 20:04 / Ostatni Optymista
teraz to jak nie masz totalnej spekulacyjnych spółek jak lentex to zapomnij o zmianach....a najlepiej nie zaglądaj przez dłuższy czas....będzie dobrze....
jac / 81.190.213.* / 2006-09-04 20:25
risky mam gant,bio,enrgopol i lubawa
risky-rainmaker / 2006-09-04 20:39 / Ostatni Optymista
ja bym zamienił bioton....na coś....hmmm może kghm...ale wiem niektórzy lubią się przywiązywać do dej spółki....gant może mieć kopa chociąż dziwnie to zawsze wygląda jak kantory budują domy...:) energopol ja mam i wiem że zarobię...co do lubawy to zapytaj Warrena...nie śledze tej spółki....ale generalnie to spekulant z Ciebie...;) Wiem jedno poleciłem komuś centrostalgd i kupił stracił z 30 % i był zły, mówiłem mu trzymaj...i trzymał opłaciło się....zimnej krwi życzę ...czym mniej mieszasz tym lepsze zyski tak u mnie to wygląda....80% długi termin 20 dobra zabawa ;)
risky-rainmaker / 2006-09-04 20:40 / Ostatni Optymista
Chociaż..co ja mogę radzić...napewno nie wiele...ale podzielić się swoim doświadczeniem mogę...
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-09-04 19:09
Zwróciłeś uwage co sie dzisiaj działo na Biotonie ? Wolumen 13 mln. i to całkiem spore zlecenia. Zupełnie jakby ktos skupywał ...
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-09-04 19:06
Obawiam sie, że jest to efekt totalnego wzrostu. Obserwowalismy to dzisiaj również na innych spółkach ...
osesek / 2006-09-04 18:53 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Wszystko o dzisiejszej sesji zostało powiedziane i napisane dlatego ja wręczam wszystkim Forumowiczom i Forumowiczkom fragment ulubionego poematu Moskwa - Pietuszki pióra Wieniedikta Jerofiejewa.

Rozdział Elektrougli - 43 kilometr. Strona 57.

Ale jeżeli człowiek nie chce na próżno obijać się we wszechświecie, niech pośle do diabła i " Balsam Kanaański" i "Ducha Genewy". Niech lepiej usiądzie przy stole i przyrządzi sobie " Łzę Komsomołki".
O, jakże wonny i osobliwy jest ten koktejl !
Dlaczego jest wonny, dowiecie się później. Najpierw wytłumaczę dlaczego jest osobliwy.
Ten, kto pije po prostu wódkę zachowuje i zdrowy rozsądek i dobrą pamięć, albo odwrotnie- traci od razu i jedno i drugie.
A w przypadku " Łzy Komsomołki" aż śmiech bierze : wypijesz sto gram tej "Łzy" - pamięć dobra , a zdrowego rozsądku ani śladu, jak gdybyś go nigdy nie miał.
Wypijesz jeszcze sto gram i sam się sobie dziwisz : skąd się wiziąło tyle zdrowego rozsądku i gdzie podziała się dobra pamięć ?
Nawet sam przepis na "Łzę" jest aromatyczny. A od gotowego kotejlu, od jego zapachu to już można na całą minute paść bez zmysłów i bez świadomości.
Ja na przykład padłem

Lawenda 15 g
Werbana 15 g
Woda Leśna 30 g
Lakier do paznokci 2 g
Eliksir do płukania ust 150 g
Lemoniada 150 gram

Wszystko to razem należy mieszać gałązką wiciokrzewu przez dwadzieścia minut. Niektórzy twierdzą, że w razie konieczności można wiciokrzew zastąpić powojem.
Ale to nieprawda i w ogóle przestępstwo. Możecie mnie krajać na kawałki, ale mnie nie zmusicie, żebym "Łzę Komsomołki" mieszał powojem, juz ja będe mieszał tylko wiciokrzewem. Dosłownie pękam ze śmiechu, kiedy przy mnie mieszają "Łzę" nie wiciokrzewem , ale powojem....

c.d.n.
chris / 2006-09-04 19:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czytałeś "Noc Walpurgi" też autorstwa Wieni, polecam tak do kolacji bo małe to ale treściwe... tam też nieźle zapijają ... do ostatniego ;)
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-09-04 19:19
Podoba mi się ....
zwłaszcz ten lakier do paznokci. W tym kontekscie efekty spożycia nie dziwią ...
;-)
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2006-09-04 18:59
Co myślisz Kenobi o mastersie...
Krzych / 2006-09-04 18:41 / Płoteczka na forum
Czy aktualne mam dane pp.MNI to 15.09 , za 1szt - 3szt po1.00zł. i BDL pp.29.09 za 1szt. -1szt po 1.00zł.
A2 / 2006-09-04 18:01 / Spekulantka
Panie Danielu..."mimozami jesien sie zaczyna: Mam takie pytanie , ktore niech sobie plynie do inwestorow : czy ktos ma krotkie na kontraktach? Jesli ktokolowiek ma , to jakie podejmuje decyzje?Ta zwyzka o prawie 4% poprostu mnie "zaskoczyla".
Morfeusz / 2006-09-04 18:32 / Tysiącznik na forum
Pozycji krótkich na kontraktach jest dokładnie tyle samo
co długich, aby otworzyć 1 LOP potrzeba pozycji krótkiej i długiej inaczej nie ma LOP-u.Tak więc w każdej chwili jest
możliwy każdy scenariusz.
brydzia / 2006-09-04 19:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
To dlaczego mówi się że jak lop rośnie to muszą być wzrosty
Kenobi / 2006-09-04 19:11 / Uznany malkontent giełdowy
LOP rosła, bo widząc kruche podstawy dla wzrostu (powody od pewnego czasu opisują prawie wszyscy analitycy, więc nie ma potrzeby ich tu przytaczać)-sztucznie nadymanego balonu, strona sprzedająca kontrakty (grający na spadki) wchodziła coraz śmielej , bo zawsze lepiej grać na spadki z wyższego poziomu.
jakubas / 2006-09-04 20:39 / portfel / Bywalec forum
Witaj Kenobi hmm, coś czułem że Ci się dziś dostanie od grona forumowiczów, nic rynek jest nieprzewidywalny - jak dzisiaj. Ja czekam ale skorygowałem dziś granicępowrotu na rynek do 2900 pkt
Mariano / 83.24.148.* / 2006-09-04 19:30
LOL!
Kenobi, już wiem! Ty mi przypominasz niejakiego Andrzeja L.! On zawsze wszelkie informacje interpretuje na swoją korzyść. Jak plują mu w twarz, on mówi że pada. Jak ziemia pali mu się pod stopami, mówi że specjalnie ją podpalił.
Kenobi / 2006-09-04 19:46 / Uznany malkontent giełdowy
terrestre, zaloguj sie najpierw, zanim popuścisz jak będą wzrosty...
Mariano / 83.24.148.* / 2006-09-04 19:57
To już wygląda na manię prześladowczą. Ja nie jestem terrestre. Wiem, że tak jak nie dałeś się do tej pory przekonać do innych poglądów niż Twoje, tak nie dasz się przekonać że nie jestem terrestre, ale cóż.
Ripley Holden / 2006-09-04 19:08 / Bywalec forum
Nie jeden LOP, tylko jedną pozycję (LOP = liczba otwartych pozycji). Tak, wiem, czepiam się...
terrestre / 85.128.78.* / 2006-09-04 18:05
przy Twoim wyczuciu to dziwne.Juz od dluzszego czasu widac przeciez bylo przygotowanie do ataku.---:-)))
A2 / 2006-09-04 18:19 / Spekulantka
Nie zaskoczyla mnie zwyzka )) tylko te 4% , ot tak za jednym pociagnieciem. Jesli pomysle , ze bede zamykali kontrakty wrzesniowie , to zastanawia mnie fakt , co dalej sie bedzie dzialo przez najblizsze 10 dni, bo chyba nie wzrosty o 4% dziennie))
terrestre / 85.128.78.* / 2006-09-04 17:55
Wyjatkowo popieram dzis autora tekstu.Wszystkie wiatry wieja na polnoc.Dodam,ze teraz powinnismy z marszu przejsc poziom 3120 pkt,a jesli to sie uda,potem 3200 pkt.
Jesli i to sie uda,bedziemy bic rekordy.
Rowniez jutro powinny zarabiac wasze ulubione spolki,zwlaszcza te niezbyt duze.Powinni tez zarobic wlasciciele Bor i Biot.
Szykujcie walizki na kase.
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-09-04 18:05
Dlaczego uważasz, że akurat Bor i Biot będą szczególnie atrakcyjne ?
Kenobi / 2006-09-04 18:52 / Uznany malkontent giełdowy
Bo terrestre je posiada...
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-09-04 19:04
Odpowiedz proszę, jak wytłumaczysz dzisiejsze wzrosty ? Wydaje sie, że po okresie miesięcznej konsolidacji rynek w końcu znalazł sobie drogę. Czytałem chyba wszystkie Twoje posty. Nie mam dość wiedzy by z Toba polemizować ale czy, to co obserwujemy nie przeczy twojej koncepcji ?
Kenobi / 2006-09-04 19:16 / Uznany malkontent giełdowy
Poczytaj posty Adzreja z 22 maja, w których przytaczał fragmenty opisów podobnych wydarzeń jakie towarzyszą giełdom od początku istnienia. Takie małpie ruchy wpisują się w znany scenariusz końca hossy.
Mariano / 83.24.148.* / 2006-09-04 19:36
Poczytaj posty Władysława z 4 października, w których twierdził, że po wzrostach z września na giełdzie nigdy nie będzie już wzrotów.
Wybacz Kenobi, ale dziś już nie wytrzymałem :D
Jesteś od dziś moim ulubionym komikiem! Każdy wie, że pewnie giełda rypnie w dół bardziej czy mniej, ale tylko TY przy tej okazji robisz pośmiewisko z siebie interpretując nawet wzrosty jako sygnały do spadków.
Kenobi / 2006-09-04 19:44 / Uznany malkontent giełdowy
I już nigdy nie będzie spadków - jesteś taki sam specjalista od gieldy jak Władysław.
Mariano / 83.24.148.* / 2006-09-04 19:54
No nie wiem co myśleć. Szanuję Cię, ale chyba poczycia humoru to jednak nie masz. Żeby było zadość powiedzeniu: "Ten się śmieje ostatni, któremu trzeba tłumaczyć" tłumaczę:
Władysław nie istnieje, to był okrutny żart, by pokazać Ci, że w każdej chwili i z każdej sytuacji można znaleźć coś- jakieś dane, czyjąć wypowiedź- co zinterpretujemy w sposób wygodny dla siebie. Ot co! Chciałem Ci zwrócić uwagę, że jesteś zaślepiony swoją, jedynie słuszną wizją i nie jesteś w stanie w żadnym przypadku przyznać, że się mylisz.
terrestre / 85.128.78.* / 2006-09-04 18:08
nie mowilemze szczegolnie,tylko ze beda rosly.Ma je tu wielu i to powinno ich ucieszyc.Oczywiscie kazdy na wlasne ryzyko.
terrestre / 85.128.78.* / 2006-09-04 18:10
ach,i jeszcze z grubszych pozycji.Chinom znowu brakuje miedzi wiec pewnie KGHM znow pociagnie gielde.To na tyle,siadam do liczenia.
Kenobi / 2006-09-04 18:46 / Uznany malkontent giełdowy
Mówienie o tym, że Chinom znowu brakuje miedzi jest bzdurą. W pierwszych 7. miesiącach br. Chiny zmniejszyły import do 477.220 ton, czyli o 42% w porównaniu z tym samym okresem ub. roku, dostosowując go do zapotrzebowania. W razie potrzeby zapasy na LSE rosną, to mogą uzupełnić swoje, ktore jak na potrzeby chłodzonej rosnącymi stopami gospodarki są w zupełności wystarczające. Wkrótce Escondida też pomoże.
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-09-04 18:10
Tak napisałem bo wymieniłes je z nazwy jako jedyne. Podzielam ten pogląd, ciekaw byłem tylko twoich argumentów.
:-)
Romi / 2006-09-04 17:55 / portfel / Koci Tata
Co prawda to prawda:)))))))))))
Dzisiaj chumor na 102:)))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy