Forum Forum prawneGospodarcze

Zagraniczny blog hazardowy. Jak rozliczyć ew. zarobek z programów partnerskich?

Zagraniczny blog hazardowy. Jak rozliczyć ew. zarobek z programów partnerskich?

skomentuj
Wonsalski / 77.111.246.* / 2020-01-04 16:04
Mam zagwozdkę prawną.
Może ktoś będzie miał ochotę coś doradzić, a za szczegółową pomoc w tej sprawie chętnie zapłacę.

O co chodzi. Stworzyłem niewielkiego angielskojęzycznego bloga w domenie .com o bonusach w kasynach internetowych. Na stronach reklamowane są kasyna na zasadach programu partnerskiego. Uzyskałem niewielki dochód z tytułu programu partnerskiego. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić i jak to rozliczyć.

Pomyślałem, że założę działalność gospodarczą w Polsce. Przyszłe zarobki będą przesyłane na firmowe konto bankowe. Od uzyskanego dochodu będę odprowadzał podatek w Polsce. Czy może powinienem założyć konto zagranicą? Jak wtedy odprowadzać podatek?

Czy taki plan ma sens? Kasyna te są w Polsce blokowane i granie w nich jest nielegalne. Ale prowadzony blog jest po angielsku, w domenie .com, na zagranicznym serwerze i nie zawiera polskiej wersji językowej.

Blog skierowany jest do czytelników z całego świata, gdzie granie w promowanych kasynach jest legalne. Promowane kasyne działają na terenie Unii lub rajów podatkowych. Nie robię więc nic niezgodnego z prawem prowadząc takiego bloga. Nie wiem jednak jak rozliczać ewentualny przyszły zysk uzyskany z programów partnerskich.
skomentuj

Najnowsze wpisy