Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zamiast reform, dużo politykowania

Zamiast reform, dużo politykowania

skomentuj
Wyświetlaj:
G.Wierzejska / 157.25.31.* / 2006-10-27 13:19
Najwygodniej jest krytykować zamiast cokolwiek samemu zrobić.Co zrobiło PO? Dlaczego nie chciało współrządzić naszą ojczyzną , a wprowadza destrukcję i szkaluje od początku PIS. Partię która wygrała te wybory .
maa / 2006-10-30 11:21 / Tysiącznik na forum
Nie potrafi Pani sama sobie na te pytania odpowiedzieć?
Bo PO to ludzie, którzy na własnej skórze przekonali się, jak się płaci za współrządzenie z partią, która tego nie potrafi robić.
Wygrać wybory dzięki oszustwom i smarowaniem przeciwników PiS-g..em było łatwo, rządzić przy pomocy trzeciorzędnych polityków i urrzędników jest dużo trudniej.

Na dodatek PiS konsekwentnie buduje państwo, w którym sądownictwo i władza ustawodawcza podlegają władzy wykonawczej. W takim ustroju społeczeństwo nie jest w stanie obalić władzy inaczej jak rewoltą.
I PO miałaby w tym PiS-owi pomagać???
Pomagać w restytucji państwa typu PRL-u? Bo idea IV Rzeczpospolitej ma tyle z republiką (to właśnie znaczy słowo rzeczpospolita, co mało kto wie) wspólnego co PRL.
macar / 213.17.223.* / 2006-10-29 23:49
PiS to od samego początku partia awanturników, spekulantów i ludzi owładnietych manią spiskowo-przesladowczą, nie są zdolni do konstruktywnych rządów. Nominacja jako sędziego Trybunału Konstytucyjnego jednego z członków koalicji (Kotlinowski - LPR) którego poczynania nie są krystalicznie czyste(ostatnie doniesienia praeowe).... takie rzeczy tylko w erze -chciało by się powiedzeć. Wystarczyło tak niewiele by zyskać wiele, ale wciąż przeszłość jest ważniejsza od pryzszłości.
AlkorTrade / 87.96.126.* / 2006-10-24 20:59
Regulamin forum
czater / 2006-10-24 14:34 / Tysiącznik na forum
"Cala Polska moja i mojego brata powiedzial Jarek po czym usmiechnal sie od ucha do ucha...."
zombi / 83.17.92.* / 2006-10-23 14:38
a mówią, że podobno wszystko zawdzięczamy Wałęsie i Wachowskiemu.
antymoher / 2006-10-23 10:06 / Bywalec forum
"Nie wmomia mi ze biale jest biale a czarne jest czarne"

100 dni cyrku z moherami. a i najswiezszy rodzynek ojca jednego z wicepremierow
http://wiadomosci.onet.pl/1422037,11,item.html
magister / 83.17.92.* / 2006-10-23 11:27
pompujecie atmosferkę że jakoby biznes na coś czeka od rządu, ja na nic nie czekam, radze sobie i nie potrzebuję do tego rządu. Kto inspiruje takie bzdury? Dla mnie ważne jest aby wreszcie zlikwidować w Polsce korupcję, która jest wszędzie i za sprawa neokomuny liberalnej rozlała sie po całym kraju i wyżera jak kwas. Druga spraw to terminy w sądach gospodarczych. To wszystko i przestańcie wreszcie truć, że coś biznes potrzebuje od rządu.
Nie mam czasu na zabawy poltyczne a jesli juz jest ta sprawa Mazura i morderstwa Papały to musze przyznać, że nie mogę zrozumieć dlaczego Wałęsa ułaskawił "Słowika" ? Nioe wiem czy pamiętacie, że 2 inspektorów NIK-u badających FOZZ też zostało zabitych.

poniedziałek, wracamy do pracy, aby ten tydzień był fartowny
wawa / 84.10.103.* / 2006-10-26 02:55
DO TYCH CO OPLUWAJA SWOIM JADEM PO MAM PARĘ FAKTÓW!!!!!!!!!!!!!!

Od 1980 do 1992 Lech i Jarosław Kaczyńscy wspierają Lecha Walesę, obecnie okrzyknietego zdrajcą. Są tak wierni, że Wałęsa zabiera ich do kancelarii prezydenckiej. 2) W 1989 Lech i Jarosław Kaczyńscy uczestniczą w obradach okrągłego stołu, po drugiej stronie w roli doradcy Jaruzelskiego, siedzi Maciej Giertych, 3) W tym samym czasie Lech Kaczyński bierze udział w tajnych obradach w Magdalence 4) Jarosław Kaczyński jest delegowany przez Wałęsę do rozmów z postkomunistycznymi ludowcami, aby poparli rząd `grubej kreski' Mazowieckiego, misja kończy się powodzeniem, generał Kiszczak zostaje ministrem MSW 5) 2006 rok w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, zasiada wiceminister Kryże oskarżający opozycję w latach 80. Prokurator jeszcze z lat 70 obecnie minister Wasserman. Minister Jasiński, członek PZPR i szef płockiej WSW, przybudówki SB obecnie minister w rzadzie Jarosława Kaczyńskiego, określany mianem przyjaciela. Adam Gierek syn Edwarada, jeden z najgorliwszych propagatorów idei IVRP. 6) Lech Kaczyński spędził kilka miesięcy w ośrodku wypoczynkowym w ramach internowania, Jarosław Kaczyński nie spędził ani jednego dnia w komunistycznym więzieniu i ani razu nie był internowany, Jest JEDYNYM DZIAŁACZEM WSPÓŁPRACUJĄCYM W SZPICY KOR I LECHA WAŁESY, KTÓREGO SB NIE INTERNOWAŁA. JEDYNYM! Ciekawe dlaczego teczka Kaczyńskiego jest taka cieniutka i chyba już wiem dlaczego nie chcięli oddać MSWIA , bo różnych rzeczy moglibyśmy się dowiedzieć o nich!
TW / 83.31.65.* / 2006-10-21 17:24
Niestety, dla Kaczyńskich władza jest celem samym w sobie.
Z nikim jej nie podzielą. Nikogo do niej na serio nie dopuszczą.
Natomiast awantury polityczne i wsciekłe obrzucanie błotem wszystkich, którzy im nie potakują, znamy od dawna.
To niestety wszystko, co potafią.
Szkoda , że podczas wyborów wyborcy nie pamiętali NIEPorozumienia Centrum i co z tego wynikło.
PISarz / 83.27.32.* / 2006-10-21 18:12
Szkoda, że nie pamiętasz wyników wyborów. Wygrał PIS, ale potrzebował koalicji z PO. Oddawał większość ministerstw przyszłemu koalicjantowi. Propozycję odrzuciło PO bo chciało zabrać najważniejsze resorty dla siebie. Gdy PIS ich nie oddał zaczeła się walka o władze. PO od roku stara się zniszczyć rząd atakując z każdej strony nie oferując Polakom żadnego alternatywnego planu naprawy. Przecierz to są niepodważalne fakty. Bezpodstawne są więc twoje racje. Fakt, że PIS nie bardzo daje rade, ale rządzi w okropnej atmosferze a poza tym nie ma normalnego koalicjanta. Niestety każda inna alternatywa tego rządu jest gorsza. Jeszcze rok temu mówiło się o drugiej Argentynie a dziś twierdzi się, że to Belka, Miller i spółka rokręcił gospodarke :/ Paranoja.
maa / 2006-10-30 11:26 / Tysiącznik na forum
PiS nie chciał oddać ministerstw, które zabezpieczały sterowanie PO jak marionetkami. Ten ma władzę, kto ma policję polityczną (CBŚ) i prokuraturę.
Każdego można bezkarnie aresztować jak Kluskę i Wąsacza.
jan B / 84.10.103.* / 2006-10-22 08:29
Chciałbym dodać do tego co napisał Spiderx jeszcze to, że PiS a w szczególności dwa zakompleksione klony 160 cm nie dorośli do koalicji z kimkolwiek. Oni od samego początku wcale nie mieli zamiaru tworzyć koalicji z PO. Już podczas wyborów zaatakowali PO lodówką, w wynikiem czego było zdobycie przez SLD kilka procent wyższego wyniku wyborczego. Od pierwszego dnia po wyborach
I strateg równoczesnie oprócz z PO prowadził rozmowy z Samoobroną. Taki stan rzeczy jest nie do przyjęcia i miała rację PO że nie weszła do koalicji z PiS. Ta ich socjotechnika jest przerażająca. Skutecznie podzielili społeczeństwo na dwie grupy. Zamieszali ludziom w głowach do tego stopnia że w Białymstoku na spacerze w tamtejszym parku, czterech mężczyzn w kategorii wiekowej 76 lat pobiło się a podłożem była obecna polityka. Tym podziałom uległ nawet kościół.
Wniosek jest taki, że PiS a szczególnie dwa zakompleksione klony 160 cm wzrostu nie nadaje się do rządzenia krajem. Oni są dobrzy do dzielenia i rozbijania jedności w narodzie. Oni świetnie nadawaliby się do wprowadzania destrukcji w krajach nieprzyjaznym nam np w Rosji.

PISarz pisze że PO od roku stara się zniszczyć rząd atakując z każdej strony nie oferując Polakom żadnego alternatywnego planu naprawy. Ja mam pytanie: co to jest plan naprawy? Według PiS i PISarza jest to pewnie łapanie złodziei ( jak do tej pory nie złapano ani jednego )oraz wprowadzenie reżimu ograniczającego swobody obywatelskie. To nic nie da. Już taki reżim przeżyliśmy, który był jeszcze bardziej groźniejszy. Chce się wprowadzić do życia codziennego wartości katolickie, zapominając o tym że w tym kraju żyją ludzie którzy są zwolennikami innej wiary niż katolicyzm albo też tacy co mają gdzieś wszystkie wiary razem wzięte.
Nie to powinno być najważniejsze. W dzisiejszych czasach rządzący krajem powinni zajmować się w szczgólności stanem gospodarki, a co jest? Chwalenie się osiągnięciami poprzednich ekip rządzących jest nieprzyzwoite. PO ma alternatywne rozwiązania, tylko tacy jak PISarz nie widzą tego i nie bardzo rozumieją o co chodzi. Przede wszystkim nie należy oczekiwać że opozycja będzie szła ramię w ramię z rzadzącymi, ale żeby pokazać jak PiS oszukał wyborców złożyła projekt Ustawy dotyczacej podatków, która była obiecywana w kampanii wyborczej przez PiS, czyli dwa progi 18% , 32% I co? Marszałek dwojga imion schował ten projekt głeboko do szuflady i nawet jej nie tknie. PiS obiecuje że taką Ustawę wprowadzi dopiero w 2009 roku. Świetny wybieg, tuż przed samymi wyborami?! Śmiać się , czy płakać? Ludzie chcą dzisiaj takiej Ustawy i dlatego min głosowali na PiS, który jak się okazuje nie ma normalnego koalicjanta, bo nie zasługuje na takiego. PiS, a wszczegolności dwa zakompleksione klony 160 cm wzrostu nie potrafią iść na kompromis i dogadywać się z kimkolwiek. Sami sobie stworzyli tą okropną atmosferę. Na arenie międzynarodowej też jesteśmy "świetnie" reprezentowani. Do tego stopnia że jesteśmy pośmiewiskiem Europy. Czy już nie ma ludzi chociażby z dobrym wizerunkiem?
Jeżeli chodzi o gospodarkę, to jest niepodważalnym faktem że jest to wynik poprzednich ekip rządzących. PISarz uważa inaczej :/ Paranoja!
NIepodważalny fakt to jest taki, że PiS musi odejść jak najprędzej, a wszególności dwa zakompleksione klony 160 cm wzrostu oraz Kurski, Bielan, Kamiński i szereg innych osób z pierwszego rzędu PiS. Kościól też musi usunąć się do piątej linii decydującej o sprawach kraju. Można brać tutaj wzorce takie chociażby jak w USA. Inaczej będziemy fanatykami, a czym to grozi to proponuję popatrzeć na kraje arabskie.
Obowiązkowo musi być zlikwidowane Radio Maryja i telewizja TRWAM, albo musi być zmieniony program ramowy, natomiast napewno musi zniknąć Rydzyk.

"Jeszcze dzień, najwyżej dwa, wszystko się odmieni......." ktoś kiedyś spiewał. Pogonimy całe to populistyczne towarzystwo, to co niszczy dzisiaj nasz kraj,
a wszczególności dwa zakompleksione klony wzrostu 160 cm oraz im podobnych.

Pozdrawiam Jan B.
PISarz / 83.27.32.* / 2006-10-25 10:52
Panie B. Rozumiem, że możesz nie wiedzieć co to jest plan naprawy ponieważ PO takiego nie pokazało a z programem PIS nie chciało się panu zaznajomić. Ciężko się czyta pana wypowiedź ponieważ są tam tylko pana subiektywne przemyślenia i pesymistyczna interpretacja sytuacji w kraju. Żadnych faktów nie wyłowiłem. Pisze pan tylko o likwidacji Radia i TV Trwam, że PIS musi odejść, o reżimie :), o braku wiary, o ataku lodówką, o fanatyźmie itd. Jedyny argument, który świadczy o pana wiedzy z zakresu destrukcji kraju to "dwóch pobitych dziadków".
Panie B, zastanawiam się czy wie pan co rząd, prezydent itp. zrobili do tej pory dobrego dla kraju? Widzę, że przyjmuje pan tylko negatywne informacje karmiąc się np. wypowiedziami Donalda i Kapelusza.
Panie B. muszę panu powiedzieć, że nie głośne ujadanie, nie gryzienie i nie agresja kreuje dobrego psa tylko inteligencja, sposób bycia i działania. Nie całe PO jest złe. Jego liderzy są jak burki burki podwórkowe, sczekać, drapać, pogryźć każdego obcego na podwórku. Najlepszym przykładem będzie tu Prezydent Wrocławia. Człowiek pomimo przynależności do PO jest popierany przeze mnie i większość mieszkańców miasta. Dlaczego? Dlatego, że jest opanowany, zrównoważony, zaangażowany w rozwój miasta i co najważniejsze potrafiący współpracować ze wszystkimi przedstawicielami innych partii z PIS na czele. Szkoda mi tylko Zdrojewskiego bo się chłop wypaczy przy swoich liderach. Takich ludzi nam potrzeba a nie Tuska, Rokity, Niesiołowskiego, Komorowskiego itp. Życzę więcej obiektywności i polecam zapoznanie się z historią ostatnich kilkunastu lat w celu zweryfikowania wiedzy o zniszczonej gospodarce i obyczajach itd. A przed zasiadaniem do komputera kubeł zimnej wody na głowe :)
Jan B / 84.10.103.* / 2006-10-26 02:48
Ten kubeł zimnej wody to sam sobie wlej na głowę i jeszcze zdejm berecik bo chyba jest za ciasny i mózg przegrzewa się, panie PiSarzu. Z takimi ludźmi jak Pan oraz kilku zakompleksionych klonów 160 cm wzrostu nic nie da się zrobić. Ja i jak pokazują sondaże wielu milionów polaków nie chce takich rządów i takich rządzących. Naprawiacze się znaleźli. I strateg niech przynajmniej buty sobie naprawi, a nie bierze się do naprawy kraju, w dodatku nie mając pomysłu.

A czy inwigilacja dziennikarzy przez ministra sprawiedliwości to była zbrodnia?

A co to znaczy normalne państwo? Co to znaczy trzeba oczyścić państwo z patologii i wpływu służb specjalnych, układów biznesowych? Czym jest sprzedawanie publice takiego mitu, takiej baśni dla ubogich, jak nie skrajną patologią właśnie. Jeszcze nie dawno Polacy wierzyli, że politykę robi się klęcząc i oburącz ściskając flagę narodową, wznosi modły do Boga, aby zasłał łaskę rewolucji moralnej i standardu politycznego. Dziś już wiedzą, że taśmy Beger to normalne negocjacje polityczne. Czego jeszcze nie wiedzą, co można im sprzedać aby zapłonął nigdy nie gasnący znicz igrzysk dla mas? Pytam raz jeszcze co znaczy normalnie? Normalnie jak na przykład w USA? O taki kraj chodzi, ostoję demokracji, praw człowieka i tradycji zmieszanej z patriotyzmem? Czyli co zostajemy przy USA elektoracie spiskowy? USA? Oki doki, też tak sądzę, że lepszego przykładu nie znajdziemy. Drodzy szanowni naiwni, połykający każdego dnia nędzne ochłapy z pańskiego stołu rewolucji moralnej. Ten grajdoł zwany Polską co wam się wydaje, że wszelkie gromadzi patologie i w tym leży przyczyna waszych nieszczęść pospolitych, jak brak obuwia dla dziecka i wredny szef męża, ten kraj w porównaniu z waszą wymarzoną Ameryką, to kraina prawa i sprawiedliwości. Polskie "aferki" spec służb przy aferach CIA to kradzieże batonów z hipermarkecie. W waszym wymarzonym kraju zamordowano nie byłego komendanta policji, lecz prezydenta i to w biały dzień, a parę lat później jego brata. Do dziś mimo ewidentnych dowodów, że rzecz wyglądała inaczej niż oficjalna wersja wydarzeń, żadnemu kandydatowi na prezydenta nie przychodzi do głowy, aby w kampanii używać argumentu rozliczenia tego okresu i to ani demokratom, ani republikanom się nie pali? A wiesz dlaczego mu nie przychodzi do głowy spiskowy elektoracie? Po pierwsze ten Kennedy, to nie był tak święty, po drugie ci co go ustrzelili mają haki na tych co go opłakują i tak się kręci koło politycznej historii, Po drugie wie kandydat na lidera partii i prezydenta, że by się zbłaźnił wyskakując z rozliczniem spraw sprzed kilkunastu lat, Amerykanina interesuje sukces i dzień dzisiejszy. To jest ta różnica miedzy dojrzałymi demokracjami i polską szarzyzną komunistyczną, którą interesuje porażka i to sprzed kilkunastu lat. To wieczne kultywowanie porażek zbiorowych, narodowych, jako przyczyny nieszczęścia indywidualnego. Zbłaźniłby się taki amerykański polityk kampanią w stylu dziadka z Wehrmachtu i prawdy o Kennedym, ponieważ, to nie jest sprawą prezydenta USA, czy innego lidera politycznego, a historyków i niezależnej prokuratury. Jeśliby jakikolwiek amerykański polityk zapędził się w kampanii lub na konferencji w te obszary chcąc nimi sterować podpisałby na siebie wyrok, śmierć cywilna i polityczna zarazem wzięta. Nie wspomnę już o takim kuriozum, gdzie Bush czyta z kartki nazwiska agentów, których uznała, za nie fajnych, szczyt absurdu. W Polsce to działa odwrotnie, tłumy wygłodniałych desperatów oczekują kolejnego wyjaśnienia swojej nędzy i tacy tandeciarze jak PiS doskonale wiedzą jak dawkować ochłapy masom. Amerykanina obchodzi aby miał Forda Combi i kablówkę, a nie tajemnice spec służb, to sobie oglądają na filmach z Hollywood. Podobne brednie, ze spec służby odpowiadają za nędze milionów Polaków, można wciskać tylko głodnemu Polakowi, który łyknie tę breje zamiast drugiego śniadania dla dziecka. O czym wy w ogóle mówicie i do kogo? Powtarzacie bezmyślnie telewizyjne slogany, przecież nawet nie macie minimum wiedzy, by to na trzeźwo spokojnie ocenić, a ci co ją mają wykorzystują cynicznie, by utrzymać władzę, lub dokopać tymi samymi metodami, tym co dokopali im wcześniej. Maluczcy pocieszacie się wzajemnie jak dzieci, że wasza nieudolność za przyczyną spisku się dzieje. Taki Amerykanin pociska hamburgera wsiada w Combi i jedzie sobie zwiedzać złote piaski, albo Luwr jak mu odbije. Wiecie co go obchodzi kto strzelał w głowę JFK, no właśnie dokładnie tyle go obchodzi, chyba że jest scenarzystą, historykiem, lub pisze doktorat. Tymczasem w tej zapyziałej krainie potocznie zwanej Polską kolejni po komunistach, co to mieli wytopić najwięcej surówki na łeb Polaka, jeśli tylko wyłapią wszystkich szpiegów i stonkę zrzuconą przez Amerykanów, sprzedają ciemnogrodowi wizję państwa, które nie istnieje. Wizję państwa dla nieudaczników, nic nie trzeba robić, tylko popierać i krzyczeć, kto nie z nami ten zdrajca. Po takiej deklaracji z automatu zostaje się Polakiem, patriota, katolikiem, anty komunistą. Jakież to śmieszne, naczelny slogan komunizmu dziś mantrą `prawdziwych' Polaków. Wbijcież sobie do waszych zakompleksionych głów, ze cudu nie będzie nawet jeśli wyłapią 1000 szpiegów i schowajcie wyciągnięte łapki, bo żadna manna z nieba nie poleci, po ekstradycji Mazura i ujawnieniu kilku `nazwisk agenturalnych' w/g klucza politycznego. Zabił, czy kazał zabić powinien siedzieć i tyle, tak się dzieje w państwie prawa, a wy już zacieracie łapki, że teraz to miodem i mlekiem popłynie kraina, bo będzie ekstradycja i to może będzie. Wciskacie główki w ekrany i rozumiejąc piąte przez dziesiąte z tego przekazu, cieszycie się, że ktoś obiecał wam złapać przyczynę waszej niedoli. Ja tym czasem wiem, że oni łapią nie dla ciebie, a dla siebie i pojmijcie to wreszcie, że jak świat światem polityk i bandzior na jednym jechali wózku. Rozbiją jedne służby i powstaną drugie, taka będzie różnica, że dla innych nadzorców zaczną rzeźbić powiedzmy w błocie i tyleż samo co i dziś się o tym dowiesz, tyle się dowiesz co kolejni zechcą ujawnić, by wykończyć poprzednich. Ktoś mi tu kiedyś w naiwności swojej wspominał, że w normalnym kraju służby działają na rzecz kraju i to usprawiedliwia ich patologię. A wiesz ty naiwniaku, że w takiej wymarzonej Ameryce służby zawsze działały nie na rzecz kraju, urocze błaznowanie, a odkąd powstała CIA działa na rzecz wykończenia wroga, wewnątrz i na zewnątrz i tylko przy okazji zdarza się, ze jest to wróg USA, częściej jest to wróg poszczególnych stref wpływu, które akurat dysponują służbami . Słyszałeś spiskowy elektoracie o Hooverze, który będąc szefem służb ścigał potajemnie demokratycznie wybranego JFK. Słyszałeś o Watergate, słyszałeś, że Kennedy mafię wynajął do unicestwienia Castro i że skończyło się to kompletnym blamażem. Słyszałeś, że spec służby sprokurowały dowody w sprawie irackiej broni i dziesiątki amerykańskich chłopców posłały na rzeź. Nawet ty musiałeś o tym słyszeć elektoracie spiskowy. No tak, ale wam służb mało, wam jeszcze chodzi o tajemne interesy, o biznes o oligopol. A cóż ty byś zrobił z taką wiedzą na miejscu Amerykanina, gdybyś się dowiedział, że rodzina Bush i rodzina Bin Laden, to najbardziej zaprzyjaźnione rodziny pośród międzynarodowych przyjaźni, które kręciły wspólne lody i zarabiały ciężką kasę, że tacy Saudyjczycy grajdoł zwany Polską niemal w całości mogliby kupić, że takie Las Vegas od stóp do głów zostało zbudowane przez złodzieja, czy jak wolisz mafię. Gdybyś wiedział, że to nie kto inny jak Amerykanie, jak CIA nauczyła Bin Ladena wysadzać ludzi w powietrze, a potem kopnęła go w lędźwie, gdy przestał być przydatny. O tym wszystkim musiałeś słyszeć, tylko czy słyszałeś, żeby ktoś w Ameryce robił rewolucję moralną i budował II i IV USA. Takie sensacje sprzedaje się w republikach bananowych, w Ameryce Łacińskiej, Azji, Białorusi no i Polsce, by porwać tłumy do rewolucji, w normalnych krajach nikt nie pokazuje jak się robi polityczną kiełbasę, wbrew pozorom to jest norma. Gdyby Amerykanie dowiadywali się z taką częstotliwością jak Polacy, co na sumieniu miały ich spec służby oraz władza na przestrzeni całej historii USA, musieliby popełnić zbiorowe samobójstwo. A ty elektoracie łykasz jak pelikan drożdże kolejne brednie o kraju wiecznej szczęśliwości, gdzie nie będzie afer, spec służb i stanie się światłość, dla każdego po równo. I powiem ci, że będziesz łykał dalej. Jak to dlaczego? Bo w życiu się nie przyznacz do tego, że za łatę na twoich gaciach odpowiada twoja nieudolność, nieuctwo i gnuśność, dlatego wszystkich bez łat będziesz nazywał komuchami, kolesiami Mazura i innych Mazurów. Muszę cię zmartwić takiego porządku na świecie jaki ci się marzy nie zbudowano nigdy i nigdzie, próbowali komuniści, ale skończyli marnie, ty ich pono nie lubisz, więc nie wiem za czym ta schizofreniczna tęsknota. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć jak nostalgią za socjalistycznym lenistwem. W pewnym sensie spiskowy elektoracie, to jest twoje 5 minut, ale przed tobą 100 lat samotności, tej Atlantydy nawet nie zatopiono, ona nigdy nie istniała i w zasadzie już się o tym boleśnie przekonujesz, a to dopiero początek cierpień. Bądźmy szczerzy, przecież ty tęsknisz za komunizmem jak dziecko za matczyną piersią, tylko Marksa wymienić ci na Matkę Boską i będziesz piał z zachwytu, będziesz szedł w pochodzie i wielbił, oczywiście jeśli ci dadzą `trzynastkę', paczkę dla dziecka pod choinkę i wczasy w Bułgarii, no może jeszcze żeby w Sopocie ABBA zaśpiewała. Cała twoja rewolucja, twój patos, twój patriotyzm, twoja wiara. Tylko, że mimo wysiłków przewodniej siły narodu, mimo kolejnych dyrektyw egzekutywy i KC partii, to się nie uda, nie uda, bo nie może się udać. Nie ma kraju na świcie, gdzie polityka jest czysta, owszem w Polsce trzeba było dokonać ukrócenia wielu patologii, bo nikt tu nie mówi, że należy się godzić z zastanym bałaganem, że nie ma się co wychylać, ponieważ i tak świat jest brzydki i takim pozostanie. Trzeba sprzątać, tam gdzie brudno, trzeba domagać się porządku, ale tylko naiwny ma nadzieję, że w chlewiku będzie czysto bo wymieniano trzodę na inna rasę. Żaden polityk, nawet taki amator jak ten z PiS nie będzie robił porządku, on robi swój bałagan , aby wypełnić miejsce przy korycie i to już nawet pokazała ci Beger. Chcesz mi powiedzieć spiskowy elektoracie, że gdyby na tym filmie bohaterami była opozycja, nie podniósłby się rwetes histeryczny I stratega jego brata, nie byłoby 10 komisji, 4 orędzia i nie poszedłby Ziobro o 6.00 aresztować kogo się da. Kibicujesz jednym bo ci do nich bliżej, niż do innych, grzechy swoich będziesz nazywał negocjacjami politycznymi, a grzechy innych układem, a łata na gaciach jak tkwiła, tak tkwić będzie. Rada? Jest rada! Hej chłopcy, dziewczęta, rodacy, do roboty, do roboty!
Briece / 212.244.126.* / 2006-10-24 07:27
Panie Osiecki, POan jesteś kawał kretyna!!!
Im rząd mniej majstruje przy gospodarce, tym dla niej lepiej!!! Vide USA wczoraj i dziś!!!( nawiasem, kto takim kretynom daje papiery i pozwala sie wypowiadać na bądź co bądź poważnym portalu???)
wawa / 84.10.103.* / 2006-10-26 02:50
Sam jesteś kretyn!!! Palancie jeden, Ty!
Spiderx / 87.206.73.* / 2006-10-21 19:43
Nie pisz bzdur.
PiS miał (i znów ma) większość w rządzie, nie wszyscy muszą im klaskać. ALE ONI MAJĄ WSZYSTKO, CO JEST POTRZEBNE DO RZĄDZENIE - UCHWALANIA USTAW. To im nie przeszkadza nie robić praktycznie nic (no teraz coś się rusza). Więc co, winne jest PO, bo nie mówiło "Leszku, Jarku - jesteście świetni?". To opozycja i to w mniejszości!!! Więc mając większość w rządzie żałosne jest zrzucanie na opozycję swojej niekompetencji w działaniu. W rządzie tak już jest, że opozycja KRYTYKUJE. Jak przestaje kryrtykować, to już jest koalicja ;)
2. PO - obniżenie podatków, 3x15% i propozycja zniesienia immunitetów poselskich, to tak z pamięci, pewnie jakbym poszukał byłoby tego więcej. Ale co z tego, PO twierdzi (a Marek Jurek ani nikt z PiS-u nie zaprzecza) że do marca złożyli kilkanaście projektów ustaw, które marszałek ZLEWA i nawet nie da ich pod głosowanie - bo nie są autorstwa PiS. Nawet nie podda ich pod dyskusję, choćby po to aby zjechać PO za pisanie bzdur. To jak PO ma zaproponować jakąś alternatywę, co?
3. Gospodarka ma to do siebie, że charakteryzuje ją pewna bezwładność. Nie da się (no chyba wprowadzeniem drakońskich podatków lub restrykcji prawnych) spowodować zmian w gospodarce. Ale PiS mając duże możliwości (większość w rządzie) nie robił nic dla poprawy stanu gospodarki.
Gdzie niższe podatki? Ułatwienia dla przedsiębiorców? Dla rodzin (nie rozśmieszajcie mnie becikowym)? Nawet ustawę o prawie bankowym, przez brak której Polska mogła stracić grube miliony (Unicredito) pisali w ostatniej chwili na kolanie.
Zamiast tego tropienie "układu", szafy Lesiaka, szukanie tych którzy im dopiekli 10-15 lat temu. To nie jest prywatny folwark, chcą tropić - niech tropią. Ale w wolnym czasie.
"Układ" jest w rządzie? W PiS-ie, w LPR, w SO? Jak nie - to co im przeszkadza w działaniu? Mają w końcu większość.

Od tropienia jest prokuratura i minister sprawiedliwości - Ziobro nie jest chyba z "układu"? Rząd jest od uchwalania ustaw a nie od radosnego ogłaszania w mediach co im się wydaje, kto na kogo donosił i kto kogo gnębił.
PISarz / 83.27.32.* / 2006-10-25 10:19
Drogi panie. 3x15 i zniesienie imunitetów to nie jest program naprawy ani gospodarki, ani porządku, ani bezpieczeństwa. To populizm. Przypominam, że 3x15 zostało storpedowane przez fachowców już w czasie wyborów i PO się z tego wycofało. Pozostaje więc zniesienie imunitetów, które okazało by się nie realne. I tak jesteśmy w punkcie wyjścia. Chciałbym również przypomnieć, że PO zapowiadało głośno szybkie sprywatyzowanie pozostałych jeszcze przy życiu przedsiębiorstw strategicznych. Szkoda to komentować bo wiadomo jakie były ich intencje.
Jedno jest pewne PO nie jest żadną alternatywą. Nie posiada programu, pomysłu, ani personalnego zaplecza specjalistów. Nie poprawiła by się sytuacja bezpieczeństwa obywateli (patrz sądy, policja, urzędy itp.), nadal byłaby korupcja, sprzedaż majątku narodowego itd. wszytko zgodnie z prawem i dla dobra Polski. Tusk i Rokita to ludzie nieobliczalni. Wzywając kilka miesięcy temu do anarchii i nieposłuszeństwa narodowego nie robili tego dla Polski tylko dla przejęcia stołków w imię obrony przed kaczorami. I kto tu dzieli naród, kto tworzy waśnie, kto walczy o władze? Gdyby Tusk miał chociarz dobre zamiary to sam bym pewnie na niego głosował. Niestety ja i wielkie grono ludzi zraziło się do niego za jego wypowiedzi i działana. Liderzy PO są przegrani. Kto mądrzejszy to widzi różnice między pieniaczem a spokojnym, ułożonym i wykształconym człowiekiem.
wawa / 84.10.103.* / 2006-10-26 17:16
3x15 i zniesienie immunitetów to wg Ciebie populizm? Gdzie Ty chodziłes do szkoły, nieuku jeden? A taśmy Begerowej to negocjacje tak? A bilbordy to gospodarka, tak? A wiele innych rzeczy to rząd po polsku, tak?
Wiesz gdzie powinien rządzić PiS? Na wysyPiSku!
Już pisał Tobie Jan B abyś wylał sobie kubeł wody na rozgrzaną głowę i zdjął berecik. Miał rację!
wawa / 84.10.103.* / 2006-10-26 02:54
DO TYCH CO OPLUWAJA SWOIM JADEM PO MAM PARĘ FAKTÓW!!!!!!!!!!!!!!

Od 1980 do 1992 Lech i Jarosław Kaczyńscy wspierają Lecha Walesę, obecnie okrzyknietego zdrajcą. Są tak wierni, że Wałęsa zabiera ich do kancelarii prezydenckiej. 2) W 1989 Lech i Jarosław Kaczyńscy uczestniczą w obradach okrągłego stołu, po drugiej stronie w roli doradcy Jaruzelskiego, siedzi Maciej Giertych, 3) W tym samym czasie Lech Kaczyński bierze udział w tajnych obradach w Magdalence 4) Jarosław Kaczyński jest delegowany przez Wałęsę do rozmów z postkomunistycznymi ludowcami, aby poparli rząd `grubej kreski' Mazowieckiego, misja kończy się powodzeniem, generał Kiszczak zostaje ministrem MSW 5) 2006 rok w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, zasiada wiceminister Kryże oskarżający opozycję w latach 80. Prokurator jeszcze z lat 70 obecnie minister Wasserman. Minister Jasiński, członek PZPR i szef płockiej WSW, przybudówki SB obecnie minister w rzadzie Jarosława Kaczyńskiego, określany mianem przyjaciela. Adam Gierek syn Edwarada, jeden z najgorliwszych propagatorów idei IVRP. 6) Lech Kaczyński spędził kilka miesięcy w ośrodku wypoczynkowym w ramach internowania, Jarosław Kaczyński nie spędził ani jednego dnia w komunistycznym więzieniu i ani razu nie był internowany, Jest JEDYNYM DZIAŁACZEM WSPÓŁPRACUJĄCYM W SZPICY KOR I LECHA WAŁESY, KTÓREGO SB NIE INTERNOWAŁA. JEDYNYM! Ciekawe dlaczego teczka Kaczyńskiego jest taka cieniutka i chyba już wiem dlaczego nie chcięli oddać MSWIA , bo różnych rzeczy moglibyśmy się dowiedzieć o nich!
emi / 195.116.84.* / 2006-10-23 13:07
Popieraj sobie PiS i tak były prezydent Warszawy powie Ci spieprzaj dziadu.
TADEUSZ / 217.97.199.* / 2006-10-21 09:48
kompletna bzdura-i tak sie dziwie że tyle zrobili przy takich atakach i kłopotach .całą wine za to ponoszi PO-OBRAZILI SIE ŻE PRZEGRALI I NIE WŁĄCZYLI SIE DO PRACY W RZĄDZIE
Obywatel III RP / 80.50.59.* / 2006-10-27 13:34
Naiwny Panie Tadziu, tworzenie koalicji z kimś to nie przymus tylko wolny wybór. Skoro się nie dogadali, to widocznie było im nie po dordze.
A z prostych obliczeń, do których wierzę, że także Pan jest zdolny, wynika, że koalicja ma większość - wniosek może sobie uchwalać co i kiedy chce. Co zresztą skrupulatnie czyni.
NO TO KTO ODPOWIADA ZA STAN PAŃSTWA ???
TW / 83.31.65.* / 2006-10-21 17:11
Taa.... Ciekawe...
Niech ktoś temu panu zmieni twardy dysk , na taki bez propagandy PiS-u
PISarz / 83.27.32.* / 2006-10-21 18:17
Niestety ciężko jest przyjać fakty, które przeczą głośnej propagandzie oPOzycji.
Maciej Szafrański / 83.13.3.* / 2006-10-20 22:26
Ależ to największy sukces, że nie zajmowali się gospodarką! To jest władza tego typu, że tym - czym się nie zajmuje - idzie świetnie. Niech więc zostanie przy teczkach... az sie boję, ze im podpowiadam - co mogą spieprzyć.
historyk / 195.242.108.* / 2006-10-20 21:25
Napoleon Bonaparte też miał swoje 100 Dni, a później przyszło Waterloo i wysłali go na Wyspę św. Heleny. Panie premierze, pan miał też swoje 100 Dni i Taśmy Pani Beger, pora więc odejśc i abdykować!!!
pleple / 83.27.32.* / 2006-10-21 19:02
Zamiast pisać p******* powiedz dlaczego Kaczor ma odejść. Jakoś przeciwnicy rzadu potrafią pisać same ogólnie pojete bzdury, żadnych konkretów.
antypleple / 62.29.170.* / 2006-10-23 10:31
A moze zacznij czytac posty, w ktorych takie argumenty sa wymienione - np, Jana B. Czytac sie tez sie nie chce? Jakos zwolennicy rzadu najczesciej oskarzaja jego przeciwnikow oto ze nie mowia konkretow. Moze wy nie jestescie w stanie rozpoznac ARGUMENTU nawet kiedy stoi i puka was po czole?
a / 217.153.161.* / 2006-10-26 14:30
Tylko po co do konkretów dopisywać 160cm wzrostu.
Właśnie takie, całkiem niepotrzebne, epitety tylko budują zajadłość i konfliktowość. Cała, wyjątkowo długa wypowiedź Pana Jana B. traci na jasności. Nie chce się czytać tak długiego, naszpikowanego wściekłością tekstów i wyłaniać wątpliwe "fakty". Pozdrawiam
Obywatel III RP / 80.50.59.* / 2006-10-27 13:38
Te 160 cm to ciekawa sprawa. Po do grona kurdupelków możemy jeszcze dołożyć Ziobre, Edgara Gosiewskiego i paru innych. A może to są kosmici ?
wawa / 84.10.103.* / 2006-10-26 17:11
Jakbyś był kimś, to byś przeczytał do końca. A tak to jesteś brakującym ogniwem w teorii Darwina.
PISarz / 83.27.32.* / 2006-10-25 11:00
No to napisz konkrety w punktach.
wawa / 84.10.103.* / 2006-10-26 17:02
Co, nie potrafisz sobia sam wychwycić punktów? W takim razie proponuję powrót do szkoły. To jest cecha elektoratu PiS-u, nieuctwo, nieudacznictwo, populizm itd. Wiesz gdzie powinien rządzic PiS? Na wysyPiSku!
czater / 2006-10-20 13:59 / Tysiącznik na forum
Jak to rozumiec ? "Marek Kuchciński, PiS: "To najlepsze pierwsze 100 dni rządów w porównaniu z innymi rządami z czasów ostatnich 17 lat". a Roman Giertych, LPR:
"Nie ma sukcesów, ale nie ma też porażek" ? Tak wyglada wspolny głos koalicji ??
czater / 2006-10-20 13:56 / Tysiącznik na forum
Albo "Cała Polska tylok nasza, znow daliscie sie nabrac na puste obietnice ...."
czater / 2006-10-20 13:55 / Tysiącznik na forum
Teskt pod zdjeciem "Polska nasza głaby :)"
ws. / 83.31.51.* / 2006-10-20 13:48
To forum posunęlo się nawet do tego, że mój nick ws zarezerwowali komuś innemu, więc wpisałem się jako ws.
maa / 2006-10-20 14:06 / Tysiącznik na forum
Jeśli mierzyć wartość Pańskich wypowiedzi choćby tylko dwoma ostatnimi postami (nick może tylko Pan sam sobie rezerwować rejestując się), to żadna szkoda, że Pan się zniechęcił. Polecam szambo na Onecie.
. / 83.31.51.* / 2006-10-20 13:45
Ja sam chętnie bym podsumował działania Money.pl w zakresie kreowania w internecie polityki (bo podobno jest to portal finansowy nr 1 - według mnie od końca). Ciekawe byłoby to podsumowanie. Ale mnie tu Adinistrator tyle razy kasował, że dam sobie spokój. Niech każdy sam takiej oceny dokona po obserwacji przez jakiś czas.
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy