Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Założenie firmy-handel komputerami itp-kilka pytań:)

Założenie firmy-handel komputerami itp-kilka pytań:)

skomentuj
KMM / 81.219.120.* / 2010-09-21 19:32
Witam,
Mam kilka pytań dotyczących założenia działalności gospodarczej. Chciałbym założyć firmę zajmującą się sprzedażą sprzętu komputerowego, RTV itp. Będzie to firma oczywiście 1-os, przynajmniej na razie. Jako lokal na początku chciałbym mieć moje miejsce zamieszkania a więc dom moich rodziców. I tu pierwsze pytanie:

1. Jak wyglądać musi wtedy taki lokal? Tzn. chodzi mi oto, że rodzice muszą mi wystawić jakąś umowę wynajmu? Będą musieli od tego odprowadzać jakiś podatek? W jaki sposób można to załatwić żeby było tanio i ogólnie „fajnie”?

2. Czy przy takiej działalności, niezależnie od wyboru formy opodatkowania, musze mieć jakąś kasę fiskalną i przy każdej sprzedaży wystawiać paragony itd.?

3. Jak wygląda kwestia zakupu towaru (do dalszej odsprzedaży oczywiście): musze kupować towar od firm, na który będę miał wystawione jakieś faktury? Czy np. mogę też kupować sprzęt od osób fizycznych, czyli np. prowadzić również skup używanego sprzętu czy też kupować sprzęt np. na aukcjach internetowych od osób fizycznych?

4. Wiem, że przez pierwsze 2 lata mam ten niższy ZUS. Jeżeli np. dana działalność będę prowadził tylko np. przez 1 rok a potem ją zlikwiduje to czy jeśli kiedyś później założę kolejną nowa działalność to będę musiał już płacić pełny ZUS czy może ten 1 rok, który jeszcze mi został będzie mnie obowiązywał i będę mógł płacić ten niższy ZUS.

5. Jak wygląda sprawa „zawieszenia działalności”? Istnieje coś takiego? Mogę przez jakiś czas zawiesić działalność i nie płacić wtedy żadnych Zusów i podatków, a potem po jakimś czasie znowu ją wznowić?

6. Przy takiej działalności, jaką wyżej opisałem, który rodzaj formy opodatkowania byście mi doradzali?

7. Z jakimi ogólnie kosztami musze się liczyć miesięcznie prowadząc taką działalność? Wiem, że na pewno musze płacić ZUS 230zł/ miesięcznie a po 2 latach ok. 800zł, ale co jeszcze do tego dochodzi miesięcznie?
Wyświetlaj:
tomaszinwest / 85.28.130.* / 2010-12-11 15:42
Jeżeli prowadzisz własną firmę lub masz zamiar założyć własny biznes w najbliższej przyszłości, to jednym z pytań, które będzie wciąż powracać, jest:
Jak zapewnić sobie tłumy bogatych klientów nawet w czasie recesji i zagwarantować dynamiczny rozwój swojej firmy?
Na początek jednak pomyśl o największej barierze, która powoduje, że tylko garstka ludzi decyduje się na tak odważny krok jak założenie firmy. Ta bariera wyraża się w pytaniach. Co stanie się, gdy:
* nikt nie będzie chciał kupić mojego produktu?
* nie zdobędę wystarczającej liczby klientów?
* klienci nie będą do mnie wracać?

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w poniższej znakomitej publikacji:

http://rozwoj-firmy.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub przeglądnąć cały ciekawy i pomocny dział z dziedziny przedsiebiorczosci:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2128/

Polecam i powodzenia w biznesie
M
KMM / 77.254.138.* / 2010-09-23 17:20
A jak wygląda kwestia zakupu towaru? Mogę kupowac towar od osób fizycznych bez faktur i potem go sprzedać? Np zakupić na aukcji od kogoś?
szklarek / 2010-09-21 23:16
1. umowa bezpłatnego użyczenia
4. ulga "nie przechodzi" na inne lata. Kolejny raz masz do niej prawo zakładając kolejną DG po zamknięciu pierwszej i nie wcześniej niż po 5 latach.
5. zawieszenie jest możliwe najdłużej na 24 miesiące. W tym czasie jesteś wyrejestrowany z ZUS, siłą rzeczy nie ma też z niej podatku, bo dochód=0, ale nadal dla US jesteś prowadzącym DG.
7. Dokładniej 233,32 to składka zdrowotna w 2010 r. Poza nią płacisz składki społeczne i to na nie obowiązuje ta 2letna ulga ZUS-owa. Społeczne w 2010 r. to 107,43 zł bez chorobowego, które jest dobrowolne.

Składki tu:
http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskazniki/wskazniki/ubezpieczenia/

Przede wszystkim poczytaj ten elementarz:
http://msp.money.pl/wiadomosci/zakladam_firme/
ananasek1977 / 46.186.32.* / 2011-04-08 11:30
chłopie nie pakuj sie w handel takimi rzeczami , zoriętowałes sie jakie ceny proponuja ci dystrybutorzy , np AB S.A. albo INCOM albo ABC DATA to totalny shit , sami zarabiaja miliony a tobie nie dadza nic kompletnie , tamniej kupisz na allegro niz u nich wiec jaki w tym interes ,wiem cos o tym bo zajmowałem sie tym i rzuciłem po pół roku
skomentuj

Najnowsze wpisy