Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Z każdym rokiem jestemy bogatsi

Z każdym rokiem jestemy bogatsi

Money.pl / 2008-03-04 07:39
Komentarze do wiadomości: Z każdym rokiem jestemy bogatsi.
Wyświetlaj:
tatazzz / 2008-03-04 20:17 / Bywalec forum
Jaka jest relacja gazu,elektrycznosci,komornego do dochodów miesiecznych w rodzinie?
Jak już jesteśmy w Uni europejskiej to pytanie ile chleba może za swoja pensje kupić Niemiec ,Francuz,Włoch,Anglik a ile chlebka może za swoją pensje kupić przeciętny Polak zawodowo należący do większości populacji.
A teraz HIT-ile chleba kupi niemiecki rencista /przecietny/a ile polski rencista/mówimy o emerytach.

I TO JEST PRAWDA O NASZYM BOGACTWIE.
Można by było cytować wiele przykładów jak władza i pracodawcy nas rolują a nie tworzą nam żródło utrzymania.
tzg3 / 158.75.21.* / 2008-03-05 09:50
I co z tego że mnie wydam na pralkę którą kupuję raz na kilkanaście lat, a lekarstwa, opłaty bieżące???
rty / 83.7.78.* / 2008-03-04 22:09
Jesteśmy we Wspólnocie Europejskiej a Unia Europejska (europaństwo) jeszcze NIE powstała, Dzięki Bogu!
Jeśli ludzie w Irlandii i Anglii zgodzą się na to w referendum powszechnym to powstanie europaństwo Unia Europejska! Tfu!!
tatazzz / 2008-03-04 23:05 / Bywalec forum
Nie mówie o skutkach funkcjonowania w tym BOGACTWIE-POLSKIM,stres,zdrowie ogólnie,
wszelkiego typu nerwice,załamania,bezsens istnienia w tym kraju-bogactwa.Rozwinieta na maxa obłuda i fałsz.
Młode pokolenia bez żadnych szans na normalne funkcjonowanie.W tym kraju nie akceptuje sie eutanazji ale ona funkcjonuje w róznych formach zarzadzania państwem.Najgorsza obłuda to dyskryminacja np:
ludzi którzy walczyli w AL,BCH.ich krew przelana na wojnie z niemcami była inna bo walczyli w nie tej opcji politycznej.
Co to za demokracja/WOLNOŚĆ POGLĄDÓW ??/
Tworzy sie jakieś twory przy gabinecie prezydenta prawie 70-lat po wojnie.Dla śmierci wszyscy sa równi i tu jest jedyna uczciwa demokracja.W mojej firmie właściciele chodza jak bogowie nawet rąk nie podają no bo jest demokracja.Drożeje benzyna-wolny rynek,podwyżka energii-wolny rynek,ktoś coś mówi na żydów -antysemityzm,żydzi coś mówia na polaków-upokarzanie się/jedwabne?/Dziecko nie ma co jeśc bo rodzice nie mają pracy-margines społeczny,trzeba dzieci odebrać takim rodzicom,ktoś demonstruje przeciwko takiej demokracji-chory psychicznie,frustrat.

Z każdym rokiem jestemy bogatsi---TYLKO K T O !!!!!!!!
jest mi dobrze / 83.26.61.* / 2008-03-04 20:06
o bosz, samochod sredniej klasy, w dodatku niższej, np. Ford Focus to min. 60 tys. zł m co by dawało średnią miesięczną NETTO 7058,8 zł, chyba że to Seicento jest wehikułem zaliczonym do klasy średniej, a to 'chapeau bas' - faktycznie jest nam niesłychanie bardzo dobrze a nawet CORAZ BARDZIEJ SUPER DOBRZE
Eko / 87.105.250.* / 2008-03-04 18:32
Wierutna bzdura ten artykuł, zero obiektywizmu, podejście jednowymiarowe, brak aktualnych odniesień (polonez, czy paczka marsów to jakaś farsa porównawcza). Ten kto to pisał nie mieszka chyba w Polsce. Dla przypomnienia śr klasy auto to wydatek 80 000 zł a nie wydaje mi się żeby stanowiło to 8.5miesiąca pracy ze średnią krajową.
Kto pozwala pisać takie bzdury w tak szanowanym portalu? Gdzie jest RN?
andowc / 83.30.94.* / 2008-03-04 17:20
Propaganda "Sukcesu", jak za E.Gierka.
Jezeli porównuje się plusy, dla uczciwości należy podac minusy.
Dlaczego nie podano, ile rzeczy można kupi mniej.
Jeżeli tak dobrze, dlaczego ludzie narzekają ?
Jeżeli jesteśmy bogatsi, skąd ta biedota. (z importu ?).
ela43 / 81.210.104.* / 2008-03-04 18:51
i prawie na kazdym kroku w TV.czy w prasie jest mowa ...... ile to dzieci jest glodujacych??? jak sie to bagactow ma do tej biedoty? skoro ludzie sa bogatsi , to skad sie biora glodne dzieci??poprostu krrew zalewa jak sie takie bzdury czyta....... ja od stycznia nie dosc ze nie dostalam zadnej podwyzki , a wrecz przeciwnie........ zaproponowano mi umowe zlecenie i spadek zarobku o 150 zl...............
śmieszno i durno / 83.23.149.* / 2008-03-04 18:18
Według Laskowika z Bangladeszu.......

Tak samo jak za Gomółki...... żywność zdrożała o 15% ale w tym samym czasie lokomotywy staniały o 35%..... tak więc zbliżamy się do dobrobytu.......ech gadać się już nie chce na to robienie wody z szarych komórek.......
St. / 83.14.253.* / 2008-03-04 14:28
Najśmieszniejsze w tym jest porównanie do 22 letniego Poloneza. Należałoby przyrównać standardy np. Polonez w 1996r był już kiepskim samochodem i mógłby odpowiadać dzisiejszemu np. Citroenowi C5 lub jakiemuś Fiatowi. A porównanie cen z dzisiejszą wartością, jest w rzeczywistości przyrównaniem do ceny złomu
CM / 213.158.196.* / 2008-03-04 18:15
Przecież porównanie było do taniego samochodu w 96r (Polonez) i współcześnie również taniego (Fiat SC).
tatazzz / 2008-03-04 23:11 / Bywalec forum
Co to jest pojęcie tanie?
Znam ludzi którzy jak mają 10 zł .to skaczą z radości i nie są to menele.Jest to 5-ć bochenków chleba w Kauflandzie.
Jakiś pseudo nie wiadomo kto pisze bzdury na zamówienie.
Andre7 / 2008-03-04 14:14 / Tysiącznik na forum
Z tej statystyki najbardziej cieszy spadek udziału wydatków na papierosy i alkohol.
A co do wzbogacenia sie polaków wystarczy porównać co jeżdzi po ulicach w dowolnym wiekszym mieście z tym co było 10-15 lat temu. Jest dużo lepiej niż było w Polsce i to się liczy. Na dogonienie poziomu Niemiec czy Francji bym nie liczył w ciągu najblizszych 50 lat ..
Eko / 87.105.250.* / 2008-03-04 18:47
Andre nie pisz bzdur, do te auta co ci się tak podobają w dużych miastach to tylko podrasowany złom z Zachodu. Wszystko bite i klepane. Jak już coś masz lepszego to pewnie spłacasz kredyt (2000 zł/miesięcznie) i siedzisz w domu bo na wakacje nad Bałtykiem już cie nie stać. Ot cała prawda na temat porównywania poziomu życia w Polsce na podstawie obrazków z ulic dużych miast. Co do doganiania Francji czy Niemiec to pewnie dobijemy do ich poziomu (mam nadzieję że trochę szybciej, ale ten artykuł to obraza mojej inteligencji.
XYX / 217.237.151.* / 2008-03-05 11:24
To skad sie bierze ilus-tam procentowy wzrost sprzedanych aut w Polsce w 2007? Skad sie biora coraz wieksze ilosci Polakow na nartach w Austrii i Wloszech i na urlopach w Hiszpanii, skad sie biora Ci wszyscy, ktorzy buduja coraz wiecej domow jednorodzinnych i mieszkan, ze ich ceny tak podskoczyly? Po co te wszystkie zagraniczne sieci handlowe buduja tyle hipermarkietow w Polsce ? Bo wychodza z zalozenia, ze w Polsce jest bieda i nikt w nich nic nie kupi ??? Gdzie tu sens ??? Po co jest otwieranych coraz wiecej salonow samochodowych ? Po to, aby nikt do nich nie przyszedl i nic nie kupil ? Ilu handlarzy aut w Niemczech i Holandii zarobilo krocie sprzedajac je Polakom ? Jak to jest, ze na olbrzymich parkingach przed hipermarkietami nie ma nieraz miejsca na zaparkowanie i przed licznymi kasami trzeba nieraz stac w kolejce klientow z pelnymi wozkami ???
Bez przesady ! Nie robmy z Polski Bangladeszu. Ale to juz taka polska mentalnosc: zawsze tylko mruczec i jeczec ! Bo wszyscy i wszystko jest winne naszemu losowi, tylko nie my sami. A pozatym ilu Niemcow czy Francuzow jezdzi autami kupionymi za gotowke ???
tatazzz / 2008-03-04 23:22 / Bywalec forum
Za tej rzekomo złej komuny jeżdziliśmy co roku na kolonie ,obozy.Nie stać mnie na wysyłanie dzieci na wakacje -moze do cioci-bo jest demokracja.
Syn się ożenił i wynajmuje mieszkanie,chcieli wziąśc
kredyt na mieszkanie i nie ma szans bo musieliby zarabiać jak posłowie lub senatorzy.A w RTV reklamy banków jakie to korzystne ofert,ach ,och jakie dogodne spłaty i pod pseudodemokratyczną publike jak to u nas dobrze jest,jak państwo dba o młodego obywatela tylko którego tego co bierze po kilkaset tysięcy odprawy z naszych abonanentów RTV.
Chciałbym zobaczyć liczebność każdej organizacji pozarządowej która bierze udział we wszelkiego rodzju rozmowach w sprawie ustaw i przepisów.
:p / 62.97.226.* / 2008-03-05 01:09
Jedz na Kube, tam nadal komuna, bedziesz mial RAJ :)
rty / 83.7.77.* / 2008-03-04 14:01
Cud!
Do-nald! Do-nald! Do-nald!!
mgr / 80.144.10.* / 2008-03-04 13:38
slabiutkie wynagrodzenia i beznadziejne emerytury a takie statystyki probowano juz ludziom wciskac w PRL-u.
eko / 80.144.10.* / 2008-03-04 12:21
coraz bogatsi ale w kredyty bankowe i falszowane statystyki.Nasze spoleczenstwo nalezy do najbiedniejszych w UE nie posiadamy prawie oszczednosci a zadluzenie mieszkancow rosnie lawinowo,prawie 2/3 zyje ponizej minimum socjalnego.
Jacqb / 2008-03-04 10:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ee tam mis sie zyje coraz lepiej. polska ok.
miszczunio / 83.19.32.* / 2008-03-04 10:20
ubaw po pachy można już mieć dzięki samemu tytułowi do artykułu ! . Przecież nie jest tajemnicą że przy odpowiedniej wyobraźni i kreatywności można kreować statystyki według własnych potrzeb . Ciekawe czy autor łyka ponad średnią krajową za wypisywanie tych yntelygentnych paranoi ,wspartych oczywiście "fachowymi" wyliczeniami.
PS
ciekawe czy jest gdzieś na jakiejś stronie internetowej udostępniona statystyka w konkretnych liczbach , ile osób zarabia określone sumy ( konkretne liczby mam na myśli , na przykład : w przedziale zarobkowym 500-1000zł osób zarabiających jest 20% pracowników(i tu liczba) )
schabi / 80.50.92.* / 2008-03-04 09:20
Średnia płaca, Średnia płaca. Średnio to jest tak jak idzie chłop z krową po moście i średnio mają po trzy nogi. Ja jestem poniżej średniej i niestety duża część społeczeństwa też. Jak prezes KGHM ma na rękę 100 000 zł to pomyślcie ile osób ( 32 ) nic nie zarabia a i tak średnia wyszła im 3 tyś.
jliber / 2008-03-04 09:44 / Tysiącznik na forum
Mediana to jakieś 3 tys zlotych. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Raport-Ile-zarabiali-Polacy-w-2007-roku-1710509.html
maa / 2008-03-04 11:24 / Tysiącznik na forum
No właśnie: mediana i średnia.
Ciekaw jestem, ilu czytelników (i dziennikarzy) wie, którą estymatę należy wybrać i kiedy...
Ilu wie, jak należy przeprowadzać badania.
Ze trzeba podawać przedziały zaufania dla podawanych wyników.
Jaka jest różnica między a (to do "schabiego" - tu jest twój błąd).

Statystyka nie kłamie, jak niektórzy krzyczą. Jest jedynie narzędziem, które można używać uczciwie albo fałszując. Fałszerstwa statystyczne naprawdę łatwiej jest wykryć niż np. sądowe...
Ale niestety, statystyka nie jest dla idiotów i nieuków, twierdzących że "statystyka kłamie". Używając podobnej logiki można twierdzić, że młotek służy nie do wbijania gwoździ, lecz do kaleczenia palców.

PS
A felieton rzeczywiście jest słaby.
maa / 2008-03-04 11:31 / Tysiącznik na forum
Powinno być :
Jaka jest różnica między 'grupą celową' a 'grupą losową (to do "schabiego" - tu jest twój błąd).
Przepraszam
eusebio / 80.245.182.* / 2008-03-04 11:08
Właśnie sprawdziłem,to zwykłe internetowe badanie. Więc nawet biorąc pod uwagę to że wzięło w nim udział 80 tys osób to trudo uznać że są oni reprezentatywni. Sprzątaczka pewnie nie wzięła itd. Stąd tak gigantyczna rozbieżność z danymi PIT-owskimi i ja , nawet biorąc pod uwagę szarą strefę, bardziej wierzę tym ostatnim bo obejmują kilkanaście mln ludzi a nie 80 tys.
eusebio / 80.245.182.* / 2008-03-04 11:03
Jest to o tyle zaskakujące że mediana dotycząca roku 2006 a bazująca na zeznaniach podatkowych PIT wyszła nieco ponad 1100 zł.
ala3 / 57.67.141.* / 2008-03-04 09:08
Słuchaj "dedededes" w USA tak było ale już nie jest.
Oni maja bardzo niskie podatki co obniża ceny paliw i żywnosci ale ceny tych akurat rzeczy bardzo wzrosły na świecie w dolarach i to znacznie podniosło ceny.
Poza tym, średnia płaca w USA przewyższa naszą już wcale nie tak wiele, a za 3-4 lata może być równa.
jliber / 2008-03-04 09:47 / Tysiącznik na forum
Średnia płaca roczna w USA to ok 40 tys dolarow. W Polsce ok 15 tys dolarow.
piomis / 2008-03-04 08:36
A może by tak mądra pani wzięła pod uwagę jeszcze ceny prądu, gazu, paliwa, wody, wywozu śmieci o cenach nieruchomości nie wspomnę.
dedededes / 212.76.37.* / 2008-03-04 08:17
u nas panuje jeszcze socjalizm po prostu. W normalnym kraju drogie są rzeczy akie jak mieszkania, usługi specjalistów np lekarzy z dobrą specjalizacją, prawników itd. Tanie jak barszcz są: koszty jedzenia, ogrzewania, benzyny itd, bo sa to towary pospolite. W USA cos takiego jak koszty zycia nie istnieje - mozna jesc, pic, bawic się i ubierac za pensje robola - i robic to na poziomie 10 razy wyzszym niz u nas za niezła pensyjke sredniego szczebla. No cóz, ale dojdziemy do tego kiedys.
andowc / 83.30.94.* / 2008-03-04 18:18
Robole (górnicy ,hutnicy, murarze, i inni), nie pracujcie.
Specjaliści (prawnicy, lekarze, bankierzy, i inni), zbudują
wam dobrobyt.

Najnowsze wpisy