Forum Forum emerytalneZUS

Zabraknie na emerytury - ZUS będzie pożyczał

Zabraknie na emerytury - ZUS będzie pożyczał

Wyświetlaj:
mały ekonomista / 91.193.40.* / 2009-08-18 16:15
recepty:
1. brać pożyczkę o rządu, wpłacić a róznice z oprocentowania zachować dla siebie
2. dotacja 31 mld wpłaconych na 8%daje prawie 2,5 mld złotych
3. opóźniać przekazywanie do OFE
4. pożyczyć od poczty na jak najniższy procent
A Kaczorek ma motorek / 85.221.175.* / 2009-07-01 20:24
Wspomnicie mój komentarz że jak jeszcze trochę ten drań porządzi, to wkrótce zostaną czasowo zawieszone świadczenia emerytalne i rentowe
ma11 / 89.161.1.* / 2009-07-01 11:35
zaporzyczaja sie zeby wyplacic emerytury to gdzie sa pieniadze ze skladek?wszyscy wiemy gdzie i co i nic.a ty bracie plac i placz zostalismy w y e b a n i po calosci
St. / 77.253.201.* / 2009-07-01 08:55
Ale na utrzymanie ZUS-u i całej armii kretyńskich urzędników - wystarczy?! Trzeba natychmiast zlikwidować tą chorą instytucję! Nie tylko nie dostaniemy emerytury, ale jeszcze będziemy spłacać z podatków długi , które zaciągną
patrzmózgiem / 79.185.203.* / 2009-07-01 11:32
A składki lokować w Funduszach. Oj naiwny, naiwny jak ćma co w ogień się pcha - śpiewali kiedyś chłopcy z kabaretu Studio 202. A ile pieniędzy przelał ZUS w tym roku do oszustów z Funduszy? I myślisz że od nich dostaniesz emeryturę? Człowieku lecz się na głowę.
St. / 77.253.201.* / 2009-07-01 16:57
Ty się lecz na nogi bo na głowę juz za poźno. W ogóle nie myślisz. Tak jak napisałem wcześniej, należy wyrzucić do losza wszelkie komunistyczne ustawy, które "gwarantują" mi emeryturę jeżeli najpierw wpłacę na siebie i 10 nierobów + armię kretynów w ZUS-sie + utrzymanie luksusowych budynków i iinych ośrodków ZUS, zagranicznych wycieczek służbowych pracowników ZUS, limuzyn, itp. Dlaczego rząd wmawia społeczeństwu, że potrafi lepiej rządzić się pieniędzmi niż ich właściciel - BO MA W TYM INTERES !!!
FirezeuG / 2009-07-01 11:42 / Tysiącznik na forum
Składki lepiej jest lokować w funduszach prowadzonych przez firmy takie jak Aegon, Skandia albo Axa. Zysk jest z tego większy i przynajmiej się wie ile tam realnie jest pieniędzy. W ZUS-sie wiadomo tylko tyle że pieniądze tam są. Jakie, gdzie, komu się należą i kiedy je się dostnie to już są zagadki niczym węzeł gordyjski, i właśnie tak powinno się tą sprawę załatwić.
Rzecznik ZUS / 195.205.221.* / 2009-07-01 08:51
Szanowni Państwo

W odpowiedzi na dzisiejsze doniesienia medialne, pragnę zapewnić wszystkich klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, że wypłata świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nie jest w jakikolwiek sposób zagrożona. Wszystkie emerytury i renty są i będą wypłacane w całości i w dotychczasowych terminach.

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych zasilany jest zarówno przez składki na ubezpieczenia społeczne wpłacane przez większość pracujących Polaków, jak również przez dotację z budżetu państwa. Jeżeli te dwa źródła nie wystarczają do sfinansowania całości wydatków, wówczas ZUS ma możliwość zaciągnięcia kredytu bankowego.

W dniu wczorajszym taki kredyt został uruchomiony. Decyzja ta jest wyrazem troski Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zapewnienie finansowania należnych wypłat. Używanie przez media sformułowań typu „ZUS-owi zabraknie pieniędzy na emerytury” jest całkowicie nieuprawnione i nieuzasadnione. ZUS właśnie dlatego sięga po pożyczkę w banku, by pieniędzy na emerytury nie zabrakło.

W przeszłości Zakład niejednokrotnie zaciągał już zobowiązania w bankach. Nigdy nie zdarzyło się by klienci w jakikolwiek sposób to odczuli. Zatem raz jeszcze chcę podkreślić, że i obecnie wypłata emerytur i rent nie jest w żaden sposób zagrożona – wszyscy uprawnieni klienci Zakładu będą otrzymywać je tak jak dotychczas.

Sylwester Rypiński
Prezes
Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
podatnik63 / 77.114.99.* / 2009-07-01 11:47
Oj chyba się p Prezes nie zastanowił co podpisał, w wolnym tłumaczeniu "byle my obstali i na nas za bardzo nie pluli, potem odprawa i mam was (podatników) w d..... " totalna krótkowzroczność.3 x NIE dla kredytów. Które inni później będą spłacać latami. Bo jednemu z drugim brak "cochones" by przeprowadzić reformę i uwalić kretyńską firmę i jej niedzisiejsze zasady funkcjonowania.
FirezeuG / 2009-07-01 11:00 / Tysiącznik na forum
Ooo widzę że Pan Prezes znalazł komputer w swoim nowiusienieczkim gabinecie o powierzchni 100 mkw. Mam nadzieję że topografię tego lokalu zna Pan w całości bo może się okazać że bez GPS się nie obejdzie.
Chciałbym poinformować że odbiorcyświadczeń które Państwo wypłacacie są bardzo zadowoleni z tego faktu. Gwoli wyjaśnienia to prawdopodobnie po podzieleniu Pan gabinetu na dwie połowy powstały by dwa mieszkania o powierzchni zbliżonej do polskiego standardu.

Jeśli chodzi o finanse to chciałbym zapytać czy w związku z potrzebą pobierania gotówki z komercyjnych źródeł (o których ja jako płatnik nie byłem informowany i nie zgadzam się na spłacanie tych zobowiązań z moich pieniędzy), zarówno Pan jak również wszyscy pracownicy Pana firmy będą mieć obniżone pobory, tak aby wysokość pożyczki była jak najmniejsza? Jeśli nie to proszę napisać, co zostało uczynione aby wysokość długu zniewelować do możliwie niskiego poziomu?

Oczekuję na odpowiedź.

Z poważaniem
Płacący Pana Pensję
paranoia / 85.181.95.* / 2009-07-01 10:04
p.Prezesie o kompetencjach i profesjonaliźmie organizacji ZUS b.dobitnie się p.wyraził !i życzę p.dalszego zaciągania długu i
wiary na przyszłość
lplp / 83.12.23.* / 2009-07-01 08:45
hehehe... jak sam sobie nie zapewnisz spokojnej przyszłości (czyli odłożonych pieniędzy, zgromadzisz majątku itp.) to tylko prosić żeby wprowadzili legalność autanazji...
zniesmaczony / 82.160.40.* / 2009-07-01 07:44
banda i tyle!!!
lucjan71 / 83.8.92.* / 2009-07-01 10:43
a skąd bandyto będziesz miał na odsetki z moich podatków, tak?

Najnowsze wpisy