zadluzenie

sloneczko20114 / 2010-05-08 13:23
Witam
Wzielam kiedys kredyt w bankujako osoba fizyczna teraz komornik wszedl mi na pensje(na konto bankowe mojej firmy).mam pytanie ile komronik moze mi zabrac z pensji miesiecznej gdyz prowadze wlasna dzialanosc gospodracza jedna osobowa.mam na utrzymaniu syna wieku 5 lat i wychowuje go sama.Dziekuje Pozdrawiam
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-05-15 09:00
W tym przypadku wolne od zajęcia komorniczego "na dzień dobry" są środki pieniężne znajdujące się na rachunku do wysokości trzykrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego.
W ciągu miesiąca natomiast jest to minimalnego wynagrodzenia za pracę po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych -.
Zawsze jednak można wystąpić o zmniejszenie zajęcia lub jego zawieszenie.
Renata Piotrowska / 78.30.83.* / 2010-05-15 13:00
Ale komornik mi zablokował cala pensje i tego nie zapłacilam ani zusu ani urzedu skarbowego bo mam zero na koncie przez komornika.i co Teraz??
szklarek / 2010-05-15 18:16
Komornik komornikiem- ale bank obowiązuje prawo bankowe i to co napisałem o trzykrotności wynagrodzenia ( art. 54 prawa bankowego ). Nie ma on prawa przelać wszystkich środków z konta na konto egzekucji komorniczej, a tym samym odmówić wykonania przelewu do ZUS na składki ani zaliczki na PIT do US z zajętego konta firmowego.
Interweniować w banku, zmusić do wykonania przelewów ( zakładam, że środki przed datą zajęcia na koncie były ).
Natomiast na czynności egzekucyjne komornika należy wnieść skargę do sądu rejonowego.

Najnowsze wpisy