Forum Polityka, aktualnościKraj

Zakaz sprzedaży państwowej ziemi. Ministerstwo rolnictwa opublikowało projekt ustawy

Zakaz sprzedaży państwowej ziemi. Ministerstwo rolnictwa opublikowało projekt ustawy

Wyświetlaj:
Szy / 46.169.184.* / 2016-02-07 11:52
Kiedy w 1989 roku wydawało nam się, że uzyskaliśmy wolność to nie było to nic bardziej mylącego.
Ingerencja w prywatność przeciętnego człowieka jest coraz większa a w ostatnim czasie , także chcą nam zabrać to co jest naszą własnością. Kiedy państwo za komuny zaczęło odgórnie manipulować gospodarką doprowadziło to do katastrofy . Teraz nasi wyzyskiwacze czyli PIS-PO zaczynają manipulować polską ziemią, czyli poprzez skorumpowanych dyrektorów Agencji Nieruchomości Rolnych chcą kontrolować obrót ziemią , naszą własnością. Twierdzenie obrony polskiej ziemi przed obcymi inwestorami jest niedorzecznością. Po co obcy inwestor kupuje ziemię aby w nią zainwestować , dać pracę ludziom czyli polakom, produkować . Teraz jak rolnik będzie chciał zmienić działalność lub w wyniku różnych zdarzeń będzie potrzebował sprzedać chodźmy kawałek SWOJEJ ziemi będzie musiał błagać „Króla” czyli mianowanego kolesia z Agencji Nieruchomości Rolnych aby ten wyraził zgodę lub nie bo akurat ma taki kaprys. To samo dotyczy zgody sąsiada . W polskim społeczeństwie „PAWLAKÓW” zawiść podczas sprzedaży ziemi będzie powodować wielkie konflikty sąsiadów. Ustawę i tak będzie trzeba zmienić gdyż będzie niezgodna z prawodawstwem unijnym ,ale tym będzie musiał się zająć nowy rząd który Polacy wybiorą, mam nadzieją bardziej rozsądnie w następnych wyborach. Rząd który da ludziom możliwość rozwoju i decydowania o swojej własności.
A rozwiązanie jest takie proste , ta ziemia co został w ANR zostawić tylko w dzierżawę , wydać wewnętrzny zakaz sprzedaży , jak nawet wydzierżawi ja ktoś z zagranicy to na pewno zainwestuje w produkcje da ludziom pracę , natomiast resztę która jest w prywatnych rękach postawić w pełni do dyspozycji jej WŁAŚCICIELOM.
gr304 / 88.220.124.* / 2016-01-13 10:16
I bardzo dobrze koniec sprzedaży dla obcokrajowców i jeszcze jedno a rolnicy ,którzy mają ziemię też to powinno obowiązywać w stosunku do obcokrajowców i udokumentować komu sprzedano ziemię.
mikro rolnik / 46.112.166.* / 2016-01-11 10:32
haaa mieszka w danej gminie 5 lat to prawie jak poseł w warszawie
miejsk i chlop / 46.112.166.* / 2016-01-11 10:19
a co urzednikowi do tego czy mam 2 ha czy 10 ha chce to sieje sadze zbieram i sprzedaje jak nie krus to napewno nie zus bo mnie nie stac czyli mops i to jest ustawa ustroju rolnego .
gargulec / 83.25.19.* / 2016-01-11 08:34
Dzierżawa na określony czas tak,sprzedaż w żadnym wypadku.
Rybyznak / 82.145.221.* / 2016-01-11 02:21
Czy sojusznicy jak np. Watykańczycy też nie będą mogli nabywać, odzyskiwać, przyjmować naszych ziem w darowiźnie?
Szkoda by było im taki numer wywinąć.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bojownik / 84.148.108.* / 2016-01-11 02:17
Araby podbijaja germancow i EU tlumami uchodzcow, a niemcy chca podbic POLSKE swoim euro.... WON !
rebeliant80 / 46.112.166.* / 2016-01-11 01:15
HAAA ALE SIE TO MINISTERSTWO POPISALO NAJBARDZIEJ UCIERPI POLSKI MALY ROLNIK KTORYM JUZ NIE BEDZIE ,A KIM MA BYC ? ZLODZIEJEM CZY KLIENTEM mopsu?
CHLOP MALOPOLSKI / 46.112.166.* / 2016-01-11 01:06
srednia powierzchnia gospodarstwa w gminie dynow 2,6 ha bodajrze i tak na calum pogorzu .I co od maja tysiace na zasilek dla bezrobotnych.
Antyidiota / 5.172.236.* / 2016-01-10 23:18
dlaczego pisy zawiesily ustawe o zakazie sprzedaży obcokrajowcom ziemi, nowa z zeszłego roku i zobaczcie jak ci zdrajcy głosowali w sprawie wprowadzenia konstytucyjnego zakazu sprzedazy lasow projekt PSL zakładał ze będzie zapis konstytucyjny który całkowicie zabroni sprzedaży lasów państwowych całe psy przeciw
Zosia3466 / 94.254.129.* / 2016-01-10 23:48
Przeczytaj obydwie wersje ustawy od deski do deski i zobacz kto jak głosował w sejmie i nie pisz takich bzdur....
Przeczytaj tez ustawę o lasach bo to inna ustawa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ertyui / 164.126.225.* / 2016-01-10 22:30
mogą mnie cmoknąć że niby co jak będę chciał sprzedać swoją prywatną ziemie to co nie mogę, jakiś sąd ma mi wydać zgode.wara od mojej własności mogę z nią zrobić co będę chciał
ya123 / 83.6.105.* / 2016-01-10 22:25
Czyli jak na razie ustawa uszczelni/utrudni rolnikom sprzedaż/nabycie/podział kilku ha ziemi a co z sytuacją że ktoś założy spółkę - wniesie jako jej majątek setki ha ziemi a następnie sprzeda udziały komukolwiek? Co na to ustawodawca? Jeśli tej sprawy się nie uwzględni w tej ustawie to możecie sobie nią tyłek prezesa podetrzeć Mam nadzieję że zamiast pustych działań zrobicie coś aby naprawdę ochronić polską ziemię a nie tylko skutecznie utrudnić życie polskim rolnikom
Zosiarty / 94.254.129.* / 2016-01-10 23:50
Wersja ustawy PSL z dnia 5.08.2015 właśnie była dziurawa o czym w głosowaniu mówiło PiS, ta nad która pracują w sejmie jest zupełnie inna i miedzy innymi uszczelnia spółki i tzw. Słupów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ya123 / 217.99.48.* / 2016-01-11 09:59
Dokładnie wiem jaka była ustawa PO PSL i jakie miała dziury Jak na razie to co proponuje PIS za wiele nie uszczelnia tylko jeszcze bardziej utrudnia życie rolnikom Co do spółek to trzeba pozmieniać zapisy innych ustaw aby to załatwić a o tym PIS na razie milczy więc nic nie zmienia dotychczasowych luk w prawie i obcokrajowcy dalej będą mogli wchodzić w posiadanie setek ha ziemi Wiem że teraz spółki nie będą mogły nabyć ziemi ale jeśli ktoś już ma ziemię którą chce sprzedać obcokrajowcowi to wystarczy ze założy spółkę wpisze jako jej majątek swoją ziemię a potem sprzeda udziały
Ppsr / 94.254.133.* / 2016-01-11 14:04
Wslasnie ze nie czytałeś tego projektu nowej ustawy bo tam jest wszystko w temacie przejmowania udziałów w spółkach w tym w elegancki sposób Slupy nie odsprzedadzą zachodnim panom zakupionej ziemi bo ANR będzie mogła odkupić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy