Forum Forum podatkoweInne

Z kupnem mieszkania nie warto czekać

Z kupnem mieszkania nie warto czekać

Money.pl / 2006-07-12 09:24
Komentarze do wiadomości: Z kupnem mieszkania nie warto czekać.
Wyświetlaj:
Michałeczek / 194.63.132.* / 2010-02-08 18:28
Witam! Podzielę się tutaj swoim doświadczeniem związanym z kupnem mieszkania. Trochę czasu minęło zanim kupiłem mieszkanie za cenę, która by mnie i żonę satysfakcjonowała. Najlepiej jest jak ma się sytuację, że nie trzeba się śpieszyć z zakupem. Wtedy ma się pełen komfort kupowania. Trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na to żeby górę nie wzięły emocje - co nie jest łatwe jeżeli jest się w ślicznym mieszkanku. Mnie się udało ;) Polecam książkę, z której skorzystałem i dzięki, której nie popełniłem błędów przy kupnie. Dzięki radom które się tam znajdują udało mi się kupić mieszkanko za w miarę atrakcyjną cenę.

Adres do ebooka:
www.tinyurl.com/yaqbmbo
czarnulka / 193.200.118.* / 2007-05-23 22:06
A ja mam taki problem że, po śmierci mamy dostalam w spadku mieszkanie i razem z bratem jesteśmy współwłaścicielami mieszkania no i teraz mineło 2 lata brat chce go sprzedać dziś byłam w urzedzie skarbowym dowiadywać się musze zapłacić podatek obowiązujący przepisami z 2005roku lub pieniądze przeznaczyć na nowe mieszkanie lub dom ,żeby nie płacić podatku .Ale co ja mam zrobić bo żyje w konlikcie z bratem i on niechce płacić bo ma działke i będzie się budował,a ja chce wyjechać za granice i nie chce inwestować w mieszkanie.W urzedzie Pani powiedziała że mamy się dogadać ale jak to rozegrać? PORADŻCIE!!!!!!!!
TARCHOMIN / 83.31.100.* / 2007-04-05 14:16
Białołęka (Tarchomin) cena za 1m2 na rynku wtórnym (3-6 letnie) to minimum 8.500 zł, a każdy kolejny miesiąc to wzrost o około 100 zł na każdym m2 mieszkania. Czyli 40 m2 dzisiaj to cena 340.000 zł, a czekając kolejny miesiąc płacimy o 4.000 zł więcej, czyli 344.000 zł. Ja nie będę czekać, bo pensja nie wzrasta mi co miesiąc, a taniej na pewno nie będzie, a raczej dużo drożej jak tylko ruszy budowa MOSTU PŁN. DO METRA MŁOCINY, wtedy białołęka w tym rejonie pójdzie ostro w górę. Cena ta nie uwzględnia pośrednictwa Agencji za które doliczają jakieś 20.000 zł dodatkowo do ceny mieszkania za przyprowadzenie klienta.
Radzę kupujcie bezpośrednio, no chyba że macie za dużo pieniędzy.
Pozdrawiam
kombinator / 212.76.37.* / 2007-02-11 23:41
Ale zawsze mozna ominac podatek 19% sprzedajac mieszkanie po cenie zakupu, oczywiscie tylko na umowie, realnie wziąć od nabywcy wiecej. Są przeciez sutuacje awaryjne w zyciu ze trzeba szybko sprzedac mieszkanie bo potrzebna jest gotowka, czy wtedy "podatkowy" bierze pod lupe taką transakcje, no zeby juz cena nie byla taka sama, to zwiekszymy o jakies 20 000,00zl czyli podatek wynosi niecałe 4000zł - stosunkowo mało.
myszkazu / 83.9.35.* / 2006-11-23 22:07
czy ewentualnym rozwiązaniem przy zakupie nowego mieszkania do developera (w tym roku zawarta umowa o wybudowanie, natomiast oddanie mieszkania przewidziane jest na 2007 rok i w tym tez roku bedzie dobiero własciwy akt) byłoby zawarcie umowy sprzedaży mieszkania przerzeczonej jeszcze w tym roku. Proszę o szybką podpowiedz???????
