Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zakładanie firmy budowlanej

Zakładanie firmy budowlanej

los18 / 2008-02-14 16:07
Dzień dobry.Szukałem na internecie o tym jak założyć własną firmę i jaki podatek wybrać i natrafiłem na państwa stronę.Jeśli to nie problem to proszę odpowiedzieć mi na pare pytań dotyczących założenia własnej firmy.
Chciałbym założyć firmę budowlaną (ewentualnie z bratem) świadczącą usługi głównie ocieplania budynków i elewacji.Firma liczyła by do 7-miu pracowników i pytania z tym związane.
Jak wogóle zacząć, jaką określić lepiej działalność,na jakie można liczyć początkowo ulgi związane z zus-em jak zaksięgować dochody żeby można było płacić mniejszy podatek i jakie są podatki od osiągnięcia poszczególnych progów.Jaki podatek jest najlepszy dla nowej firmy w moim przypadku świadczącej głównie usługi budowlane i wogóle proszę o wyjaśnienie tego tematu dziękuje z góry i pozdrawiam.
Krzysztof Magiera
Wyświetlaj:
Adriann / 94.254.146.* / 2017-09-22 13:18
Mi się sprawdza konto na stronie oferty-biznesowe.pl. Mam ciągłe info o świeżych zleceniach w regionie. Nie muszę się martwić, że mi pracy zabraknie nawet w zazwyczaj martwym dla mojej branży okresie jakim jest zima. I to nie tylko dla mnie przecież zima oznacza często problemy z klientami. Tutaj mogę sobie takie ogłoszenia znaleźć, że jestem w stanie te zimowe miesiące na spokojnie przetrwać.
arklys1 / 83.20.24.* / 2008-02-16 23:18
witaj. z ZUS-em jest tak że przez pierwsze 24 miesiące płacisz około 300 zł.( składka wzrasta wraz z średnią krajową, ale to nie wiele ). polecam założenie firmy tylko na siebie, po 24 miesiącach zamykasz działalność i od razu zakłada ją brat-przez co znów przez 24 miesiące on płaci jako właściciel 300zł. a ty będziesz na papierze jego pracownikiem... tak jest lepiej gdyż płacisz o 600 zł. mniej po tych 24 miesiącach.
a tak w ogóle to udaj się do urzędu pracy ( dla bezrobotnych co jakiś czas jest organizowana dotacja-13 000zł. na założenie działalności ) ja polecam podatek z książka rozchodów i przychodów wtedy możesz na maxa zmniejszyć kwotę za którą będziesz musiał odprowadzić podatek, ponieważ będziesz mógł tam wpisywać koszty zakupu maszyn i materiałów do pracy ( ale do kwoty 3500zł. za sztukę ) tak samo jak będziesz mógł odliczać kilometrówkę za auto, rachunki za benzynę, czasem też amortyzacje...
nie polecam podatku liniowego ponieważ zawsze wtedy płacisz 19% podatku nie zależnie czy masz 500 zł czy 30 000 zł. dochodu... ale nie możesz odpisać kosztów... nie sądzę byś od razu miał bardzo wysokie przychody, choć pracy w budowlance jest opór.... progów nie pamiętam :( jeśli chcesz więcej informacji wal na maila zirgas@wp.pl
P.S nie jestem żaden doradca ani firma co szuka klientów ;) sam chce zająć się budownictwem...
pozdrawiam i życzę powodzenia!!!!
Piotr*9mjxs / 83.23.213.* / 2008-09-03 11:47
heh jako pracownik brat za ciebie zaplaci, jeśli nie zus 800 zł to podatek od umowy zlecenie itp, jesli nie bedzie placil za ciebie zusu to zegnaj sie z emerytura.
23grd / 78.8.229.* / 2010-10-21 16:36
O jakiej emeryturze mówisz ? Jak są to młodzi ludzie, to czy będą płacić czy nie płacić ZUSu to na to samo wyjdzie. Po prostu do tej pory ta instytucja albo padnie albo w najlepszym wypadku dostaną tak niskie emerytury , że gra nie warta świeczki. Zobacz ile teraz już jest ludzi co muszą sie utrzymać za 800 zł emerytury !!! A nadmienie jeszcze że wyliczenia na dzień dzisiejszy pokazuja tendencje do zmniejszania się tej stawki.
nikt wazny / 83.28.212.* / 2008-06-01 23:47
Oby więcej tak myślących ludzi, także pozdrawiam i życzę powodzenia.
wiwan / 2016-08-01 15:20
Więcej dokonujących przestępstwa firmanctwa ?

Najnowsze wpisy