Forum Polityka, aktualnościGospodarka

XX-latka: Zbudowaliśmy kapitalizm na kapitaliku spod materaca

XX-latka: Zbudowaliśmy kapitalizm na kapitaliku spod materaca

Wyświetlaj:
mantraaa / 83.20.130.* / 2011-10-22 08:25
kapitalizm gdansk0-warszawskich szumowin i szabrowników
Myśl! / 84.10.212.* / 2010-01-26 17:53
Prawda o polskim kapitaliźmie to SB MSW, WSW MON oraz Z II SG WP . Reszta to drobnica która z łóżek przeszła na bazar.
ajjjjj / 192.138.116.* / 2010-01-26 09:39
taki głupi arytkuł jest czsem potrzebny - bo widzę, że ludzie jednak myślą i nie dają sobie robić wody z mózgu - szacunek dla piszących komentarze! czy to jednak przekłada się na wasze działania - czemu w parlamencie tryumfy święcą wciąż te same 4 partie??? to samo zauważyłem gdy czytałem artykuł JKM na interii - 80% komentujących przyznało rację JKM, że politycy - socjaliści to złodzieje, a mnie dziwi że poparcie dla UPR to wciąż 1% ???
sibut / 85.198.196.* / 2010-01-25 15:00
nie spod materaca - ale spod PARAGRAFU!!!!!!!! uciekł ten "KAPITALIK"
Po 70 siątce / 83.26.133.* / 2010-01-23 17:56
Z materacykiem to wierlkie brednie za Balcerka Babcia zbierała przez całe życie na pochuówek i przekazała że po jej śmierci za jej pieniądze ma się odbyć ładny pogrzeb i godny pomnik. Po jej śmierci tych pieniędzy starczyło na jedną róże Profesorek nie wspomina o inflacji Oszczędzałem w banku dla dzieci.Syn miał 15lat wpłat na ówczesne czasy po 50 zł mc. No i w dobie Balcerka kupiliśmy łolkmena Pytam profesorka jakie wartości były te pieniądze od Babci , ciotek i innego rodzeństwa aby dać kapitał następnemu w rodzinie .
Myśl / 84.10.212.* / 2010-01-26 17:57
Nie profesorek, a doktor habilitowany. Tytułu naukowego ten sługus bezpieki nie ma.
arch / 2010-01-24 13:12 / Tysiącznik na forum
B. Margueritte (spolszczony Francuz) przyznał dekadę temu:
-„Wyśmienitym sposobem zagwarantowania władzy pewnych grup, pewnych elit, jest podejmowana szeroko próba deprawowania ludzi, co czyni ich podatnymi na wszelkie manipulacje".
Waldemar Łysiak -"RZECZPOSPOLITA KŁAMCÓW -SALON "
www.polonica.net/rzeczpospolita_klamcow.htm
xxx... / 212.91.17.* / 2010-01-23 14:49
Dla kogo te bajki.Słupki można układać i statystykę POprawiać.Kapitalizm w Polsce na materacyku nie był zbudowany ale na cwaniactwie tych którzy przez ostatnie 20lat w różny sposób byli decydentami-czyli przy KORYCIE.Od ich uczciwości zależało w którą stronę pójdzie Polska gospodarka i elity.Co z tego wyszło widać -rozgrabiony w różny sposób majątek dwóch pokoleń.Elity mamy jak widać i słychać.A tak miało być dobrze jak mówił Wałęsa a teraz TUSK jest kontynuatorem NOCNEJ ZMIANY.Oni nas beszczelnie oszukali.
Obserwator - uczestnik / 83.14.22.* / 2010-01-22 11:46
Zadziwia mnie publikacja tej bajeczki dla grzecznych dzieci w poważnym ( jak dotychczas sądziłem) portalu gospodarczym. Kapitalizm w Polsce zbudowaliśmy na dwóch zasadniczych filarach :
1. Kapitale zgromadzonym głównie :
a) nielegalnie zgromadzonym za czasów komuny przez tych którzy mieli dostęp do publicznych środkow,
b) nielegalnie zgromadzonym przez cinkciarzy, spekulantów i przemytników z okresu kryzysu (początek lat 80-tych) nie pamiętamy toastów : za kryzys!?,
c) dużym kapitale zbudowanym w drugiej połowie lat 80-tych w ramach przygotowań do zajęcia odpowiedniej pozycji w nieuchronnym kapitaliźmie (tzw. kapitalizm dedykowany). Słynne spółki nomenklaturowe były tu głównym narzędziem gospodarczym.
2. Na powiązaniach z władzą + w efekcie zleceniach publicznych. Zarówno w latach 80-tych jak i później. Oczywiście dzisiaj również tak rośnie kapitalizm polski.

A autor sugeruje, że mały Jasio uciłał sobie 200 dolarów w skarpecie, poszedł zarejestrować działalność, po czym dostał zamówienie na 2000 smochodów specjanych od Policji. Później założył sobie bank i wszystkie instytucje publiczne przeniosły tam natychmiast swoje konta. Oczywiście jednocześnie pośredniczył w sprzedaży dużych ilości broni produkowanej jeszcze w Polsce. Później nasz Jasio dostał zlecenie na opracowanie za kilka miliardów zł strategii prywatyzacji takiego czy innego sektora przemysłu. Nasz jasio założył również agencję ochrony i oczywiście tysiące instytucji i firm dobrowolnie wykupiło u niego usługę. itp., itd.

Druga rzecz, to pełny szacunek dla p. Leszka Balcerowicza, ale nie róbmy z niego autora przemiany gospodarczej. Pan Balcerowicz bardzo sprawnie, odważnie i sensownie postawił na nogach politykę monetarną i ... i tyle. Siłą rzeczy zachaczała ona o sferę gospodarczą, a wobec zupełnej bezczynności w tej kwestii (reform ustrojowych) ministrów zajmujących się gospodarką ( a było ich wówczas wielu), wydaje się że pan Leszek Balcerowicz zreformował wszystko. Powiedziałbym raczej, że pan Balcerowicz był jedynym reformatorem wówczas. Pamiętajmy, że tzw. drugiego etapu reformy (ktory miał wprowadzić mechanizmy mocno pobudzające gospodarkę), zapowiadanego po pół roku nigdy nie widzieliśmy. Później już tylko rząd J. Buzka zdobył sie na odwagę podjęcia jakichś reform. No, ale wyszło mizernie.
O efekcie tak prowadzonego budowania kapitalizmu też wartałoby napisać, ale jeszcze będzie okazja.
mikral / 87.206.240.* / 2010-01-22 11:37
na zalaczonym filmie na youtube-mydelko Fa - nie WYSTEPUJE Marek Kondrat.
Prosze przeprosic aktora.
arch / 2010-01-24 13:08 / Tysiącznik na forum
Niemiecki filozof, J. Habermas —
„Elity polityczne będą teraz mogły realizować co chcą
nad głowami ludów". „Financial Times":

Waldemar Łysiak -"RZECZPOSPOLITA KŁAMCÓW -SALON "
www.polonica.net/rzeczpospolita_klamcow.htm
szybki janek / 149.254.224.* / 2010-01-21 22:31
ze w Polsce cos jest to własnie zasługa tych ludzi ktorzy rozpoczynali swoja dzialalnosc od zera, wlasnie handlowali na lozkach polowych, potem na stoiskach, potem otworzyli wlasne sklepy, bo posrednictwo w handlu hurtowym skonczylo sie wraz z otwieraniem supermarketów. To wlasnie oni byli pionierami biznesu, to byla szybka lekcja ekonomii, znak przemian. To panstwo tkwi dalej w strukturach komuinstycznych (traktowanie w urzedach ludzi, władza to my) mimo ze tak sie pchalismy do kochanej unii.. I co??? zaryzukuje twierdzenie ze Polacy jako narod bardzo przedsiebiorczy i zaradny dali by sobie rade bez UE, de facto panstwo Polskie jest wrogiem obywateli. To urzedasom, profesorkom, łże-elitom zazdroszczacym zarobkow przecietnych, ale zaradnych obywateli, tak zależało na akcesji, wiec wskoczyli na tonacy statek pod nazwa UE.
Dla mnie bilans wejscia do Unii to calkowicie stracone lata, spojrzmy sobie co sie dzieje teraz a jak było kiedys ..... ja np. w roku 2ooo kupilem sobie mieszkanie placac 2 tys za m2, mialem wlasna firme i nie narzekałem, teraz jakbym chciał kupic to samo mieszkanie musiałbym zapłacic nie 2 a 7 tys. za m2, dochody z prowadzonej dzialalnosci tak spadły ze ledwo na oplacenie zusu starcza, a perspektywy znalezienia innej w miare dobrze platnej pracy sa kiepskie. Dla mnie to co sie stalo po 2ooor. to nieporozumienie, jakbym wtedy czekał z zakupem mieszkania to juz w ogole reka w nocniku, pozniej to juz tylko kredyt i napychac kieszenie obcym bankom. Ale tak chcielismy, to tak mamy i bardzo nam tak dobrze, po co nam była praca od podstaw, lepsze jest dziamganie i kłamstwa, których teraz pełno w TV. Teraz wszyscy jestesmy niewolnikami za marna miche ryżu, bez godnosci i przyszłości....
JX / 91.193.160.* / 2010-01-21 20:41
Dawno już nie czytałem czegoś tak kłamliwego. Czy pan Szromnik naprawdę sądzi, że czytają go wyłącznie idioci i sklerotycy?
Dostojewski przytacza słowa rewolucjonisty ("Z pamiętnika rewolucjonisty"):
"Oto rozpocząłem swe dzieło w imię bezgranicznej wolności człowieka, a zakończyłem je bezgraniczną tyranią".
Są one nadal aktualne. Zmieniają się tylko metody działań "dla dobra człowieka", firmowane i opiewane przez "profesorów" w rodzaju Balcerowicza, Szromnika i innych usłużnych.

Kiedyś byłem oburzony słysząc, jak min. Fedak powiedziała min. Sawickiemu: "Sp.....laj".
Po przeczytaniu artykułu Szromnika, rozumiem kobietę.
jak zwykle ja / 212.183.140.* / 2010-01-21 16:21
...PRZYPOMNIJCIE SOBIE CO ZROBIL BALCEROWICZ KIEDY NASZ WZROST GOSPODARCZY SIEGAL 10%...OGLOSIL PRZY POPARCIU WALESY (PREZYDENTA) S C H L A D Z A N I E GOSPODARKI I ZADUSIL NASZ ROZWOJ, FIRMA FIRMIE BYLA DLUZNA PIENIADZE KTORYCH NIE BYLO ZROBIL SIE LANCUCH BANKRUCTW. BO PAN BALCEROWICZ SCIAGNAL GOTOWKE Z RYNKU GDZIE POKRYCIE W GOTOWCE W POLSCE SPADLO PONIZEJ 20% ...N O R M A L N I E NA ZACHODZIE TEN PROCENT WYNOSI 70-80% I TAK pAN BALCEROWICZ ZROBIL NAJWIEKSZA SZKODE W POST SOLIDARNOSCIOWEJ POLSCE A PAN BUZEK SPRZEDAL NAJWIECEJ POLSKICH NAJLEPSZYCH MOGACYCH KONKUROWAC Z ZACHODEM PRZEDSIEBIORSTW...ITD ITP A TERAZ pAN TUSK CHCE SPRZEDAC KONTROLE PANSTWOWA NAD ENERGETYKA, GAZ, ROPA...TO JEST DYWERSJA NA NARODZIE...
szybki janek / 149.254.217.* / 2010-01-21 18:04
oczywiscie masz rację, ale wyłączył byś CAPS LOCKA .......
esu / 78.8.12.* / 2010-01-21 12:20
co autor chciał nam wbić do głowy wbrew wszelkim informacjom jakie można znaleźć w internecie. "Odpadli tylko ci prywaciarze, którzy za komuny opierali swoje interesy na znajomościach". A nie było czasem dokładnie odwrotnie? Artykuł można by spokojnie uznać za pisany na zlecenie Panów wymienionych z imienia i nazwiska w tym tekście, gdyby nie znajomość naiwności polskich publicystów, którzy w zamian za minutę rozmowy z gościem pokazywanym co dzień w TV lub jego znajomym bezmyślnie powtórzą społeczeństwu to co od niego usłyszą.
polak2 / 87.207.116.* / 2010-01-21 11:45
COŚ SIĘ SZYKUJE W POLSCE,? OSTATNIO WSZYSCY WMAWIAJĄ NAM, JAKI TO FENOMEN BALCEROWICZ.COŚ SIĘ KRYJE ZA TYM???STRACH MYŚLEĆ.?
sc3rfwdc / 195.140.236.* / 2010-01-21 12:36
balcerowicz na prezydenta
jakub2 / 91.94.107.* / 2010-01-21 20:29
pocałuj sie w k..............sa
arch / 2010-01-21 11:55 / Tysiącznik na forum
Po 20 latach -JESTEŚMY BIEDAKAMI EUROPY !
"- 63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać
przynajmniej na tydzień urlopu
- -20 proc. Polaków nie może wystarczająco ogrzać mieszkania
-- 21 proc. - by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich wegetariański, pełnowartościowy zamiennik, a 17 proc. nie stać na samochód.
-Eurostat -odsetek osób dotkniętych "materialnym
niedostatkiem" wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do
najwyższych w Europie. "

http://wiadomosci.onet.pl/2113452,10,eurostat_63_proc_polakow_ni
e_stac_na_wakacje,item.html
NRF / 82.177.46.* / 2010-01-21 14:31
arch, a pomyślałeś że mogło by być znacznie gorzej i te procenty o których piszesz wynosiły by np. 97 % ?
RM1 / 77.112.197.* / 2010-01-21 17:20
NRF, czy gdzieś gdzie nie było Balcerowicza odsetek ubóstwa wynosi 97%? Obawiam się, że łatwo znajdziemy przykłady, gdzie bez tego superekonomisty poradzili sobie lepiej. Do opisu ikony Balcerowicza należy jeszcze dodać wskaźnik samobójstw w kraju ze względów ekonomicznych.
_CZ_ / 83.28.110.* / 2010-01-23 18:52
NRF, mówisz - to my mogliśmy się połączyć z jakąś bogatszą Polską :P??
arch / 2010-01-21 17:13 / Tysiącznik na forum
Polska jako najbiedniejszy kraj w UE ma szansę dostać kolejne środki .
UE roku 2010 jako „europejskiego roku zwalczania biedy i społecznego wykluczenia”.
- Na to „zwalczanie biedy” z pieniędzy europejskich podatników ma zostać wydane w samym
roku 2010 co najmniej 26 mln euro .-dziennik
„Der Tagesspiegel”.
ogrodnikrst / 2010-01-22 21:21 / Bywalec forum

dziennik
„Der Tagesspiegel”.
To propaganda dla Niemców, A ty jak chcesz prawdy to porównaj te dane ze składkami placonymi dla Uni + coraz to większe rynki zbytu, - między innymi dzięki polityce "schładzania gospodarki i właściwej prywatyzacji" prowadzonej przez Ekonom-istę XX-wieku" Mam też pytanie - Czy ochłapy rzucane przez Unię tak Ci smakują, czy już kropli ambicji Polaka w Tobie nikt już znajdzie?
ogrodnikrst / 2010-01-22 21:20 / Bywalec forum

dziennik
„Der Tagesspiegel”.
To propaganda dla Niemców, A ty jak chcesz prawdy to porównaj te dane ze składkami placonymi dla Uni + coraz to większe rynki zbytu, - między innymi dzięki polityce "schładzania gospodarki i właściwej prywatyzacji" prowadzonej przez Ekonom-istę XX-wieku" Mam też pytanie - Czy ochłapy rzucane przez Unię tak Ci smakują, czy już kropli ambicji Polaka w Tobie nikt już znajdzie?
arch / 2010-01-24 13:09 / Tysiącznik na forum

2010-01-21 11:55:43 | arch [ Tysiącznik na forum ]
Po 20 latach -JESTEŚMY BIEDAKAMI EUROPY !


-Eurostat -odsetek osób dotkniętych "materialnym
niedostatkiem" wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do
najwyższych w Europie. "

http://wiadomosci.onet.pl/2113452,10,eurostat_63_proc_polakow_nie_stac_na_wakacje,item.html
bajor / 91.94.122.* / 2010-01-21 11:42
Panie Macieju, wspolczuje Panskim rodzicom, aby czytac taka autorstwa syneczka.
radziłka / 188.33.85.* / 2010-01-21 11:40
Rozdrobnienie w rolnictwie i rzemiośle. Wszelka drobna prywatna inicjatywa funkcjonuje dzięki aktywności jej uczestników czyli obywateli którzy kontynuują po ojcach i dziadach działalność gospodarczą.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy