Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków. Przeciwników pomysłu jest nieznacznie więcej

Zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków. Przeciwników pomysłu jest nieznacznie więcej

Wyświetlaj:
mae999 / 82.160.224.* / 2016-05-23 07:10
a dlaczego ma byc pozamykane ludzie obudzcie się kazdy chce rządzic na swo sposób jezeli ma byc wszystko zamknięte to wszystko KOSCIOLY STACJE BENZYNOWE SZPITALE itp i wreszcie wszyscy będa zadowoleni
ogórkowy / 94.42.203.* / 2016-05-23 07:01
nie głosowałem na pis anie na po tym bardziej na kukiz a w niedziele powinno być wszystko pozamykane.

dlaczego nie można zrobić zakupów w sobotę? zatankować w sobotę? co najwyżej apteki ale to nie wszystkie powinny być otwarte w niedziele. jakiś grafik dyżurów między aptekami i tyle.

Niemcy mogą Norwedzy też potrafią a polak katolik musi tyrać w niedziele
mądrypolak / 83.25.194.* / 2016-05-23 06:51
zatrudnij się w innym miejscu. kiedys pracowałem na rocie i nie było niedzieli i świąt, tylko dzień pracujący i wolny. nie wiem czemu polaczki tyle narzekają. nie pasuję to się zwolnij. jest takie mądre powiedzenie GDY TY PRACUJESZ CIĘŻKO TO KTOŚ SIĘ BAWI, GDY TY SIĘ BAWISZ TO KTOŚ W TYM MOMENCIE CIĘŻKO PRACUJE. taka prawda i nie ma co być hipokrytą, jedziesz na wczasy i ktoś musi Cię obługiwać
zibi123990 / 83.9.74.* / 2016-05-23 06:40
ja swietuje w sobote a w niedziele pracuje
ZeŚląska / 193.46.187.* / 2016-05-23 06:26
A ja mam znajomą, która z utęsknieniem czeka na tą ustawę, żeby móc spędzać niedzielę z rodziną.
Pracuje w Rosmanie i chciałaby niedziele spędzać z 2 swoich małych dzieci i mężem.
Powinni to wprowadzić jak najszybciej.
aks666 / 82.160.224.* / 2016-05-23 07:15
no popatrz z utęsknieniem czeka co ty piszesz kazdy polak ma przepracowac swoje godziny jak nie pracuje w poniedziałek to pracujew w niedziele polacy to faktycznie nieroby
polak zwykły / 31.174.113.* / 2016-05-23 05:28
.....pracowałem w niedziele w handlu... pracowałem w niedziele w gastronomi.... pracowałem w niedziele na kopalni... pracowałem w niedziele na budowie... pracowałem w niedziele w administracji.... pracowałem w niedziele w radio...... Teraz też pracuję w niedziele i NIE ŻYCZĘ SOBIE uszczęśliwiania NA SIŁĘ. Wolne za niedzielę mam we wtorki - niektórzy nawet wolą taki układ, bo mogą coś spokojnie załatwić w urzędzie, robić remont bez utyskiwań sąsiadów-dewotów, pójść do kina w południe bez hałastry na seansie.... W czym gorszy niby jest barman, górnik, bileterka w kinie, kierowca autobusu PKS czy szatniarka na basenie, że TYLKO sprzedawcy was HIPOKRYTÓW "obchodzą" ?????
witold. / 89.230.193.* / 2016-05-23 05:18
To jest polityka kleru i spisowców nic więcej,pisowcy i kler chcą aby ludzi zmusić do łażenie do plugawych kościołów gdzie mieszka bóg mamona i dobrobytu dla kleru.amen.
Jeremi994 / 31.209.247.* / 2016-05-23 04:07
żebyście wy chociaż coś w tych galeriach kupowali a nie tylko łazili i oglądali bo w portfelu pusto...
polak zwykły / 31.174.113.* / 2016-05-23 06:02
skoro nie kupują to zmartwienie właścicieli tych galerii, nie twoje..... :-)
solidarnyII / 46.113.241.* / 2016-05-23 01:13
Tym wszystkim przeciwnym wprowadzeniu ograniczenia handlu w niedziele życzę, aby ich pracodawcy wprowadzili w firmach których pracują taki sam system pracy, jaki mamy obecnie w handlu czyli w niedziele. Jestem przekonany, że po paru miesiącach od wprowadzenia takiego systemu zmieniliby zdanie.
polak zwykły / 31.174.113.* / 2016-05-23 05:28
