zakup mieszkania z rynku wtórnego

krzychch / 2005-12-28 21:51
Proszę o poradę. Kupiłem mieszkanie z rynku wtornego i poinformowano mnie że Urzad Skarbowy w okresie 5 lat może sprawdzić czy wartość mieszkania nie została zaniżona. Co należy zrobić aby ewentualnie przyspieszyć kontrolę lub tej kontroli uniknąć - skąd mam wiedzieć że US nie będzie miał zastrzeżeń ??
Dziekuję za pomoc i pozdrawiam!
Wyświetlaj:
sara / 80.50.255.* / 2006-01-15 21:01
Ja poprostu jakies 3 dni po zakupie mieszkania poszlam do US i przy mnie pani sprawdila czy wartosc mieszkania nie jest zanizona i od razu wiedzialam na czym stoje:) pozdrawiam
jozue / 87.207.252.* / 2006-01-08 22:01
Musiasz napisać do urzędu skarbowego iż dokonałaeś akupu mieszkania oraz zapytać czy urząd kwestionuje kwotę zakupu, odpowiedź urzędu nastąpi po terminie 1 miesiąca i jest dla ciebie praktycznie wiążąca, pismo do urzędu skarbowego wyślij około 5 tygodni od zakupu.pozdrawiam
rafa / 83.7.222.* / 2005-12-29 12:50
jesli masz zrobiona wycene i cena na akcie notarialnym jest adekwatna do niej to urzad raczej sie nie przyczepi i nie bedzie powolywal swoich bieglych no chyba ze wycena jest sfalszowana. gdyby cena byla zanizona to notarisz ma obowiazek Cie o tym poinformowac i powiedziec jakie moga byc tego konsekwencje. w przypadku gdy cena jest duzo nizsza niz wycena mieszkania radze zaplacic podatek od kwoty ktora jest na wycenie wtedy nie bedziesz musial placic odsetek. bo przez 5 lat potrafi sie uzbierac sporo.
krzychch / 2005-12-29 13:27
Wycenę sporządzał bank w którym zaciągałem kredyt. Także fizycznie tej wyceny nie posiadam. Notariusz jedynie wspomniał przy podpisaniu umowy żeby ewentualnie zgłosic do US aby sprawdzili wartość teraz a nie za 5 lat :+( .

Najnowsze wpisy