Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków. Przeciwników pomysłu jest nieznacznie więcej

Zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków. Przeciwników pomysłu jest nieznacznie więcej

Wyświetlaj:
Alek295 / 94.246.130.* / 2016-05-23 12:10
"...a jego przeciwnikami są głosujący na Platformę Obywatelską oraz Nowoczesną..." Dziwi mnie ton komentarzy , przecież w UE np. Francja od dawna markety nie pracują w niedziele! , prepaid trzeba rejestrować z imienia i nazwiska itd.... Zwolennicy EU są przeciwni jej zasadą ?? POważni jesteście jak dzieci we mgle !!
Lili522 / 188.137.49.* / 2016-05-23 12:01
Idc tym torem to lekarze i pielęgniarki powinni też mieć wolne w niedziele, tak samo pracownicy kin, stacji benzynowych i wielu, wielu innych zawodów. Ustawa jest zupełnie bezsensowna , bo zawsze znajdzie się grupa społeczna, która musi pracować w niedziele !
dinusiek / 78.10.46.* / 2016-05-23 19:08
pracuje w handlu i wiem jak to jest.A idąc twoim torem myślenia to dlaczego urzędnicy nie pracuja w niedzielę? przecież ci wszyscy co tak płaczą ,żecały tydzień pracują i nie maja kiedy robic zakupów to raptem znajdują czas aby w urzędzie załatwic swoją sprawę? jestem za zakazem handlu w niedzielę całym sercem .Albo wszyscy pracujmy na okrągło -urzędnicy, politycy ,lekarze, nauczyciele,prezesi - albo nikt.I niech się cieszą bo za niedzielę dostaną wolny poniedziałek - a co dzień za dzień tak jak my handlowcy
Innka555 / 194.114.148.* / 2016-05-23 12:27
Służba zdrowia chętnie pracuje w niedzielę bo ma za to 100% więc jest za co
Bu / 188.146.137.* / 2016-05-23 16:58
Nie wiem skąd takie informacje? Tak samo wszystkim kodeks pracy gwarantuje 100% za nadgodziny w święto.. Kto chce pracuje a czasem też musi aby zapewnić ciągłość opieki i pieniądze nie mają nic do rzeczy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bbbbbb / 194.103.63.* / 2016-05-23 19:12
za nadgodziny nie tylko nielicznym przysługuje dodatek w święto - wystarczy że w firmie pracuje się w systemie zmianowym I dodatek się nie należy. Polecam KP systemy pracy
JP-2 / 95.48.197.* / 2016-05-23 12:00
Kościół + PIS podobnie jak ustawa aborcyjna.
GallAntonin / 37.7.145.* / 2016-05-23 11:58
Praca we wszystkie niedziele i soboty w przemysłach sezonowych, np cukrowniach, zakładach owocowo warzywnych jest nagminna. Ja tego doświadczałem. Przepracowałem niejedno Boże Narodzenie, niejednego Sylwestra. Jakoś nikt nie przejmował się ( i nie przejmuje ) tym problemem, bo tu chodzi nie o sprzedawców, czyli jedną grupę zawodową nie pracujących we wszystkie niedziele, tylko sprężyna kościelna wygania kupujących ze sklepów, by skierować tłumy do kościołów. Nie te czasy- księża. Będzie ich coraz mniej i coraz mniej będą dawać na tacę. We Francji księża w dzień pracują na etatach, by wieczorem odprawiać w zazwyczaj pustych kościołach. Kościoły odwiedzają imigranci, bądź turyści....
"Pałka się przegła" / 37.47.2.* / 2016-05-23 11:56
Przecież usługi to też handel, ciekawe czy Solidarność zapłaci za straty, czyli mniejsze wpływy do budżetu, choćby tylko z samego podatku VAT. Stacje paliwowe, restauracje, bary, kina, teatry, opera, płatne koncerty, komunikacja, wojsko, policja, służba zdrowia i wszyscy, którzy za swoje usługi pobierają opłaty, wynagrodzenie to też sprzedaż. Jak ktoś zap....... a całymi tygodniami i tylko niedziela mu zostaje, to już solidarność się o takich nie martwi. To zamach na wolności obywatelskie i ja sam powinienem decydować jak spędzam czas, a nie ktoś mi będzie mówił co mam robić.
Ralf202 / 46.77.74.* / 2016-05-23 11:53
Osobiście jestem zwolennikiem zakazu handlu w niedzielę. Nie chodzi tu w cale o to by tych ludzi co chodzą do marketu wygonić do kościoła a o to by Ci ludzie, którzy pracują głownie w dużych sklepach mogli w tym dniu odpocząć. Wystarczy tylko spojrzeć, nie ma znaczenia jaka pogoda czy jest zimno czy gorąco i tak sporo ludzi robi wycieczkę do marketu a pracownicy muszą ich obsłużyć. Czy pracownicy dużych czy małych sklepów nie mają prawa w niedzielę spędzać czasu z rodziną bo pracodawca nakazuje im pracować w 3/4 niedziel w m-cu? O to w tym wszystkim chodzi
Bu / 188.146.137.* / 2016-05-23 17:01
A co z restauracjami? Też zamknąć bo kelner też chce odpocząć! Wesela też robić w tygodniu do 16
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Aga529 / 78.131.161.* / 2016-05-23 12:03
Zauważ że ci co pracują w niedzielę muszą mieć wolne w środku tygodnia, duża grupa młodych pracuje w weekendy a w tygodniu studiuje.
andrzej3103 / 95.50.185.* / 2016-05-23 11:43

Ograniczenie handlu w niedzielę może zmusić samorządy mniejszych gmin do stworzenia atrakcyjnej oferty na weekendową rekreację dla mieszkańców. Wtedy alternatywa, czy iść na zakupy, czy zostać w domu odejdzie do lamusa, ponieważ ludzie będą mieli ciekawsze możliwości spędzania wolnego czasu - stwierdza szef handlowej Solidarności i autor projektu zakazu handlu w niedzielę.

a pracownicy kultury to nie będą mieli żadnego weekendu wolnego w takim wypadku. sam pracuję w tej branży i zdarza się takie miesiące bez wolnej niedzieli. co na to szef handlowej solidarności. pracuję od poniedziałku do piątku lub soboty kiedy mam zrobić zakupy?
GallAntonin / 37.7.145.* / 2016-05-23 11:41
To powiedzcie jasno, czy chodzi o pracowników handlu, którzy najwyżej jedną niedzielę w miesiącu przepracowują i dostają za to inny dzień wolny, czy też o tych, co chodzą do sklepu w tym dniu. Wizyta w sklepie zajmuje im max 1-2 godz. a resztę czasu mogą wykorzystać na inne cele. Do kościoła ich i tak nie zagonicie... A może chodzi o to, by chodzący do kościoła więcej dali w tym dniu na tacę, zamiast dziecku kupić zabawkę, czy cukierka. Raz o pracownikach, innym razem o wyganianiu na SIŁĘ LUDZI ZE SKLEPÓW. Może zajmiecie się tym, by było więcej krytych pływalni, hal, boisk, kortów i wstęp do nich byłby na każdą kieszeń?
dert / 178.42.181.* / 2016-05-23 11:25
Za czasów PRL, wszystkie sklepy w Niedzielę i Świeta były pozamykane. Nikt nie robił głosowania, rabanu Solidarnościowego, to było normalne. A dzisiaj za demokracji??, robi się problem.??
GallAntonin / 37.7.145.* / 2016-05-23 11:43
Za PRL-u nie było też tylu samochodów o komórkach i LCD nie wspominając. Nie było też tylu kościołów i wielu więcej gąb do wykarmienia w nich
Bart764 / 83.238.167.* / 2016-05-23 11:12
No tak bo sprzedawca pracujący w sklepie to NIE CZŁOWIEK i jemu się nie należy wolna Niedziela.
Ludzie opanujcie się centra handlowe macie już od jakiś 20 lat może wystarczy tego szału i spacerów po centrach handlowych w Niedzielę. Większość krajów w Unii np Francja ma zamknięte centra i jakoś żyyyją
GallAntonin / 37.7.145.* / 2016-05-23 11:47
Ksiądz też człowiek i niejednokrotnie z rodziną też chce pójść na spacer, a w tym dniu musi głosić i biegać z tacą. A sprzedawcy w marketach przepracowują jedną niedzielę w miesiącu i dostają zazwyczaj inny dzień wolny. W niedzielę pracują też osoby dorabiające, studenci itd.
Innka555 / 194.114.148.* / 2016-05-23 12:54
Ksiądz ma wg. prawa religijnego 2 masze w niedziele tj .2 godziny naprawdę nie ma co porównywać!na spacer ma jeszcze wiele czasu a sprzedawca w dużym markecie po 10 godz jeszcze popołudniówki ma tylko spacer do łóżka i to kłamstwo ,że ma wolny dzień w Biedronkach wydają wolne dni w czasie 3 miesięcy więc może pracować nawet 2 tygodnie bez wolnego dnia!!mówią już o Marketach obozy pracy i chętnych do pracy tam brakuje!
sasd / 217.67.203.* / 2016-05-23 11:42
A pracownicy restauracji? Dlaczego mają pracować w niedzielę? Każdy sam sobie może kotlety smażyć sam!
OBYWALEL_ZOO / 188.146.75.* / 2016-05-23 11:17
No tak bo kierowca autobusu, lekarz, pielęgniarka i wiele innych zawodów to też nie ludzie i mogą pracować, a szanowny pracownik SKLEPU to człowiek i on nie może pracować w niedzielę bo to ktoś lepszy od innych pracujących w niedzielę
OBYWALEL_ZOO / 188.146.75.* / 2016-05-23 11:07
No nie mogę się oprzeć chęci skomentowania. Ja bym poszedł dalej. Dalej to znaczy całkowity zakaz pracy w niedzielę wszystkich od handlowców do lekarzy, policjantów hutników, górników, kierowców. A może jeszcze dalej ZAKAZ JAKIEJKOLWIEK PRACY W NIEDZIELĘ tylko leżeć i pachnieć, tylko kto nam zrobi obiad w tą niedzielę bo to też jest praca no i kto nam puści film kolejny w TV bo to też praca. A i jeszcze bym zrobił zakaz chorowania, zakaz pożarów, zakaz kradzieży i rozbojów no bo jak przecież nic nie można w niedzielę, no a do kościoła? Chyba też nie można bo służba to też praca.
A jak już wszyscy będziemy mieli wolne w te niedziele to i przyrost naturalny się zwiększy (no chyba że to też praca nad nowym pokoleniem - to nie wolno) i bezrobocie się zwiększy to i programy 500+ się zwiększą, no i zadowolenie społeczeństwa też się zwiększy i to będzie dobra zmiana. Tylko trzeba będzie jeszcze jedną rzecz zrobić, a mianowicie odgrodzić się wysokim murem od reszty świata, żeby nie mogli nas oglądać bo będziemy największym ZOO na świecie. Ale jeżeli to tak ma być to ja rezygnuję i nie chcę być obywatelem ZOO. LUDZIE MYŚLENIE NIE BOLI!!! DO ROBOTY LENIE I NIEROBY
Jak12 / 27.32.206.* / 2016-05-23 11:02
Proponuje rowniez wprowadzic zakaz handlu w poniedzialek , poniewaz pracownicy w handlowce po wolnym moga miec "kaca" lub byc "rozchwiani psychicznie i fizycznie, a kupujacy zdenerwowani bo maja "szewski poniedzialek" i zaczna sie nowe konflikty pomiedzy tymi grupami spoleczno-zawodowymi a jesli do tego dodamy sympatykow wymienionych grup spoleczno-zawodowych - to juz problem moze dorownac do TK, a wtedy Komisja Europejska znow wezmie nas na jezyki!!!!!!
Zuzanna350 / 83.4.111.* / 2016-05-23 10:22
Tylko proszę ustawodawcę aby nie zapomniał zaznaczyć iż zakaz będzie też dotyczył stacji benzynowych i aptek. W końcu jak zakaz handlu to zakaz handlu. Żeby nie było wątpliwości. Wszyscy handlowcy będą w niedzielę odpoczywać jak ludzie.
TomKs1 / 159.245.16.* / 2016-05-23 09:54
A ja CHCĘ móc robić zakupy w niedzielę. I owszem, nic mnie nie obchodzi "ciężki los pracownika handlu". Każdy ma ciężki los.
Alina 1 / 194.33.72.* / 2016-06-09 00:02
A ja jestem za tym, żebyś Ty też pracował w niedziele.

Najnowsze wpisy