Forum Forum prawneZmiany w prawie

zakup działki rolnej przez osobę niebędącą rolnikiem.

zakup działki rolnej przez osobę niebędącą rolnikiem.

skomentuj
marki0 / 2008-09-13 21:06
Chciałam zapytać się czy nasze prawo pozwala na to, aby grunt mogła zakupić osoba niebędąca rolnikiem, mieszkajaca w dużym miescie. Wymyśliliśmy sobie z meżem taka lokatę kapitału i nie wiemy czy mozemy my, czy też może tylko osoba która jest włascielem rolnym(tu mogła by teściowa). Dokonaiśmy podobnego zakupu dwa lata temu-poinformowano nas wówczas ze nie możemy kupić tego na siebie jako mieszczuchy i zakupiła teściowa(mąż jest jedynakiem), ale nie ukrywam wiazło się to z wozeniem mamy, dodatkowymi wyjazdami a w przyszłosci pewnie jakimiś darowiznami, bo grunt kupowaliśmy my.
Czy dobrze nas wówczas poinformowano? A jesli tak to czy nie zmieniło się coś w tej sprawie. Jak mamy postąpić teraz chcąc kupić grunt rolny, VI klasę, obecnie od dwóch lat jako nieużytek znajdujący sie 60 km od duzego mista w swoim województwie.
Nie ukrywam, że traktujemy to jako lokatę kapitału, my tam mieszkać nie będziemy, budować sie też nie, raczej myślimy o sprzedaniu w dalekiej przyszłości jak będą potrzebne środki np na mieszkanie dla dzieci czy też na inny zakup, a ziemia wiadomo nie tanieje i raczej nie stracimy. Tylko jak to załatwić zgodnie z naszym Polskim prawem, aby sie nikomu nie razazić. Bardzo proszę o pomoc.
skomentuj

Najnowsze wpisy