Forum Forum dla firmKsięgowość

Zajęcie komornicze

Zajęcie komornicze

Andrzej525 / 188.146.106.* / 2018-07-01 10:18
Witam



Otrzymałem pismo o zajęciu wynagrodzenia za pracę pracownika zatrudnionego na umowę zlecenie.

Chciałem zapytać o kilka rzeczy, ponieważ mam wątpliwości. Sporządziłem pismo i chcę się upewnić, czy jest dobrze zanim złożę je do US:



1. Osoba jest zatrudniona na umowę zlecenie. Jest zleceniobiorcą a nie pracownikiem. Napisałem więc, że nie mogę dokonać potrąceń

na podstawie takiego zawiadomienia i proszę o przesłanie zawiadomienia o zajęciu wierzytelności oraz ustaleniu wysokości tego zajęcia.



2. W piśmie podkreśliłem, że umowa zlecenie jest zawarta na dłuższy okres czasu a wynagrodzenia ma charakter stały i powtarzający się.



3. Wymieniłem wynagrodzenie oraz jego składniki z poprzedniego miesiąca.



4. Zastrzegłem, że nie miałem od pracownika informacji o fakcie zadłużenia w urzędzie skarbowym.



5. Poinformowałem o braku zbiegu egzekucji na dzień sporządzenia pisma.



Czy jest to dobrze sporządzone i mogę złożyć, czy należy coś zmienić?

Będę wdzięczny za odpowiedź.



Poniżej treść dla ułatwienia:



Pani x x jest zatrudniona w tut. placówce od dnia x x r. na podstawie umowy zlecenie na stanowisku – xxxx. Z tytułu wykonywanego zlecenia otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2000,00 netto;

w związku z powyższym Pani x x nie jest pracownikiem w rozumieniu kodeksu pracy, ale zleceniobiorcą, wobec którego zastosowanie ma kodeks cywilny. Otrzymane od Państwa pismo dotyczy zajęcia wynagrodzenia za pracę a nie wierzytelności; na jego podstawie nie możemy dokonać potrąceń. Związane jest to z faktem, iż nie jesteśmy w tym przypadku pracodawcą, lecz zleceniodawcą;

z racji powyższego prosimy o przesłanie zawiadomienia o zajęciu wierzytelności oraz w miarę możliwości określeniu wysokości tego zajęcia, biorąc przy tym pod uwagę, że umowa zlecenie została podpisana na okres od xx r do xx r. Wynagrodzenie wypłacane z tego tytułu ma charakter stały i powtarzający się;

w dokumentacji dołączonej do akt osobowych przedłożonych przez x x nie ma wzmianki na temat zajęcia komorniczego. Sama zainteresowana również nie poinformowała nas o tym fakcie;

na dzień sporządzenia niniejszego pisma nie otrzymaliśmy żadnych informacji od innych stron o roszczeniach finansowych, zadłużeniu, prowadzonych postępowaniach sądowych ani zajęciach komorniczych wobec Pani x x. W związku z tym nie doszło do zbiegu egzekucji. W razie zmiany takiego stanu rzeczy, niezwłocznie poinformujemy tut. Urząd o tym fakcie.

Najnowsze wpisy