Forum Forum finansoweBanki

Z kont bankowych znikają miliony złotych

Z kont bankowych znikają miliony złotych

Money.pl / 2006-11-20 11:04
Komentarze do wiadomości: Z kont bankowych znikają miliony złotych.
Wyświetlaj:
waz(USA) / 64.21.107.* / 2006-11-21 02:04
Dosyc prymitywne podejscie do klienta - sprawdzac czy bank stosuje dobre zabazpieczenia! A moze rowniez sprawdzac czy dyrektor i personel banku nie kradna? Wolne zarty. Bank albo jest bankiem i gwarantuje zlozone tam pieniadze, albo nie gwarantuje jezeli zwala ochrone na klienta. Wowczas po prostu nie jest bankiem.

W USA nic mnie nie obchodzi czy ktos ukradnie moje pieniadze z mojego konta w banku. Nie moj problem!

Pozdrawiam
jotemem / 83.19.25.* / 2006-11-23 22:25
Po co sprawdzać banki? przecież wszyscy wiedzą, że kradną i to przy otwartej kurtynie, wystarczy czytać prasę czy też obejrzeć pierwszy lepszy program tv.
Haker / 195.144.9.* / 2006-11-20 21:47
Znowu słowo haker jest wypaczane. Haker to programista. Włamywacz to choćby cracker. Ale cóż - lamerstwo kwitnie.
zainteresowana93 / 188.147.84.* / 2011-01-30 19:36
Zazdrościsz koleś że potrafi ktoś coś a Ty nie .
Sam jesteś lamerem ;DD (nazwyam RZECZY po imieniu ):D
zzzzaww / 217.67.195.* / 2008-12-08 11:52
sam jesteś lamerem, haker to haker lamusie
barbara 1 / 83.11.186.* / 2006-11-20 21:19
pytamie do autora lub innych którzy się na tym znają. Co to znaczy "sprawdzić, czy bank stosuje dobre zabezpieczenia". Może by tak więcej konkretów, skoro już podejmujecie ten temat na swoich łamach. Jako klientka bankowiści elektronicznej chyba od jej początków, nie czuję tego zagrożenia. Jakoś nikt mnie nie okradł, ale tez zabardzo nie miałby z czego. Mam nadzieję, że problem jest bardziej "wirtualny" niż same konta.Obecnie mam w dwóch bankach i z obu jestem bardzo zadowolna, przede wszystkim ze względu na szybkość i wygodę transakcji.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-20 11:48
Po primo, w komputerze posiadać dobry program antywirusowy oraz KONIECZNIE aktualizować bazę wirósów (abonament). Skanować komputer, zabespieczyć sieć firewall'em. Inaczej nasz komputer można porównać do dziweczyny spacerująca nago po koszarach wojskowych.

Bank PEKAO SA ma ciekawe logowanie a mianowicie klawiaturka obsługiwana myszą celem wpisania hasła. Zatem klikamy hasło a nie używamy klawiatury.
j_23 / 61.242.102.* / 2006-11-20 12:59
Albo działać w internecie pod linuksem. Z wyjątkiem fałszywych e-maili (tu trzeba klientów uswiadomić, że żaden bank nie prosi o wysyłanie hasła e-mailem) jesteśmy w tym systemie dużo bezpieczniejsi. Wirusy i robaki? Właściwie problem nie istnieje. Firewall? Najczęściej ustawiony dostaczenie przy instalacji systemu.
I nie ma się czego bać. Instalacja legalego i darmowego systemu linux jest równie łatwa, a może łatwiejsza niż Windows. Owszem są różnice, ale to tak samo jak przesiadasz się z jenej marki samochodu na inną, też trzeba się przyzwyczaić do różnic. A komfort pracy i bezpieczeństwo nieporównywalne
ozdobaster / 2006-11-20 11:44 / Bywalec forum
Skoro ktoś nabiera się na takie dziecinne sztuczki to sam jest sobie winien. Zabezpieczenia są wystarczające jeśli się z nich korzysta właściwie, a jeśli ktoś nie umie to niech gnije w kolejkach w banku.
kilof / 87.105.10.* / 2006-11-20 11:04
Tak, tylko jak sprawdzić to ma zwykły człowiek, który ma do czynienia z internetem na codzień, ale nie jest znawcą zabezpieczeń? Wszystkie banki reklamując dostęp do konta online gwarantują dobre zabezpieczenia. A może by tak przedstawić statystykę - do kont w jakich bankach było najwięcej właman? I wtedy chociaż teoretycznie można omijać bank A (bo znikały pieniądze z "dobrze" zabezpieczonych kont, a stawiać na bank B C czy D.
mak.marian / 89.78.68.* / 2006-11-20 19:38
to znaczy ze jest slabe zabespieczenie w bankach
j. / 83.18.19.* / 2006-11-20 11:56
Statystyki mogą byc mylące - bo banki robią wszystko by te informacje nie wyciekały.
Chyba najlepiej zdać się na rankingi tego typu w gazetkach komputerowych (pojawiają się od czasu do czasu).
Komodo / 2006-11-20 11:44
Jacy hakerzy? Zwykli ludzie, nawet dzieci mogą to zrobić.
Ludzie stosują hasła bez pojęcia, typu haslo = imie albo data urodzenia, a niektórzy to sami podają wszystkie dane: wystarczy wysłać odpowiedniego maila.

Włamać się do banku jest praktycznie niemożliwe.
Jeżeli użytkownik zachowuje podstawowe zasady bezpieczeństwa to jedyne możliwości przechwycenia jego danych polegają na podsłuchu jego połączenia. Te oczywiście jest szyfrowane, dlatego stosuje się różne metody obniżające poziom szyfrowania, no ale to już długi temat ;) Zresztą oboną na to są klawiatury ekranowe, tokeny, hasła jednorazowe itp.

Co może zrobić prosty człowiek, żeby był bezpieczny? Myśleć.
nick / 83.21.70.* / 2006-11-21 13:44
Dokładnie, myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć !

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: