Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zaledwie dzień po katastrofie robią sobie jaja z tragedii

Zaledwie dzień po katastrofie robią sobie jaja z tragedii

Wyświetlaj:
pomo dore / 2012-03-05 10:00 / Tysiącznik na forum
odnośnie ogłaszania żałoby narodowej- pamiętam ze nasze "obiektywne" media wysmiewały się z Kaczyńskiego że ogłasza żałobę narodową przy każdej okazji (np te 20 czy 30 osób z autobusu we Francji)Teraz zgineło tylko 16 osób a żałoba juz jest. Mam nadzieję ze GW potępi prezydenta za jej ogłoszenie
roti / 193.111.166.* / 2012-03-05 09:41
panie chochołoski idź pan do tvn-u tam lepiej płacą i tam możesz pan swoją prawdę i g..prawdę wciskać całą dobę!
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-05 09:27
Obronca sie tuska sie znalazl? Zobaczcie - tenwciaz luski na oczach ma albo mu podniesli gaze za manipulowanie. Panie Cholchołowski - to maszynista winny - bo ciemno bylo a jemu chcialo sie jechac . I na pewno niektorzy pasazerowie naciskali - na pewno!! Wiec to ten maszynista winny i koniec - TVN - potwierdzi bez wachania. A tutaj o zachowaniu tuskopajaca:
"W tragicznej „klasyce”, jak to w klasyce, wszystko jest powtarzalne. Oczywiście nie mam pojęcia co się stało, że się stało, ale z całą pewnością, i zanim cokolwiek usłyszałem, byłem w stanie przewidzieć pakiet działań i stwierdzeń. Pierwsze stwierdzenie zawsze jest osłonowe: „nie szukajmy winnych na tym etapie”, „nie zbijajmy kapitału politycznego na tragedii”. Za tym stwierdzeniem idzie działanie, czyli w nocy, jak nie samolotem lub helikopterem, to zwartą kolumną limuzyn na miejsce katastrofy jedzie Tusk i przecież nie po kapitał jedzie, ale jako wybitny ratownik od katastrof wszelakich. Jego obecność nie absorbuje wojewodów, nie trzeba mu zabezpieczyć warunków bezpieczeństwa, kawy w termosie, sierotek z kwiatami i tak dalej. Słowem na miejscu zdarzenia, gdzie liczy się czas i zapanowanie nad chaosem, pojawia się ktoś, kto samą swoją obecnością komplikuje akcję ratunkową, mówiąc wprost zawraca dupę. Po takim zdaniu pojawia się inna klasyka. Jakby nie pojechał ty by pisali, że bydlak. Nie wiem kto i co by napisał, ja nic bym nie pisał, bo i Tusk i każdy inny premier tak jest potrzebny na wałach i torach jak przysłowiowy wrzód na „d”. Następne stwierdzenie – fachowcy się powinni tym zająć, a nie amatorzy. Ano właśnie, to niech amatorzy nie robią cyrku na miejscu wypadku, tylko siedzą na tyłku w swoich gabinetach i zachodzą w łeb, co tym razem spieprzyli? Skoro się nie zna, skoro nie potrafi, skoro nie ma kompetencji, to po co tam lezie? Po kapitał polityczny, po nic innego. Zresztą jak widać na tragicznym obrazku, na torach pojawiło się trzech wysokich rangą polityków: premier, minister transportu, minister spraw wewnętrznych. Prawie do posiedzenia rady ministrów doszło, a powód oprócz kapitału jest prosty. Oni wszyscy wiedzą, że niezależnie od tego, co było przyczyną wypadku, kolej w ostatnich latach jest w takim stanie, w którym niewiarygodnym sukcesem jest napisanie rozkładu jazdy. Boją się kto beknie za burdel i tyle.
Czy mam siedzieć cicho, bo „na tym etapie”, bo „hiena cmentarna? Nie ja tu jestem hieną cmentarną jeśli już, ale zgraja politycznych ignorantów biegnąca z pełnymi gaciami po alibi dla siebie – fotki na tle tragedii. Dale z klasyką jest niezmiennie klasycznie, zaprzęga się do ocen cały okres i jednak natychmiast znajdują się winni – wszyscy jesteśmy winni. Rzecz w tym, że w przyrodzie istnieje coś takiego jak statystyka, a z tej wynika, że od 1990 roku do dziś, ponad połowa wypadków kolejowych wydarzyła się przez ostatnie pięć lat. Zatem nie wszyscy są winni, w każdym razie nie wszyscy jednakowo. Sam na przykład, w bezczelności swojej, w ogóle nie czuję się winny, w najmniejszym stopniu. Nie wiem jeszcze jak z komisją do spraw katastrof będzie w szczegółach, ale już wiem jak będzie generalnie – absolutnie apolitycznie i wyjaśnimy każdy detal. Powiedzonko trzeba przetłumaczyć – beknie najniższy z możliwych szczebli, ściągniemy z Internetu parę zdjęć i podpiszemy się pod raportem biegłych, którzy stwierdzą, że jak walnęło to się zderzyło. I niczego nie zarzucam fachowości poszczególnych i potencjalnych fachowców, piszę jedynie, że tacy raczej się w komisjach nie pojawiają. W ostatnim kadrze klasyki, który jeszcze mam siłę opisać, widzę następnego pajaca z orszakiem ochroniarzy, sztabem doradców i kolumna medialną, który na tle zmiażdżonych składów opowiada o „państwie, które zdało egzamin”. Proszę odgadnąć imię pajaca, a komu za mało informacji podpowiem cytatami: „z każdej katastrofy można nauczyć się czegoś dobrego”, „jak najczęściej bywa w tego typu katastrofach w 90% przyczyną jest tak zwany czynnik ludzki”. Klasyka. Każdy wysoko postawiony błazen, który w pierwszych sekundach stwierdził, żeby nie robić kapitału politycznego, był już na miejscu katastrofy i wykonał działanie, które daje mu alibi i buduje polityczny wizerunek zatroskanego ojca narodu, tym razem zatroskanego koleją.
..."
Z blogu Matki Kurki
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 10:02
aa i jeszcze warto dodać że PISowcy jeździli na miejsca tragedi. Ciekawe czy wtedy tenże bloger pisał podobnie?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-05 10:07
Oj pisal, pisal - i to jeszcze jak. Moge cie zapewnic. Ale przejrzal ... dosc szybko, co tobie sie na pewno nie zdarzy.
A co na to media - bo za PIS to wlasnie glowne POmedia pisaly w tym tonie jak bloger, a teraz pisza gdzies tak? Mozesz mi wskazac ..?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 10:24

Oj pisal, pisal - i to jeszcze jak. Moge cie zapewnic

a gdzie to pisał? Bo na jego blogu newsy są od 2008 roku
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-05 12:27
To ty jednak wiesz tyle ile kazdy POsraniec powinine wiedziec.. Idz podziwiaj dalej zielona wyspe na TVN-ie z 4 % PKB i 300 mld od Lewandowskiego i Tuska, czy zachwycaj sie inwestorem katarskim ...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 12:51
ciebie już doszczętnie po%$@ lecz sie człowieku. Co ma katarski inwestor to tego co napisałem?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-05 12:35
A tutaj z 2007 roku:
http://www.tvn24.pl/29,251,24,27476557,75826494,2119702,0,forum.html

- zajelo mi 15 sekund znalezienie tego. Ty nauczony, ze ci sie GW pod nos podstawia, tak pozniej gebe rozdziawiasz ..
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 13:06
już wiem na kim wzorujesz swoje bajkopisarstwo.
Ale nie dopatrzyłem się w podanym linku narzekań na Kaczyńskiego, który jedzie w miejsce katastrofy.

Ty nauczony, ze ci sie GW pod nos podstawia, tak pozniej gebe rozdziawiasz ..

Znowu podłe manipulacje z twojej strony? Ty to chyba musisz być na etacie w sekcie, bo za darmo takich głupot być chyba nie wypisywał (jak niegdyś ARCH, który to dwa tygodnie po wyborach musiał odejść z piastowanej funkcji, naczelnego Goebbelsa PISu na Money)
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 10:13
ty jesteś specem od TVN i GW więc ty mi to wskaż. Skoro potrafisz wskazywać bajkopisarzy tzn blogerów i ich pamiętniki to z tym też sobie dasz rady
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-05 12:42
Znow nie zrozumiales o co chodzi? Matematyki na maturze chyba nie bylo co? To ty masz mi wskazac w swoich cudownych POmediach potepianie Komurkowskiego i Tuskodyzmy za szopke polityczna wokol katastrofy..? Bo za PIS bylo to normą - zrobisz to czy nie?
A zlota mysl twojego prezydenta Komorkowskiego slyszales? O edukacyjnym znaczeniu katastrofy ..? A kilka dni temu tez cos tamtak wybeltal o stadionie narodowym, ze az Konowicz przy tym by sie zarumienil ...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 12:57

Znow nie zrozumiales o co chodzi?

nie, to zn owu ty nic nie zajarzyłeś.
To ty masz mi wskazac w swoich cudownych POmediach potepianie Komurkowskiego i Tuskodyzmy za szopke polityczna wokol katastrofy..? Bo za PIS bylo to normą - zrobisz to czy nie?

gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to może nie musiałbym się powtarzać. No ale nie mogę ci pokazać, bo to ty lubisz opisywać te media, nie ja. To ty najwidoczniej lubisz je czytać/oglądać nie ja, więc dlaczego ja mam ci wskazywać coś?
Także skończ kłamać psycholu
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 09:46
gdyby nie przyjechał Tusk na miejsce katastrofy to jest na 100% pewne że byłby głosy, że Tusk ma to gdzieś i że nawet nie chciało mu sie przyjechać - tak czy tak byłaby krytyka. To pewne jak śmierć i podatki. Ale niech sobie oszołomy piszą dalej swoje prawdy
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-05 09:57
Tutaj dyzma cos mowi o wspanialych osoagnieciach kolejnego poddyzmy od marketingu i politologi, Nowaku:
"Tusk ocenił, że Nowakowi i jego zastępcy ds. kolei udało się uporządkować kwestie związane z rozkładem jazdy. - Obaj poinformowali mnie o czymś, co brzmi aż nieprawdopodobnie (...), że uzyskaliśmy poprzez racjonalizację rozkładów jazdy pociągów (...) rekordowy jak na polskie standardy poziom punktualności pociągów - powiedział.

- Jeśli chodzi o styczeń, podobno jest porównywalny z punktualnością Deutsche Bahn - dodał Tusk. Zażartował jednak, że na razie nie bierze odpowiedzialności za tę informację.
..."

To bylo 6 dni temu ..
Czego teh prostak i cwok sie nie tknie, o czym nie wspomni to wszystko sie sypie. Znasz jakiegos wiekszego Jonasz niz plemeil? Wskaz mi!
te / 89.75.32.* / 2012-03-05 09:11
Za bezpieczeństwo odpowiada rząd i jest jego psim obowiązkiem go zapewnić. Jak doszło do katastrofy to zaraz zjechali się politycy rządowi by próbować ratować sytuacje bo każdy dobrze wie jak strasznie zaniedbana jest infrastruktura kolejowa. 70 spółek kolejowych i tyleż ciepłych rad nadzorczych gdzie POwiacy wyciskają pieniążki a bezpieczeństwo schodzi na dalszy plan.
Elektro Devil / 2012-03-05 08:33 / Tysiącznik na forum
PO-wcy, Palikotowcy i ich GWno nie mieli skrupułów na 5 min po katastrofie smoleńskiej ogłosić winnego, który nie mógł się już bronić.

Pospieszalski i GP tylko delikatnie opisuje do jakiej sytuacji rząd doprowadził polską kolej.

Cała idea zarządzania ludzi z PO mieści się w słowach; " Kraść ile wlezie, ostatni gasi światło"
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 08:43

ospieszalski i GP tylko delikatnie opisuje do jakiej sytuacji rząd doprowadził polską kolej.

no do jakiej? Ile było wypadków na koleji podczas 2 lat rządzenia PISu (a ile by było, gdyby rządzili 5 lat?) a ile za czasów PO?
Człowieku, nawet w takiej sytuacji nie potrafisz znaleźć w sobie resztek obiektywizmu, no to już jest dramat po prostu.


PO-wcy, Palikotowcy i ich GWno nie mieli skrupułów na 5 min po katastrofie smoleńskiej ogłosić winnego, który nie mógł się już bronić.

jakiś przykład?
pomo dore / 2012-03-05 09:37 / Tysiącznik na forum

PO-wcy, Palikotowcy i ich GWno nie mieli skrupułów na 5 min po katastrofie smoleńskiej ogłosić winnego, który nie mógł się już bronić.

jakiś przykład?

no ja pamiętam że stwierdzili ze to bląd pilota. tego samego dnia albo nastepnego.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 09:41
chodziło mi bardziej o to, czy było coś takiego, że od razu wina spadła na PISowców
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-05 10:02
Czy ty masz skleorze? Teoria o winie pilotow i naciskach (PIS-owskich) poajwily sie juz w godzine, dwie po katastrofie ... Pijany Balkszczyk poszedl w swiat, a teraz wiadomo, ze to bylo jednoi wielkie klamstow. Dla takich to wlasnie ekonoistow jak ty.
O kontrolerach zapewniajacych o "super sciezce i kursie" juz nie wspomne - tych nawet palcem polskich prokuratorow nie tknieto, zdaje mi sie. Tutaj tez maszynista jest juz winnym - pedzil w ciemnosci i nacisakli go pasazerowie - to tak juz z gory ci podam wersje abys wiedzial co oficjalnie pisac ...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 10:11
nie należę do twojej sekty żeby ktoś mi z góry musiał coś nakazywać. Nie mierz innych swoją miarą.
Jakoś nie pamiętam, żeby 5 minut po katastrofie były takie teksty, no ale ja nie czytam widać tak namiętnie GW jak ty, więc nie mogę o tym wiedzieć.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-05 12:44
Na TVN-ie byly juz pierwsze wzmianki o winie pliotow i sugestiach naciskow okolo 1,5 - 2 godzin po katastrofie - mam ci znow znalezc link, czy tym razem sam sobie dasz rade..?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 13:11
były zapewne rozpatrywane różne możliwosci wydarzeń, jak to przy katastrofie. A czy pospieszalski i sakiewicz też różne możliwości przedstawili czy tylko jedną zgodną z myślą sekty? Ot taka mała subtelna różnica w przekazie.
mika / 193.111.166.* / 2012-03-05 08:15
Bardzo dziękuję za ten artykuł. Jestem Polką bez przymiotników.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-05 08:09

Jeśli takie słowa wypowiadają prawdziwi Polacy na wiecach dla prawdziwych Polaków, to chcę pozostać po prostu Polakiem

o i ten tekst mi się podoba.
Wielu narzeka na GW i TVN i jednocześnie lubi cytować swoje ulubione media jak właśnie GP. Ot taka hipokryzja "prawdziwych" Polaków. Także, cytujcie sobie dalej GP, wszak tam są sami rzetelni dziennikarze, dla których prawda jest najważniejsza, prawada tylko czyja prawda?
MN4 / 212.109.148.* / 2012-03-05 08:00
1. Polska zniszczona przez Tuska wygląda tragicznie, gorzej niż po bankructwie kraju za Jaruzelskiego.
2. Za Gierka było lepiej. Postawić mu pomnik.
3. Za Gomułki kraju nie rozkradał obcy kapitał.
To może PiS i Rydzyk założą partię komunistyczną, bo nawet SLD takich bredni nie sprzedaje ciemnemu ludowi.
POO / 83.14.11.* / 2012-03-05 07:47
to gdzie pan był, coby w ic obronie stanąć.
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy