Forum Polityka, aktualnościKraj

Z jakich ulg podatkowych może skorzystać mała firma?

Z jakich ulg podatkowych może skorzystać mała firma?

Wyświetlaj:
tika25 / 2010-11-22 23:49
Dobrze, że chociaż takie ulgi są...zawsze mogłoby ich nie być i co wtedy? A to,że u nas wszystko jest skierowane anty-przedsiębiorczości to już swoją drogą.... i jak Ci rządzący chcą podźwignąć polski rynek, tak utrudniając ludziom życie? I jeszcze teraz nie będzie ulg dla samochodów z kratką...eehhh
mammamija / 85.222.86.* / 2010-11-18 18:32
"z wyłączeniem samochodów osobowych". Dziś samochód w firmie jest praktycznie niezbędny, ale polski fiskus i parlament, który uchwala ustawy podatkowe, tkwią w epoce "trzy dni wołami". Po co mi samochód w firmie? Nie lepiej kupić sobie kocioł? Albo lepiej maszynę energetyczną!
WacekPlacek / 208.120.143.* / 2010-11-19 02:33
Dokładnie, nie wiem jak długo jeszce będzie istnieć świadomość, ze samochód to dobro luksusowe a nie narzędzie pracy, czesto podstawowe narzędzie pracy. Przecież nie będę sobie kupował ciężarówki aby jeździć do klienta. Takie prawo przyczynia się tylko do różnego rodzaju kombinacji, jak kratki, itp, samochody typu "maluch" przerabiane na siłę na ciężarowe. Paranoja. W Polsce przedsiębiorca zamiast działac musi tracić dużo czasu na "kombinowanie" - w pozytywnym sensie tego znaczenia.
biggruber / 2010-11-19 14:30
No, niestety macie rację W Polsce rządzi jeszcze komunistyczna mentalność na wielu płaszczyznach. Auto to w każdym państwie zachodnim jest narzędziem pracy. Nie wiem, gdzie leży przyczyna tej pazerności fiskusa i parlamentu hamująca rozwój rodzimej zdrowej tkanki biznesowej.
Wstyd i smród zaściankowy w XXI wieku....szczególnie dla kogoś kto prawi 20 lat spędził w przyjaznych dla prywatnego biznesu krajach.
dffa / 83.8.88.* / 2010-11-21 16:16
A nie dziwi was, że tak często to narzędzie pracy jest używane do celów prywatnych, a koszt paliwa jest potem odpisywany?
andynet / 83.8.13.* / 2010-11-29 08:27
A co to znaczy do celów prywatnych? Gdy prowadzi się firmę zawsze jest się w pracy.

Najnowsze wpisy