Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków. Przeciwników pomysłu jest nieznacznie więcej

Zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków. Przeciwników pomysłu jest nieznacznie więcej

Wyświetlaj:
Greg329 / 79.185.80.* / 2016-05-24 06:25
a co z giełdą w niedziele na Słomczynie i zakazem handlu? Orientuje się ktoś?
von lothar / 31.179.56.* / 2016-05-24 05:12
Jestem za a nawet przeciw moim zdanie polski na takie zabawy nie stać ale jednocześnie uważam że tej jeden dzień dla wszystkich powinien być wolny następny argument jaki wytoczę to będzie taki że znając życie nie będzie obowiązywał wszystkich a powinien jeżeli zamykać to wszystko bez wyjątków a nie bo jetem właścicielem to sobie sklep otworze jak wszyscy to wszyscy
jechowakiler 513514426 / 78.11.246.* / 2016-05-24 00:34
JA JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA. Chciałbym żeby prócz sprzedawców wolne mieli też lekarze w szpitalach i w pogotowiu, strażacy. milicjanci, pracownicy elektrowni, wodociągów, kierowcy w komunikacji miejskiej itp. Przecież ci ludzie też chcą iść z całą rodziną do kościoła, może na zebranie śfiatkóf jechowej i potem głosić chodząc od domu do domu. Po jaką cholerę ludziom i śfiatkom jechowej np. prąd czy woda lub komunikacja w niedzielę?????????????????????????
fred892 / 193.192.179.* / 2016-05-23 21:02
A co z kościelnym handlem,w kościele msze,a kawiarnie,sklepili od rana do wieczora czynne,świątek,piątek i niedziela.Świętobliwy pislam tego nie widzi.
Miguel44 / 83.25.158.* / 2016-05-23 20:32
Tym którzy nie popierają tego pomysłu ŻYCZĘ BY w przyszłości zostali zmuszeni do pracy w niedzielę zamiast spędzać ją w gronie rodzinnym na zakupach !!!
Jest tyle czasu w tygodniu są sklepy nocne nie widzę powodu dla którego NIEDZIELA miała by być dniem zwykłym dla tych biedaków siedzących na kasach ........
Niech ten dzień będzie świętem dla wszystkich !!!
jarok / 125.35.78.* / 2016-05-24 00:22
nikt nie zmusza nie chcesz nie pracuj w dni wolne, ale nie ustawiaj zycia innym wg siebie, ja tak pracuje juz 29 lat i jakos z tym zyje
Rafał35 / 89.71.157.* / 2016-05-23 21:30
A ja tobie ŻYCZĘ głąbie aby w niedziele rano skończyło ci się paliwo w szczerym polu i żebyś musiał czekać do poniedziałku z całą rodziną bez wody i czegoś do jedzenia pic wodę z kałuży i żreć trawę . Dla wielu osób pracujących przez cały tydzień niedziela twój dzień "święty" to jedyny czas w którym mogą spokojnie zrobić zakupy do domu i do pracy na następny tydzień . Zakaz handlu w niedziele wprowadzi spore utrudnienia i utratę wielu etatów w małym sklepie może to być jedna osoba ale w markecie to już ze 4-6 . Poza tym ci co pracują w niedziele mają wolne w tygodniu , też pracowałem w takim trybie i bardzo mi się podobało pracować w niedziele i mieć wolne w tygodniu które spędzałem z rodziną . Pozdrawiam normalnych :) .
Alina 1 / 194.33.72.* / 2016-06-08 23:35
To dlaczego już tak nie pracujesz? Chyba jednak wolisz miec niedziele wolne.
normalna33 / 89.71.157.* / 2016-05-23 22:02
Popieram Rafał 35
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kris58 / 109.241.134.* / 2016-05-23 23:40
normalna33 i Rafał35 do kas sklepowych!!! Zastąpicie tam pracujących (aby ich nie zwolnili, liczy się sztuka) jako wolontariusze, oni będą w domu a Wy zadowoleni. W tygodniu, mając wolny dzień zrobicie zakupy. Swoją drogą Rafał35 przestań wozić rodzinę(jeżeli masz) po polach i to jeszcze bez wody, strawy i paliwa. To nieludzkie. Przedstawiasz się tutaj jako osoba słabo zorganizowana.
bolo947 / 46.170.164.* / 2016-05-23 19:59
trzeba postawić sobie pytanie-kto tak naprawdę zabiega o ten zakaz?tylko i wyłącznie Ci co biorą dużą kasę z naszych podatków a tak naprawdę to nic nie robią!w ten sposób chcą się wykazać!!!małe sklepy żeby móc przetrwać muszą naliczać bardzo małą marżę.nigdy w tym systemie nie dorównają biedronkom czy innym marketom ponieważ oni dyktują warunki producentom.A koszty w tym kraju ciągle rosną /oczywiście dla tych maluczkich nie dla hiper czy super marketów bo oni i tak są zwalniani z płacenia podatków/mają tańszy prąd...zresztą dużo by można wyliczać!Oczywiście ktoś może powiedzieć że małe sklepy to krwiopijcy!Sam mam mały sklep na wsi i ceny chyba mam dobre skoro mam klientów z sąsiednich wiosek,ale proszę mi wierzyć że pomimo przerzucania codziennie ..set kilogramów to tak naprawdę nie wiem co jest ważniejsze do zapłacenia bo pieniądze zostają bardzo małe o ile wogóle zostają /ktoś kto prowadzi sklep to dobrze się w tym orientuje/ A sprawa następna to my nie trujemy ludzi chemią bo w większości nasz towar jest od małych tradycyjnych producentów a nie np.chleb odmrażany i pieczony w markecie,wędlina co na grilu tak się skurczy jak kocie gó.no.itd.itp.A tych co popierają ten pomysł to tylko się zapytam gdzie będą robić zakupy jak wszystkie małe sklepy NASZ RZĄD wykończy?życzę im powodzenia gdy codziennie będą jechać do marketu żeby kupić "świeże "pieczywo lub inne potrzebne codzienne towary.
taki co czyta / 5.174.41.* / 2016-05-24 00:13
Jeśli masz faktycznie mały sklep to przeczytaj proszę projekt tej ustawy.
Właśnie tacy ludzie jak Ty będą mogli mieć otwarte sklepy. Podczas gdy duże sieci handlowe będą musiały być zamknięte, chyba że przyjedzie sam prezes Carefour, Auchan albo Tesco i razem z dyrektorem będą obsługiwać klientów.

Pozdrawiam
Sebi192 / 89.70.47.* / 2016-05-23 23:07
Została napisana sama prawda.Markety narzucają producentom swoje. Ja kupuję na osiedlowym bazarku dając Polakom pracę robię też i zakupy w markecie nie mówię że nie ale wolę kupić na osiedlu niż w sieci bo tam albo Włoskie albo Hiszpańskie lub Greckie / wiem w Grecji kryzys trzeba wspierać :) / Dopóki Polskie nie będzie znaczyło dobre a My Polacy nie zaczniemy popierać swojego to będzie bieda innym nabijemy kasę.
ja225 / 176.221.123.* / 2016-05-23 19:08
właściciele stacji paliw już zacierają ręce na zyski ze sprzedaży alkoholi, czy może stacje też będą objęte zakazem
ps. to był sarkazm
smoczyca / 5.172.247.* / 2016-05-23 18:43
W Polsce "Z" osoby dojeżdżające do pracy mają szanse na zakupy właściwie tylko w niedziele. W tygodniu wychodzą z domu o 8 rano, jadą do pracy do innej miejscowości, pracę zaczynają o 10, o 18 koniec pracy i o 20 w domu. Na obowiązki domowe zostaje sobota i niedziela, ale gdy pracownik chce dorobić do pensji może to zrobić w sobotę. Pozostaje na dom siódmy dzień tygodnia. Jeśli pracownik ma domownika, na którego może scedować zakupy - to ma szczęście; jeśli nie ma takiego kogoś - musi sam lecieć po zakupy na cały tydzień. Inaczej się przedstawia sytuacja handlu w niedziele w Polsce "A" - jest łatwiej o pracę, są drogi, kolej, autobusy, teren jest bardziej zurbanizowany. I to tyle w kwestii podziałów według miast i wykształcenia.
OLO71 / 109.241.39.* / 2016-05-23 18:10
I znowu równi i równiejsi tylko zakaz handlu, a co z resztą pracujących na okrągło 7 dni w tygodniu i to na 3 zmiany wypada jedna słownie jedna wolna niedziela w miesiącu .To co nam wolne się nie należy, my rodzin nie mamy cholerna hipokryzja
Laura 1269 / 194.33.72.* / 2016-07-05 01:14
To też walczcie o wolne niedziele, przecież nikt Wam nie broni.
bbbbbb / 194.103.63.* / 2016-05-23 19:25
każdy ma prawo powalczyć o swoje prawa , a nie czekać aż inni za nich wszystko załatwią
Pracownicy handlu postanowili zgodnie z namowami liberałów wziąć swoje sprawy w swoje ręce.
Może reszta też zamiast narzekać i czekać zrobią coś dla siebie I swoich rodzin.
Ten pan z Polskiej Organizacji Handlu I Dystrybucji ( I jemu podobni np z-ca z Lewiatana ten bez marynarki ) jak widać już od lat 80 bierze nie tylko swoje sprawy w swoje ręce., I to oni są niedzielnymi klientami ,ale też beneficjętami niedzielnej pracy pracowników handle.
j.k / 37.47.37.* / 2016-05-23 17:24
handel w niedziele to glupota -to jest dzien dla rodziny a nie na tych co jada ze wsi bo w tygodniu krowy placza zawsze mozna znalesc czs na zakupy a niedziela to niedziela -a kogo pozwalniaja-chyba samych siebie bo do wyzyskujacych hipermarketów nie ma kolejek do pracy-zreszta pracy teraz jest tyle ze chyba lewós i len nie moze jej zanalesc jestem za zakazem bo dosyc robienia z polakow czarnuchów
lukiikiki / 95.48.207.* / 2016-05-23 15:58
No wy chyba nie wierzycie w te zwolnienia co? Jak w te..sco pracuje 5 kobiet to ile zwolnią jak będzie wolna niedziela? - tam już mniej nie może pracować panie są zestresowane bo to widać ale to tylko człowiek może zobaczyć, nie jest tak prosto zmienić pracę we wszystkich miastach. W Niemczech już w soboty pracują w sklepach krócej i jakoś ludzie mają co jeść, nie słuchajcie tej propagandy telewizyjnej
aga412 / 88.199.29.* / 2016-05-23 14:35
z dużych miast przeciwko... ale z małego miasta na tygodniu nie dojedzie się na zakupy, a branie urlopu tylko po to żeby jechać np do ikea to po prostu chore; wyobrażacie sobie co będzie się działo w soboty??? nie mówiąc o tym że znów pójdą zwolnienia bo duże markety stwierdzą że mają za dużą obsadę
Agnieszka AGUS / 37.128.59.* / 2016-05-23 13:02
pracę zawsze można zmienić... - znowu zakazy i nakazy - kto chce niech handluje, kto nie ten nie i tyle w temacie.... a ktoś pomyślał o tych ludziach co zasuwają w tygodniu i niedziela to jedyny dzień kiedy można zrobić zakupy????
mtoza5 / 93.105.51.* / 2016-05-23 14:09
A pomyślałaś o ludziach, którzy ten jedyny dzień w tygodniu mogą spędzić z rodziną. Zapytaj tych, którzy muszą pracować w niedzielę, bo ty chcesz zrobić zakupy! Nie pracujesz w tygodniu od 6:00 do 22:00, więc rusz się po pracy i zrób zakupy! Żaden inny dzień wolny nie zstąpi wolnej niedzieli!
styropianowe trolle / 31.182.57.* / 2016-05-23 12:38
styropianowcy płaczą na forum jaka to tragedia iść do pracy w niedziele i mieć za to wolny poniedziałek :)
Innka555 / 194.114.148.* / 2016-05-23 12:33
sama dorabiam w niedziele ale dobrowolnie i wiem jedno to jest koszmar nigdy nie mieć wolnego dnia ,nie mam wyboru bo samotnie wychowuję dziecko i musze dorobić na rachunki to najgorszy dzień w tygodniu ,gdy wszyscy mają wolne nie licząc jednostek zmuszanych pracą lub sytuacją

Najnowsze wpisy