Forum Forum inwestycyjneForex

zamiana zlotowki na funta

zamiana zlotowki na funta

Dorotaxxx / 194.88.224.* / 2008-10-29 17:13
no i doigralam sie funt poszedl do gory bardzo mocno a juz myslalm ze bedzie coraz taniej zeby zamienic zlotowki na funty i oczywiscie najkorzystniej dla mnie i co teraz. czy ktos ma jakis pomysl czy poczekac jak myslicie moze sa jeszce jakies rozwiazania nie wiem prosze o pomoc.
pozdrowienia
Wyświetlaj:
navi / 2008-10-30 09:10 / Bywalec forum
Złotówka się umacnia i to dość gwałtownie. Jeśli dzisiaj umocni się jeszcze o kilka % to może nastąpić drobna korekta w piątek, ale stabilizacja na poziomie EUR 3.3, USD 2,5 i GBP 4,1 jest bardzo możliwa. No i gdy Polacy z GB przyjadą na święta to funt jeszcze trochę spadnie.
23 / 85.222.86.* / 2008-10-29 22:31
Nie czekaj..jezeli chcesz kupić tanie funty to kup jutro najpóźniej... i to raczej nie po południu
PLN za chwile się dalej osłabi ..
To byla tylko korekta..i sie już skończyła.

Oczywiście decyzja należy do Ciebie...
KLOC / 83.26.96.* / 2008-10-30 17:36
dlaczego myślisz ze PLN sie zacznie osłabiac?masz jakies zródła rzetelnych informacji?
23 / 85.222.86.* / 2008-10-30 20:31
Dlatego, że zmienił się 5 letni trend USD/PLN i CHF/PLN co było spowodowane analogiczną zmianą trenduUSD/EUR.
Zmiana trendu USD/EUR była spowodowana spadkiem cen surowców a szcególnie ropy naftowej z którą USD jest odwrotnie skorelowany.
Wzrost cen surowców powoduje spadek USD i wzrost presji inflacyjnej.Z kolej spadek cen surowców wzrost USD.
Ropa będzie jeszce tanieć do ok. 30-35 USD.
Arek Marczewski / 79.75.243.* / 2008-10-30 19:47
Wg Forecast Histogram najwiekszch Bankow analizujacych sytuacje finasowa w Polsce
Funt powinien kosztowac pod koniec roku 6zl i to bedzie jego szczytowa wartoscia.
Rok 2009 zlotowka moze sie umacniac powodujac obnizenie wartosci funta do 5.50 - Q3 09.

Bez wzgledu na to czy rodacy z GB przywiaza do Polski na swieta prezenty (bo prawie wszystko jest to tansze niz w Polsce - nawet Polskie Ptasie Mleczko!) czy funty.

Pozdrowienia z Londynu

Arek
emiliabe / 2008-11-04 16:20
A czy rzekomy spadek wartości złotówki nie będzie miał miejsca z powodu sztucznie napompowanej złotówki?? Jak działa ten mechanizm? Rozumiem, że chodzi o manipulację rządu? Pozdrawiam
KLOC / 83.26.214.* / 2008-11-03 15:08
[patrząc na to co dzisiaj sie dzieje nie za bardzo wierzę w to ze funt pójdzie w góre...co sądzisz o obecnej sytuacji i kiedy należy spodziewać się wzrostów?
23 / 85.222.86.* / 2008-11-06 19:08
NIe zmieniam zdania, "trend is your friend", trend tak jak pisałem się zmienił i PLN będzie słabł. Oczywiści będą wzrosty i lokalne spadki ale generalny trend jest na osłabienie PLN. USD bedzie się umacniał w stosunku do wszystkich walut. Źródło przede wszystkim spadek cen ropy i złota. A tak na prawde wszystkich surowców.

To co właśnie oglądaliśmy na forexie od 29 do dzisiaj to takie lokalne ruchy nie mające "znaczenie" jeżeli mówimy w terminie miesiecy czy lat. Ponadto jak spojrzysz na poszcególne waluty to zauważysz, zę każda ma pewną specyfikę i przenosi się to na notowania w stosunku do USD i PLN.

USD jest najsilniejszą walutą i PLN będzie do niej tracił najbardziej. Potem będzie CHF a na końcu jest z tej trójki GBP. Jak widać od 29 października USD nie pogłębił swojego lokalnego dołka, CHF wyrównał a GBP pogłębił i dopiero dzisaj zakończył korekte ruchu wzrostowego, który ustanowił max. w dniu 23 pażdziernika.
Przenosi się to na przejrzystośc zmian kursów poszcególnych walut. Dla zainteresowanych -dzisejszy ruch był wczoraj bardzo ładnie widoczny...-) Najładniej chyba na USD.


I na koniec taka uwaga... ma sensu zastanawaić sie codziennie czy wzrosnie czy spadnie, analizowac każdy najmniejszy ruch i analizowac każdy tik....marwić się czy spadnie do 4,3 czy do 4,29-) Nie o to chodzi ...ważne są duże ruchu i pewnośc... Wszystko inne to szum informacyjny...gazety, media, forum ,, wystarczy zobaczyć opinie na każdym forum...-)) i te opinie i pytania ..


Wiekszosć nie ma racji!

Trzeba widzieć daleko
ha23 / 77.253.120.* / 2008-11-06 21:23
ci co nabrali kredytów będa płakac ci co maja zamiar wrocic do polski bedą sie cieszyc
vjarek / 2008-10-29 17:28
Myślę że należy poczekać, ja dzisiaj sprzedałem trochę funtów, teraz poszedł trochę do góry ale myślę że nie na dlugo
ggggoso / 193.19.165.* / 2008-10-31 13:09
no dzisiaj troche posszly
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy