Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zara wycofuje torby ze swastyką

Zara wycofuje torby ze swastyką

Money.pl / 2007-09-25 12:46
Komentarze do wiadomości: Zara wycofuje torby ze swastyką .
Wyświetlaj:
Żądło i miód / 83.20.48.* / 2007-10-05 21:35
Hiszpańska sieć sklepów odzieżowych ZARA miała okazję przełamać głupie stereotypy, które wszyscy zbiorowo reprezentujecie, nie mając żadnej wiedzy, wykraczającej poza pierwszą połowę XX wieku, na temat swastyki, ale zamiast tego schowała głowę w piasek niestety... Może dlatego, że w istocie macie większości puste, zamknięte umysły... Jak słusznie zauważył autor artykułu, swastyka pojawiła się w wielu kulturach całe wieki zanim wykorzystana została przez działalność nazistowską, jako wyraz doskonałości i w szczególności symbol solarny... A tymczasem to Hitler zbiera laury za swastyke... Ludzka głupota nie zna granic! Natychmiast kupiłabym taką torebkę, gdyby tylko pojawiła się w Polsce, żeby wywołać, całkiem niesłusznie, powszechne oburzenie i przy okazji niektórym przemówić do małych rozumków...
Andreas17 / 83.21.166.* / 2009-11-19 18:05
Pani mówiąc kolokwialnie, ma nie po kolei w głowie. Swastyka na torbie, to typowa swastyka nazistów, obrócona o 45 stopni i wpisana w okrąg. Gdyby była to swastyka fińska czy hinduska(zwrócone w inną stronę, pod kątem prostym, lub posiadające krótsze ramiona), to nie byłoby zastrzeżeń. Radzę poczytać, pani skandalistko.
georg / 2007-10-07 01:30 / Bywalec forum
Z i m, my chyba wszyscy wiemy ze sanskryt itd. Ale nie da sie ukryc, ze swastyka na torebce byla w wersji hitlerowskiej a nie hinduskiej (roznia sie one orientacja "hakow").
Żądło i miód / 83.23.254.* / 2007-10-08 14:15
Na dodatek swastyka na torebce wpisana jest w słońce, co w sposób oczywisty potęguje jej znaczenie jako symbolu solarnego... Nawet najprostszy umysł, nieznający znaczenia swastyki potrafi to dostrzec, bez dopowiadania zbędnych historii i doszukiwania się intrygi...
Żądło i miód / 83.23.254.* / 2007-10-08 14:07
Zwłaszcza, że to hinduski wykonawca zaprojektowal torebke?! Rodzajów swastyk jest wiele, tak jak wiele jest kultur, z których ona się wywodzi... I wcale nie: jedna kultura=jeden rodzaj swastyki, jak może Ci sie wydawac... Słowiańska też mogła być prawoskrętna z prostymi ramionami albo zaokrąglonymi... Więc o czym to świadczy?
nadobny maciek / 2007-10-01 20:49
keyser soze zwrócił uwagę na ciekawy problem. Często na koszulkach pojawia się teraz sierp i młot, czerwona gwiazda czy Lenin. Wszyscy mają alergię na swastykę (co jako żyd z pochodzenia rozumiem), ale zdają się zapominać ile ofiar ma na swym koncie system stalinowski, to są miliony, nie powinniśmy akceptować tego jako retro-fajne ozdóbki.
georg / 2007-10-02 14:14 / Bywalec forum
Tak. Najwyzszy czas by zaczac traktowac czerwona gwiazdke na rowni ze swastyka (jak to juz ponizej napisalem).
Anty / 2007-10-02 20:41 / Bywalec forum
Tak jak kaczka potraktowała polską flagę na samochodzie (jak to już poniżej napisałem)?
Looki / 83.4.89.* / 2007-09-28 10:52
Na torebce oprócz swastyki jest odwrócona flaga Niemiec - jest w nią przyozdobiona doniczka kwiatka, który się znajduje po środku torebki !
love / 213.158.196.* / 2007-09-26 23:55
pani oddająca torebkę zapewne miala dziadka w ss ;p
h / 89.171.91.* / 2007-09-26 14:25
indyjska jest jednak nieco inna i jest symbolem slonca
keyser soze / 83.12.183.* / 2007-09-25 12:46
pięcioramienna gwiadka, najlepiej czerwona i sierp z młotem - oto symbole prawdziwego szczęścia, wolności i dobro(od)bytu...
georg / 2007-09-26 20:59 / Bywalec forum
Tak. Najwyzszy czas by zaczac traktowac czerwona gwiazdke na rowni ze swastyka.
Anty / 2007-10-02 20:40 / Bywalec forum
Tak jak kaczka potraktowała polską flagę na samochodzie?
fantasta / 87.205.203.* / 2007-09-26 22:28
komunizm dyskryminuje ze wzgledu na sposob myslenia, a rasizm dyskryminuje z powodu pochodzenia.
fantasta / 87.205.203.* / 2007-09-26 22:21
to trzebaby uczciwie wtedy zerwac wszelkie kontakty z panstwami komunstycznymi.
georg / 2007-09-27 22:47 / Bywalec forum
Niekoniecznie. Rzeczywistosc zmusza do kontaktow nawet z obrzydliwymi typami. USA zawsze mialy stosunki dyplomatyczne z ZSRR mimo uwazania go za imperium zla.
Anty / 2007-09-29 16:33 / Bywalec forum
A które z tych państw jest obrzydliwym typem?
georg / 2007-10-01 22:20 / Bywalec forum
Anty, jaka ty jestes zagubiona owieczka. Szkoda, zes sie rozminal z ZMS-em i PZPR-em. Tam by ci powiedzieli, kto jest cacy, a kto be.
Chociaz to nie zawsze dzialalo jak trzeba. JP II nie pierwszy calowal polska ziemie na lotnisku. Ubiegli go w tym ZMP-owcy po powrocie z wycieczki do raju w 1951 bodajze. (Zgadnij, Anty: skad wracali?)
Anty / 2007-10-02 20:38 / Bywalec forum
O wszystkowiedzący georg oświeć mnie proszę..... (to jest sarkazm jakbyś nie wiedział) A owieczką to ty jesteś i maszerujesz za kaczką, która udaje barana. I skąd u licha wiesz, że się rozminąłem??? Aha bo jesteś wszystkomający i wszystkowiedzący członek tego czegoś co się uważa za zbawicieli narodu... Tylko jakiego??
georg / 2007-10-04 15:12 / Bywalec forum
No, nareszcie sie zaczynasz lepiej odgryzac, Anty. A juz zwatpilem. Owieczka...kaczka... baran... -- niezle. Ale pracuj nad finezja. Dla wyjasnienia: kaczka ma swoje uroki, ale glownie po pekinsku na talerzu. Kaczka po polsku tak zwiekszyla wydatki socjalne, ze nie wierze by obciela podatki. Pewnie je podniesie i jak zwykle obciazy klase srednia. To bedzie po prostu niesmaczne. Czlonkiem nigdy nie bylem (ch**** zlamanym tez chyba nie). Chociaz bylem chyba w Solidarnosci (no, ale wszyscy tam bylismy, nie?)
A poza tym, co kaczka zrobila polskiej fladze?? Jakos nic nie dotarlo do wyzyn duchowych, na ktorych glownie przebywam. Ale brzmi to bardzo niepokojaco wobec trudnosci, jakie napotykam w przyuczeniu mojej malej kotki do kuwety.
Anty / 2007-10-04 20:48 / Bywalec forum
Po pierwsze primo: nie zamierzam się odgryzać, bo jakakolwiek dyskusja ze zwolennikiem pisowców przypomina mówienie dziada do obrazu, waleniem grochem o ścianę, itp. itd. (epitetów można by mnożyć w nieskończoność...). Po drugie primo: Każdy jest jakimś czy też czegośtam członkiem. Po trzecie primo: nie, Ja nie byłem w solidarności, nie zamierzam być kombatantem wojennym za parę lat. I po czwarte primo: widocznie twe wyżyny duchowe na poziomie kociej kuwety lawirują gdzieś w okolicy depresji intelektualnej.
georg / 2007-10-07 01:23 / Bywalec forum
Ok, ok. Ja po prostu lubie docinki, o ile sa zabawne. Tego mi w Polsce brakuje, bo ludzie albo rozmawiaja smiertelnie powaznie i bardzo uprzejmie, albo sie obrzucaja zwyczajnymi wyzwiskami bez zadnej inwencji. Zwolennikiem PiS-u nie jestem. Po pierwsze, PiS prowadzi kosztowna i zle ukierunkowana polityke socjalna, traci szanse na zreformowanie panstwa i gospodarki, i rozpetuje polityke zawisci do zamozniejszych Polakow i wrogosci do obcego kapitalu. I PiS pewnie podwyzszy podatki ("kaczka po polsku" w mojej poprzedniej wypowiedzi). Jako liberalny ekonomista uwazam, ze to sa grube bledy. A jako ateista nie mam nic wspolnego z ich religijnym swiatopogladem. Ja bym mial isc z chadecja?? Na tym forum pochwalilem PiS jeden raz, w dyskusji o policji, za zapewnienie bezpieczenstwa na ulicach (co zrobili, wydaje mi sie, tanio, wydajnie i zdroworozsadkowo--przez rozstawienie mundurow na miescie, zamiast zabaw w komputeryzacje itp.) Poza tym popieram lustracje, bo ten uklad z esbecja, na ktory poszla III RP, byl bardzo niesmaczny i spolecznie niesprawiedliwy. I jeszcze popieram scisly sojusz z USA, bo sa one jedynym gwarantorem polskiej niepodleglosci w obliczu zawsze nam wrogiej Rosji jak rowniez Niemiec, z ktorymi do niedawna toczylismy tysiacletnia wojne (a powody takich dlugotrwalych konfliktow znikaja niepredko). Najblizsza mi formacja polityczna jest wiec PO, ale sa oni zle zorganizowani i prowadzeni (Tusk powinien byl odejsc po przegranej). To by bylo na tyle, musze teraz niestety dopilnowac interesow zamiast gardlowac na forum :(
Anty / 2007-10-09 18:49 / Bywalec forum
Jeśli chodzi o chwalenie to uwazam, że przesadziłeś bo jestem z pokrewnych Policji służb i wiem co sie u nich dzieje, a dzieje się nie najlepiej jeszcze.... Ponadto jeśli nie odpowiada ci żadna z opcji politycznych to może by tak czas założyć własną partię (albo cóś innego) i pokazać jak się powinno budować drugą Japonię?
yaketumotakakiki / 87.205.207.* / 2007-10-04 17:06
wszystko jest spowodowane tym, że na tym świecie ten kto ma siłę, to może rządzić .Czyli nadawać światu jakiś porządek. Kiedyś w Polsce rządził Austriak z wąsami, póżniej Gruzin. Im się sprzeciwić znaczyło pozbawić się życia. Dzisiaj jest dużo, dużo lepiej , ale nigdy nie będzie można wszystkim ludziom realizować swoich najbardziej choćby dziwnych planów, bo to by doprowadziło do zagłady ludzkości. Czyli pragniemy wolności ,ale zarazem ta sama wolność może nas zniszczyć.(tak jak społeczeństwo starożytnej Grecji niby wolne, ale wyeliminowało jednego z najsławniejszych filozofów).
fff / 87.205.204.* / 2007-09-25 13:48
symbol $ byl kiedys trendy
crazy '90 / 89.191.130.* / 2007-09-26 10:36
masz racje.. co to byly za czasy: dresy z ortalionu, tureckie swetry i wąs pod nosem.

Najnowsze wpisy