Forum Forum dla firmZakładanie firmy

założenie polsko-angielskiej firmy - najoptymalniejszy scenariusz?

założenie polsko-angielskiej firmy - najoptymalniejszy scenariusz?

Pawel_UK / 77.44.20.* / 2008-08-11 14:12
Witam serdecznie,
Obecnie żyję i pracuję w UK jednak z powodów osobistych planuję powrót do Polski. Z uwagi na wykonywany zawód (webdesigner) mój pracodawca zaproponował mi dalszą współpracę, a jednocześnie ofertę założenia firmy w Polsce tak by mógł płacić mi dalej stałą miesięczną pensję a ja mógłbym wykonywać niezbędną prace zdalnie. Rozpatrywaliśmy scenraiusz założenia spólki z o. o. jednak kapitał minimalny oraz wymóg siedziby firmy dyskwalifikuje ten pomysł. Chciałbym na poczatku pracować z domu, a mój pracodawca oczekuje, że koszta tego przedsięwzięcia będą mniejsze, a nie większe, czyli wynajmowanie lokalu na początku nie wchodzi w grę. Czy istnieje jakiś optymalny scenariusz w takim przypadku? Czy jeśli sam założe działalność gospodarczą, będe mógł wystawiać fakturę firmie w UK i jak będzie wyglądać sprawa VATu na tego typu usługi. Za wszelkie informację z góry dziękuje.
Wyświetlaj:
inoxoConsult / 2008-09-10 14:14
witam,
Jeżeli interesuje Pana spółka zo.o.Polecam Spółkę Ltd bez wkładu.
Zapraszam na naszą stronę www.inoxo.pl
Pozdrawiam
Krystian
jbem / 2008-08-12 13:48 / Jacek Bem, doradca klienta
Rozpatrywany przez Pana scenariusz pracy w Polsce na rzecz angielskiego podmiotu w charakterze webdesignera w 100% kwalifikuje się do założenia jednoosobowej firmy. Jej rejestracja nie wymaga kapitału zakładowego, a urzędowe koszty są niewielkie. Nie ma równiez przeciwwskazań aby zarejestrował Pan firmę we własnym mieszkaniu. Lokal nie jest Panu niezbędny. Ponadto wykorzystywanie własnego mieszkania do prowadzenia działalności daje korzyść w postaci mozliwości wliczania części kosztów utrzymania mieszkania, mediów w koszty działalności gospodarczej.
Wystawianie faktury podmiotowi z UK wymaga rejestracji jako podatnik VAT-UE. Osoba, która mieszka na terenie Polski, posiadająca siedzibę w Polsce, w RP płaci podatek dochodowy i podatek VAT.
Ponieważ tematyka zakładania działalności gospodarczej jest dosyć szeroka, pomocna może okazać się Panu konsultacja z tego zakresu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Jacek Bem doradca klienta

jbem@sohofinannce.pl

SOHOfinance

kredyty, inwestycje, podatki, księgowość, ubezpieczenia-kompleksowa opieka
doświadczonychdoradców.

Najnowsze wpisy