Forum Forum prawneBankowe

Zagraniczne przekazy pieniężne-czy to legalne???

Zagraniczne przekazy pieniężne-czy to legalne???

Adi1210 / 2008-10-31 19:50
Proszę o pomoc.Otrzymałem ofertę współpracy od rosyjskiej firmy zajmującej się pośrednictwem w zakupie przez zagranicznych inwestorów akcji przedsiębiorstw rosyjskich.Proponują pośrednictwo w przekazach pieniężnych pomiędzy zagranicznym inwestorem a odbiorcą w Rosji.Ma to wyglądać tak.Na moje konto jako osoby fizycznej w Polsce wpływają pieniądze inwestora.Moim zadaniem ma być przekazanie kwoty pomniejszonej o moją prowizję do odbiorcy w Rosji za pośrednictwem Western Union.Po co to robią?Tłumaczą,że otrzymując pieniądze od zagranicznej osoby fizycznej płacą dużo mniejszy podatek niż w przypadku otrzymania pieniędzy od firmy (osoby prawnej).Może ktoś spotkał się z takimi praktykami?Mam pewne wątpliwości co do legalności takich praktyk.Proszę o wypowiedzi ?A może ktoś z Was otrzymał taką propozycję?

Oczekując na wypowiedzi.Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Szukaja_frajera / 83.6.215.* / 2008-11-06 19:30
To jest najpewniej fishing - wyciaganie danych osobistych i bankowych. Najpewniej poprosza o jakas zaliczke.... nie pchaj sie w to!
;) / 194.50.110.* / 2009-03-25 16:36
nie jest to raczej phising tylko pranie pieniędzy :) na pewno oferują sporą prowizję ;)))
zgłoś to do GIIF ;)))
ODFIK Katowice / 83.22.221.* / 2008-11-03 09:26
Witam,
A czy przypadkiem nie otrzymał Pan oferty współpracy na e-maila? Dużo osób otrzymuje takie e-maile, a chodzi w nich o pranie brudnych pieniędzy. Polecam artykuł na ten temat http://www.rp.pl/artykul/2,205221.html
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy