Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zamiast reform, dużo politykowania

Zamiast reform, dużo politykowania

Money.pl / 2006-10-17 13:08
Komentarze do wiadomości: Zamiast reform, dużo politykowania.
Wyświetlaj:
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2006-10-18 09:47
A to w takim razie - by wykazać tendencyjność materiału powyżej - odpowiedzmy wprost na dwa przykładowe (bo można by je było mnożyć) raczej retoryczne pytania :
- czy rzeczywistą winą tego rządu jest to, że ludzie wyjeżdżają "na saksy", a jeśli tak to w jakim stopniu?
- czy pomysł z akcyzą wyszedł z PiS-u, czy może od skrajnego liberała Pani Zyty Gilowskiej?

I w ten sposób widać że niby to co w artykule to prawda, ale bez żenady obok rzeczywistych przewin i zaniechań rządu J.K., wymieniono tam winy "pobożno -życzeniowe"...

Kiedy prawdziwa rzetelność, obiektywność, szacunek dla faktów a nie kadrowa dyspozycyjność, będą cechą większości polskich publicystów i publikatorów?
Czy mimo iż zdrowo się odżywiam, nie piję i nie palę, prochów nie zażywam; doczekam takich błogosławionych czasów?
Nie czytam już GW, bo szanuję samego siebie, Fakt jedynie przeglądam, została mi internetowa Money - na jak długo Panie Janie Osiecki?
OKtawianc / 83.27.236.* / 2006-10-18 10:57
Nikt nie twierdzi w artykule, że winą rządu jest emigracja zarobkowa, naszych rodaków. Zarzut ten świadczy o Twoim populiźmie raczej, niż anty... Nie chodzi o to czyja to wina, ale o to co obecnie odpowiedzialni za stan państwa z tym robią. Mam teraz postawić kilka pytań retorycznych?
Gilowska skrajnym liberałem? Buhahaha. To mi poprawiło humor.
Zresztą w naszym kraju jakoś wszystkie pojęcia się pomieszały; na przykład nazywanie PiS prawicą.
Zenon / 81.168.226.* / 2006-10-20 20:44
jest to oczywiste że za politykę państwy odpowiadają poiltycy obecni iak i popszedni zadajmy sbbie jedno pytanie co zosyało zrobione żeby nie doszło do takiej sytułacji
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2006-10-19 08:11
Pan Tusk określił kiedyś (ok 3 lata temu) mniej więcej tak Panią Gilowską: "W naszym przyszłym rządzie nie przejdą rzadne lewicowe rozwiązania gospodarcze, chyba Państwo rozumiecie, że jest to niemożliwe gdy ministrem finansów zostanie osoba o tak SKRAJNIE liberalnych poglądach jak Pani Profesor Zyta Gilowska..." I co łyso Panu Panie OKtawianc?
Buhahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa(miejsce na wdech)hihihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.......................................
...... - to komentarz co do reszty Pana komentarza
AT / 83.18.191.* / 2006-10-19 14:40
"Pan Tusk określił kiedyś (ok 3 lata temu) mniej więcej
tak Panią Gilowską: "W naszym przyszłym rządzie nie
przejdą rzadne lewicowe rozwiązania gospodarcze"
To Tusk jest teraz w rządzie ? Czy może coś przeoczyłem ?

"gdy ministrem finansów zostanie osoba o tak SKRAJNIE liberalnych poglądach jak Pani Profesor Zyta Gilowska..."

Sądźcie po czynach - a ja tu jakichkolwiek czynów liberalnych nie widzę.

A wracając do libaralizmu, to kto obiecywał PIT 18 i 32%, a kto złożył taki projekt ? I co się z tym projektem w komisji stało ?
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2006-10-19 08:17
przepraszam za "rzadne" oczywiście żadne, ale tak wszystko wokół rządu się kręci a Pan tusk tak ładnie francuskie "r" wymawia że i ja go nadużyłem myśląc "rządne" zamiast "żadne"
krzyhoo / 83.26.201.* / 2006-10-20 21:04
Nie widze "rzadnego" związku pomiędzy tym, co p. Gilowska gadala 3 lata temu (czy też mówiono o niej), a tym co robi w rządzie konserwatywnych socjalistów. Zachorowała baba na władzę i wskoczyła do grupki jakiś kombatantów, którzy mają gospodarkę dokładnie tam, gdzie ją mieli od zawsze. Dowodem dzisiejsza konferencja studniówkowa prezesa RM i odpowiedź na pytanie money.pl - z rozbrajającą mineczką przyznał, że projekt ustawy 6 razy 'spadał z rzadu', bo 'są problemy, w tym personalne'. Facet żyje w tym swoim ubekistanie i guzik go interesuje Polska za 5-15 lat
Marta2 / 81.190.131.* / 2006-10-18 07:41
Jak Pan sądzi , co miała zrobić córka (2 dzieci : 1 rok i 2 lata ) mojej koleżanki - jej zakład pracy upadł , Kuroniówka 385 zł + 86 zł zasiłek . Zero perspektyw - na opiekunkę za mało , babcie pracują zawodowo. Co zrobiła? Wyjechała do Anglii. Babcie kolejno na urlopie pilnują dzieci. Dziewczyna znalazła pracę , jej mąż też . Zarabiają , odkładają , by za 3 m-ce ściągnąć dzieci , bo nie chcą wegetetować w ukochanym kraju. Babcie postanowiły pomóc maksymalnie. Ponieważ jedna z nich ma 2 lata do emerytury , 35 lat pracy i wyliczony kapitał początkowy -rezygnujez pracy i wyjeżdza ,by zając się dziećmi. Nie chcą jałmużny w postaci zasiłów , tylko pracy , ponieważ stały dochód daje stabilizację życiową i pozwoli na realizację planów i marzeń .A tak naprawdę najważniejsza jest dla nich przyszłóść własnych dzieci , ponieważ polską oświatę widzą czarno. Dzisiaj wykształcenie to posag . I życie w Anglii pozwoli na spełnieni tych oczekiwań. I niech nikt nie obraża ludzi , którzy na pewno pełni obaw wyjeżdzają za granicę , by często bez znajomośc j. obcego szukać lepszego życia dla swoich rodzin. Dzisiaj Polska nie wymaga ofiar życia , to Polacy są ofiarami kolejnych, nieudolnych rządów.
jGazz / 83.26.116.* / 2006-10-20 23:20
Ja mam tylko jedno pytanie :
Czy była pani przy wyborach????
Mamy rządy nieudaczników politycznych i laików gospodarczych przez to że część i to znaczna nie poszła do wyborów! Tych "małych" którzy świetnie opanowali socjotechnikę w temacie budowania sobie dobrego image
wybrali emeryci i słuchacze takiego radyjka z Torunia.
Więc mamy to na co zasłuzyliśmy.
Co do wyjazdu za granicę wielu Polaków za chlebem i lepszym życiem , to z całą powagą popieram tych ludzi.
Wina nie jest po stronie tylko PiS-u ale poprzednich też nienajlepszych rządów. Jedynie co mnie przeraża to tworzenie państwa politycznego, z ograniczeniem nas do swobody myśli, działania itd etc
xyzxyzxyz / 212.76.37.* / 2006-10-18 01:48
ciekawe jak robic reformy nie majac glosow?
bylbo / 62.111.152.* / 2006-10-17 17:43
Ratowanie własnej du...
arahat / 83.24.168.* / 2006-10-17 17:32
najlatwiej im wychodzi a i zer znajdzie sie dla ciemnego luda.
DA-old / 195.225.71.* / 2006-10-17 17:29
Jeśli ktoś z was lubi siadać do zawalonego śmieciami biurka, pełnego zechniętego żarcia, wylanego piwa i wina, stosu papierów i pudełek po czymś co było, a czego już niema to proszę bardzo. Ja zawsze najpierw sprzątam miejsace pracy, a później zaczynam robotę. Bo i milej się pracuje i sama praca jest efektywniejsza. I przede wszystkim nie ma wstydu w przypadku odwiedzin...

Portki to nawet przez głowę da się włożyć, ale po co?
antypleple / 62.29.170.* / 2006-10-23 10:42
popieram sprzatanie, jeno:
1. wlasnego miejsca pracy najpierw (bez lazenia i wytykania wszystkim innym balaganiarstwa)
2. sprzatanie nie jest destrukcja wszystkich i wszystkiego, kiedy sprzatam biurko - to je sprzatam, a nie wyrzucam biurek za okno, lzac wszystkich dookola
3. spratanie biurka nie jest moim jedynym i ostatecznym celem w pracy, sprzatajac go robie to cicho i skutecznie zeby moc zabrac sie do najwazniejszego - do PRACY
Spiderx / 87.206.73.* / 2006-10-21 19:57
Szanowny Forumowiczu, ale to jest demagogia z socjotechniką, nie czujesz tego? Mieć większość w sejmie - to móc działać, to marzenie wszystkich partii.
Ale Kaczyńscy mają to gdzieś, teraz jest czas szafy Lesiaka.

Co przeszkadza Kaczyńskim i PiS-owi pracować RÓWNOLEGLE nad ustawami? Niech sobie tropią jak to ich hobby. Niech rozliczają, jak chcą. ALE KTO MA ZAJMOWAĆ SIĘ POLSKĄ TERAZ?
Czy taka lub inna zawartość szafy Lesiaka ma wpływ na reformę podatków? Albo reformę ZUS-u? Albo wprowadzenie szeregu innych reform, które leżą w szufladzie czekając na lepsze czasy aż Panowie K. "posprzątają" Polskę?
tatko / 2006-10-18 00:21 / Tysiącznik na forum
Dobry pracownik to po pracy sprząta. Tak żeby rano następnego dnia usiąść przy czystym biurku. A kiepski przed pracą, bo zostawił po sobie bajzel...
Czcze gadanie / 83.25.253.* / 2006-10-17 23:24
Zanim sprzątniesz, czyścioszku, umrzesz z głodu. Chyba że nie potrafisz nic innego robić jak tylko sprzątać, ale w takim razie po co ci biurko. Kup sobie miotłę.
rybka / 2006-10-17 21:26 / Tysiącznik na forum
Miejsce pracy powinno się zostawiać w porządku, a nie sprzatać nastepnego dnia.
MareczekBritish / 68.192.28.* / 2006-10-17 17:17
Regulamin forum
A_A / 85.193.200.* / 2006-10-17 16:42
...eeeeee A JA JUŻ NIE MAM SIŁ. GDYBY GŁUPOTA MIAŁA SKRZYDŁA DO CAŁY PIS LATAŁ BY JAK STADO KACZEK - W KLUCZU. MOŻE GDYBY ICH WYWIAŁO GDZIEŚ DO AFRYKI TO W KOŃCU MIELIBYŚMY PORZĄDEK.
Wineusz2 / 83.29.52.* / 2006-10-17 16:33
Przed następnymi wyborami znowu będą rozdawać mieszkania, podwyższać emerytury, obniżać podatki, wspierać młode małżeństwa i przedsiębiorczość, obniżać akcyzę na olej i benzynę ...... można by tak godzinę wyliczać. Może nawet podniosą ustawowo średnią krajową i obniżą zachorowalność na grypę u najuboższych. A głupawi i naiwni będą na nich głosować, bo im tak Ojciec Dyrektor w Radiu Maryja każe (przy okazji poda swój numer konta), to każe i trzeba tak, jak ksiądz z ambony głosił, albo Ociec Dyrektor głosem pełnym miłości nakazywał.
Przecież Samoobrona, LPR i Pis to pupilki Ojca Dyrektora.
Więc: na kogo głosowaliśmy, tego mamy. Więc po co to narzekanie?
Aha! Nie zna ktoś numeru konta Radia Maryja? Słyszałem, że Ojciec Dyrektor musi wymienić tłumik w Maybach'u, a to kosztuje pewnie tyle, co nowa Corolla. Chciałbym mu pomóc. W2
Kaja / 83.31.133.* / 2006-10-17 16:29
Co takiego złego w gospodarce, oprócz upupienia paru
złodziei , oraz wzrostu zaawansowanych technicznie inwestycji,
się stało? Bo nie bardzo z tego artykułu oraz opinii forumowiczów to widać.Może fakt iż gospodarka nieżle się
rozwija i nijakiego zapowiadanego krachu nie widać tak rozsierdza autorów? Masochiści czy cuś?
tatko / 2006-10-17 16:42 / Tysiącznik na forum
Trzeba raczej odwrócić pytanie: Ile w gospodarce się nie stało, choć już dawno stać się powinno...A teraz,co takiego złegosię stało. To wszystko odczujemy za rok dwa i to na własnych grzbietach..
remigiuszz23 / 82.107.59.* / 2006-10-17 19:23
to miej pretensje do aws i do sld bo to oni rzadzili przez ostatnie 15 lat.
Czcze gadanie / 83.25.253.* / 2006-10-17 23:27
A L.Kaczyński nie był czasem w AWS? Kto był wtedy ministrem sprawiedliwości? A kto rządził Warszawą przez ostatnie cztery lata?
tatko / 2006-10-18 00:22 / Tysiącznik na forum
Przechrzty albo przemalowani. Taka dzisiaj moda w polityce.
wojcher / 2006-10-17 16:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Proponuję co 100 dni zmieniać rząd, oczywiście tylko na PISowski a okaże się że pod koniec kadencji tego parlamentu będziemy bogatsi od Arabii Saudyjskiej (i wszystkich krajów "OPEK" razem wziętych).
Oczywiście ocenę zasobności naszych portfeli także pozostawmy PISiorom. Jak dobrze wgadają to tak jak bym miał.
MarekM / 85.221.201.* / 2006-10-17 15:54
Tak trzymać, Państwo w rządzie. Najlepsze co możecie dla nas zrobić to nas zostawić w spokoju. Z resztą damy sobie doskonale radę.
mike1 / 194.92.227.* / 2006-10-17 15:17
To genialny komentarz do tego co robią Kaczory. One nie zajmują się gospodarką bo nie mają pojęcia co to jest. Przecież kolesie owi całe życie brali kasę z budżetu w takiej lub innej formie nigdy nic do tego budżetu nie wkładając. To jest banda kompletnych ignorantów i nierobów, którzy bawią się służbami i cholera wie czym jeszcze, a lodówki niedługo nie będzie. Ale ja nie chce emigrować niech Kaczory emigrują na Białoruś, na Kubę lub do diabła
jGazz / 83.26.137.* / 2006-10-17 15:17
Drodzy forumowicze! Całe szczęście , że panowie Kaczyńscy i spółka nie biora się za gospodarkę, bo wynik byłby jeden - totalny rozgardiasz.
My pracodawcy mamy juz tak duże obcuiążenia, że zastanawiam się poważnie by tych kilkanaście etatów nie zlikwidować - płacimy już za wszystko, nawet za to że lekarz lekką rączką pisze L4, za muzykę w zakładzie, i to w dodatku trzem koncesjonerom, płacimy podatki od gruntów, od budowli, a amortyzacja jest 25 letnia i my chcemy konkurować z innymi państwami jak np. Czechy - gdzie wymienione podatki ukryte są juz dawno zniesione.
Niech to szl...g trafi taki rząd.
a / 80.48.97.* / 2006-10-17 14:55
a peron w kieleckiem to pies
A likwidacja wsi, bez jednoczesnej likwidacji chłopstwa i dopłat bezpośrednich to dopiero ot co.

Najnowsze wpisy