Forum Forum dla firmZakładanie firmy

zakładanie firmy współpracującej z zagranicznymi firmami

zakładanie firmy współpracującej z zagranicznymi firmami

J.Z. / 89.101.235.* / 2007-12-14 01:52
Witam

Chciałbym założyć firmę w Polsce, główną działalnością byłaby współpraca z firmą z Irlandii (praktycznie tylko z nią). Problem polega na tym że irlandzki kontrahent może rozliczać się tylko z firmami oznaczonymi jako Ltd - z tego co sie dowiedziałem jest to odpowiednik polskiej sp z o.o. Ogolnie jeśli to będzie niezbędne to uzbieram te 50k PLN na kapitał zakładowy ale jakie potem będą zasady - jak mogę ten kapitał wykorzystać (chodzi mi o zakup rzeczy do użytku prywatnego)? Czy najpierw będzie opodatkowany dochód firmy a potem jeśli będę chciał z tych pieniędzy skorzystać to drugi raz jako opodatkowana wypłata dla mnie? Ogolnie trochę dużo zachodu jak na jednoosobową działalność zastępującą etat - w końcu będę siedziec w pokoju przy komputerze i na co mi ten kapitał zakladowy :( . Najlepiej bybylo gdybym mogł to robić jako zwykła działalność gospodarcza - jest na to szansa?
przewodnick / 2007-12-14 12:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak, jest to odpowiednik polskiej sp. z o.o. Z kapitału zakładowego nie możesz kupować rzeczy na użytek prywatny. Dochód firmy będzie opodatkowany a od zysku zapłacisz CIT. Dodatkowo wynagrodzenie będzie obłożone stawkami takimi jak w przypadku normalnego zatrunienia (ZUS nie będzie minimalny tak jak w przypadku działalności). Generalnie nie opłaca się otwierać spółki kapitałowej gdy będziesz zatrudniony tam tylko Ty..... A o szanse na własną działalnośc pytaj firmę z Irlandii.

Najnowsze wpisy