Forum Forum inwestycyjneFundusze

Z jakich ofert korzystacie i kogo polecacie ?

Z jakich ofert korzystacie i kogo polecacie ?

szymp / 2007-03-04 00:09
mBank ? , Skandia ? Expander ? czy może zdajecie sie na własną ręke ?
prosze o kilka plusów badź minusów ?
pozdrawiam
Wyświetlaj:
kalemi / 2007-03-12 22:13 / portfel
ja korzystam z usług mBanku i jestem zadowolony. Co prawda nie możemy kupować jednostki funduszy wszystkich TFI, ale jest w czym wybierać :) . No i brak jest opłat przy kupowaniu jednostek funduszy co jest szczególnie ważne przy inwestowaniu krótkoterminowym.
swes / 194.54.189.* / 2007-03-07 23:57
a dlaczego nikt nie pisze o kosztach za zarządzanie fundami akcyjnymi w mbanku??????? wszędzie piszą i trąbią bez opłat, g . prawda.
koszty 3% - 4% rocznie plus belka itd, skandia i aegon są zdecydowanie lepszymi propozycjami
Adventure27 / 2007-03-12 18:15
A od kiedy to mBank zarządza funuszami?:-))))Rozróżnij prowizję od zakupu jednostek od kosztów zarządzania TFI.Skandia i Aegon to wieloletnie kajdanki na Twój kapitał.
LBas / 2007-03-04 21:14 / Bywalec forum
Zdecydowanie mBank ,nabycie bez prowizji i kiedy chcesz wychodzisz bez zobowiązań oraz konsekwencji finansowych
KIN / 2007-03-12 19:27
Tylko nie AEGON. Dalam sie w to "wrobic" 3 lata temu i teraz kalkuluje jak z tego wyjsc!
Przed uplywem 6 lat od wejscia, wyjscie laczy sie ze sporymi kosztami. Poza tym, co miesiac pobierana jest oplata za "zarzadzanie" (u mnie to kilkaset zl), ktore de facto z zarzadzaniem nie ma nic wspolnego. To jest rodzaj posrednika pomiedzy klientem a funduszami zebranymi w "palete wyboru". Wszystkie decyzje podejmuje sie samemu, a czas ich realizacji to ok. 4 dni!
jertom / 2007-03-12 20:01 / portfel / Bywalec forum
też jestem klientem aegon ale w przeciwieństwie do ciebie nie dałem sie wrobić tylko wybrałem świadomie ten rodzaj dla jednej z moich inwestycji wybierałem bezpośrednio od przedstawiciela aegon a nie przez inną instytucje która tylko sprzedaje produkty aegon
fakt decyzje podejmuję sam bo potrafię to robić ale mimo tego przedstawiciel kontaktuje sie ze mną i sugeruje jak rozkładać środki w danej chwili paleta wyboru wybrana rozsądnie czołówka funduszy w polsce nie można narzekać czas realizacji to 3dni czyli w trzecim dniu mam wykonany transfer opłata za zarządzanie 1,95% w skali roku
z tego co piszesz to masz tz program regularny gdzie musisz inwestować przez 5 lat ale nie opołaca się wypłacać przed 10 rocznicą bo są opłaty likwidacyjne
zgadza się jest to pośrednik miedzy klientem a TFI ale czy nie widzisz jaki to jest duży parasol jaką masz możliwość dywersyfikacji ryzyka i inne dodatkowe korzyści
ale nic za darmo
może nie do końca uważnie zapoznałeś się z warunkami albo miałeś pech i spotkałeś się z niechlujstwem przedstawiciela co nie zmienia faktu że trzeba czytać co sie podpisuje
wszędzie istnieją opłaty czy też koszty związane z inwestycją są mniejsze są większe
ale czasami warto zapłacić więcej za jakąś dodatkową czy też wyjątkową korzyść
ja wybrałem aegon ze względu na duże możliwości inwestycyjne i korzyści z tym związane w okresach spadków czy wręcz bessy bo wcześniej czy też póżniej ale ona nadejdzie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy