Forum Forum prawneZmiany w prawie

zakaz handlu zwierzetami na targowiskach!

zakaz handlu zwierzetami na targowiskach!

starsza9392 / 2011-12-22 10:27
Od 1 stycznia wchodzi w życie znowelizowana ustawa o ochronie zwierząt. Nakłada na samorządy nowe, poważne obowiązki. Np. zakazuje handlu zwierzętami na targowiskach.
Wyświetlaj:
Hodowca psiaków / 213.195.164.* / 2012-01-03 20:57
Ja tam się cieszę :) Mam hodowlę psów z rodowodem, w końcu cena szczeniaczków wzrośnie bynajmniej 2x i będę mógł żyć tylko z tego :) Gratuluję genialnego prawa :) Oczywiście jest wiele możliwości ominięcia tego prawa.
benia3715 / 77.45.86.* / 2012-01-11 18:58
i też się zgadzam z przedmówcą-alex3012..że sprzedawanie na rynkach i targowiskach powinno być zabronione..i tylko tyle...bo sa tacy ludzie którzy mają warunki na trzymanie dwóch piesków tej samej rasy bo np. mają domek i podwórko...a one spuszczane na noc by pilnować domu...tez mają prawo do miłości i potomstwa...takie psiaki z miłości są bardziej zadbane niż w tych hodowlach gdzie siedzą w klatkach..i są traktowane jak maszynki do zarabiania pieniędzy na właścicieli...nikogo nie chcę obrazić...z góry przepraszam...ale takie mam zdanie ..a każdy ma prawo do własnego...jedni się z tym zgodzą...a drudzy-nie...
benia3715 / 77.45.86.* / 2012-01-11 18:47
drogi hodowco psiaków...znam hodowców którzy mają hodowle..od takiego kupiłam moją dwu-letnią sunie...i wiem co robią tacy hodowcy...od mojego znajomego z ulicy próbował kupić po 100zł dziesięć szczeniaków owczarka po to żeby je sprzedać jako swoje po droższej cenie...i żeby zarobić..gdybym drugi raz miała kupić psa od hodowcy z hodowli nigdy w życiu bym tego nie zrobiła...prawda jest taka że on kupując te pieski wiedział że to owczarki od sprzedającego...lecz ojca tych piesków nie widział na oczy..prosze pana...równie dobrze mógł to być jakiś kundelek...a on srzeda je jako rasowe owczarki...za grube pieniądze...to jest żenujące...i moge pana zapewnić że teraz się panu tak wydaje że to dobra ustawa bo pan zarobi...nieprawda..nikt panu nie kupi psa za przeszło tysiąc złotych z papierami...bo będzie mógł dostać psa takiej samej rasy...za darmo...za zwrot kosztów za szczepienie..a ludzie i tak będą sprzedawać psiaki...bo widziałam ogłoszenia...np. sprzedam miseczkę dla pieska-450zł i pieska gratis...były to psiaki shi-thu...czy jak to tam się pisze...jeszcze pan przejrzy na oczy...za jakiś czas...pozdrawiam...
pitekczu / 2011-12-28 11:15 / Bywalec forum
wkoncu zwierzaki nie beda trafiac w zle rece
benia3715 / 77.45.86.* / 2011-12-31 20:07
bedzie jeszcze gorzej..bo będą oddawane za darmo i byle komu...i tak trafią w złe ręce...człowiek który kupuje psa ma do niego wiekszy szacunek...bo tak łatwo jak go dostanie za darmo tak szybko sie go pozbędzie...w każdej chwili...nikt się nad tym nie zastanowł...niczego ta ustawa nie zmieni..bedzie gorzej...w lepszej sytuacji będą tylko hodowcy chociaz i oni straca...bo nikt nie kupi psa skoro może mieć go za darmo
alex3012 / 31.175.97.* / 2012-01-04 00:20
dokładnie !!! będzie gorzej co mniej odpowiedzialni ludzie jak nie będą mieli dostępu do szerszego oferowania zwierząt jak zaczną być im ciężarem i niewygodne to wyrzucą do lasu , ciekawa jestem jak sobie wtedy poradzą fundacje i inne organizacje . Osobiście mam wystawione szczenieta na sprzedaż , nie robie tego dla celów zarobkowych bo był to drugi i ostatni miot i od 1 stycznaia jestem zasypywana chamskimi mailami z pogróżkami że jak nie uszanuję prawa to policja , skarbówka i milion innych władz o mnie usłyszy . To jest chore to prawo miało uszczęśliwić zwierzęta a wyzwoliło w pseudo wielbicielach zwierząt taką władzę że wypisują i zastraszają ludzi i takim oto sposobem stawiają siebie w odpowiednim świetle i nie zapewniają zwierzętom godnego znalezienia dobrego domu , a tak jak napisała benia3715 jak ktoś kupuje za pieniądze to tak łatwo i bezmyślnie nie wyrzuci psa a jak dostanie za darmo to będzie mu to obojętne , a niejednokrotnie to nie są szalone pieniądze tylko symboliczny koszt odchowania i szczepień . Cała ta sytuacja nie wyjdzie na zdrowie tym biednym zwierzakom i to mnie przerzaza , rozumie egzekwowanie takiego prawa na targach gdzie pod płotem sprzedają ludzie nie odrobaczone i nie szczepione pieski ale jeżeli inni sprzedający rozsądnie sprzedaja i szukają nowych domów szczeniakom to dlaczego traktować ich jak przestępców ????
Nawet grono znajomych weterynarzy twierdzi że ustawa jest chora , kto ją uchwalił ?? czy ten ktoś miał kiedykolwiek chociaż chomika ???
55zs / 83.29.214.* / 2011-12-22 11:23
idjotyzm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
animaczka / 2011-12-22 11:18 / Bywalec forum
w koncu ktos pomyslal o zweirzetach
alex3012 / 31.175.97.* / 2012-01-04 00:41
własnie że nie pomyśał , logicznie myśląc to zwierzęta na tym dobrze nie wyjdą tylko lasy zapełnią się błąkającymi pieskami wyrzuconymi bo jak się nie uda co poniktórym sprzedać to z czasem wyrzucą go do lasu , robią tak teraz i będą robić
.,. / 81.190.72.* / 2012-01-16 18:54

bo jak się nie uda co poniktórym sprzedać to z czasem wyrzucą go do lasu ,


Teraz obok worków ze śmieciami , będą w lasach pieski przywiązane do drzew.
Więcej takich i podobnych ustaw...
cztta / 83.8.31.* / 2012-01-16 17:31
http://www.petycjeonline.com/zmiana_ustawy_o_zakazie_sprzeday_psow_bez_rodowodu

Najnowsze wpisy