Forum Forum emerytalneZUS

Zaległe składki OFE do odzysku

Zaległe składki OFE do odzysku

wiktor / .* / 2003-04-14 21:09
Komentarze do wiadomości: Zaległe składki OFE do odzysku.
Wyświetlaj:
Przemek / .* / 2004-11-03 21:07
ZUS to państwo w państwie. Ja podlegam pod odział Ostrów Wlkp. od ponad 3 lat próbuję wyegzekwować zaległe składki do OFE. panie tłumaczą mi, że skaner źle zeskanował moje dane. Mój płatnik odprowadza regularnie składki. Moja korespondencja z ZUS to już pokaźny segregator;-(Problem rozbija sie o to, że 1 raz "skaner" źle zeskanował moje imię PRZEIWYSIAW zamiast Przemysław. Ciekawe, czy w ZUS skanery obsługują idioci, czy homo sapiens sapiens?W wyniku super skanowania powstały 2 "różne" konta, a kont nie można scalić, bo system opracowuje słynna firma PROKOM...
Elżbieta z Warszawy / .* / 2003-04-28 20:20
90% błędów w identyfikacji ubezpieczonych to błędnie odczytane przez skanery w ZUS dane. Oprócz tego niemożność ich poprawienia poprzez przekazanie do ZUS kserokopi poprawnego dokumentu, bo ZUS nie chce ich poprawiać, nawet gdy błąd jest z ich winy. Ponadto brak składki z tytułu np. otrzymania przez pracownika zasiłku z ubezpieczenia ZUS, który jest wykazywany w danej deklaracji np za 04.2003 przerwa chorobowa z datą 01.03.-31.03. lub z tytuł tzw 30krotności. Rozmowy w tytm zakresie kończą się stwierdzeniem: za wszystkie błędy odpowiada płatnik. Nawet za takie które wynikają z nie przeliczania składek (nie sprawdzania) w druku RCA przez program.
tagore / .* / 2003-04-15 12:04
dlaczego zus nie występuje w imieniu poszkodowanych ?
zoil / .* / 2003-04-16 13:01
bo zus nie występuje w imieniu poszkodowanych przez zus
wiktor / .* / 2003-04-14 21:09
i znowu nas okradli

Najnowsze wpisy