pracowałem w niedziele w handlu... pracowałem w niedziele w gastronomi... pracowałem w niedziele na kopalni... pracowałem w niedziele na budowie... pracowałem w niedziele w administracji.... pracowałem w niedziele w radio.... Teraz też pracuję w niedziele i NIE ŻYCZĘ SOBIE uszczęśliwiania NA SIŁĘ. Wolne za niedzielę mam we wtorki - niektórzy nawet wolą taki układ, bo mogą coś spokojnie załatwić w urzędzie, robić remont bez utyskiwań sąsiadów-dewotów, pójść do kina w południe bez hałastry na seansie.... W czym gorszy niby jest barman, górnik, bileterka w kinie, kierowca autobusu PKS czy szatniarka na basenie, że TYLKO sprzedawcy was HIPOKRYTÓW "obchodzą" ?????
MarcinKacper / 31.183.219.* / 2016-05-23 00:52
W innych krajach, choćby w Niemczech jakoś z tym żyją. To kwestia przyzwyczajenia, tak jak było z ograniczeniem handlu przez te kilkanaście dni w roku. Nie powinno to wpłynąć na ograniczenie przychodu sklepów, bo kto nie kupi pomidorów w niedzielę zrobi to w sobotę lub w poniedziałek.
polak zwykły / 31.174.113.* / 2016-05-23 05:27
w USA, GB, Szwecji, Irlandii, Czechach i wielu innych krajach sklepy są otwarte w niedziele i też nikt z tego powodu nie umarł...... no tak....... jak widać takie USA nie jest cywilizowanym , normalnym krajem tylko zacofanym..... :-)......
Lolobra / 89.68.28.* / 2016-05-23 00:51
Co za głupota, tylko zakazy i nakazy, a miało być cudownie, zakażcie jazdy samochodem, autobusem, pociagiem, zamknijcie szpitale, stacje benzynowe, posterunki policji, tam też pracują ludzie nie mniej zmęczeni niż sprzedawcy.
sara639 / 77.2.153.* / 2016-05-23 00:36
I,pomyslec,ze swego czasu Polacy walczyli-strajkowali za wolnymi sobotami niedzielami.I,co im z tego zostalo? Praca w niedziele,swieta , soboty za smieciowe stawki.
Leon Z / 77.252.204.* / 2016-05-22 23:45
Sprawa jest prosta - jeśli wejdzie zakaz handlu w niedzielę, sklepy powinny otrzymać od państwa odszkodowanie w kwocie równej zyskom z niedzielnego handlu. Tak byłoby uczciwie. Osobiście uważam, że każdy zakaz jest zły i każda ingerencja komuchów z PiSu w rynek też jest zła. Szkoda, że Kukiz zmienia się w lewaka popierając takie głupoty...
nait1011 / 89.64.11.* / 2016-05-23 08:07
Zapewne w niedziele leżysz sobie do góry brzuchem i czekasz na niedzielny obiadek i w du*** masz, że w tym czasie ktoś zasuwa w pracy. Jak to dobrze wypowiadać się na temat, z którym pewnie nie ma się nic wspólnego.
askakas / 31.1.68.* / 2016-05-23 01:24
Nastepny idiota brawo tobie tez zycze zebys zapier dalal co niedziele do pracy i wtedy mozesz sie wypowiedziec wy naprawde nie macie mozgu te wasze PO calkiem go wam zabrało albo wyssało
Kasia519 / 77.65.87.* / 2016-05-23 00:20
I bardzo dobrze że wprowadzą zakaz."Zapracowani"mogą w ciągu tyg .zamawiać zakupy on-line.
Rodziny z dziećmi przestaną wreście spędzać czas w galeriach.
Zaczną dzieciom pokazywać świat...
polak zwykły / 31.174.113.* / 2016-05-23 05:30
......Wprawdzie nie popieram zakupologii i snobizmu, ale każdy ma prawo spędzać z rodziną czas JAK CHCE. I to jego PRYWATNA sprawa. Narzucanie komukolwiek jakiegokolwiek sposobu na życie to w zasadzie powrót do KOMUNY……. I ...uj wam do tego co ktoś chce robić w niedzielę
Kasia519 / 77.65.87.* / 2016-05-23 00:14
I bardzo dobrze że wprowadzą zakaz."Zapracowani"mogą w ciągu tyg .zamawiać zakupy on-line.
Rodziny z dziećmi przestaną wreście spędzać czas w galeriach.
Zaczną dzieciom pokazywać świat...
Damian 834 / 89.231.182.* / 2016-05-22 23:14
Ja uwazam, ze nie powinno się zakazywac handlu w niedziele. Zamiast tego powinno się wprowadzic taki przepis w prawie, który by zobowiązywał pracodawcę do tego, by kazdy pracownik maksymalnie mogł pracować co trzecią niedzielę. Czyli w cyklu 3 tygodni mogłby przepracowac jedną niedzielę, a dwie musi mieć wolne. Wtedy najwyzej pracodawcy byliby zmuszeni zatrudnić więcej ludzi, wielu z nowo przyjętych byłoby przyjetych tylko na niedzielę, z tym ze oni tez mogliby pracować tylko co trzecią niedzielę. Albo zatrudnili by tyle osob by byc w stanie obstawic wszystkie niedziele, albo sami staneli by za ladą. Sklepy bylyby caly czas otwarte, a pracownicy cieszyliby się wiekszoscią wolnych niedziel. Nie wyobrazam sobie zebym w niedziele nie mogl pojechac do galerii handlowej, jednak tez rozumiem, ze ludzie chcą miec niedziele wolne, dlatego taki dałem pomysł z tym przepisem ze mozna pracowac tylko co trzecią niedzielę, by był wilk syty i owca cała. A jak ktos popracuje co 3 niedziele to nic mu sie nie stanie bo wiekszosc z niedziel bedzie mial wolne (az 2/3), a jesli mu nie pasuje to ze 1/3 niedziel musi pracowac to niech zmieni pracę/branżę.
askakas / 31.1.68.* / 2016-05-23 01:27
Nastepny cymbał i jazda w niedziele do galeri handlowej wspólczuje tobie i twoim dzieciom bo pewno jedyne co w zyciu widzialy to komputer tablet i galeria handlowa omg... masakra gdzie wy macie mózgi ?
polak zwykły / 31.174.113.* / 2016-05-23 05:31
Wprawdzie nie popieram zakupologi i snobizmu ale każdy ma prawo spędzać z rodziną czas JAK CHCE. I to jego PRYWATNA sprawa. Narzucanie komukolwiek jakiegokolwiek sposobu na życie to w zasadzie powrót do KOMUNY.....
Co nie rodzinnego jest np. we wspólnym z synem dobieraniu materiałów na budowę budy dla ukochanego psiaka w markecie budowlanym by później wspólnie z 10 latkiem ją wykonać? Albo szukanie z córą dobrej książki mogącej pobudzić pokłady jej wyobraźni i wzbogacającej przy okazji jej wiedzę????
OBŁUDA....obłuda..... obłuda ….zanim pojedziecie do rodziców możecie ZATANKOWAĆ W SOBOTĘ, więc stacja benzynowa też MOŻE BYĆ ZAMKNIĘTA W NIEDZIELĘ !!!! )
Leon Z / 77.252.204.* / 2016-05-22 23:51
Nonsens. Zgadzam się natomiast z ostatnim akapitem - nie chcesz pracować w niedzielę, to zmień pracę. Ludzie, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jak Pis wprowadzi swoje lewackie idee, to może będziesz jednym z tych pracowników sklepu, który nie tylko niedziele będzie miał wolne, ale także wszystkie inne dni tygodnia. Nie życzę Ci tego. Ale pamiętaj, że, jak mówią słowa klasyka "rząd się sam wyżywi", a Ty? A przecież sklepikarze to nie wszystko - zmaleje ruch, spadnie liczba serwisów kas, bankomatów itp. itd. to jest system naczyń połączonych. Jeden głupi lewacki wybryk komuchów z Pisu i tysiące ludzi jest "w plecy". W imię czego?
Boboczek / 94.254.245.* / 2016-05-22 23:02
Dzieli Polaków bo taki Polak nie wie co ze sobą i Rodziną zrobić jeżeli galeria zamknięta.Co tu pozwiedzać co tu zjeść!Masakra aż wstyd być takim Polakiem.Ludzie bez zakupów,galerii to tak jak życie bez Tlenu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
polak zwykły / 31.174.113.* / 2016-05-23 05:32
Dlaczego TYLKO markety wam przeszkadzają??? Właśnie ta WYŁĄCZNOŚĆ dowodzi HIPOKRYZJI wnioskodawców !!!!! Przecież zamiast w niedzielę to w tygodniu również możecie zatankować, pójść do kina, pubu, restauracji, na basen, oglądać telewizję itd.. Itp....... A ty hipokryto i hipokryto dlaczego ZMUSZASZ KELNERKĘ by obsługiwała twoje dzieciaki w restauracji W NIEDZIELĘ z powodu twojego LENISTWA ????????...Ale nie..... TAM GORSI LUDZIE PRACUJĄ????….. TO WAM NIE PRZESZKADZA, że setki tysięcy ludzi w niedzielę i tak by pracowały... wam przeszkadza TYLKO handel w marketach... o pracy w których NIE MACIE ZIELONEGO POJĘCIA…..

Najnowsze wpisy