Forum Forum finansoweKredyty

Zakup auta na firmę – leasing czy kredyt samochodowy?

Zakup auta na firmę – leasing czy kredyt samochodowy?

Nie oceniajcie pochopnie. / 2013-05-22 14:41
Czy ktoś z Was może mi doradzić w pewnej kwesti? Potrzebuję samochód do mojej firmy, nie wiem tylko czy lepiej będzie wziąć samochód w leasing, czy też lepiej będzie wziąć kredyt samochodowy w banku?
Wyświetlaj:
Naukowiec / 2013-06-20 14:11
Wiaodmo ze warto mieć samochód w firmie, bo ułatwia to funkcjonpwanie naszej firmy. Jeżeli decydujemy się na zakup smaochodu dla firmy musimy wziac pod uwagę parę kwesti, na przykłąd koszt produktu . Kolejną ważną rzecż jest amortyzacja pojazdu , oraz wpist w koszta uzyskania przychodu. Wydaje mi się ze najlepsza opcją jest jednak wzięcie samochodu w leasing. No chyba ze mamy gotówkę w tedy to w ogóle jesteśmy ustawieni :P
pomocnadłoń235 / 178.36.123.* / 2013-05-23 08:10
Jeśli dobrze pamiętam w przypadku kredytu w koszty działalności można zaliczyć tylko odsetki od kredytu. W przypadku leasingu jest trochę inaczej. Podaję link do artykułu na temat rozliczania leasingu:

http://www.vat.pl/jak_rozliczac_koszty_leasingu_komentarz_vat_interpretacje_2197.php

Jeśli rozlicza Cię biuro rachunkowe, to powinni doradzić co będzie korzystniejsze finansowo.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: