Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Za co premier dostawał pieniądze od holenderskiego banku?

Za co premier dostawał pieniądze od holenderskiego banku?

Wyświetlaj:
Kac / .* / 2005-07-06 14:39
Czy wszyscy w SLD a teraz PD mają Alzheimera. Do lekarza a nie do wyborów. Lepiej niech się pchają do kliniki a nie do władzy. BELKA i RESZTA KLIKI do lekarza!!.
GRIU / .* / 2005-07-03 13:50
ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE........... SZUBRAWCĄ -BYĆ TEŻ
BaBi / .* / 2005-07-03 01:38
Prof. Belka może brać za swe usługi doradcze tyle, ile zechce, inaczej mówiąc tyle, ile dostanie. W tym sensie jesteśmy wolnymi obywatelami, również prof. Belka. On nie jest zobowiązany być dla reszty obywateli i podatkowników charyzmatycznym przykładem i brać mniej, niż oferuje rynek, tylko dlatego, aby bój się Boga nie zarabiać więcej od robotnika budowlanego, bo go zagryzą i nie będzie premierem. Jego apanaże mają też niewiele wspólnego z sytuacją ekonomiczną w kraju i zarobkami w poszczególnych branżach, bo pensje funkcjonariuszu państwowych są niezależne od sukcesu ekonomicznego kraju. Jednka, jeżeli prof. Belka nie pamięta, za co dostał honorarium w wys. 300.000 zł, to udaje głupiego i sprawa zaczyna śmierdzieć, i to bardzo. Powstaje podejrzenie, że faktycznie opozycja może mieć rację zarzucając mu wyprzedaż majątku narodowego dla osobistego zysku. Ja prosty podatnik wiem, że każdy dochód musi być udokumentowany, i nie tylko ja. Jak to jest możliwe, że prof. ekonomii tego nie wie...Na taki numer w sensie nie pamiętam, nie może sobie pozwolić żaden szanujący się ekonomista, a tym bardziej osoba z funkcjami państwowymi. Każda księgowa wie, że każdy wydatek i przychód musi być udokumentowany. Niezależnie od wszystkiego, ile dostał i za co, prof. Belka popełnił podstawowy błąd, za który każdy prawnik może stracić licencję prawniczą, reprezentował obydwu kontrahentów interesu. Nie uwierzę, że nie wiedział, co robi. Aż szkoda, bo mało tak mądrych ludzi w kraju ...
Wicek / .* / 2005-07-02 21:54
ico Ty "wkur...ny na rzeczywistość " - sam się lecz , albo się dostosuj .
MacMurphy / .* / 2005-07-01 22:49
Profesor Belka otrzymał honorarium według stawek standardowych w firmach takich jak ABN Amro.Podam przykład. Usługa "zwyklego" doaracy podatkowego kosztuje firmę w ktorej pracuję 100 - 200 zł za poradę, 1000 zł za pisemną opinię z analizą dokumentów.Kiedyś z ciekawości zapytałem o cenę podobnej usługi bodaj Price Warehoueses i było to jeśli dobrze pamiętam x5.W usługach tego typu dosyć powszechnie stosowane są wyceny w odniesieniu do wartości przedmotu opinii lub usługi.Standardowy przykład. Wynagrodzenie radcy prawnego przy postępowaniu sądowym jest oblicznie od wartości przedmiotu sporu.Jest to oczywista praktyka i uzasdniona. Jak potrzebuję opinii dotyczączej sprawy, która ma wartość na 100 milionów złotych, to opinia za którą zapłaciłbym 1000 zł byłaby niewairygodna. Nawet w sytuacji, identycznej merytorycznej treści z opinią za 50 tys zł.Belka otrzyamał honorium stosowne do wartości sprawy, którą opiniowal.
stach / .* / 2005-07-02 15:54
Każdy legalny sposób zarabiania pieniędzy musi być potwierdzony pisemnie i powinien być zgłoszony do Urzędu Skarbowego i zapłacony od niego podatekJa wiem, że kolesie z SLD uważają, że to dotyczy innych a nie ich, dlatego taka wielka korupcja pod ich rzadami.
skapi / .* / 2005-07-01 14:06
Belka wział. To nie jest OK. Ale to tylko temat zastępczy. I wcale nie dziwi mnie, że wygra wybory albo populista metys albo populista koleś
wkur...ny na rzeczywistość / .* / 2005-07-02 14:23
Wicek już większego IDIOTY jak ty to nie widziałem.Daj się wykastrować żebyś był ostatnim DEBILEM w tym chorym kraju.
leberał / .* / 2005-07-01 09:01
Wziął i nie pokwitował...Przecież takie kwoty nie mieszczą się w kopercie
Marta / .* / 2005-07-01 08:41
Ludzie , jest przecież profesorem ekonomii , doradcą finansowym . Byle komornik w Polsce zarabia ok.40 000 / miesiąc . Za co , a za to , że taki zawód sobie wybrał . Kto komu broni? Wiedza kosztuje . A jeśli już to zarobił , a nie brał . To Wieczerzak wziął z PZU i sobie przelał . Z kolei , kto z nas lubi opowiadać na prawo i lewo o swoich dochodach? A posłowie PiS mogliby przypomnieć aferę TELEGRAF z Kaczyńskimi w roli głównej . Nie przypomną , bo to popsułoby wizerunek partii z prawem i sprawiedliwością w tytule. Pozdrawiam wszystkich święcie wierzących w słowo pisane i wygłaszane z różnych mównic. Ja do takich wypowiedzi podchodzę z dystansem , bo nie lubię smrodu.
André R. / 80.126.52.* / 2007-05-11 16:51
a co pan Belka doradzal ABN-AMRObankowi ?
Kolor tapet ? pokrycie krzesel ? warunki dawania pozyczek hipotecznych ?
Jaco / .* / 2005-07-01 13:23
Jeżeli twoja logika mówi, że Belka korzystając ze swojej wiedzy i pozycji może brać łapówki za sprzedaż majątku narodowego to dlaczego czepiamy się lekarzy w Łodzi, którzy zabijali pacjentów aby sprzedać ich "skórę"? To samo robi Belka tylko na gruncie finansów Państwa. Najlepsze co on może zrobić dla Polski to zabrać swoich kolesi z SLD i wyjechać na zawsze na wschód.
mir / .* / 2005-07-01 09:51
Ale komornik w zeznaniu podatkowym wypisuje ile za co dostał i płaci od tego podatek.Jeśli tego nie robi jest przestępcą i powinien zapłacić karę karno-skarbową i podlegać odpowiedzialności karnej. Belkę też obowiązuje prawo!
piter / .* / 2005-07-01 15:40
Myślę dokładnie tak samo, ja dorabiam do wypłaty w szkole wychodzi tego na miesiąc około 200 zł (jest umowa zlecenie, podatek odprowadzony itd.) śmieszne pieniądze ale jakby sie ktoś z fiskusa przyczepił to pewnie zadyma) a tu 300 tys i żadnego na to papiera i gościu jest jeszcze premierem. Paranoja!!!!
Antonio / .* / 2005-07-01 23:04
"Co wolno Wojewodzie to nie tobie Narodzie!!".... ciśnie się na usta.
antybelka / .* / 2005-07-01 07:31
Jeżeli nie wie za co, to powinien być nałożony podatek 75 % jak przy dochodach z nie ujawnionych źródeł. Poza tym jak opodatkować odsetki drobnych ciułaczy to wiedział, a tu nie wie ? To na pewno jest kłamstwo.
Mała / .* / 2005-07-01 08:03
Czy to ważne za co brał. Ważne ile brał. Dla tych drobnych ciułaczy takie pieniądze są niewyobrażalne. Agdyby każdego takiego "Belkę" Wielkiego Ciułacza opodatkować 75% podatkiem to dziura budżetowa wypełniłaby się z dużą nadwyżką. Biedak musiał dorobić na boczku bo pewnie nie miał za co jedzonka dzieciom kupić (Cała roczna pensyjka poszła nafutro z norek dla żonki i na bentleyka dla wnuczki)
Patryjota / .* / 2005-07-01 06:07
Za "pomoc" w sprzedaży majątku narodowego obcemu kapitałowi. A przy okazji okradł też drobnych ciułaczy jak np.emerytów i rencistów - wprowadzając podatek nawet od najmniejszych oszczędnośći. Pewno zna się bardzo dobrze z dewotką Suchocką i zbójem Kołodką. A po co był w Iraku? Pewno pomagał nakręcać przekręty w naszej armii. Dobry giguś z tego profesora Belki!!!
George / .* / 2005-07-01 05:55
Ciekawe: Belka doradzał AMRO przy prywatyzacjach, AMRO nie zajmowało się prywatyzacjami innych podmiotów niż PZU, a Dojnow zeznał, że Belka nie brał udziału w negocjacjach związanych z prywatyzacją PZU. Nawet dziecko zauważy, że coś tu śmierdzi.
Edzik / .* / 2005-07-01 04:54
Czy ten Belka wie za co brał. Zaś rżnie głupa.Jeszcze mówi że mało. Temu to i akcyza nie straszna przy takich dochodach, za Bóg wie co, bo on sam nie wie.

Najnowsze wpisy