Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Z zycia kupujacego mieszkanie w Warszawie

Z zycia kupujacego mieszkanie w Warszawie

skomentuj
AM.B / 31.174.76.* / 2013-02-26 22:20
Dzień z życia kupującego nieruchomość w Warszawie

Cześć, nazywam się Marek i chce przedstawić Wam na jakie problemy się natrafiłem szukając nieruchomości do zamieszkania dla siebie i swojej rodziny. Mój budżet to było 300tysięcy zł w gotówce oraz kredyt w wysokości 400tysięcy zł. Cel to były 3pok w nowym apartamentowcu najchętniej na Woli. Niestety jak się okazało to wcale nie takie proste, ale o tym później.
Na początek zacząłem poszukiwać wymarzony apartament na „własną rękę” co zaczęło skutkować natarczywymi pośrednikami. Co zadzwoniłem to biuro nieruchomości takie, to takie a czasem jakieś inne, po długich poszukiwaniach okazało się, że 9 na 10 nieruchomości jest dostępnych tylko za pośrednictwem biura nieruchomości. Cóż takie czasy, nikt nie ma czasu szukać klienta, ogłaszać nieruchomość, odbierać telefony i odpowiadać na 90% pytań że nieruchomości nie sprzedam za połowę wartości. Po dłuższym poszukiwaniu doszedłem do wniosku samemu wybrać biuro i zlecić im wyszukanie odpowiedniej nieruchomości dla mnie. Ty, o to sposobem zaoszczędziłem czas a w jaki sposób już go opisuję. Otóż ponad połowa odwiedzonych nieruchomości była nie sprawdzona przez pośredników którzy oferowali interesujące mnie nieruchomości i tym o to sposobem zwiedziłem dobre 30 „apartamentów” nie precyzujących moich poszukiwań. Albo nie było balkonu a w ogłoszeniu był, albo okazywało się, że garaż nie jest w cenie, ewentualnie okna nie są na podwórko a na bazar... Tak o to po wielkich poszukiwaniach i jeszcze większych zwątpieniach myślałem już o postawieniu sobie domu pod Warszawa :) Po 30min przekonywania żony, wyszło na to że nawet nie umiem znaleźć dla nas mieszkania i co za tym idzie najlepiej jak bym się do niej nie odzywał ( no cóż kobieta).

Pomyślałem sobie ZNAJDĘ BIURO NIERUCHOMOŚCI i tym tropem też poszedłem. Jedne biura teoretycznie mające renomę (mówię o tych z hipermarketów – tam nic nie jest dobrej jakości ani ubrania ani usługi) , niestety filozofia pośredników rozbawiała mnie do łez. Poczucie humoru u tych Państwa jest lepsze niż w kabarecie Ani mru mru. Ale do rzeczy, niby prowizji nie płacę, na pierwszym spotkaniu dostałem ok. połowy ryzy papierów o tym jacy to oni wspaniali, rzetelni, i ogólnopolscy. Mówili ładnie, broszurki sympatyczne ale sprawdziłem ich dzwoniąc jako klient i dopytując się o zgłoszenie nieruchomości na sprzedaż i tu ciekawostka :) prowizja jest podwójna tak aby kupujący zapłacił 2 razy więcej.. reasumując płace za siebie i za klienta w końcu czyje są pieniądze? Pomijam już kwestie częstych telefonów od „pośredników” nawet po godz 22!! informujące mnie o nowych nieruchomościach w ofercie oraz celem umówienia spotkań. Ale drodzy Państwo życia rodzinnego nie posiadają wola zatruwać je innym. A ze umowy żadnej nie podpisywałem, to tak szybko jak byłem u nich po ofertę tak szybko zrezygnowałem przez telefon z ich usług dokładnie o 22:34. Tak, tak drodzy Państwo zrażony pierwszym doświadczeniem nie poddałem się i podjąłem poszukiwania. Zacząłem od internetu i znalazłem parę biur nieruchomości z Warszawy. Aby uniknąć ponownej wpadki zacząłem szukać z pomocą wujka Google opinii na temat tych czy innych biur. (gdybym zajrzał wcześniej uniknąłbym straty czasu na Panów ze znanej i cenionej firmy) Natknąłem się na forach na często pojawiające się firmy. Nie tylko te z pierwszych stron w google. Jedną z tych która przypadła mi do gustu, po przeczytaniu opinii było biuro nieruchomości z Warszawy na Bemowie. Po krótkim rozeznaniu, zobaczyłem brak negatywów ze strony klientów a wręcz emanujące ciepłem wypowiedzi. Pokrótce biuro działa od 2001r. Zadzwoniłem na nr ze strony internetowej www.polonium.pl i umówiłem się na spotkanie u nich w biurze. Pani przyjęła ode mnie wszelkie informacje na temat poszukiwanej nieruchomości, tj. lokalizacja, cena, garaż, standard. Nasz wymarzony apartament tak jak wspomniałem miał mieć 3 pokoje z widną kuchnią, balkonem, tarasem oraz garderobą i dwoma miejscami w garażu. Lokalizacja Wola. Pośrednik nieruchomości już następnego dnia przesłał mi wyczerpujące oferty z opisem oraz zdjęciami. (co do umowy, podpisałem ją przy oglądaniu pierwszej nieruchomości a nie jak w przypadku konkurencji nacisk był aby od razu) Co do umowy pośrednictwa warto wspomnieć: na spotkaniu w biurze nieruchomości Polonium uzgodniłem dogodną dla siebie prowizję, nie było to 2,9% +vat :) a zdradzę że 2,0% plus vat. Z Panią Grażyną obejrzeliśmy wspólnie ok 15 nieruchomości w tym za moją zgodą i namową pośrednika jedną Bemowie w nowym osiedlu. Tym sposobem nie straciłem czasu na zbędne bezowocne spotkania a i zyskałem w oczach żony. Opowiem jak wyglądała współpraca otóż: dostawałem na email oferty z opisem ceną lokalizacją, po zatwierdzeniu przez Nas konkretnych lokalizacji umawialiśmy na spotkanie, elastyczność P. Grażyny wprawiła mnie z żoną w osłupienie. Mieliśmy jasno określone godziny w tygodniu ze względu na zajęcia córki oraz długi czas pracy małżonki. Od po
Wyświetlaj:
adadam 1 / 91.242.175.* / 2018-06-06 12:17
mialem kupic z rynku wtornego ale po pol roku szukania mieszkania jednak zdecydowalem sie na deweloperskie na osiedlu Miasteczko Wawer, wykonczenie wychodzi 3 razy taniej, masz wlasny garaz, nowe piekne mieszkanie z duzym tarasem czego nie ma w uzywanych mieszkaniach a jak jest to w apartamentowcu za 700 tys zl, a tu sa tansze mieszkania i nowe
Milka582 / 90.254.157.* / 2018-06-14 12:40
700 tys??? Przecież to nie jest na kieszeń przeciętnego Polaka...Zwłaszcza jak widać oferty mieszkań dwupokojowych po 260 tys. zł na takim osiedlu jak Stacja Nowy Ursus, która to, swoją drogą jest na drugim miejscu wśród najpopularniejszych inwestycji w Warszawie.
pp713 / 31.0.125.* / 2018-06-01 12:28
Poszukuję agenta nieruchomości do współpracy. Info pod tel 501 012 926
Kornelia Piwnik / 78.11.159.* / 2018-05-14 20:17
Kupić mieszkanie to jedno, zaprojektować i wykończyć to inna kwestia. Polecam Decoroom na rynku mazowieckim.
Alex220871 / 94.179.173.* / 2018-04-19 16:07
Witam! Być może, komuś będzie ciekawie: chcę poradzić dobrą designe studio TZ interior group. Projektowe prace, wizualizacja, remont, załatwienie.
tz-interior.com/
Milka582 / 90.241.83.* / 2018-04-13 14:21
Dokładnie, po co korzystać z pośrednika? Lepiej wybrać się targi czy dni otwarte (np. robyg na swoim facebooku podaje z wyprzedzeniem wydarzenia w których będzie brał udzuał: https://www.facebook.com/robygdeweloper/events/) - bezpośrednio! Teraz w dobie internetu i jego możliwości, w zasadzie możesz wszystko sprawdzić online.
Michał401 / 188.146.166.* / 2018-04-09 14:20
Polecam ofertywarszawa.pl!
Tomek23 / 188.146.109.* / 2018-06-11 15:16
super dzięki za pomoc i info
Alina554 / 188.146.225.* / 2018-05-14 14:13
ofertywarszawa.pl pomocny serwis
Adrian208 / 188.146.103.* / 2018-05-09 15:29
dzieki za pomoc wynajalem juz od nich
Monika353 / 188.146.37.* / 2018-05-28 10:28
my też już wynajęliśmy od nich z ofertywawa Mila obsluga biura. Polecamy
Adam Pachnicki / 188.146.97.* / 2018-05-04 14:24
wynająłem z ich pomocą rok temu. Również polecam! Wygodna usługa
Michał956 / 188.146.231.* / 2018-04-26 15:26
ja również polecam. Skorzystałam z pomocy później nie pobierali prowizji.
Admm / 188.146.196.* / 2018-04-23 14:39
Dzięki tej firmie udało mi się szybko wynająć mieszkanie w Warszawie
Kamil482 / 77.252.205.* / 2018-04-05 10:17
Wszystko sprowadza się do tego, że w końcu trafiłeś na biuro nieruchomości z prawdziwego zdarzenia. Ja akurat mam same dobre doświadczenia z agentami – dokładnie z Rafałem Bieleckim, też z Wawy. Wcześniej próbowałem znaleźć coś samodzielnie i szczerze mówiąc to było pasmo niepowodzeń. Nie wspominając o tym, że większość ciekawych lokali z ogłoszeń okazywała się już dawno nieaktualna, a te dostępne daleko odbiegały od moich oczekiwań. Agent przeprowadził z nami rozmowę, zweryfikował potrzeby i dzięki temu pokazał tylko nieruchomości, które rzeczywiście moglibyśmy kupić. Bardzo chwaliliśmy sobie z żoną wygodę i oszczędność czasu, które nam zagwarantował.
alina689 / 37.47.28.* / 2018-03-25 22:56
Uważam, że czasem lepiej kupić coś pod Warszawą, bo w stolicy to takie ceny, że hoho… Ja żadnych agentów nieruchomości nie wynajmowałam i sama znalazłam super mieszkanie w Piasecznie („Dom Marzeń”) za super cenę i z super dojazdem.
Basia558 / 46.171.94.* / 2018-03-22 12:34
Ja jakiś czas temu współpracowałam z agencją Alfa Home, Doradca z tej firmy sprzedał moje mieszkanie na Bielanach w szybkim czasie i satysfakcjonującej mnie cenie. Pracownicy biura wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością oraz profesjonalizmem. Wydaje mi się, że z racji tego, że to biuro nie jest jakąś wielką korporacją faktycznie traktuje priorytetowo swoich klientów i dba o ich interes,dlatego raz jeszcze dziękuję za pomoc w sprzedaży i jak najbardziej polecam wszystkim niezdecydowanym.
Qubusss / 31.182.142.* / 2018-03-21 19:40
Ja polecę biuro pośrednictwa nieruchomości http://www.kuznianieruchomosci.pl - bardzo pomocni. Naprawdę warto!
Max416 / 188.146.2.* / 2018-04-18 16:02
Polecam ofertywarszwa.pl szybko i sprawnie wyszukiwali dla mnie mieszkania. Najlepszym Agentem był Pan Tomasz. Kompetentna osoba doradziła mi wszystko co i jak.
Milena379 / 188.146.0.* / 2018-06-06 13:16
Polecam oferty Warszawa. Warto było zlecic poszukiwania tej agencji. wynajelam tanie i ladne mieszkanie na mokotowie
viaola273 / 176.221.123.* / 2018-02-16 16:58
Wybierz się na targi, poznasz sytuacje dokładnie, pozbierasz kontakty. Na pewno wiele to ułatwi przy wyborze mieszkania i jego urządzaniu https://www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/warszawa/
Mateusz805 / 188.146.44.* / 2018-02-16 15:11
Polecam wyszukajoferty.pl dzięki tej agencji otrzymywałem codziennie oferty na email zgodnie z ustalonymi preferencjami wyszukiwania
Goździkowa / 90.255.148.* / 2018-05-21 15:47
Problemy przy kupnie mieszkania? Idziesz do biura sprzedaży, np. podczas dni otwartych (a takie będą teraz: https://robyg.pl/offer/dni-otwarte-w-robyg-26-27-maja-dla-kazdego-cos-dobrego/), i dowiadujesz się wszystkiego... Nie widzę w tym nic trudnego. A jak nie ma się pojęcia o co pytać - jest wiele poradników online. Ja wiem, że kupno mieszkania to nie kupno bułek na śniadanie, ale chyba każdy ma jakieś pojęcie o tym gdzie i w jakim mieszkaniu chce mieszkać :)
Katarzyna762 / 5.172.255.* / 2018-02-08 12:46
Proszę agencje o umieszczanie w ogłoszeniach wyczerpujących informacji o mieszkaniu: KTÓRE POMIESZCZENIA WYCHODZĄ NA JAKIE STRONY ŚWIATA, czy mieszkanie jest ciche, zdjęcia co widać z okien, plan mieszkania (nawet orientacyjny). Oszczędzi to czasu zarówno kupującemu jak i agentowi. Jak widzę ogłoszenie, gdzie jest napisane tylko: ustawne, dobry dojazd do centrum, to nawet nie dzwonię:-) Błagam też: bez kłamstw! Już nie raz się zdarzyło, że miał być wschód a był północny wschód. Miało być 63 metry, a z nich 8 było na balkonie! To jest niepoważne.
klient162 / 90.225.13.* / 2018-01-26 22:20
A ja natomiast ostrzegam przed Dobre Nieruchomości Karolina Lorens z Piaseczna. Chyba ze chcecie miec problemy...
mariokolski / 2017-12-08 13:38
Z wynajmem w stolicy sytuacja jest równie fatalna. Płacić za wynajem pokoju 1,5 tysiąca złotych? To przecież bardziej się opłaca własną ratę kredytu spłacać...
do początku nowsze
1 2
skomentuj

Najnowsze wpisy