Witgreg / 83.26.111.* / 2006-12-09 20:43
Dodam jeszcze jedno pytanie. Czy zawarcie umowy przedwstępnej u notariusza w listopadzie jest wiążące i uchroni przed nowym podatkiem jeżeli umowa przyżeczona będzie zawarta w styczniu. Proszę o pilną ospowiedź.
GM / 81.190.154.* / 2006-08-26 10:45
ciekawe jak zaplacicić podatek w roku 2007 od sprzedaży mieszkania kupionego w roku 1987 za stare 20mln zł i jak pomiejszyć nakłady inwestycyjne jakie powstały do dnia sprzedaży w roku 2007.
ponadtto zakup nieruchomości następuje ze środków netto podatnika już po opodatkowaniu podatkiem dpchodowym od osób fizycznych
Ricardo / 213.76.128.* / 2006-10-26 20:02
Proszę uważnie przeczytać artykuł powyżej ! Przy sprzedaży mieszkań zakupionych do 01.01.2007 r. (nawet jeżeli będą sprzedawane za 15 lat) będzie obowiązywała stara zasada, czyli 10% od wartości jeżeli posiadamy mieszkanie krócej niż 5 pełnych lat, a po upływie 5 lat nie zapłacimy NIC. Zatem przy sprzedaży mieszkania zakupionego w 1987r nie będzie żadnego podatku !!!!!
Zygmunt / 66.166.99.* / 2006-08-15 18:55
Moje mieszkanie jest w budowie. Zaplacilem deweloperowi 100% ale termin oddania jest w styczniu 2007. Ktora data jest termoinem kupna: data kontraktu, data zaplacenia 100% kosztow czy data przejecia mieszkania w stanie surowym?
agnieszka100 / 83.6.75.* / 2006-08-24 20:17
Wiele osób jest w takiej sytuacji. Podpisały umowy z deweloperem a akt notariany będzie po 1 stycznia 2007. Nowa ustawa oczywiście chce na nich nałożyć nowy podatek. Ale to jest niezgodne z Konstytucją. To oczywiste naruszenie zasady, że prawo nie powinno działać wstecz. Ale oczywiście o tym przy pisaniu ustawy nikt nie pomyślał. Może jednak jakiś poseł zainteresuje się tym problemem. Bo inaczej trzeba będzie iść do Trybynału Konstytucyjengo, a to potrwa lata !
seb / 15.195.185.* / 2006-08-21 12:11
Jestem w podobnej sytuacji i z tego co sie orientuje, to terminem kupna bedzie data uzyskania aktu notarialnego.
garg / 62.233.189.* / 2006-07-25 17:49
Kupiłem mieszkanie w 2003 roku za własne zarobione pieniądze. Za uzyskane dochody płaciłem podatki. Dziś sprzedałem to mieszkanie. Kupiłem za 103tysiące sprzedałem za 120 tysięcy (w środku zrobiłem podłogi, otynkowałem, WC, glazura, terakota), płaciłem czynsz za puste mieszkanie przez 3 lata. Gdzie się wzbogaciłem? Teraz mam zapłacić 12 tysięcy podatku??? Za co??? Zarabiając uczciwie zapłaciłem już od uzyskanego dochodu podatek, ile razy mam płacić podatek od tych samych pieniędzy. Mimo wszystko ciagle są moje, a nasze kochane Państwo chce mi dorzucić jeszcze 10% do płaconych już wcześniej w 2 przedziale. Ile razy? W nieskończoność!!!!
Martell7 / 87.75.17.* / 2006-11-01 23:18
Nie jestem prawnikiem, ale wg. mojej wykładni powyższego artykułu wynika, iż wszystkie nieruchomości nabyte przed 2007 r. i sprzedane w ciągu 5 lat od nabycia podlegają 10%-mu podatkowi od uzyskanego przychodu. Natomiast od 1 stycznia 2007 19% podatku zapłacimy od dochodu (=przychód pomniejszony o koszty), czyli jeżeli kupimy dom w 2007 za 200.000 zł i sprzedamy go w 2010 roku za 250.000 zł, to owe 19% podateku zapłacimy od kwoty 50.000, w takim razie podatek będzie wynosił 9500 zł. Jak widać nie mało i możemy być pewni iż sprzedający nieruchomość powetuje sobie koszty nowego podatku w cenie nieruchomości. A co za tym idzie kupno swojego lokum staje się jeszcze bardziej nie możliwe. Mam nadzieję, że Sejm otworzy oczy i odrzuci ten chory projekt.
bystry / 84.205.223.* / 2006-09-01 21:56
nie umiesz liczyc podatku zaplacisz od 17tys zl 10% to znaczy 1700zl
prawnik / 212.76.33.* / 2006-09-04 23:57
ty jesteś tępy a nie bystry,zapłaci 10% od przychodu a nie dochodu tępaku
Moralez / 83.20.234.* / 2006-08-10 13:10
co tu komentowac szkoda ze zyjemy w takim kraju
rafren / 2006-08-04 01:40
nie zaplacisz 12000 tylko 10% z dochodu czyli 120000-103000=17000 z tego 10%=1700
jacekplacek / 83.20.212.* / 2006-10-10 15:42
buhaha. Naucz się różnicy pomiędzy przychodem a dochodem...
garg / 62.233.189.* / 2006-07-25 17:50
Dodam, że nie stosowałem ulg budowlanych ani innych odliczeń ponieważ takie wykorzystałem w latach dziwięćdziesiątych.
Ricardo / 213.76.128.* / 2006-10-26 19:55
Mieszkanie zostało kupione w 2003r. zatem jego sprzedaż opodatkowana jest wg zasady:10% od całej kwoty gdy sprzedaż następuje przed upływem pełnych 5 lat od daty zakupu, a po upływie pięciu lat 0% (nic). W twoim przypadku jeżeli sprzedałeś je w tym roku za 120.000,-zł to niestety musisz zapłacić 10% = 12 tys.. Jeżeli za te pieniądze kupisz drugie mieszkanie w przeciągu (pół roku od daty sprzedaży poprzedniego) to nie zapłacisz podatku.
19%-towy podatek od zysku, będzie obowiązywał od sprzedaży mieszkań zakupionych po 01.01.2007R.
obserwator / 83.20.214.* / 2006-07-17 06:17
Nie rozumiem wpisów poniżej i politycznej nagonki na PiS, zmiany wprowadzane są całkiem logiczne i daja sznsę rozwoju budownictwa w samorzadach. Zawsze tak było ,że ten podatek zostawał w gminach. Samorządom dokładały zadań wszystkie ekipy rzadzące, w ślad za tym nie szły pieniądze na zwiększone potrzeby gmin. Nowe regulacje planowane są do wprowadzenia od nowego roku, natomiast dotyczczasowi właściciele będą podlegać starym przepisom na zasadach praw nabytych. Aby wyznaczać nowe plany zagospodarowania i budować całą infrastrukturę to potrzebne są duże pieniądze własne gmin.
Aby uniknąć rozrastania sie szarej strefy budowy i handlu nieruchomościami , także niekontrolowanych podwyżek nieruchomości nie mających nic wspólnego z rzeczywistymi kosztami ich wybudowania, taka regulacja przed wprowadzeniem podatku katastralnego jest konieczna. Nie rozumiem dlaczego tyle szumu wokół tej sprawy, pamiętam jak zbuntowali się profesorowie i zwarli szeregi jak prof. Gilowska chciała od nich troche podatku odzyskać bo widziała , że maja nieprzeciętne dochody za swoje wyklady, artykuły, zlecenia a chciała zmniejszyc z 50 % na 20% koszty uzyskania przychodu i nie udało sią, Pani Gilowska straciła stanowisko, myślę że była to główna przyczyna jej odejścia z rządu, zemsta profesorow. Skąd to biedne państwo ma brać pieniądze, liberałowie PO , SLD zgodnie głosowali zabrać je emerytom i rencistom ale to dotyczyło zwykłych robotników i urzędników , natomiast super emerytury i dodatkowa praca należała się policjantom, żołnierzom, kombatantom, sędziom, prokuratorom, i wielu innym zawodom uprzywilejowanych. Zatem Panowie i Panie internauci prosze nie pomstować, jak chce sie zarobić samemu to trzeba dać i zarobić państwu aby mialo na pensje urzędników budżetówki a jest ich ponad pięćset tysięcy, to armia, wydzierane ziemi bogactwa całego narodu nie sa w stanie pokryc pensje aparatu urzędniczego, dla innych tez musi co nieco pozostać. Proszę zauważyć ,że robotników już nie ma, zostali zdegradowani przez przemiany, wyciśnięto z nich wszystkie soki, zatem kto pozostal do wyciskania, odpowiedzcie sobie sami?
MSMAXXIS / 84.148.244.* / 2006-08-21 08:26
Troszke pozny ten moj komentarz aczkolwiek go umieszcze.
Problem w tym, ze po raz kolejny wylewa sie dziecko z kapiela. W celu opodatkowania zyskow od dochodow ze sprzedazy mieszkan straca przecietni obywatele nie zajmujacy sie handlem (ad. bardzo trafny przyklad "ata" ponizej). Z drugiej strony osoby handlujace nieruchomosciami i tak znajda kruczki prawne i "wygeneruja koszty" tak aby nie zaplacic tego podatku -- czego uczciwy przecietny obywatel nie jest w stanie zrobic.
Nie mam nic przeciwko opodatkowaniu od dochodu, ale warunki 5-letniego zwolnienie powinny pozostac niezmienione, tj. jesli osoba sprzedaje mieszkanie po ponad 5 latach (cel typowo pro-rodzinny), to powinna byc zwolniona z podatku.
Ponad to, mam wrazenie, ze po raz kolejny PiS latajac dziure chce odwalic robote na "odpieprz" i nie rozwaza wszystkich zlych i dobrych stron tego podatku.
Andre7 / 2006-07-25 12:24 / Tysiącznik na forum
To kup na kredyt małą kawalerkę, a po kilku latach gdy rozrośnie ci się rodzina spróbuj sprzedać pierwsze mieszkanie by zapłacić za większe. Wtedy zrozumiesz dlaczego boli gdy nie dość że zapłaciłeś kupe pieniędzy za kredyt, dałeś zarobić firmom budowlanym to jeszcze PiS chce ci zabrac prawie 1/5. Koszty przy aktualnym wzroście cen to mała pociecha.
MO / 83.18.117.* / 2006-07-25 13:09
to dyskusja o tym czy powinien być PIT, CIT, podatek Belki inne podatki. Skoro ktoś kupił mieszkanie za 200tys. a po paru latach sprzeda je za 300tys. to znaczy że zarobił i ma zapłacić podatek od dochodu czyli 19 tys.
Takie rozwiązania są między innymi w takich krajach socjalistycznych jak USA i Wielka Brytania.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-25 13:14
opodatkowanie inflacji też uważasz za normalne?!
luter / 213.192.88.* / 2006-07-21 22:22
Wypowiedź obserwatora to ewidentny dowód na to co robi z mózgu przeciętnego, prostego człowieka propaganda socjalistyczna PiSu. Co argument, to bujda na resorach poparta socjalno-biurokratycznym bełkotem:
1. Samodzielność finansowa samorządów pod rządami PiS? A co z PiSowskiemi zmianami ustawy ordynacji samorządowej i rozszerzeniem uprawnień wojewodów które idą w przeciwnym kierunku? BUJDA 1
2. Niekontrolowany rynek nieruchomości? Mówi Ci coś słowo "wolny rynek" gdzie rządzi popyt i podaż? Wszystko dlatego że pomysły PiSu napędzają popyt, a nic nie robią z podażą mieszkań. Stąd całe zamieszanie. Gdzie ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym i uproszczeniu procedur dot. inwestycji mieszkaniowych? BUJDA 2
3. Zmowa PO i SLD przeciw biednym emerytom i robotnikom? Ustawa Hausnera miała rozpocząć reformowanie finansów publicznych, które musi się wiązać ze zmniejszenie wydatków budżetowych. Pis głosował przeciw, bo siedza tam "ekonomiści" pokroju Gosiewskiego i Zawiszy. Reforma finansów publicznych pod rządami PiSu to podnoszenie podatków wszystkim, bo skąd ma brać pieniądze na kolejne wydatki... BUJDA 3
Takich ludzi trzebaby wysyłać obozu, gdzie uczą podstaw ekonomii i demokracji. I bez zdanego egzaminu nie wypuszczać do domu. CIEMNOTA Pisowska....
obserwator / 83.20.174.* / 2006-08-27 14:22
nie obrazam się, każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, nie minie nas podatek katastralny, nie zostana zmniejszone inne podatki raczej beda nowe i wieksze. To winna jest Unia Europejska za niekontrolowany wzrost nieruchomości w Polsce. Znam przypadki gdzie konsorcja zagraniczne wykupuja u dywoloperow duże ilości mieszkań.
Widocznie tam wiedza że na mieszkaniach będzie mozna zarobić podobnie jak w stanach. A że ucierpia obecnie kupujący to zawsze tak bylo, nikt nie nie może być absolutnie szczesliwy.
Andre / 212.244.100.* / 2006-07-13 13:53
Trzeba głosowac na liberałów, bo choć też robią głupoty to chociaż maja ideowy opór przed sięganiem do naszej kieszeni.
obserwator / 83.20.214.* / 2006-07-17 06:40
do Andre>> każdy winien głosować zgodnie z własnym sumieniem i nabytą wiedzą >> co na danym terenie uczyniono, żeby mieszkańcom żyło sie wygodnie i bezpiecznie. System polityczny wymusza głosowania na listy partyjne i tu pies jest pogrzebany. Należy sprawdzić kto na danym terenie rządził dotychczas, jeżeli byli to liberałowie i lewica , a czynili to dobrze, to można glosować dalej na ich kandydatow >> natomiast jeżeli tylko sie kłócili, przeszkadzali, sumienie winno rozstrzygnąć komu dać zielone światło aby nie doszlo do katastrofy. Unijne pieniądze są do wzięcia , ale przedtem trzeba włożyć własne a to wymaga zgodnej współpracy wszystkich sił politycznych. A może by zrobić eksperyment, wszyscy w Polsce głosuja na PiS, partia rządząca wprowadza zmiany i buduje świetlana przyszłość , ma szansę daną z woli narodu, przy następnych wyborach każdy ma kartkę wyborczą w ręku, duża ilość kartek na >>nie >>dla partii rządzącej, w przyszłości to przegrana polityka taka czerwona kartka na boisku sportowym >> nie ma odwołania, trzeba schodzić z boiska gry politycznej do opozycji, jeżeli przegranym politykom taką szansę społeczeństwo.
Ryziel / 83.23.116.* / 2006-07-21 06:49
w tej chwili mamy sytuacje stabilną Trojca rzadzi i Trojca odpowiada.Ta trojca ma wizje panstwa Polskiego Dajmy im szanse.Oddajmy głos na nich po kadencji ich rozliczmy.My POLKI i POLACY.Zawsze sie zastanawiam co by było gdyby rżądził Wałesa,Balcerowicz,Geremek,Tusk,Mazowiecki,Pol,Moczulki,Borowski itp.KLD,UW,KPN,UP,SDRP zupełnie inna polityka
ata / 83.27.17.* / 2006-07-12 13:53
To mnie przeraża! Przeprowadzka z ulicy na ulicę w moim przypadku zabierze mi wg nowych przepisów 5 m2 mieszkania! Jesli w 2000 roku we Wroclawiu 44 m2 kosztowało 86 tys, a dzis kosztuje 211 tys, to przy przeprowadzce z ulicy na ulicę zabiorą mi 24 tys zł, co stanowi owe 5 m2. Mam zapłacić podatek od dochodu, ale jaki tu dochód dla mnie, jak chcę kupić mieszkanie w takim samym standardzie, o takiej samej powierzchni i w takiej samej dzielnicy, ale bliżej starych rodziców, żeby móc się nimi lepiej opiekować. Czy to moja wina, że ceny mieszkań tak wzrosły? Mogę płacić podatek, jak ceny mieszkań będą stabilne, a zysk mój będzie polegał rzeczywiście na kupowaniu i sprzedawaniu mieszkań z zyskiem, czyli jak z innymi towarami, ale nie w sytiuacji, którą opisuję. Jak nic, państwo się wzbogaci kosztem obywatela, ja stanę się uboższa o 5 m2, ponad roczne dochody, a ostatni zgasi światło. Czuję, że ostatni będzie cały nasz Naród, szczególnie ta jego większa część, która dotąd nie wystawiła sobie docelowych, "do końca swoich dni" kilkusetmetrowych willi. Widać ci którzy proponują takie rozwiązania, nie planują już zieniać lokum.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-13 14:39
Doskonały przykład na złodziejskie zapędy PiSu.
sPiSkowcy - przestańcie nas wreszcie okradać!
Spostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-08-17 16:25
to wszystko nieprawda - mieszkanie kupione w 2000 r jest zwolnione z podatku.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-12 10:00
Gdyby głupota była lżejsza od powietrza to siedziba PiS latałaby jak sowiecki sputnik.
Tym samym opodatkowali jednocześnie przyrost ceny mieszkania związany z inflacją. Polakom gratulujemy PiSu...
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 09:24
PiSowski bubel!
Wiadomo, że jak za mieszkanie 50 metrów zapłaciłem np. 200 tys. kredytem hipotecznym a po kilku latach chciałbym je sprzedać kupić np. 80 metrów poszerzyć rodzinę to od sowich pieniędzy (już raz opodatkowanych z tytułu podatku dochodowego) zapłacę podatek 19%!!!!! A koszty odsetek? A amortyzacja? Tego już nie można odliczyć!!!!

PiSowski kundel zakłada, że mieszkanie kupuje się za gotówkę, ono się nie zużywa i cena jego tylko rośnie?

Nóż się otwiera w kieszeni!

A PiSowcy jak zwykle mówią, że jest to walka ze spekulacją! Czy te oszołomy przestaną moje pieniądze opadatkowywć wilokrotnie?!

Uniosłem się za co Forum'owców przepraszam, ale jak słysze te hasła tanie państwo i polityka pro-rodzinna to mnie mdli, że te świętoszki PiSowskie kpią sobie z ludzi!
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 09:28
PS
cała nadzieja w tym, że sejm albo odrzuci ten bubel, albo wprowadzi stosowną poprawkę, która uchyli podatek na zasadach jak obecnie (po 5 latach nie płaci się lub gdy w ciągu 2 lat kwota ze sprzedaży przeznaczona na cele mieszkaniowe).

Cała nadzieja w myślącej częsci posłów PO i innych opozycjonistów!
jacekplacek / 83.20.212.* / 2006-10-10 15:46
Myślący z PO?? Buhaha,
sas / 212.106.6.* / 2006-07-12 12:06
A co z mieszkaniami kupowanymi na raty?
Od lutego 2006 do wrzesnia 2007 bede placic deweloperowi raty na budowe mieszkania.
1 stycznia bede mial zaplacone 50% wartosci mieszkania.
To podatek jak mi wylicza od 2007 roku? Od zysku ze sprzedazy 50% mieszkania?
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-12 13:19
Do sas: Jak ustawa wejdzie w proponowanej formie (dla mnie BUBEL) będzie Pan płacił podatek 19% od CAŁOŚCI kwoty (zysku ze sprzedaży) bez względu na to ile Pan zapłacił w 2006 a ile w 2007.
Istotne jest, że ustawa ma obowiązywać od roku 2007 a decyduje data podpisania umowy kupna, którą Pan podpisze w 2007 roku (mowa jest o akcie notarialnym, a nie umowie przedwstępnej z deweloperem).

Ta ustawa to bubel, chyba, że opozycja przygotuje i PRZEGŁOSUJE poprawki o których pisałem powyżej.
Polonista / 144.139.135.* / 2006-07-17 02:42
W zadnym demokratycznym kraju tego nie ma.Ale Polska
nie dorosla jeszcze do demokracji.Pieniadze uzyskane z
tego podatku pojda na pokrycie kosztow ekstrawagancji
politykow rzadowych.I kto tu mowi o taniej Polsce?.
To jest rabunek w bialy dzien.
Pela / 83.8.26.* / 2006-07-25 10:40
Czas najwyższy wyjechać z tego zasranego i głupiego państwa do czasu aż nim będą rządzić mądrzy ludzie!!!!!!
szymon_g / 2006-08-13 09:34 / Bywalec forum
Tzn już nie wracasz?
Pela / 83.8.26.* / 2006-07-25 10:40
Czas najwyższy wyjechać z tego zasranego i głupiego państwa do czasu aż nim będą rządzić mądrzy ludzie!!!!!!
EwaK / 87.206.173.* / 2006-07-25 19:25
PIS, LPR a prorodzinna polityka!!!!!
Mam troje dzieci. Oboje z mężem pracujemy zawodowo( lekarze) - ja w szpitalu i dwóch przychodniach, dodatkowo mam do 6 dyzurów po 24h w miesiący ( po dyzurze zostaje się w pracy z innymi ,którzy przyszli na 8.00), mąż ma do 20!! dyżurów w miesiący i pracuje 5 dni w tyg. od 7.00 do 14.30.
Nie możemy odliczać od dochodu wydatków związanych z dziećmi, a są one coraz większe. Chcieliśmy w przyszłym roku zamienić nasze 60m2 mieszkanie na mały domek, ale teraz to będzie trudne - więc należy wyjechać na zawsze z tego " zasranego kraju" , a moje dzieci ( zrobię wszystko, aby były dobrze wykształcone) nie wrócą do tego bagna , bo nie ma do czego - i to jest własnie "polityka prorodzinna".
GRATULACJE dla PISowszczyków.
Spostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-08-17 16:33
dziwią mnie tak emocjonele reakcje nie podparte faktami, bo przecież ten rząd proponuje najwyższe w histori podwyzki dla lekarzy, a sprzedaż mieszkania kupionego prze 2007 rokie bedzie podlegać starym przepisom. Dodatkowo wproadzone mają być "ulgi" na dzieci.
szymon_g / 2006-08-13 09:35 / Bywalec forum
OK, ale pozostaje pytanie, które mi zadał znajomy z Irlandii... "Jak ci się coś nie podoba to dlaczego zamiast coś zrobić żeby to zmienić tylko narzekasz?"
pazo / 80.53.71.* / 2006-08-23 10:04
Wszyscy na forum pro PiSowszczyki mówią, że nie ma co narzekać dla tych co kupili mieszkanie przed 2007- a ja mówię- nic ci po tym czy kupiłeś przed 2007 czy po, bo i tak wszyscy będą płacić ewentualny podatek w cenie mieszkania nowego- bo sprzedający na pewno go nie zechce zapłacić i podnienie stawkę mieszkania -po prosu bezpośrednie czy pośrednie, ale jawne okradanie rodaków prze sPiSkowców- nóż się sam otwiera w kieszeni..

Najnowsze wpisy