Forum Forum inwestycyjneFundusze

zakup jednostek w mbanku...........

zakup jednostek w mbanku...........

zaq81 / 2007-07-14 15:34
Witam

Co poniektórzy wiedzą że złożyliśmy wniosek o konto w mbanku (czekamy już prawie tydzień :( )....
proszę o informacje bardziej doświadczonych czy to prawda że między zleceniem zakupu, a rzeczywistym zakupem jednostek jest kilkudniowa zwłoka i czy rzeczywiście nie da się określić w jakiej cenie kupuje się jednostki????
i czy ta sama sytuacja ma się analogiczne przy sprzedaży ?????
trochę czytam to forum i nie widziałem podobnego wątku
kolega kupował jednostki u pośrednika (nie mbank) i taka sytuacja zaistniała
jak to się ma do mbanku?????
I jeszcze jedna prośba w niektórych postach widziałem że ludzie często do przewidywania zachowań naszego rynku wykorzystują wskazania na giełdzie Tokijskiej czy Nowo Jorskiej czy macie jakieś linki do polskich stron na których są świeże informacje z tamtych giełd.....
Wyświetlaj:
pinguinn / 62.159.242.* / 2007-07-16 15:55
jesli chcesz dokladnie wiedziec kiedy jest wycena musisz w supermarkecie wejsc w narzedzia inwest i tam jest tabela nabyci odnalezc fundusz i spr. do kiedy tzn ktorej godziny jest przyjmowane zlecenie i kiedy jest wycena i kiedy pojawi sie informacja zwrotna na koncie. wycena to zwloka okolo 1-2 dni najczesciej. Tabela jest aktualizowana codziennie. Pozdrawiam
TaS / 2007-07-15 23:22 / Tysiącznik na forum
raz mi sie udalo tak,ze kupilem jednostki na drugi dzien. w obu wypadkach fundusz ma w statucie zapisane opoznienie - chroni przed nadmiernymi ruchami, sprzyja stabilnosci :)

co do obserwowania innych giełd i ich wpływu na nasza... kiedys znany mi makler powiedzial: "niektórzy obserwuja plamy na słońcu, bo od nich zależą ruchy na giełdzie" jest to jakas prawda, zmiany pola to rozne plony, rozne wyniki rolnictwa, to rozne ceny itp (w stanach sa kontrakty na produkty spożywcze..)
swiat to naczynia połączone - na giełde wpływ ma wszystko :)
blazek999 / 2007-07-14 16:24 / Bywalec forum
elo zaq81
ja inwestuje przez mbank od 2 tygodni i faktycznie są poślizgi w zakupie , wycenie i potwierdzeniu na koncie mbanku. w narzędziach inwestycyjnych na stronie mbanku znajdziesz instrukcje c o i jak..... z osobistych obserwacji : nie ma prowizji od kupna i sprzedaży , pod parasolem konwerttując oszczędzasz pare procent, osobiście kieruje się włanym przeczuciem a poniekąd informacjami czytanymi tu i ówdzie. na money są info na bieżąco z giełd.....
pozdr
afka / 2007-07-14 16:20 / portfel
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/narzedzia/tab_nab.html
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/narzedzia/tab_odk.html

Tu masz dwie tabele: nabycia i odkupienia jednostek, zapoznaj się z nią a wszystko będzie jasne:)
nowicjusz1982 / 2007-07-14 16:46 / Dzieciak *€* forum
hehe ja tez juz to obcykalem ale nie mam jak zalozyc konta :((((
blazek999 / 2007-07-14 16:56 / Bywalec forum
nowicjusz
przecież klikasz w mbanku załóż konto i to wszystko
jeśli masz inny problem napisz może Ci pomoge
nowicjusz1982 / 2007-07-14 17:14 / Dzieciak *€* forum
mam taki ze ni mieszkam w polsce:( i nie mam mozliwosci podpisania umowy mozna to obejsc??
Taxik / 85.89.183.* / 2007-07-14 22:10
MOżesz zlozyc wniosek podając adres korespondencyjny za granicą. Jedyny minus to konieczność podpisania dokumentów u urzędnika konsularnego.
nowicjusz1982 / 2007-07-14 22:36 / Dzieciak *€* forum
to mnie tez bardzo nie urzadza bo mam kawalek do bruxeli a poza tym do kosula sie dostac to trudna sprawa ale dzieki za odpowiedz moze kupie bilet na rano do polski a wieczorem wroce ale jeszcze to przemysla bo jakby niebylo to koszt 1000pln :) moze wytrzymam do wrzesnia
blazek999 / 2007-07-14 17:26 / Bywalec forum
hemm...
no cóż to faktycznie problem i na to pytanie nie znam odpowiedzi .....wyślij mejla do banku to napiszą ... tak sądze
nowicjusz1982 / 2007-07-14 17:30 / Dzieciak *€* forum
sadze ze umowe musze podpisac takze narazie cala kaska na dws top 50 i do 20 sierpnia bede tam mial +/- 15 ,09 bede w polsce to otworze w mbanku i zobaczymy :)) a teraz inne pytanie czy adres korespondencji moge podac poza polska ?? i czy telefon kontaktowy moze byc poza polska ??
Taxik / 85.89.183.* / 2007-07-14 22:10
Podac możesz. Ale pod niego nie zadzwonią.
blazek999 / 2007-07-14 16:25 / Bywalec forum
uppssss...
wyprzedziłaś mnie.....
jak zacząłem to nie było Twego posta :)
ciulacz / 195.205.2.* / 2007-07-14 17:16
witam
nie rozumiem płace za nabycie i sprzedaz czy nie tabela pokazuje oplaty minimalne ,a po wejsciu w fundusze pisze brak oplat ?
blazek999 / 2007-07-14 17:29 / Bywalec forum
ciulacz
wpłaty minimalne nie opłaty tzn. ile minimum musisz zainwestować by otworzyć rejestr....
a opłat brak poza opłatą za zarządzanie , która jest wliczona w cene jednostki... czyli faktycznie jej nie widzisz bo jest już doliczona... ;)
afka / 2007-07-14 17:29 / portfel
nie ma opłat manipulacyjnych, nie wiem na jaką tabele spoglądasz...
nowicjusz1982 / 2007-07-14 17:27 / Dzieciak *€* forum
w mbanku nie placisz za zakuz i zbyt :))
zaq81 / 2007-07-14 22:32 / portfel
Afka dzięki za linki
rozumiem że jeśli zlecę zakup od dziś do 16 07 do 6 rano przykładowo jednostek AIG FIO Akcji to jednostki zakupił bym w wycenie która padła 16 07 a nabył bym je dzień później
tak ????
proszę jeszcze o dobre linki do informacji o giełdzie Tokijskiej czy Nowo Jorskiej..........
afka / 2007-07-16 10:09 / portfel
jesli siedzisz na kompie wieczorami i nocą to warto spojrzeć tu jak giełda "idzie" w USA. Bedziesz wiedział jak mniej więcej będzie wyglądał przyszły dzień na GPW. http://finance.yahoo.com/
zaq81 / 2007-07-16 16:39 / portfel
dzięki :) AFKA
jak wróce do domu to sobie dodam do ulubionych :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy