Forum Polityka, aktualnościKraj

Zabiorą im ziemię zgodnie z prawem. Tysiące osób straci pracę

Zabiorą im ziemię zgodnie z prawem. Tysiące osób straci pracę

Wyświetlaj:
Wskazanie z Maripozy / 95.49.211.* / 2012-05-29 20:39
Do moderatora Money.pl
1. Niczego nie usuwać dopoki nie ma wulgrazmów

2. W szczególności nie usuwać listy 35 tez zapisanych niżej w poczcie od " kopiujiprzeslijnainnefora" (Pyclik nie ma racji) - prawdziwe, złośliwe, śmieszne - nadaje się do kabaratu. Dodac można pkt 36 że zgadzam sie z Panem Prezydentem (z jego wystąpienia w programie telewizyjnym tego faceta o którym Król powiedział, że jak tamten objął WPROST, to on , Król, tworca tego tygodnika, czuł sie jakby córkę oddal do burdelu) , że ustawa emertalna jest dobra bo pozwala na wybór czy przejść na obniżona emeryturę w wieku 65 lat czy dalej pracować by MIEC WIĘKSZĄ po 67 roku życia.

3. NIe usuwać też komentarza od "Matka nie Boska" (Pyclik nie ma znów racji) - bo MUSIMY znać SKALĘ DEBILIZMU "w tym kraju".

4. Sama zaś stawa o ziemi dzirżawionej - no nie da sie zrozumieć po co ona w ogóle. Coś zalatuje limitami i pułapami produkcji rolnej do nałożenia na Polskę za ekspansje eksportową - tylko trudno Tuskowi prawde odsłonić, bo go ludzie rozdepczą. Niechęć transformuje się w nienawiść.
Pyclik / 2012-05-29 23:40 / Tysiącznik na forum
O skalach debilizmu, złotych myślach i podobnych tekstach różnych partyjnych propagandystów czytaj sobie tam, gdzie jest tematyczne miejsce ( nie myślę w żadnym przypadku o podrzędnym kiblu). Tutaj jesteśmy na forum o określonym regulaminie , dyskutujemy na temat określony treścią konkretnego artykułu, a nie jakiś wydumany i byle jaki.
Chcesz pisać lub czytać na tematy każde, dowolne - zmień forum albo temat, jest pewnie takich możliwości wiele.
Ja apeluję - do moderatora i wszystkich piszących - o elementarny porządek, bo nie może być tak, by w każdym miejscu każdy pisał, co mu ślina na język przyniesie. Uprzedzając zarzuty - to nie ma nic wspólnego z wolnością słowa!
njliber / 83.9.169.* / 2012-05-29 20:18
To jeszcze tego nie sprywatyzowali? Tylko 30%?
kopiujiprzeslijnainnefora / 77.161.48.* / 2012-05-29 19:08
1.Rząd obniżył i uprościł podatki, tak jak obiecywał.
2. PO dobrze wywiązała się z obietnicy zmniejszenia zatrudnienia w administracji publicznej.
3. jestem zadowolony z opieki medycznej i cen leków w RP
4. 1500 zł brutto, to godna pensja, a jej podniesienie to wyłącznie sprawa pracodawców
5.uważam, tak jak rząd, że głównym elementem programu walki z bezrobociem jest otwarcie rynku pracy w Niemczech i całej Unii
6. rząd dobrze zrobił likwidując 50% placówek doraźnej pomocy medycznej, zamiast zlikwidować NFZ, jak obiecywał.
7.ograniczenie programu budowy autostrad uważam za sukces tego rządu.
8.akceptuje najwyższe koszty budowy dróg w Europie.
9.powinniśmy płacić jedne z najwyższych stawek za przejazd autostradą, a nasz rząd powinien pilnować interesów prywatnego jej właściciela. 10.powinniśmy płacić za towary spożywcze więcej niż Niemcy i Anglicy, a zarabiać mniej.
11.min. Rolnictwa nie musi wiedzieć jaką wprowadził stawkę VAT na cukier.
12. mianowanie superagenta PRL na stanowisko ambasadora w celu przygotowania wizyty prezydenta w obcym kraju jest OK.
13.dobrze zrobił nasz Premier zgadzając się na rozdzielenie uroczystości w Katyniu, mimo że wcześniej uzgodniono inaczej.
14 uważam za właściwe że Rosja zdecydowała za nas o sposobie prowadzenia śledztwa [Konwencja Chicagowska], który pozbawił nas jakiejkolwiek kontroli.
15.uważam, że rezygnacja Premiera RP z kierowania pracami Polskiej komisji badającej katastrofę Smoleńską była dobrą decyzją.
16. uważam, że śledztwo w sprawie największej Polskiej katastrofy po II wojnie światowej bylo prowadzone wzorowo.
17.uważam, że Prof. Nałęcz miał racje mówiąc, że dla?? dla zbliżenia z Putinem warto ponieść każdą ofiarę.
19.jest mi obojętne czy czarne skrzynki oraz wrak samolotu trafią do Polski.
20. uważam, tak jak GW i TVN, że kombatanci wojenni są faszystami i nie powinni więcej uczestniczyć w marszu niepodległości.
21.uważam tak jak Premier Putin, S. Niesiołowski, Min. Nowak i Prof. Nałęcz że zbrodnia Katyńska to nie było ludobójstwo.
22.na widok krzyża i zniczy w miejscu publicznym czuje niechęć i agresję.
23.jestem zadowolony z wyników pracy komisji do zbadania afery hazardowej.
24. chcę aby dane wrażliwe moich dzieci i wnuków były zapisywane w centralnej bazie danych, dostępnej dla służb specjalnych, oraz popieram ACTA
25. popieram Ruch Autonomii Śląska i jego postulat â??uzyskanie przez Śląsk pełnej autonomii politycznej, gospodarczej".
26.jestem wdzięczny Pr. Pawlakowi że podpisał 30-letnią umowę na dostawę najdroższego gazu, wiedząc że mamy ogromne złoża gazu łupkowego.
27. uważam, że ten rząd wynegocjował dobrą cenę gazu 400 dol /1000 m3, podczas gdy Niemcy płacą 270 dol/ 1000 m3 a Brytyjczycy 190 dol. 28.myślę tak jak Tusk, że powinniśmy sprzedać Rosjanom, świeżo zmodernizowany, koncern paliwowy Lotos.
29.uważam, że dobrze się stało iż zgodnie z polityką Unii Europejskiej, PO zlikwidowało polskie stocznie a co za tym idzie większość Polskiego przemysłu, a w zamian za to pozwolono nam uprawiać ziemniaki.
30. uważam, że ocieplenie stosunków z Rosją wymagało rezygnacji z tarczy antyrakietowej i ustawienia rakiet Iskander w Kaliningradzie. 31.uważam, że pod dowództwem dok. Klicha mieliśmy silną armię, gdzie na 1 oficera przypada 1 szeregowiec.
32. zgadzam się aby premier obcego państwa decydował o tym jakie statki mogą wpłynąć do gazoportu w Świnoujściu.
33.uważam także, że jest potrzeba stawiać pomniki bolszewickim agresorom z 1920 r.
34.Uważam tak jak premier RP że Polskość to nienormalność i dziki kraj.
35. uważam, że starsi powinni pracować do 67 roku życia.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Pyclik.]
Pyclik / 2012-05-29 19:28 / Tysiącznik na forum
Czy to jest jakiś śmietnik , do którego byle partyjny głupek może wrzucać, co mu się podoba - całkowicie nie na temat!
Lysy 25 / 77.255.159.* / 2012-05-29 18:55
Jeżeli są to dzierżawy to ziemia należy do Skarbu Państwa i ten może ją odebrać.
takie czasy / 95.210.224.* / 2012-05-29 21:24
Według obowiązujących aktualnie przepisów nie można dzierżawy ziemi państwowej tak po prostu "odebrać".


By dzierżawę państwowej ziemi "odebrać" potrzebna jest inna , nowa ustawa.
Matka nie Boska / 109.151.23.* / 2012-05-29 19:39
zeby oddac kosciolowi za darmo, tam u plebana bedzie pracy od groma niedlugo ,ale za BOG ZAPLAC!! hahaha i dobrze tak dziadom
Polskie Stronnictwo Lewusów / 80.254.69.* / 2012-05-29 18:19
a PSL w koalicji rządzącej. Rolnikom gratulujemy Pawlaka
lukratywny interes / 95.210.224.* / 2012-05-29 18:00
.

Trzeba zabrać, aby w 2016 roku sprzedać obcemu kapitałowi.

Gęstość zaludnienia :

Polska 123 osoby km²;
Niemcy 229 osób/ km²;
Holandia 397 osób/ km².
krzywy klon / 90.156.112.* / 2012-05-29 20:27
Ziemia ma być dla rolników zarejestrowanych w Polsce (obywateli polski) powiększających gospodarstwa, więc nie pirdol głupot bo bełkoczesz.
lukratywny interes / 95.210.224.* / 2012-05-29 21:30
Daj Boże!


Ale ... jak wspomnę, co to miało być dla ludu pracującego miast i wsi (vide : postulaty Sierpień 80) , no , to nie wiem, kto tu jest źle poinformowany.
njliber / 83.9.169.* / 2012-05-29 20:21
Gęstość zaludnienia cię kręci? Bangladesz ma 964 osób / km2.
lukratywny interes / 95.210.224.* / 2012-05-29 21:17
Świetny przykład podajesz njiiber !

W Bangladeszu PKB na 1 osobę wynosi 497 USD, w Polsce PKB na 1 osobę 13 997 USD.

A więc jest szansa, że ktoś jeszcze przyjedzie z ochotą pracować na polskiej ziemi.
historia kołem się toczy / 95.210.224.* / 2012-05-29 17:29
Nowe "rozkułaczanie"?

"Kułaków należało „rozkułaczyć”, czyli odebrać im majątki. Preferowaną formą własności rolnej była własność państwowa lub spółdzielcza, które powstawały w wyniku kolektywizacji.

Ataki na kułaków skończyły się w PRL w końcu lat 50. XX w., a w latach 70. władze partyjne i państwowe zaczęły wręcz promować dobrze gospodarujących i przedsiębiorczych rolników." - za Wikipedia
Polak z Katyniowcow / 109.151.23.* / 2012-05-29 19:37
tak w Polsce to niekonczaca sie historia ,zabrac tym co im sie jeszcze chce cos robic i myslec i dac reszcie niedojom. a ztego i tak nic juz jednym zabrali w wojne i po i co z tego?? wyprzedali ,oddali kosciolo za darmo, bo jak wiadomo POMOZ DZIADOWI A TORBA CIE ZABIJE. JESZCZE Z DZIADA NIKT PANA NIE ZROBIL.a w Polsce dziadow bylo 80% doslownie przed wojna, matka komuna podniosla to dziadostwo do rangi czlowieczenstwa i dala darmowe szkoly i uniwerki i dziadostwo to obalilo galaz na ktorej siedzialo i teraz dalej im sie ustroj nie podoba, mysleli,ze w kapitalizmie beda wyzsze zasilki dawac, hehehe. dziad to i dziad.
mrówka123 / 83.28.102.* / 2012-05-29 16:58
Bzdury do kwadratu. Ci co "dzierżawią" państwową ziemię są nową magnaterią i nie chca po prostu oddać tego na czym żerują. Jak im źle to potem niech staną do przetargu i to spowrotem odkupią a nie jęczą że "im" zabiorą... i jeszcze straszą ludzi ile to oni nie zwolnią pracowników... a niech się sami biora do roboty a nie liczą tylko na dotacje ....
Matka nie Boska / 109.151.23.* / 2012-05-29 19:42
kosciol wezmie za darmo i da ci na tej roli robote ZA BOG ZAPLAC ,moze wreszcie wtedy cos zrozumiesz z zycia.szkoda bylo szkol za komuny ,zeby ksztalcic kogos kto i tak podcina galaz, na ktore siedzi.
Pyclik / 2012-05-29 16:57 / Tysiącznik na forum
Proste pytania, które rozstrzygać powinny tę sprawę.
Czy ziemia , o której mówimy , nie będzie już uprawiana?
Czy nie będzie - tak samo jak dotychczas - wymagać nakładu ludzkiej pracy - można przypuszczać - zbliżonego do obecnego?
lukratywny interes / 95.210.224.* / 2012-05-29 18:07
0
2012-05-29 18:00:06 95.210.224.* | lukratywny interes
Re: Zabiorą im ziemię zgodnie z prawem. Tysiące osób straci pracę [0]
.

Wybacz Pycik, że się powtórzę.
Ja to widzę tak :

Trzeba zabrać, aby w 2016 roku sprzedać obcemu kapitałowi.

Gęstość zaludnienia :

Polska 123 osoby km²;
Niemcy 229 osób/ km²;
Holandia 397 osób/ km².

A nam zostaną ulice i autostrady do naprawy i ...stadiony.
Pozdrawiam
Matka nie Boska / 109.151.23.* / 2012-05-29 19:46
stadiony puste oczywiscie przy tym nastawieniu " prawdziwych" Polakow do swiata i sasiadow i rtzy pomocy reportazy obcych,w ktorych zawsze mozna pokzac nie zmieniajaca sie mentalnosc polskiego kibola "prawdziwego " Polaka.
Pyclik / 2012-05-29 19:15 / Tysiącznik na forum
Teraz judzisz ludzi bzdurami, poczekamy do jakiegoś mitycznego 2016 r i zobaczymy.
Powtarzać możesz dowolną liczbę razy, ale to najpierw trzeba wiarygodnie uzasadnić!
Chyba, że chodzi o Twoje ziemie w dzierżawie i po prostu walczysz o swoje!
szperacz internetowy / 95.210.224.* / 2012-05-29 22:02
Tu nikt nie judzi!
Nawet nie wiesz, co się u nas wyrabia: " są trzy inne formy nabywania (oprócz kupna - przyp.aut.) ziemi w Polsce przez obcy kapitał.
Po pierwsze - długoterminowe dzierżawy wielkich obszarów - na które MSWiA nie ma wpływu.
Po drugie konfiguracje z fikcyjnymi spółkami polskimi. Spółki te kupują ziemię, potem są zadłużane na rzecz obcego kapitału, w końcu kapitał ten przejmuje majątek - wszystko wg. prawa. Należy przy tym zauważyć, że dzierżawcy mają prawo pierwokupu. Ponadto, spółka może mieć minimalny udział zagraniczny a przy tym być przezeń kontrolowana - (struktura zarządzania itp.).
A po trzecie - fikcyjne małżeństwa mieszane. Dzięki takim działaniom istnieją wsie w których domostwa nie mają żadnych pól, są tylko "wyspami w morzu obcego kapitału"

Spółki z kapitałem mniejszościowym zagranicznym nabyły 23.400 ha. Wydzierżawiono cudzoziemcom 111.100 ha oraz 15.900 ha wydzierżawiono spółkom z mniejszościowym kapitałem.
Spośród tych 111.100 h najwięcej w Koszalińskiem - 22.800 ha, Gdańskiem 22.700 ha i Szczecińskim 15.400 ha.
W skali kraju dzierżawa ta wynosi zaledwie 5% powierzchni którą dysponuje Agencja.. Ale już w Szczecińskiem daje to 12.3% Dyrektor Oddziału terenowego SWRSP ze Szczecina - Stanisław Ziemicki zwraca jednak uwagę na to , że duża ilość ziemi przechodzi w ręce obcego kapitału od rolników prywatnych którzy niegdyś nabyli ziemię od ARWSP. Ocenia on że zachodniopomorskiem pod kontrolą obcego kapitału jest ok 30% powierzchni." ( - z internetu

Problem polega jeszcze w tym, że owe grunty są wielkimi obszarami - co uniemożliwia konkurencję rolnikom indywidualnym. Powiaty stargardzki, pyrzycki, gryfiński są w ten sposób całkowicie zdominowane. Lawinowo narasta bezrobocie
Pyclik / 2012-05-29 23:49 / Tysiącznik na forum
Tam powyżej facet judzi - podtrzymuję - a Ty wylałeś gorzkie żale i co ma z nich wynikać?
Czy z Twego punktu widzenia lepiej, a by te 30% przyschło wielkim dzierżawcom czy trzeba je dać innym polskim rolnikom?
szperacz internetowy / 95.210.224.* / 2012-05-30 12:36
Ależ proszę , Ty też możesz oddać 30 % tego , co masz w dzierżawie.
Nic nie masz w dzierżawie, wynajmie itp ?
Wszystko Twoje? Na własność?
A to ci kapitalista i burżuj z Ciebie.
Pyclik / 2012-05-30 13:09 / Tysiącznik na forum
Nie mam nic w dzierżawie, ale - tak,jak kazdy tutaj - jestem współwłaścicielem owych 30 %, a co mam własnego - to nie temat tej dyskusji, rozmydlasz sprawę. Sytuacja jasna, ale co z tego ma niby wynikać?
lukratywny interes / 95.210.224.* / 2012-05-29 21:42
Największym posiadaczem ziemskim w Polsce jest kościół katolicki .
Pyclik / 2012-05-30 13:16 / Tysiącznik na forum
Zapewne osiągnął to wielusetletnią pracą rąk i umysłu swych funkcjonariuszy - plebanow, kapelanów itd orających polską ziemię w pocie czoła! Widział ktoś kiedyś taki obrazek?
Matka nie Boska / 109.151.23.* / 2012-05-29 19:52
ale dzierzawi, robi, MYSLI, daje robote!
SZKODA CI??? juz liczysz ,ze moze nie daj Boze ma 5 zl wiecej niz ty dzieki temu?? WK>>>IA mnie to,jak poslkie dziady patrza tylko ,ze sasiad z konca ulicy ma wiecej. najlepiej zabrac MU, bo jak ja nie mam to i on nie powinien, tak?? a moze on jest bardziej kumaty, moze zaradniejszy, moze lepiej mysli i wiecej,wiecej pracuje , nie trezba krasc,zeby miec wiecej niz ktos inny. w kapitalizmie zawsze zaradniejszy i lepiej wyksztalcony bada bogatsci i to jest podstawowe prawo natury w tym ustroju. kazdy katolik zas powinien sie cieszyc tym co ma. Inaczej to tylko parszywa mentalnosc hipokryty.Zreszta wlasnie dlatego NIE WIERZE,zeby kiedykolwiek bylo w Polsce tak dobrze jak mogloby byc.

Najnowsze wpisy