Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Z zycia kupujacego mieszkanie w Warszawie

Z zycia kupujacego mieszkanie w Warszawie

skomentuj
AM.B / 31.174.76.* / 2013-02-26 22:20
Dzień z życia kupującego nieruchomość w Warszawie

Cześć, nazywam się Marek i chce przedstawić Wam na jakie problemy się natrafiłem szukając nieruchomości do zamieszkania dla siebie i swojej rodziny. Mój budżet to było 300tysięcy zł w gotówce oraz kredyt w wysokości 400tysięcy zł. Cel to były 3pok w nowym apartamentowcu najchętniej na Woli. Niestety jak się okazało to wcale nie takie proste, ale o tym później.
Na początek zacząłem poszukiwać wymarzony apartament na „własną rękę” co zaczęło skutkować natarczywymi pośrednikami. Co zadzwoniłem to biuro nieruchomości takie, to takie a czasem jakieś inne, po długich poszukiwaniach okazało się, że 9 na 10 nieruchomości jest dostępnych tylko za pośrednictwem biura nieruchomości. Cóż takie czasy, nikt nie ma czasu szukać klienta, ogłaszać nieruchomość, odbierać telefony i odpowiadać na 90% pytań że nieruchomości nie sprzedam za połowę wartości. Po dłuższym poszukiwaniu doszedłem do wniosku samemu wybrać biuro i zlecić im wyszukanie odpowiedniej nieruchomości dla mnie. Ty, o to sposobem zaoszczędziłem czas a w jaki sposób już go opisuję. Otóż ponad połowa odwiedzonych nieruchomości była nie sprawdzona przez pośredników którzy oferowali interesujące mnie nieruchomości i tym o to sposobem zwiedziłem dobre 30 „apartamentów” nie precyzujących moich poszukiwań. Albo nie było balkonu a w ogłoszeniu był, albo okazywało się, że garaż nie jest w cenie, ewentualnie okna nie są na podwórko a na bazar... Tak o to po wielkich poszukiwaniach i jeszcze większych zwątpieniach myślałem już o postawieniu sobie domu pod Warszawa :) Po 30min przekonywania żony, wyszło na to że nawet nie umiem znaleźć dla nas mieszkania i co za tym idzie najlepiej jak bym się do niej nie odzywał ( no cóż kobieta).

Pomyślałem sobie ZNAJDĘ BIURO NIERUCHOMOŚCI i tym tropem też poszedłem. Jedne biura teoretycznie mające renomę (mówię o tych z hipermarketów – tam nic nie jest dobrej jakości ani ubrania ani usługi) , niestety filozofia pośredników rozbawiała mnie do łez. Poczucie humoru u tych Państwa jest lepsze niż w kabarecie Ani mru mru. Ale do rzeczy, niby prowizji nie płacę, na pierwszym spotkaniu dostałem ok. połowy ryzy papierów o tym jacy to oni wspaniali, rzetelni, i ogólnopolscy. Mówili ładnie, broszurki sympatyczne ale sprawdziłem ich dzwoniąc jako klient i dopytując się o zgłoszenie nieruchomości na sprzedaż i tu ciekawostka :) prowizja jest podwójna tak aby kupujący zapłacił 2 razy więcej.. reasumując płace za siebie i za klienta w końcu czyje są pieniądze? Pomijam już kwestie częstych telefonów od „pośredników” nawet po godz 22!! informujące mnie o nowych nieruchomościach w ofercie oraz celem umówienia spotkań. Ale drodzy Państwo życia rodzinnego nie posiadają wola zatruwać je innym. A ze umowy żadnej nie podpisywałem, to tak szybko jak byłem u nich po ofertę tak szybko zrezygnowałem przez telefon z ich usług dokładnie o 22:34. Tak, tak drodzy Państwo zrażony pierwszym doświadczeniem nie poddałem się i podjąłem poszukiwania. Zacząłem od internetu i znalazłem parę biur nieruchomości z Warszawy. Aby uniknąć ponownej wpadki zacząłem szukać z pomocą wujka Google opinii na temat tych czy innych biur. (gdybym zajrzał wcześniej uniknąłbym straty czasu na Panów ze znanej i cenionej firmy) Natknąłem się na forach na często pojawiające się firmy. Nie tylko te z pierwszych stron w google. Jedną z tych która przypadła mi do gustu, po przeczytaniu opinii było biuro nieruchomości z Warszawy na Bemowie. Po krótkim rozeznaniu, zobaczyłem brak negatywów ze strony klientów a wręcz emanujące ciepłem wypowiedzi. Pokrótce biuro działa od 2001r. Zadzwoniłem na nr ze strony internetowej www.polonium.pl i umówiłem się na spotkanie u nich w biurze. Pani przyjęła ode mnie wszelkie informacje na temat poszukiwanej nieruchomości, tj. lokalizacja, cena, garaż, standard. Nasz wymarzony apartament tak jak wspomniałem miał mieć 3 pokoje z widną kuchnią, balkonem, tarasem oraz garderobą i dwoma miejscami w garażu. Lokalizacja Wola. Pośrednik nieruchomości już następnego dnia przesłał mi wyczerpujące oferty z opisem oraz zdjęciami. (co do umowy, podpisałem ją przy oglądaniu pierwszej nieruchomości a nie jak w przypadku konkurencji nacisk był aby od razu) Co do umowy pośrednictwa warto wspomnieć: na spotkaniu w biurze nieruchomości Polonium uzgodniłem dogodną dla siebie prowizję, nie było to 2,9% +vat :) a zdradzę że 2,0% plus vat. Z Panią Grażyną obejrzeliśmy wspólnie ok 15 nieruchomości w tym za moją zgodą i namową pośrednika jedną Bemowie w nowym osiedlu. Tym sposobem nie straciłem czasu na zbędne bezowocne spotkania a i zyskałem w oczach żony. Opowiem jak wyglądała współpraca otóż: dostawałem na email oferty z opisem ceną lokalizacją, po zatwierdzeniu przez Nas konkretnych lokalizacji umawialiśmy na spotkanie, elastyczność P. Grażyny wprawiła mnie z żoną w osłupienie. Mieliśmy jasno określone godziny w tygodniu ze względu na zajęcia córki oraz długi czas pracy małżonki. Od po
Wyświetlaj:
Pawel927 / 188.146.224.* / 2018-12-03 13:48
pomogl mi bardzo mily oan z ofertywarszawa.pl moge go polecic z calego serca. pozdrawiam
szymon869 / 188.146.161.* / 2018-12-06 12:33
polecan ofertywarszawa super pomoc zawsze mili
MARY,LOVE / 62.112.10.* / 2018-11-13 02:29
Potrebujete urgentnú pôžičku na splatenie svojich účtov, kúpiť si dom, refinancovať alebo stavať nový obchod, osobnú pôžičku, kúpiť auto? atď.
kontaktujte dobre známeho veriteľa bez obáv zo straty. ponúkame pôžičku ľuďom, ktorí potrebujú finančnú pôžičku vo výške 3%. kontaktujte nás dnes pre rýchlu a pohodlnú tvorbu úverov o našej úverovej službe.
  kontaktujte nás s niektorou z nižšie uvedených detailov.
E-mail: financial_creditloan@outlook.com
Artur182 / 188.147.41.* / 2018-11-20 13:53
polecam ofertywarszawa.pl rzetelne pomocne biuro. agenci wyszkoleni na wysokim poziomie
lolita_90 / 31.179.153.* / 2018-11-09 10:25
Jestem właśnie po kupnie swojego pierwszego mieszkania w Warszawie. Znajomy polecił mi kontakt z Rafałem Bieleckim. Z początku podchodziłem sceptycznie do takiej współpracy, ale finalnie jestem zachwycony, że ktoś tak kompetentny pomógł mi zaleźć wymarzone mieszkanie!
Bogumił1067 / 188.147.70.* / 2018-11-08 12:20
jest wiele biur w warszawie. ja osobiscie polecam agencje z twardej 18 i ich stronę ofertywarszawa.pl
Michał1045 / 188.147.64.* / 2018-10-15 12:20
polecam stronke ofertywarszawa.pl
Wiktor Nova / 37.47.32.* / 2018-10-23 14:30
pomogli mi. nareszcie wynajelismy. polecam ofertywarszawa.pl super biuro. odbierali ode mnie caly czas telefony i pomagali w kazdej sprawie
TomasziAdam / 188.146.167.* / 2018-10-17 16:44
nam tez pomogli. polecam uslugi tego biura
Dawid383 / 188.146.106.* / 2018-11-05 12:20
skorzystalam i polecam. szybko wynajelam
Mateusz Kuchta / 188.146.1.* / 2018-10-24 17:10
sprawdzilem dziala. polecam
Daria829 / 188.146.103.* / 2018-10-17 01:37
Odpuściliśmy , nie szukamy już na własną rękę. Co z tego, że ofert w necie dużo, skoro kiedy już znajdujemy coś, co nam pasuje pod względem ceny, metrażu i innych tematów, to telefonicznie wychodzi, że mieszkanie jest już sprzedane. Już kilka takich mieszkań znaleźliśmy. Odpuściliśmy szukanie samodzielnie – teraz robi to dla nas specjalista od nieruchomości, Rafał Bielecki. Po prostu czekamy na konkretne propozycje. W ubiegłym tygodniu oglądaliśmy mieszkanie, w którym nam nie pasowało tylko piętro. Jutro jedziemy zobaczyć kolejne. Plus tych ofert jest taki, że ich nie ma w necie. Mam wrażenie, że do netu trafiają te nieruchomości, których nikt nie chciał w pierwszej fazie sprzedaży. Zresztą – wolę żeby agent załatwiał za nas wszystkie formalności.
Posrednik12350 / 2018-10-05 15:17
Najlepiej zlecić pomoc doświadczonym pośrednikom.
TadeuszWarszawa / 188.146.96.* / 2018-10-08 13:04
SKorzystałem ze stronki ofertywarszawa.pl i dzieki pomocy sympatycznym agentom ogladalem wybrane mieszkanka. polecamy.
wojtikk / 212.7.215.* / 2018-09-04 13:17
Cześć. Sami się z małżonką rozglądamy też za mieszkaniem od pewnego czasu. Na pewno Willa Międzylesie nas urzekła. To jest jak sama nazwa wskazuje w Międzylesiu przy parku krajobrazowym, jest zielono jest zacisznie i też sam budynek kameralny z 6 mieszkaniami raptem. Najbardziej bylibyśmy zainteresowani tymi większymi 80 m plus. Na stronie willa-miedzylesie.pl masz plany.
Damian1150 / 188.146.67.* / 2018-10-05 15:05
W międzylesiu są tańsze mieszkania. Ja szukałem w Centrum i poprosilem pomoc biura ofertywarszawa. znalezli dla mnie to czego ptrzebowalem i w rozsądnej cenie
Leszek531 / 188.146.67.* / 2018-10-05 15:01
Ja poleciłem pomoc doświadczonemu pośrednikowi. Zapłaciłem stówki i mogę oglądać co mi się żywnie podoba
MateuszDablicki / 188.146.96.* / 2018-10-08 13:06
Szukalismy na wielu portalach az zglosilismy sie do biura przy twardej 18 gdzie zaproponowano nam akualne oferty. Biuro Oferty Warszawa!kto korzystał niech da +
Dominik1054 / 188.146.232.* / 2018-09-11 16:14
Wiem, że ofertywarszawa.pl nie nakładają po płatnej rejestracji limitów w zakresie oglądania mieszkań. Do tego masz powiadomienia sms, email na życzenie o aktualnych ofertach. Przydaje się, jeżeli chcesz bardzo szybko zmienić miejsce zamieszkania. Już trzeci raz za ich pośrednictwem wynajmuję i nie ma absolutnie żadnych problemów.
Krzysztof1141 / 188.146.103.* / 2018-10-17 01:35
Polecam pomoc biura nieruchomosci a dokladniej ofertywawa
Jakub779 / 188.146.67.* / 2018-10-05 15:07
moja babcia wynajmuje 3 pokojowe mieszkanie na Woli za 1600 zł
Mateusz Tymoszek / 188.146.224.* / 2018-11-30 13:53
Ofertywarszawa.pl pomogli mi wynajac. nie pobierali prowizji. polecam
ada3 / 194.50.49.* / 2018-10-03 16:09
ofertywarszawa.pl to naciągacze - oferty są albo zarezerwowane, albo nie istnieją (dostaniecie numer telefonu, który nie istnieje), albo są ukradzione z innych serwisów (właściciel dziwił się, że do niego dzwonię, bo oferta dawno nieaktualna).
Gdy znalazłam mieszkania na innych serwisach, w których opisach był numer telefonu do ofertywarszawa.pl, dyspozytor nie chciał mi udzielić informacji i rozłączył się. Oferty (z atrakcyjnymi cenami) co kilka tygodni są ponownie wstawiane na serwisy - żebyście zapłacili "wpisowe" 190 zł, z którego gucio macie.
Nie dajcie się oszukać, jak ja. :)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Posrednik12350.]
SzybkiBill / 188.147.103.* / 2018-09-25 14:16
Polecam ofertywarszawa.pl szukali mi mieszkania i pokoje. wynajalem szybko
Paulina187 / 188.147.37.* / 2018-09-26 14:42
Polecam z całego serca pomoc tego biura. Szybko wynajęłam
kowaljanusz808 / 2018-09-04 09:40
Dlatego sądzę, że w temacie nieruchomości zawsze trzeba zaciągnąć rady od kogoś mądrzejszego. Ja kilka miesięcy temu kupowałem mieszkanie w Warszawie z pomocą Rafała Bieleckiego. Super pomoc na wysokim poziomie.
zielony808 / 195.189.88.* / 2018-08-26 22:13
A nie myśleliście o pomocy z takiej firmy jaką np. jest Financial Home? Bardzo dobre źródło finansowania inwestycji. Nie trzeba się obawiać problemów, mają bardzo konkurencyjne te raty, a jednak bezpieczeństwo spore.
Mateusz801 / 188.146.102.* / 2018-07-31 16:15
mi pomogło we wszystkim biuro ofertywarszawa. Polecam. ofertywarszawa.pl
Klient463 / 188.146.168.* / 2018-08-23 13:46
Dostalam wglad do wiekszosci ofert mieszkan do wynajecia na rynku w Watszawie. Kazda oferta byla aktualna ktora otrzymywalam. Jestem zadowolona z uslug. I z pewnoscia skorzystam jeszcze z tego setwisu ofertywarszawa
Blaszeii / 5.60.193.* / 2018-08-30 09:27
Samemy też można trafić dobrą ofertę, ale właśnie trzeba przede wszystkim poświęcić trochę czasu i nie szukać tylko u największych deweloperów, bo są też mniejsze bardziej kameralne, a fajne inwestycje np. Dźwigowa Park na Włochach. Cena mniejsza, a komfort mieszkania lepszy niż w Wilanowie czy na Mokotowie
Paweł513 / 188.146.128.* / 2018-08-23 13:33
Nie musisz już szukać, robimy to za Ciebie! Korzystając z najlepszych źródeł informacji.

Codziennie powiadamiamy Cię o nowych ofertach! Oszczędzasz czas i pieniądze!

Codziennie możesz także umawiać się na oglądanie wielu mieszkań, oferty są do Twojej dyspozycji 24h na dobę 7 Dni w Tygodniu przez 60 dni!!!

Skorzystaj z naszych sprawdzonych rozwiązań i nie marnuj już czasu!

Otrzymujesz powiadomienia - na bieżąco! W przypadku kiedy zdecydujesz się wynająć mieszkanie - nie płacisz już wysokiej prowizji, jak u innych pośredników!

Korzystasz z najlepszych porad, sprawdzonych umów najmu, załączników do umów i wskazówek, dzięki którym wiesz jak bezpiecznie wynająć mieszkanie oraz negocjować cenę!

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji! Jeżeli Twoje plany ulegną zmianie - powiadom o tym konsultanta, abyśmy mogli dopasować usługę wprost do Twoich potrzeb!

Uwaga!!! W związku ze zgłoszeniami, naszych klientów o wyłudzeniach zaliczek przez rzekomych właścicieli mieszkań.

Przestrzegamy Państwa aby nie płacić zaliczek

Jeżeli już właściciel wymaga zaliczki płatnej z góry to najlepiej jest się spotkać z właścicielem mieszkania, zaliczkę przekazać osobiście, prosząc właściciela o pokwitowanie i podpis otrzymania pieniędzy na poczet wynajmu mieszkania.

Zanim podpiszesz umowę najmu z właścicielem lokalu...

Pamiętaj że...

Bezwzględnie powinieneś dokładnie przyjrzeć się mieszkaniu. Sprawdź instalacje: wodną, gazową i elektryczną.

Bardzo dobrym sposobem jest sporządzenie dokładnego opisu stanu technicznego lokalu (protokół zdawczo-odbiorczy dostępny w naszym serwisie) - np. ściany, podłogi, armatura - i jego wyposażenia - meble, sprzęt RTV i AGD. Wraz ze spisanymi licznikami, taki dokument może być załącznikiem do umowy najmu. Dzięki temu unikniemy ewentualnych oskarżeń o zniszczenie lub kradzież oraz innych sporów.

Im dokładniejszy opis stanu mebli i sprzętów, tym mniej prawdopodobna perspektywa nieporozumień. Dla tego warto opisać sprzęt np. w ten sposób: telewizor Panasonic Viera, model i nr seryjny, stan: idealny etc.

Zawsze warto negocjować cenę.

Jakie argumenty mogą przekonać właściciela?
Po pierwsze długość umowy najmu.
Lepiej mieć pewnego i tańszego najemcę na dłuższy czas niż takiego, który zniknie po kilku miesiącach.
Można też przygotować listę niezbędnych napraw i sprecyzować, które z nich sfinansuje właściciel, a za które ma płacić najemca.

By upewnić się czy osoba, która podaje się za właściciela faktycznie nim jest, poproś o okazanie aktu notarialnego, wypisu z ksiąg wieczystych lub zaświadczenie ze spółdzielni.

Właściciel powinien okazać się dowodem osobistym.

Jeżeli dane osobowe w tym np. PESEL lub NIP - w tych dokumentach nie zgadzają się z dokumentami wynajmującego, mamy podstawy, by podejrzewać, że nie wszystko jest w porządku.

Warto pamiętać, że mieszkanie może wynajmować nie tylko właściciel. Możemy spotkać się z tzw. podnajmem. Wtedy musimy jednak sprawdzić, czy umowa właściciela z wynajmującym taką możliwość przewiduje.

Po pierwsze - precyzyjna umowa!!!

Wydrukuj ją sobie , masz ją po zalogowaniu się u nas zakladce - Umowa najmu (wzór)

Gdy zdecydujemy się na konkretny lokal, podstawą jest podpisanie umowy z wynajmującym. Bez niej może on nas wyrzucić na bruk w środku zimy.

Musimy zwrócić uwagę na to, by umowa najmu była tak skonstruowana, by później nie było wątpliwości co do jej zapisów. To bardzo ważne, bo to właśnie ten dokument będzie stanowić podstawę do rozstrzygania ewentualnych sporów.

W umowie musi zostać przede wszystkim określone kto i do kiedy będzie mieszkał w lokalu. Jeżeli jest to umowa na czas nieokreślony powinna zostać ustalona długość okresu wypowiedzenia.

Musi się w niej znaleźć dokładna wysokość stawki czynszu i skala ewentualnych podwyżek - jeżeli umowę zawarto na kilka lat. Trzeba też zapisać terminy płatności i uregulować kwestię tego, kto ponosi koszty opłat eksploatacyjnych i w jaki sposób są regulowane rachunki za media - bezpośrednią wpłatą na konto dostawcy czy też może wpłacane właścicielowi lokalu.

Należy też odnotować fakt wpłacenia kaucji - z reguły jest to równowartość od jednego do trzech miesięcznych czynszów. Warto uregulować sposób zwrotu kaucji - może być ona albo odliczona od opłat za ostatnie miesiące najmu lub zwrócona po przekazaniu lokalu.

Co powinno znaleźć się w umowie najmu:

- Czas trwania (określony lub nieokreślony)

- Czynsz i inne opłaty (wysokość, termin zapłaty, odsetki za zwłokę)

- Wysokość kaucji i jej przeznaczenie

- Prawa i obowiązki właściciela i wynajmującego, np: dokonywanie napraw i możliwość podnajmu

- Warunki wypowiedzenia.

Niektórzy specjaliści wskazują, że przy wynajmie większe ryzyko ponosi jednak właściciel mieszkania.

RADA:
Wynajmujący musi pamiętać, że właściciel może mieć dodatkowy komplet kluczy do mieszkania. Ale wejście do lokalu wtedy, gdy najemcy w nim n
Maciek890 / 188.146.42.* / 2018-08-06 18:27
dzięki pomocy biura ofertywarszawa wynajelismy szybko
Grażyna702 / 188.146.96.* / 2018-08-01 16:38
Korzystaliśmy z różnych portali i agencji. Biuro ofertywarszawa.pl wywiązało się. rzetelnie podchodzą do klienta i codziennie wysyłają oferty. Otrzymywałam tyle propozycji według swoich kryteriów że wynajęłam po tygodniu od oglądania mieszkań i to w bardzo dobrej cenie.
adam9877 / 2018-07-29 20:19
Na rynku wtórnym mieszkania są dużo tańsze. Plusem jest że można wybrać bardziej dogodną lokalizację a przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można wyszarpnąć całkiem fajną perełkę. Mnie w tym pomogła firma per modum która zarządza wieloma warszawskimi osiedlami i jest na bieżąco na rynku nieruchomości.
Mirek127 / 2018-07-11 13:40
Wyremontowałem trochę, a może raczej odświeżyłem mieszkanie pod wynajem po kontakcie z http://www.pmspoland.pl/. Doradzili mi, że uzyskam większą stawkę i współpraca mi się szybko zwróci. Faktycznie w niezależnym źródle potwierdziłem i się ostatecznie zgodziłem na taki format współpracy. Obecnie przez nich wynajmuję dwa mieszkania w stolicy i doceniam profesjonalizm. Z niczym nie muszę ganiać. Klucze przekazałem. Nie mam kłopotów formalnych. Rozliczenia podatkowe na miejscu od razu.
Tadeusz983 / 188.146.33.* / 2018-07-05 13:42
Mogę polecić i polecam ofertywarszawa.pl
Mateusz698 / 188.146.168.* / 2018-08-21 15:00
polecam uslugi serwisu ofertywarszawa.pl
Tomek276 / 188.146.37.* / 2018-07-25 13:21
Udało się wynająć i to dzieki ofertywarszawa.pl
adadam 1 / 91.242.175.* / 2018-06-06 12:17
mialem kupic z rynku wtornego ale po pol roku szukania mieszkania jednak zdecydowalem sie na deweloperskie na osiedlu Miasteczko Wawer, wykonczenie wychodzi 3 razy taniej, masz wlasny garaz, nowe piekne mieszkanie z duzym tarasem czego nie ma w uzywanych mieszkaniach a jak jest to w apartamentowcu za 700 tys zl, a tu sa tansze mieszkania i nowe
Milka582 / 90.254.157.* / 2018-06-14 12:40
700 tys??? Przecież to nie jest na kieszeń przeciętnego Polaka...Zwłaszcza jak widać oferty mieszkań dwupokojowych po 260 tys. zł na takim osiedlu jak Stacja Nowy Ursus, która to, swoją drogą jest na drugim miejscu wśród najpopularniejszych inwestycji w Warszawie.
pp713 / 31.0.125.* / 2018-06-01 12:28
Poszukuję agenta nieruchomości do współpracy. Info pod tel 501 012 926
Bogumił980 / 188.146.110.* / 2018-06-27 14:39
791 687 210 Miły Pan oferuje pomoc. Współpracuje też Fundacją.
Wiktor Nova / 37.47.32.* / 2018-10-23 14:33
Pan Adam pomaga przy wynajmie. można mu zlecic wyszukiwanie ofert 514 611 694 polecam
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy