zamiana funduszy?

ipat / 2007-08-12 16:04
Ponad rok temu kupiłam za dość dużą kwotę Skarbiec Waga i Allianz Aktywnej Alokacji.Nie było wtedy opłat manipulacyjnych.
Wiem co się obecnie dzieje na giełdzie. Co teraz robić? Zamienić na pieniężne, a jak się uspokoi wrócić? Co wtedy z opłatami?
Jutro muszę coś zdecydować i w związku z tym mam niedzielę "do tyłu".
Proszę o poradę.
Wyświetlaj:
cortez / 2007-08-13 20:45 / Bywalec forum
są to fundy z założenia bezpieczniejsze od akcyjnych, więc jeśli w najbliższym czasie gotówka z tych fundusz nie jest Ci potrzebna, to nie widzę powodów, żeby tak "grać" jak proponujesz. Bez nerwowych ruchów i powinno być ok:)
jan kowalski / 2007-08-12 20:04 / Tysiącznik na forum
skoro zainwestowałaś ponad rok temu, to masz jeszcze troche czasu zanim zaczniesz ponosić straty. Lepiej zaczekać zamiast wykonywać gwałtowne i niekontrolowane ruchy. Fundusze mieszane, z dużą ilością obligacji i bonów są na razie bezpieczne. Jeśli zechcesz konwertowąc, to niestety będziesz musiała odprowadzić podatek belki. Szkoda tej kasy.
ipat / 2007-08-12 20:22
Skarbiec jest pod parasolem, Allianz chyba nie. Nie stracę więc na podatku, a raczej na opłatach przy zamianie. Te straty mogą być jednak mniejsze niż związane z sytuacją ja ka jeszcze może być na giełdzie.
Czy Skarbiec Waga i Allianz Akt. Alok. mogą wycofywać środki z akcji? Wiem, że niektóre fundusze tak się zabezpieczają w złych warunkach.
jan kowalski / 2007-08-12 21:13 / Tysiącznik na forum
przy zamianie czyli konwersji TFI raczej dodatkowych opłat nie pobierają, ale proponuję to sprawdzić. Na razie nic strasznego na gieldzie się nie dzieje, a posiadając fundusze mieszane lepiej zachowaj spokój i nie poddawaj się panice. Strach jest najgorszym doradcą.
TaS / 2007-08-12 17:20 / Tysiącznik na forum
ja bym nic nie mieszał...
to sa raczej spokojne fundusze :)
ipat / 2007-08-12 19:56
TaS, dzięki za radę.
Uspokajasz, czyli z tymi funduszami mogę spać spokojnie?
A jeśli "doły" potrwają kilka miesięcy, jak tutaj niektórzy przewidują?
TaS / 2007-08-12 21:32 / Tysiącznik na forum
hmmm,

spać spokojnie to możesz tylko gdy nic nie masz i nic Ci zabrać nie można i niczego Ci nie brakuje... a na to trzeba być bezrobotnym bankrutem w Niemczech...

odpowiedz sobie na proste pytanie: czy potrzebuje tych pieniędzy w najblizszym czasie?
jesli nie - to "lej" na wszystko.
jeśli tak - t część zamień na lokatke...

tyle :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy