Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Za 3 maja będzie dodatkowe wolne

Za 3 maja będzie dodatkowe wolne

Money.pl / 2008-04-13 15:02
Komentarze do wiadomości: Za 3 maja będzie dodatkowe wolne.
Wyświetlaj:
royss / 62.121.78.* / 2008-04-14 23:25
11 listopda w tym roku przypada we wtorek :p
St. / 83.14.253.* / 2008-04-13 15:02
Pownniśmy w ogóle nie chodzić do pracy! A pracodawca powinien nam płacić za to, że jesteśmy u niego na liście zatrudnionych. I jeszcze powinniśmy dostać dofinansowanie do wypoczynku. A co, niech płacą jak ich stać na własną firmę. A, i jeszcze mieszkanie służbowe, samochód, telefon i diety. W końcu jesteśmy tak bogatym krajem .... Stać nas na to.
Wykorzystujący szefa pracownik / 87.205.71.* / 2008-04-14 08:19
Napisał to rozgoryczony pracodawca, któremu przyjdzie przestrzegać Kodeksu Pracy...
Taki szok od rana w poniedziałek!
A myślał, że nikt z pracowników nie będzie wiedział o tym przepisie! Współczuję!!!
sylwester1954 / 79.184.187.* / 2008-04-14 17:03
A jak ; może tak dać wszystkie dni wolne i całą pensyjkę tylko nie najniższą przynajmniej lekarską, pokój do leżenia i inne dogodnośći z Kodeksu Pracy. O tym nawet D...... nie marzył. Jest raj nawet Kuwejtu na to nie stać,niech oni nawet nie marzą o takim kraju.
kon / 79.187.170.* / 2008-04-18 07:19
Co Ty wiesz na temat pensji lekarskich???? Czy za średnią krajową chciałoby Ci się pracować 300 - 400 godzin w miesiącu, w nocy, niedziele i święta????
inga E / 83.21.104.* / 2008-04-18 09:25
sami wybrali taki zawód. Lekarzem podobno zostaje się z powołania a nie dla pieniędzy. Leczenie to nie biznes, a tak lekarze robią.
xyz* / 83.9.224.* / 2008-04-18 08:02
A czy za najniższą krajową chciałoby ci się pracować fizycznie 300 godzin miesięcznie? A co z przysięgą Hipokratesa i etyką lekarską, i tak macie za dużo za to czego nie robicie.
kon / 87.99.115.* / 2008-04-19 21:52
Jak to jest? Prawie wszyscy olewają innych, po 15 nie znajdziesz otwartego urzędu, połowa firm jest pozamykana, bo pracownicy pracują 8 godzin z przerwą na śniadanko, i nikt ich nie pyta o etykę. Jak tylko lekarz odezwie się na temat pracy to zaraz wyjeżdżają z przysięgą H. i etyką. Jeżdżę 9 letnim fiatem,dotąd zarabiałem poniżej średniej krajowej, wyrabiałem od 250 do nawet 500 godzin miesięcznie w trzech miejscach pracy, wydawałem kupę pieniędzy na szkolenia i nikt nie pytał się mnie czy jestem zmęczony, jak pracuję, tylko wszyscy chcieli być załatwieni nawet nie jak powinno być dla nich dobrze tylko jak im było wygodniej. Dlaczego idąc do mechanika muszę swoje odstać, nie zawsze praca jest wykonana dobrze, "a jak mi się nie podoba to mogę iść gdzieś "? Dlaczego zamawiając firmę budowlaną muszę wszystkiego dopilnować a i tak nie jest to zrobione na czas i dobrze? Dlaczego...? Wszystkich obowiązuje etyka a nie tylko lekarzy. Wszędzie są ludzie wykonujący swoją pracę dobrze lub żle, tylko zawsze lekarze kłują w oczy. A co do pracy fizycznej, to nie życzę nikomu takiej pracy, nieraz po dyżurze jestem gorzej zmęczony niż np. górnik. W innych zawodach też jest bardzo dużo osób zarabiających więcej od lekarzy i nikt się ich nie czepia.
piel / 62.111.200.* / 2008-04-26 22:23
RACJA , RACJA, RACJA PIELĘGNIARKI TEŻ SĄ NIEDOCENIANE !! TYMBARDZIEJ ZE I LEKARZY I PIELĘGNIAREK ODPOWIEDZIALNOSC ZA PACJENTA JEST OGROMNA. DO TEGO DOCHODZI OBCIĄŻENIE PSYCHICZNE OD TEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI DRODZY WSPANIALI ROSZCZENIOWI PACJENCI !!! POŚWIĘCAJĄC SIĘ SŁUŻBIE WAM MAMY GLODOWAC????? DO TEGO O BALKONIKU BEDZIEMY WAS PIELĘGNOWAĆ .. GÓRNIK 45 LAT I BRZUCHEM DO GORY , PIELĘGNIARKI 80 LAT I BEZ PRAWA DO EMERYTURY DO TEGO TU DOJDZIE. PARANOJA
pracownik sł.zdrowia / 217.173.191.* / 2008-04-21 08:42
Ale kolego decydujesz o najważniejszej rzeczy dla człowieka jaką jest ŻYCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,a nie jakim remoncie łazienki.ZAPAMIĘTAJ!!!!!
danry / 145.237.44.* / 2008-04-18 07:25
No aż się kanapką zaksztusiłem słysząc ile WY lekarze zarabiacie. Ale domy macie z czego budować. Czyli z łapówek? Biedny lekarzyna...
SH / 83.14.181.* / 2008-04-18 08:33
A z czego mają te fury którymi jeżdżą?
Pewnie z tych marnych pensyjek lekarskich
pracodawca / 79.185.102.* / 2008-04-18 09:59
Niech to państwo odpieprzy się od prywatnej własności i niech sobie zrobi i swoim urzędasom i biurwom wszystkie dni wolne w roku a od prywatnych firm,rzetelnej pracy i prywatnej własności wara im.Ja jako pracodawca na pewno przepracuję 1,2,3 a może nawet 4 maja w niedzielę i guzik ich to obchodzi.Moi ludzie też chętnie popracują bez specjalnej zachęty z własnej woli,bo im się to opłaca.Cieszą się,że dobrze zarobią i wcale nie chcą leżeć 4 dni mając świadomość,że szybko w 4 dni zarobią sobie na nową lodówkę,czy telewizor czy malucha na dojazdy do pracy, który musieliby kupować na raty oszczędzając wiele miesięcy.Ludzie czekali na tą okazję od wielu miesięcy.Tak myślą moi pracownicy a ja jak mogę pomagam realizować im te potrzeby ,plany i marzenia mając gdzieś rządowe ustawy dla leni.Ten kraj musi sie dorabiać,bo jest jeszcze biedny.Musimy pracować na razie więcej aby doganiać zamożne kraje.Za 5 lat to poświęcenie nie będzie już konieczne.Moi pracownicy potrafią pracować i świętować jednocześnie.Na pewno mimo dnia pracy pójdą gdzieś z rodziną i do kościoła też zdążą.
Obiektywna / 79.184.84.* / 2008-04-22 09:55
Podoba mi się twoje podejście do sprawy.W pelni cię popieram nie tylko dlatego,że jestem pracownikiem biurowym,ale wogóle.Muszę przyznać,że praca za biurkiem czasami jest trudna,ale jak ktoś ma dużo obiektywności w sobie to powinien przyznać,że są dni kiedy pracujemy na luzie.Pozatym posiadam gospodarstwo i tutaj muszę powiedzieć,że żaden rząd ani czlowiek nie da mi dnia wolnego od pracy bo nas nie reguluje kalendarz a w dużej mierze jesteśmy uzależnieni od pogody.Jak ktoś potrafi nażekać to niech przyjdzie do mnie to porozmawiamy o warunkach pracy i o demokracji.Moim zdaniem w dużej mierze ludzie poprostu są zapatrzeni w siebie i są czystymi egoistami.Tak egoizm nas pożera,zatraca w spoleczeństwie.To nie przepisy nas sklócają tylko my sami.Jeśli nam nie odpowiada nasza praca i przeszkadza dobrobyt innych zamieńmy się zawodami.Dzisiaj rynek pracy jest otwarty.Pozdrowienia dla wszystkich internautów.
rotbartZC / 77.115.47.* / 2008-04-19 01:15
Ludzie trzymajcie mnie, kto pisze te artykuły a jeszcze lepiej kto pozwala na ich publikację i komplikuje proste rzeczy. Nie należy się żadne "wolne za 3 maja" tylko odwrotnie. Ponieważ święto wypada w sobotę którą najczęściej pracodawca wyznacza jako dodatkowy dzień wolny od pracy (a zawsze zgodnie z KP może wyznaczyć inny dzień tygodnia), w tym konkretnym tygodniu nie może go wyznaczyć w sobotę czyli w dniu który jest już wolny. To tak jakby wyznaczyć dodatkowy dzień wolny w niedzielę. W związku z tym musi to być inny dzień i tyle.
zofiazuk / 83.7.65.* / 2008-05-04 11:20
a jezeli w sobote miałam pracować ,a mialam wolne to też należy mi się dodatkowo wolny dzień
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy