Forum Forum nieruchomościBudowa

Zagraniczny projekt

Zagraniczny projekt

spod Londynu / 78.146.24.* / 2008-05-15 10:09
Zamierzam w tym roku rozpocząć budowę domu. Kupiłem uzbrojoną działkę i oglądam projekty. Jednak większość projektów oferowanych w Polsce wygląda jak budy dla psa. Postanowiłem więc kupić projekt amerykanski . Zwykle ok 500-700$ (+ 100$ za przesyłkę) za piękny projekt . Polecam np www. amazingplans.com.
Czy ktoś może mi doradzić czy projekt musi być przetłumaczony aby dostać pozwolenie na budowę?, czy są konieczne przeróbki projektu?, co jeszcze muszę zrobić z takim projektem aby móc budować? Gdzie o to pytać?
Wyświetlaj:
Inwestorski / 213.208.85.* / 2008-05-16 10:13
Rozmawiałem z architektem w Londynie na temat sprowadzenia projektu domu z Polski,czyli kraju EU.Powiedział,że raczej będzie wymagane w Londynie przetłumaczenie projektu,wszelkie obliczenia muszą spełniać lokalne wymagania itd.W Londynie są dosyć liberalne przepisy budowlane,w Polsce bardziej restrykcyjne,dlatego najlepiej zapytaj w lokalnym starostwie,co oni na to,ponieważ możesz miec problemy,jako że system budowy w Stanach(z tego co się orientuję)jest prostszy.W Polsce myśli się jeszcze po staremu,a w niektórych lokalnych urzędach nie ruszysz z zatwierdzeniami.Moim zdaniem,weź projekt do polskiego architekta,żeby ci to przystosował,czyli koncepcja budynku ta sama,ale dostosowany do naszych warunków.Żeby nie był to plagiat,architekt zmieni kilka rzeczy,bo musi,a na dłuższą metę,ty nie masz problemu z inspektorem budowlanym,bo masz polski projekt.Możesz też skontaktować się z firmami sprzedającymi projekty kanadyjskie w Polsce i wypytać,co do legalności ich towaru u nas.
Popatrzyłem na tą stronkę,w sekcji "legal"masz napisane,że projekty spełniają lokalne przepisy budowlane,dlatego myslę,że pokaż architektowi w Polsce kilka fotek co cię interesuje,a on na zamówienie spełni twoje oczekiwania,bo tamta firma operuje na Florydzie,czyli teren jest inny,warunki gruntowo-pogodowe inne itd.Powodzenia.
spod Londynu / 78.151.154.* / 2008-05-22 23:47
Bardzo dziękuję za poradę. Miło poczytać rzeczowych ludzi. Też słyszę że w Polsce wszystko jeszcze skostniałe i nie da się tak łatwo wybudować tego co by się chciało. Gdy oglądam tutaj Grand Design to tyle pomysłów przychodzi do głowy że aż zal z nich nie skorzystać. Tylko jak tu przebrnąć przez polską machinę urzędasów.
Pozdr.

Najnowsze wpisy