Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

zakup przed rozpoczęciem sesji: PKC czy z limitem ceny (z limitem aktywacji ?) ? jak lepiej?

zakup przed rozpoczęciem sesji: PKC czy z limitem ceny (z limitem aktywacji ?) ? jak lepiej?

swierzak / 2009-02-06 22:35
w poniedziałek zamierzam kupic sobie kilka akcji cersanitu, ale nie bedzie mnie wtedy w domu , wiec chce zlozyc zlecenie przed otwarciem sesji, czy lepiej bedzie dac zlecenie PKC czy zlecenie z limitem ceny (ewentualnie limitem aktywacji) ???
Wyświetlaj:
fazik_nielogo / 94.75.73.* / 2009-02-06 22:46
Wszystko zalezy od Twoich wyliczeń i strategii jaką się posługujesz
pamiętaj też o PCRO

Jeżeli dasz PKC lub PCRO, kupisz prawie na pewno ale nie wiesz po jakiej cenie i to już na otwarciu
Jeżeli z limitem - możesz nie kupić na otwarciu ale np w trakcie sesji jeśli kurs osiągnie limit.
swierzak / 2009-02-07 08:16
no wlasnie kicha jest tego rodzaju, ze od 6 do 14 pracuję, a przewiduje, ze cena bedzie wzrastac od rana do popoludnia w poniedziałek :/ w mbanku nie ma PCRO :/ dotychczas kupowałem certyfikaty rccruaopen w godzinach popoludniowych i niezle na tym wyszedłem, ale z polskimi akcjami jest troche inaczej zwłaszcza ten tydzien zapowiada sie wzrostowo od rana.
fazik / 2009-02-07 09:07 / "Gpw-racer"
Możesz złożyć po cenie max, jaką chcesz dać na otwarcie (limit ceny).

Jeśli otworzy się niżej, kupisz niżej.
Jeśli otworzy się wyżej, może spadnie w trakcie sesji i może kupisz po cenie.
swierzak / 2009-02-07 09:42
a jeszcze taka sprawa: oczywiście nie moge dac limitu ceny niższego niz poprzedni kurs zamknięcia - bo zlecenie na otwarciu zostanie odrzucone (a jesli tak to o ile musi byc limit ceny wyzszy od kursu zamknięcia? sa jakies wytyczne? moge dac 1 gr wiecej?), ale zostanie odrzucone całkowicie, czy tylko na otwarciu i potem jesli kurs spadnie w trakcie sesji to zostanie zrealizowane? czy od razu na otwarciu ląduje bezpowrotnie w koszu?
fazik / 2009-02-07 10:01 / "Gpw-racer"
mylisz limit ceny z limitem aktywacji

limit ceny możesz ustawić dowolny.

limit aktywacji musi być wyższy od ostatniego kursu przy zleceniu kupna i niższy przy zleceniu sprzedaży.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy