Forum Forum prawneZmiany w prawie

zamknięcie działalności, aktualnie zawieszona

zamknięcie działalności, aktualnie zawieszona

refiop / 83.16.161.* / 2012-03-20 13:28
witam
Prowadziłem auto handel, aktualnie mam zawieszoną działalność gospodarczą, chciałbym ją zamknąć czy może mi ktoś podpowiedzieć, gdzie mam się udać i kogo o tym fakcie powiadomić? Czy mam odwiesić działalność, aby ją zamknąć?
Ponadto mam jeden samochód, który był kupiony na moja firmę i chciałbym go zostawić dla siebie, prywatnie do użytkowania, jak mogę to zrobić, tak aby nie było problemów z US?
Dziękuję za podpowiedzi.
Wyświetlaj:
refiop / 77.113.137.* / 2012-03-23 10:05
Dowiedziałem się,że przy zamknięciu działalności od towarów które zostają, płacę zryczałtowany podatek w wysokości 10%, pytanie moje jest następujące, konkretnie chodzi o samochód, który mam czy podatek płacę od wartości za jaką kupiłem auto (zakup w 2012 za 18tyś brutto), czy według aktualnej wartości, jeśli tak, to kto ocenia wartość tego samochodu?
refiop / 77.113.137.* / 2012-03-23 09:55
Mam jeszcze jedno pytanie został mi samochód, który muszę rozliczyć z US, według jakie wzoru, czy podatku to realizuje czy są jakieś osobne przepisy regulujące taki stan, tzn. zamykam działalnośc i coś ma na stanie do rozliczenia z US, czy podlega to standardowemu rozliczeniu?
.doradca. / 81.190.72.* / 2012-03-20 15:44

tak aby nie było problemów z US?

US i ZUS musisz w pierwszej kolejności powiadomić o zakończeniu działalności, inaczej Ciebie zniszczą !
wiwan / 2012-03-20 15:57
ZUS-u w ogóle nie "zawiadamia" w tej sytuacji. Gdyby zamykał DG, bez wcześniejszego zawieszenia- powinien wyrejestrować się w roli ubezpieczonego. Żadne zniszczenie nie grozi, bo i tak zamykając w ewidencji CEIDG wyrejestrowuje się w roli płatnika, więc i tak ustaje obowiązek opłacania składek.
refiop / 77.113.137.* / 2012-03-23 09:57
Mam jeszcze jedno pytanie został mi samochód, który muszę rozliczyć z US, według jakie wzoru, czy podatku to realizuje czy są jakieś osobne przepisy regulujące taki stan, tzn. zamykam działalnośc i coś ma na stanie do rozliczenia z US, czy podlega to standardowemu rozliczeniu?
szklarek / 2012-03-20 15:32
Zamknięcie na formularzu CEIDG-1- albo w urzędzie gdzie była zawieszana, albo w formie e-formularza. Jest to równoznaczne z wyrejestrowaniem z ZUS w roli ubezpieczonego. W roli płatnika- wyrejetsrowanie nastąpiło w chwili zawieszenia.
Nie odwiesza się zatem w celu zamknięcia.

W kwestiach podatkowych polecam hasło "remanent likwidacyjny", oraz artykuł:

http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/jak;zamknac;firme,77,0,207693.html

oraz

http://www.money.pl/forum/opodatkowanie-wyprzedawanych-towarow-po-likwidacji-dzialalnosci-t2240895.html

Najnowsze wpisy