Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zamiast rządu przełomu uzyskaliśmy odgrzewany pasztet w stylu AWS

Zamiast rządu przełomu uzyskaliśmy odgrzewany pasztet w stylu AWS

Wyświetlaj:
niepartyjniak / 2005-12-18 14:47
W STYLU aws TO WG REDAKTORA ZLA OPINIA. A MOGLBYM POWIEDZIEC , ZE TO JEDYNY RZAD REFORM, KTORY BYL OSKARZANY, PRZEZ TYCH W STYLU SLD , ZE ROBI ICH ZA DUZO. DO DZIS JEZDZA DZIECI DO SZKOL POMARANCZOWYMI AUTOBUSAMI, KTORE JAKO KIEROWCA CZESTO WIDUJE, DAWNO NIE WIDZIALEM JUZ URSUSA Z ZIMNA PRZYCZEPA. DO DZIS JEST DRUGI FILAR, KTORY OSZCZEDZA NASZE PIENIADZE. NIEKTORZY SPECJALISCI MOWIA NAWET , ZE ZA DUZO IDZIEDO ZUS/ TO OD TYCH W STYLU SLD. EURO PONIZEJ 4 ZL PILNUJE OD WIELU LAT PREZES BALCEROWICZ CENIONY PRZEZ BYLEGO PREZYDENTA I MNIE . TO ON CHCIAL ODEBRAC FUNKCJONARIUSZOM KOMUNISTYCZNEGO REZIMU NADMIERNE PODWYZKI EMERYTUR ZAGWARANTOWANYCH USTAWOWO, KTORE CO ROKU ROSNA NIEWSPOLMIERNIE DO EMERYTUR POZOSTALYCH OBYWATELI, CHOC PRACOWALI CIEZKO. TO NIE AWS UZALEZNIL NASZ KRAJ OD SUROWCOW ZE WSCHODU. TO NI Z WINY AWS PLACIMY OSZKODOWANIA BYLYM WLASCICIELOM PRZEDWOJENNYCH NIERUCHOMOSCI. KTO WTEDY KRZYCZAL, ZE NIE STAC NASZEGO BIEDNEGO KRAJU NA REPRYWATYZACJE. TEN ARTYKUL NIEKONIECZNIE MOWI CALA PRAWDE. PODATKI IDA DO BUDZETU, ABY ZOSTALY ROZDANE . PANSTWO TO NIE FIRMA KILKU WLASCICELI. JAK ZOSTANA ROZDANE TO JUZ INNA KWESTIA. OBYWATELE JUZ NIE WIEDZA KOMU MOZNA ZAUFAC. KTOS PRZECIEZ MUSI WRESZCIE ZACZAC SPLACAC DLUGI ZACIAGNIETE PRZEZ PZPR I NASTEPCOW W IMIENIU WSZYSTKICH POLAKOW. CZEKAMY JAKO POLACY NA PORZADNYCH LUDZI W NASZYM IMIENIU ROZPORZADZAJACYCH MAJATKIEM PANSTWOWYM. SLOWA RPOF SZYMCZYSZYN, ZE W POLSCE MALY PROCENT PIENIEDZY PRZECHODZI PRZEZ cale SPOLECZENSTWO. WIEKSZOSC OBRACA SIE W GORNYCH WARSTWACH - elitarnych/ w uproszczeniu/ to ostrzezenie, ze cos trzeba wreszcie zmienic. wszyscy placa podatki, czynsze, a chodniki nieodsniezone, ulice brudne, dziurawe. BEZROBOCIE !!! TO JEST NIENORMALNE . brak nerwow.
a najlepsze jak od dluzszego czasu gloryfikuje sie patriotyzm przedsiebiorcow. to oni likwiduja bezrobocie. to oni sa potrzebni pracownikom. pracownicy im chyba nie. to oczywiste, ze jestesmy sobie potrzebni nawzajem. jakos w mediach tego nie widac. sorry , chyba za duzo gadam. jak ci w stylu AWS Nas wyroluja, to chyba bede glosowal na UPR. jak biurokracja jest dla biurokracji, to bedziemy musieli sie o siebie sami troszczyc.
henryk / 213.192.90.* / 2005-12-17 08:57
Panie Redaktorze. Dlaczego Pan pisząc artykuły na poczytnej stronie tak bardzo okazuje Pan swoje niezadowolenie z wygranej PiS. Pan jako redaktor powinien być osobą bezstronną podający rzetelnie informację a nie szkalujący. Z tego powodu nie chce mnie się czytać pańskich artykułów.
kangur / 193.128.25.* / 2005-12-14 18:13
Panie Redaktorze. Stanowczo zbyt wcześnie wyciaga pan wnioski. Czy Pańscy przełożeni po miesiącu pracy wiedzieli jakim jest Pan pracownikiem ?
Xporferus / 217.99.108.* / 2005-12-14 15:56
Przepraszam.
Na co liczyli ludzie głosujący na PiS, jeżeli chodzi o uwalnianie rynku? Program partii przed wyborami był raczej etatystyczny z wszystkimi tego konsekwencjami (podatkowymi zwłaszcza). Biorąc pod uwagę historie pisowców można przyjąć, że dotrzymają słowa tak jak w ,,zmianach ustrojowych", które deklarowali.
Na co liczyli ludzie głosujący na PO? Zapewne na deklarowane uwalnianie rynku... Ale jak historia polityków , tej partii wskazuje, że ich hasła rozmijały się z działaniem. Nowym przykładem jest, oczywiście, odrzucenie oferty gospodarczych resortów w koalicji. Ciekawe o co Pełniącym Obowiązki liberałów chodzi (o uwalnianie rynku?; retoryczne pytanie).
A o co chodzi głosującym na PiS, a mającym pretensje o brak PO w rządzie? No to już zbyt skomplikowane :)

Fakty.
O ile pamiętam Pani, ulubiona minister, Lubińska pełniła kierownicze funkcje w Uniii Wolności, partii ,,leberalnej" gospodarczo (hasła tak, czyny nie... wręcz przeciwnie).

Brak Pani Zyty Gilowskiej świadczy o PO, głównie.
g / 212.186.144.* / 2005-12-15 09:39
domagamy się realizacji programów przedstawionych w wyboraach albo niech PO powie że chodziło tylko o przejęcie władzy i realizowanie dalej polityki mazowiecko-belkowej, zauważamy, że PiS dlatego jest postrzegany w mediach jako zły gdyz nie daje gwarancji że polityka okragłego stołu będzie realizowana.
Xporferus / 217.99.108.* / 2005-12-15 15:44
Czy należy rozumieć, że należy Pan do grupy głosujących na PiS mających pretensje o brak PO w rządzie? Tak się domyślam i tak założę. Za ewentualną pomyłke przepraszam.

1.Czy należy rozumieć, że znany jest Panu ów bardzo utajniony dokument: program PO (nie mówimy przecież o hasłach)?
2.No właśnie nie rozumiem tego mechanizmu: któś głosowałem na PiS (miał jakiś tam wybór), a teraz domaga się by PO, które nie jest w rządzie (fakt to jest; przyczyny tu nie mają znaczenia), coś tam robiło. Oczywiste pytanie nasuwa się: dlaczego ,,ktoś" stanął po stronie PiS w wyborach?
3.Z ostatnim Pana zdaniem zgadzam się. Natomiast śmiem twierdzić, że fundamentalna zmiana ustrojowa nastąpi gdy jednoczesnym likwidacjom nitek pajęczyny towarzyszyć będzie zmniejszanie koryta. Bo być może nawet niektórzy Porządni i So...lidarni ulegną pokusie... lub już ulegają... Oby nie. Zawsze to lepiej znać więcej porządnych niż załganych.
real / 81.219.244.* / 2005-12-15 17:11
Ja też zauważyłem, że wyborcy PiSu są dziwnie zawiedzeni i rozdrażnieni, że PO nie weszła do tej koalicji. Liczyli chyba na to, że PO będzie zarabiała kasę do budżetu (bo to umieją najlepiej), a PiS będzie tę kasę rozdawał na lewo i prawo w imię sprawiedliwości społecznej i innych haseł. No i z tego punktu widzenia potrafię to zrozumieć. To jest duuuży zawód – zostali przy władzy ci od rozdawania a zabrakło tych co mieli na to robić. I na dodatek do koalicji pchają się następni od rozdawania (SOA, LPR), ale tego budżet już nie udźwignie i dla tego już przymierzają się do wyborów na wiosnę. Ha,ha,ha, no to porządzili. Ale przynajmniej ministrowie bedą mieli dożywotnie pensje, zawsze to coś.
obserwator / 81.168.142.* / 2005-12-14 13:59
Panie Redaktorze Bonek, może by tak p. Wójcikowskiego na jakiś urlopik wysłać. Niech odpocznie, umysł uporządkuje. Może ktoś inny w danej kolumnie coś sensownego, twórczego wreszcie napisze.
komunista / 212.186.144.* / 2005-12-14 10:27
pasztet to zostawiły dotychczasowe rządy, a ci co chcą zacząć coś robić dla ludzi to są zli, za chwile będzie koniec świata, poprę PO jak Niesiołoski oszołom odejdzie i usłysze choć słowo że PO chce zrobić coś dla ludzi A i rozliczcie Tuska, nieudacznicy muszą odejść, a i Komoroski też nie ma nic wspólnego z interesem narodu
g / 212.186.144.* / 2005-12-14 10:17
ten artykuł ma na celu rozbicie PiS, to stara metoda, najśmieszniejsza jest w tym kontrola UW, wspaniale kontrolowali że mamy komunistów baronów feudalnych mieniących się lewicą, gospodarkę opanowaną przez zagraniczny kapitał, emetytów z 600 renty, bezrobotnych bez szans, młodzież w Londynie, 50 latków do których 70 letni komunistyczny baron który za darmo przejął majątek narodu mówi że starych ludzi nie zatrudnia i młodzież do której SLD mówią dlaczego do tej pory nie rozliczono Jaruzelskiego ze morderstw stanu wojennego, wszystko to zawdzięczamy koncepcji pokojowego przejęcia władzy i majatku rodem z Unii Wolności, dość nie chcemy już tych ludzi Tusk wydaje się być gwarantem ich interesów, jaki jest teraz program PO tezy Rokity to śmieszny papier toaletowy, Do roboty panowie - Belka miał racje wszyscy żeście pokazali prawdziwe oblicze- twórzcie koalicje PO i sld JESZCZE ZOSTAŁO TROCHĘ DO PODZIAŁY, a resztę za paróbków, czy wy naprawdę uwarzacie że wy macie rację.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-14 10:33
1) UW ma swoje winy w usankcjonowaniu postkomunizmu - ale UW dbała o to zeby za rzadów a AWS rozdawnictwo sojcalistyczne rosło liniowo a nie wykładniczo jak chciał Krzaklewski i ZCHN...

2) arykuł na na celu nei rozbicie Pis ale apel o opamietanie się PiSu w sprawach gospodarczych zanim będzie za późno ... i o spełnianie obietnich wyborczych nie tylko i wyłącznie w zakresie socjalu ale i obnizaniu podatków i reformie gospdoarki

3)
...z mniejszości... / 62.87.152.* / 2005-12-14 09:51
Na razie konkrety są takie: nie będzie reform podatkowych.
To jest minus.
PiS genialnie i koncertowo "wycykał" PO - w iście amerykańskim stylu. Tylko uczyć się od nich!
To jet uwaga neutralna i obiektywna.
Ceny paliw nie wzrosły. A jest to jeden z czynników majacych ogromny wpływ na koszty gospodarki.
To niewątpliwie plus PiSu (a może Marcinkiewicza?).
Co zostaje? Moim zdaniem jeszcze poczekać z oceną.
I dla jasności: jestem z SLD (tak,tak!) i nie cierpię prawicy w stylu Giertycha. Ale staram się myśleć... A wychodzi mi, że jaki by nie był rząd, u nas to jednak TKM. Smutne...
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-14 10:26
- nie ma reform podatkowych
- jest podwyzka podatku PiT (brak waloryzacji kwoty wolnej i zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodów, wyższa częsc składki ub. zdrowotnego nieodliczalna od PiT oraz koniec ulgi remontowej)
- wzrost akcyzy na paliwa (o ile obniżono ją na beznzynę - to jest juz w fazie roboczej projekt zrównania akcyz na olej opałowy i gaz lpg z beznyną i o.n. - oraz ponownie stawki ma się uchwalac w dordze rozporzadzenia a nie ustawy)

- zaniechanie zmian w VAT na art dziecęce

- zaniechanie zmian w podatku Hausnera (od giełdy) i Belki (od lokat)

- podatek ekologiczny

- smiałe projekty bykowego

w zamian mamy:

- emerytury dla 38 letnich górników;
- bercikowe dla skrajnej biedoty i tylko dla niej;
- dożywianie "biednych"
- paliwo rolnicze
- wkładanie gigantycznych pieniedzy w kolej kosztem rozwoju dróg
-wzrost a nie spadek administracji
- kłopoty z zywnoscia na rynkach wshodnich, kłopoty z ceną importowanego gazu ziemnego, grozba zbudowania wielkiej rafinerii w kalinigradzie - ktora rozlozy nasze rafinerie na obie lopatki
- sztuczne wzmacnianie złotego przez ministertwo finansow
- za chwilę UE zarzuci nam protekcjonizm w energetyce i będziemy mieli kłopoty z KDT-ami - a to oznacza prąd w górę
- no i oczywiscie w powietrzu wisi zakaz zaciaganai kredytów w walutach obcych (jak za komuny)


jednym słowem powiało takim socjalizmem jak nigdy od 15 lat
rafal wojcikwoski / 82.177.176.* / 2005-12-14 10:35
zapomniałem jeszcze o planach pworwadzenia nowego przymusowego ubepzieczenia społecznego od skutków bezrobocia...

jak ktos jeszcze pamieta o jakims podatku to neich da znac
real / 81.219.244.* / 2005-12-14 17:48
Zapomniał pan, panie Rafale o - 3 mln mieszkań, 5 stadionach, 350 km autostrad. Z tym, że zachowując obiektywizm, rząd ma na to jeszcze 3 lata i 10 mieś. No chyba, że zapragną wcześniejszych wyborów na wiosnę!! Wtedy usłyszymy, że to wszystko co obiecywali było realne, tylko przez PO musieli skrócić kadencje i nie zdążyli. Pozdro
m / 85.219.252.* / 2005-12-14 10:51
Podatek od panikarstwa i przekrecania faktow.
Bylby Pan w jego ostatnim progu.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-14 12:24
konkrety - anonimie - kokrety - jakie panikarstwo - jakie przekręcone fakty...
m / 85.219.252.* / 2005-12-14 19:19
Od kiedy 13 letni gornicy pracoja pod ziemia? - oszuscie
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-15 00:00
18 letni pracuja - po 25 latach moga isc na emeryture... ale jesli maja szkodliwe warunki to ... 1 rok pracy = 1,5 a jesli pracuja w ratownictwie to 1,8 czyli

gornik po 17 latach moze isc na emeryturę a ratownik po 14 latach

gornik wiec idzie na emerytre w wieku 35 lat... ratownik tez gdzies tak bo dluzej sie uczy od górnika...

a teraz prosze wjsc po stół i odszczekac...
m / 85.219.252.* / 2005-12-15 09:22
Niczego nie bede odszczekiwal poniewaz nie wierze w Panskie rewelacje. Tak jak nie wierze w panskie rewelacje o tym nad czym rzad planuje i co zamierza zrobic.
Nie jest Pan czlonkiem rzadu i nie moze Pan miec dostepu do prawdziwej informacji. Pan jedynie powtarza sensacje prasowe. Pan sie nie opiera na faktach tylko na pomowieniach i taniej sensacji. Wszystko jest dobre co potwierdza Panska teze = nawet klamstwo. Pan jest z tych co po wyborach straszyl krachem na gieldzie i bezyna po 6 zlotych za litr. Tacy jak Pan rzadaja zmian natychmiast i jak ich nie ma to trabia wokol ze zostali oszukani. Zycze troche cierpliwosci i mniej napastliwosci w wypowiedziach.
Bernard / 83.22.30.* / 2005-12-15 10:27
Pan Rafał Wojcikowski ma racje znam osobiście górnika mojego kolegę z postawówki, który przeszedł na pełną emeryturę górniczą mając 39 lat a nie był ratownikiem, ale zasadnicza szkoła górnicza była wtedy szkołą przyzakładową i od 14 roku życia formalnie był już pracownikiem kopalni, bo wtedy gdy kończyliśmy podstawówke była ona 7 letnia więc do emerytury zaliczono mu okres nauki w szkole bo 3 lata uczył się zawodu jako pracownik młodociany. Szkołę górniczą ukończył mając lat 17 dlatego do ukończenia 18 lat pracował na powierzchni kopalni następnie przepracował 21 lat pod ziemią obsługując pompy odwadniania wyrobisk i tym sposobem mając 25 lat pracy na kopalni w tym 21 pod ziemią w wieku 39 lat zostal emerytem z emerytura 2500zł. Pracował na tym samym oddziale co mój nieżyjący ojciec, który przepracował pod ziemia 38 lat i odszedł na emeryturę w wieku 56 lat 10 lat wczesniej niż mój kolega i mając chorobe zawodowa pylicę płuc otrzymał emeryturę 2100zł. To są fakty a nie poglądy z faktami się nie dyskutuje albo się je zna albo nie. Jeżeli Ktoś swoje poglądy kształtuje w oparciu poglądy głoszone przez innych przy braku wiedzy na temat faktów to siłą żeczy prowadzi to do będnej oceny rzeczywistości.
m / 85.219.252.* / 2005-12-15 11:01
i oczywiscie to jest dowod ze PIS jest temu winien.
A poza tym to 39 nie rowna sie 38 a ustawa mowi o przepracowaniu 25 lat pod ziemia a nie 21.
Drobne szczegoly ktorych autor nie raczy nawet zauwazyc.
TOMASS / 83.28.70.* / 2005-12-13 15:47
JA OSOBISCIE GLOSOWALEM NA PO,ALE PRZYZNAM SZCZERZE,ZE ROWNIEZ SIE NA LIDERACH PO ZAWIODLEM,NIESTETY NIE POTRAFILI SIE POGODZIC Z PORAZKA I STANELI NA WYSOKOSCI ZADANIA,Z PRZYKROSCIA STWIERDZAM,ALE RACJA STANU NIE WZIELA GORY,OCZYWISCIE PIS JEST TAK SAMO,JAK NIE BARDZIEJ WINNY ZAISTNIALEJ SYTUACJI,TE KONSZACHTY Z SAMOOBRONA I LPREM NIC NIE DAJA,TYLKO POGLEBIAJA KRYZYS POLITYCZNY,A CO ZA TYM IDZIE GOSPODARCZY,BO JAK MOZNA REFORMOWAC KRAJ BEDAC ZAKLADNIKIEM GIERTYCHA I LEPPERA,NIESTETY OBAJ POTENCJALNI KOALICJANCI TAK CIAGNELI LINE,ZE AZ PEKLA ,A PRZY OKAZJI MLEKO SIE ROZLALO,MAM NADZIEJE,ZE LIDERZY OBU PARTII POJDA PO ROZUM DO GLOWY I SIE POROZUMIEJA,TUSK JUZ PUSZCZA SYGNALY,JESZCZE NIE JEST ZA POZNO..
Finansista / 199.67.204.* / 2005-12-13 15:07
Powyższy artykuł to najlepszy przykład michnikowszczyzny nadal królujące w mediach (także w tzw. niezależnych). Przypiszczenia a nie fakty na temat PISu przeplatane "odkrywczym" spiskiem ludzi z b.ZCHN na końcu okraszone kassandryczną wizją kryzysu. A do tego wszystkiego brak tzw. racjonalnej (tzn.różowo-czerwonej) opozycji Salonu (UD,ROAD,UW,KLD etc.), która powstrzymywałaby prawicowych "dyletantów ekonomicznych". Ale na szczęście naród wybrał inaczej, pozostaje więc tylko frustracja i pisanie takich artykułów dla grupki podobnych frustratów, którze bezrozumnie "łykają" tego typu "mądrości"
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-14 10:14
nie reprezentuje "michnikowszczyzny", daleko mi do niej tak samo jak Panu

to są fakty a nie przypuszczenia

- kolejnym faktem jest projwekt zmian w akcyzie - ma być znów powrót do ustalania akcyzyz na paliwa w drodze rozporzadzenia i stawka Nenemanowska na olej opałowy i gaz lpg

- a propo - wie Pan ze minister Neneman utrzymał stanowiko wiceministra finansów w nowym rzadzie !!!

- ja nie krytykuję rzadu za antykomunizm, lustrację i reformę prawa - tylko za socjalizm gospodarczy i etatyzm - za którymi stoi frakcja zchnowska - gdyby Kropiwnicki był zdrowy to zapewne on miałby tekę ministra finansów i wicepremiera...

- zas frakcja liberalna poszła w out - zuber odsuniety, zawisza odsuniety - w zamian lansuje się poglądy i program kolejnego zchnowca - Mecha...


a dla Pana jak ktoś ma poglądy libralne w zakresie ekonomii (choć konserwatywne w zakresie obyczajowosci) to od razu jest od Michnika ... to fałszywy skrót myślowy uzywany przez redemptorystów...:)
Finansista / 199.67.203.* / 2005-12-14 10:49
Nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Panie Rafale, nadal są to przypuszczenia nie fakty: "ma być znów powrót do ustalania..." (a więc jest to najwyżej fakt prasowy), Neneman został (zobaczymy jak długo), "gdyby Kropiwnicki był zdrów to zapewne..." (ale niestety jest chory i nie jest-znów przypuszczenie), "zuber odsunięty, zawisza odsunięty" (nie wiem na czym polega to odsunięcie? może Pan wie więcej?nie wiem skąd opinia, że są z frakcji (kiedyś były frakcje jastrzębi i gołębi-skąd te pomysły?) liberalnej, chyba że uznamy że wystarczy zdjąć marynarkę, zawinąć rękawy i wystąpić u pajaca z TVP (skompromitował się lizusowskim "wywiadem" z premierem L.Millerem).
Uważam, że zwykła uczciwość wymaga oceniać rząd (każdy) po dokonaniach a nie po przypuszczeniach, insynuacjach, w dużej mierze kreowanych przez media.
Co do racjonalnej opozycji, to zachowanie posłów z PO mówi samo za siebie i nie wymaga żadnego komentarza (o innych ugrupowanich nie pisze, bo to ekonomiczni analfabeci)
Również jestem liberałem, ale myślącym,a nie odtwarzającym zasłyszane/przeczytane "mądrości" a do Radia Maryja daleko jak do najbliższej galaktyki (chociaż nie ma nic przeciwko słuchaczom tego Radia).
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-14 13:53
1) projekt ustawy o akcyzie na paliwa jest na stronie min fin

2) Neneman - jest jego autorem i jako wiceminister jest członkiem rządu PiS (mógł dostac rekomendację Kropiwnickiego - razem pracują w jednej jednostce na UŁ)

3) Kropiwnicki doprowadził do połączenia ChRS i PiS - do koalicji - ChRS to taki lokalny klon ZChN w Łodzi

4)zuber miał być min fin - był na kazdej konf prasowej jak były negocjacje z PO - teraz go nie ma a jego pomysły i propozycje zostały schowane głęboko do szuflady

5) Zawisza miał byc szefem sejmowej komisji finansów - to on jest głównym lansującym zniesienie podatku Hausnera i Belki - teraz jest wykłym posłem - a jego koncepcja ekonomiczna przegrała z koncepcją znanego ekonomisty z ZCHN - Cezarego Mecha - popiernego przez RM

6) nie mogę ujawnić zródeł informacji o zyciu węwnątrz pis - tajemnica dziennikarska

7) faktów jest coraz więcej - na posiedzeniu rządyu już pracuje się nad nowym obowiązkowym ubepzieczeniem społecznym ala ZUS - na ub od bezrobocia...to pomysł Mecha

jednym słowem wieje socjalizmem zchnowskim
arkadiusz / 212.244.189.* / 2005-12-19 09:20
Zawsze byłem z opcji "liberalnej" i zwolenikiem UW. Jednak oceniam wszystkie budżety poprzednich rządów od 97 roku jako bardzo zachowacze, jakby tworzone przez ludzi bez fachowego przygotowania, których jedyną zaletą było to, że znależli sie w "układzie" władzy. Może to przesada, ale takie miałem wrażenie. Szczególnie budżet Belki miał wiele niedoróbek i zaniechań, najogólniej mówiąc nie brał pod uwagę faktu, że nasz rynek kapitałowy jest bardzo płytki i bez niewielkiego impulsu inflacyjno popytowego nie wzrośnie. Ten budżet (tj. PiS-u i Samoobrony) jest proinflacyjny, ale akcenty są tutaj rozłożone bardzo szeroko i może się to skończyć pod koniec roku nawet deflacją przy wzroście PKB miom zdaniem nawet 6%. Ja przywiduję na przyszły rok gwałtowny wzrost eksportu rolniczego, który przekroczy najśmielsze oczekiwania - jestem specjalistą w tej dziedzinie. Budżet Belki jako bardzo sztywny byłby niszczący dla gospodarki. Co do złotego to porównując jego siłę nabywczą z Euro jest niezwykle tani - jego kurs musi roznąć wraż z coraz wiekszą i ntegracją z gospodarką UE i od tego nie ma odwrotu. A moze by Pan się zdobył na wysiłek i pokazał plusy tego budżetu - wtedy łatwiej by było "pilnować" ZCHN by tychże nie zamienili na minusy. PS - w radiu Maryja miałem okazje słuchać pieknych dyskusji z nieodżałowanym księdzem Profesorem Tischnerem... no zabieram sie do pracy, bo mnie szef...
Finansista / 199.67.203.* / 2005-12-14 17:10
Neneman odwołany - tak jak pisałem - przypuszczenia (i tych coraz mniej), a nie fakty.

Socjalizm zchnowski???

Nie ma jak kapitalizm SLD-wski pod przywództwem Prezia, poparty "autorytetami" gospodarczymi (Osiatyński, Kuczyński etc.), dzięki czemu "swoi" mogą doić nasze państwo, szermując hasłami wolności (oczywiście gospodarczej), uczciwości (kryształowej), profesjonalizmu (rodem z Akademii Nauk Społecznych) i doświadczenia (z SB, WSI, UOP, ABW, AW, etc.).

Wyżej ktoś zaproponował Autorowi urlop i może to nie jest zły pomysł, na pewno lepszy niż dalsze brnięcie w wytyczonym wcześniej kierunku
hajnel / 83.22.80.* / 2005-12-14 07:49
jakich prawicowych,człowieku PiS jest bardziej lewicowy od SLD.
rysiek / 81.161.227.* / 2005-12-14 07:43
czy tak trudno zrozumiec że PiS to ekonomiczne bubki albo troskliwe misie? no że o wizji rozwoju nie wspomnę

a o michniku mam zdanie złe, jesli nie gorsze od Twojego, tyle że nie wybiorcza teraz rządzi, tylko inna para gumiaków
ewa / 81.190.1.* / 2005-12-13 23:44
nie zaliczam się do flustratów, a zgadzam się z artykułem. Więc wyhamuj, bo bije od ciebie nienawiścią jak od zwolenników O. Rydzyka
Robi / 213.17.140.* / 2005-12-13 15:26
A jakieś fakty.....jeden......nie?
jasio / 213.25.189.* / 2005-12-13 14:19
Ja osobiście nie głosowałem ani na PIS ani na PO. Każda z partii zgodnie miała objąć te resorty, w których sprawdziła by się najlepiej. Było by to z pewnością przełomowe i oczekiwane od dawna pozytywne wydarzenie w naszej historii. Jednak jako obserwator mogę stwierdzić jedno. PIS wiedział bardzo dobrze lu przypuszczał od dawna, że Platforma opuści gardę w kampanii, bo i niby po co miała by się bronić skoro wszyscy "wiedzieli" że karty już rozdane. Dlatego uważam, że PIS bardzo cynicznie potraktował nie tylko konkrentów w postaci innych partii politycznych, ale na nieszczęście również większość społeczeństwa. Teraz szykują wybory samorządowe na wiosnę, póki jeszcze noty lepsze, bo do jesienie mogło by stronic w "Wielkiej Księdze Bajek" zabraknąć. I co wtedy?
Robi / 213.17.140.* / 2005-12-13 12:04
Pamiętam jak przed wyborami pod pana felietonami kłębiły sie tłumy komentarzy. Niezależnie od opcji politycznej każdy z nas miał nadzieję na zmiany, co więcej był tych zmian pewien. Można sie było spierać czy PIS jest bardziej / mniej socjalistyczny, albo PO bardziej / mniej libelarne. Jakim dyskusjom poddawano pomysły na kształt podatków. A rządy PIS nie są ani lewicowe, ani prawicowe ani rynkowe ani solidarnościowe. Są ..etetystyczne, pro rodzinne, prokoleżeńskie. Jak każdy kolejny zresztą - i nie ma co narzekać, to był nasz wybór.
frus / 194.128.163.* / 2005-12-13 09:06
Niestety to PiS wykazał się "mądrością" wyborczą - policzył, jakich ludzi jest w Polsce więcej, okazało się, że biednych i głupich. Więc to do nich skierował kampanię wyborczą i wygrał. Ja jestem za wprowadzeniem wag przy liczeniu głosów, bo dlaczego liczebnie większy debilizm ma nami rządzić?
Andrzej / 2005-12-14 08:15 / Bywalec forum
Frus, jest tylko jedno "ale". Nie wiadomo przecież do której grupy ciebie zaliczą. I obyś nie był zdziwiony. :))))) Bez urazy.
niestety masz rację / 83.22.89.* / 2005-12-13 10:29
W najstarszej demokracji - Grecji - prawo głosu mieli tylko obywatele płacący podatki. Cała reszta - hałastra w rodzaju Samoobrony - tylko kibicowała.
Klops / 80.50.65.* / 2005-12-13 11:12
A ty niestety nie potrafisz z niego korzystać. "bezmuzgowcami"?? Pokazujesz to co cały elektorat PiS tylko i wyłącznie pogardę i brak jakiejkolwiek chęci do rzetelnego dialogu o tym co ważne.
A swoją drogą koncepcja wprowadzenia demokracji na wzór Grecki jest jedyną słuszną drogą do normalności
m / 85.219.252.* / 2005-12-13 11:55
Pokaz mi gdzie widzisz podstawy do dialogu z ludzmi ktorzy innych nazywaja "glupimi" , "halastra" i "debilami"
To wy popierajacy PO jestescie gburami ktorzy glosujacych na PIS nazywaja "glupimi" , "halastra" i "debilami" i to wy niedorosliscie do dialogu.
Zachowujecie sie jak dzieci ktorym zabrano zabawke.
benq / 213.186.83.* / 2005-12-13 08:34
Śmiać mi się chce. Ale to przecież bardzo smutne. Okazało się że polacy to w większości nieroby, bo jak wytłumaczyć fakt, że tylu głosowało na pis - ludzi, którzy pod znaczkiem AWS wyprodukowali miliony bezrobotnych. Oprócz tego, że nieroby to jeszcze debile bo tylko debil mógł uwierzyć w hasła typu 3 miliony mieszkań, niższe podatki, większe świadczenia itp. Oglądając jeden ze spotów pisu ten z lodówką i znikającym żarciem nie ma wątpliwości. pis liczył na głosy debili i się nie przeliczył.
JK / 83.20.9.* / 2005-12-15 02:52
to wszystko prawda JEDNAK NAJBARDZIEJ UCIERPI MEDIA MARKT STRATA TYLU KLIENTÓW MUSI BOLEĆ!!
A MOŻE ONI TEŻ SIĘ PRZEBIORĄ I ZMIENIĄ HASŁO REKLAMOWE ?
Andrzej / 2005-12-14 08:18 / Bywalec forum
Dajcie spokój, szkoda słów. Benq to tylko typowy zwolennik PO. Czego od niego wymagać ? No, właśnie.
benq / 213.186.83.* / 2005-12-14 11:23
nie głosowałem na PO ani na pisuarów
m / 85.219.252.* / 2005-12-15 14:59
A w ogole poszedles glosowac?
Z tego co napisales to na prezydenckich nie byles.
do benqa / 193.243.146.* / 2005-12-14 07:41
Właśnie masz rację. Też tak uważam. Lepiej dostać obietnice aniżeli pracę.
Floyd / 2005-12-14 23:22 / Tysiącznik na forum
Mało rozumiesz z tego świata chłopczyku.
Bernard / 83.22.30.* / 2005-12-15 10:47
Jak widzę z przebiegu i rozwoju powyższej debaty my polacy nie potrafimy dyskutowac merytorycznie i zawsze dyskusje kończą sie inwektywami w stosunku do myslących inaczej. Jak więc ustalic kto swoje poglądy wywodzi z wiedzy na temat faktów o kto z wiary, że politycy których popiera są napewno lepsi i uczciwsi niż politycy których nie popiera ? Natomiast dobre rozwiązania problemów nie powstaną w oparciu o fałszywe wyobrażenia o przyczynach problemów, z którymi się borykamy. Dlatego przypomnę, twierdzenie Alberta Einstaina, że "Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane przez świadomość na tym samym poziomie na którym powstały"

Najnowsze wpisy